Profesjonalne zabiegi odmładzające dłonie

Zabiegi odmładzające dłonie przeprowadzane w naszym gabinecie medycyny estetycznej FabMed w Warszawie na Woli to świetne uzupełnienie domowej pielęgnacji. Dzięki profesjonalnym zabiegom na dłonie i doświadczeniu naszych specjalistów przywrócimy Twoim dłoniom ładny i młody wygląd. Sprawdź, jakie zabiegi na dłonie polecamy i zadbaj o swoją skórę razem z nami.
Cena:od 500 zł
Czas zabiegu:od 20 do 60 minut
Znieczulenie:TAK/NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówuzależniona od obszaru zabiegu
Czas utrzymywania się efektówuzależniona od obszaru zabiegu

Jak przebiega starzenie się skóry dłoni? Przyczyny

Mówiąc o starzeniu się skóry, najczęściej myślimy o twarzy. Zmarszczki, kurze łapki, nieestetyczne zmarszczki na czole, przebarwienia, bruzdy nosowo-wargowe, utrata owalu, to objawy, które potrafią spędzić sen z powiek niejednej kobiecie. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, że równie szybko starzeją się nasze dłonie. Niestety skóra w ich obrębie jest bardzo delikatna i cienka, w dodatku codzienne nawyki sprawiają, że dłonie są szczególnie podatne na upływ czasu. Dłonie starzeją się pod wpływem promieniowania UV, gdy narażamy je na kontakt z niską temperaturą czy przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Najbardziej narażone na starzenie się dłoni są osoby, które wykonują ciężką pracę fizyczną w trudnych warunkach, często na świeżym powietrzu, a także Ci, którzy mają częsty kontakt z chlorowaną wodą i detergentami. W dodatku skóra na dłoniach nie zawiera gruczołów łojowych i ma bardzo cienką tkanką tłuszczową. W związku z tym pozbawiona jest ochronnej warstwy nawilżająco-natłuszczającej, co powoduje jej szybsze starzenie się.
Chcesz przywrócić swoim dłoniom piękny wygląd?
Umów się na zabiegi odmładzające dłonie

Oznaki starzenia się skóry dłoni

Główne oznaki starzenia się skóry dłoni:

Przebarwienia i plamy słoneczne na dłoniach

Ciemne plamy posłoneczne na dłoniach to efekt ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Plamy starcze pojawiają się zwykle koło 50. roku życia. Choć przebarwienia na skórze mogą powstawać na skutek samego opalania się, zdarza się, że są efektem reakcji fotoalergicznej. Podstawą zapobiegania powstawaniu przebarwień na dłoniach jest unikanie słońca, a także stosowanie kremów z wysokimi filtrami. Gdy się już pojawią, są trudne do wywabienia, ale za pomocą odpowiednich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, możemy skutecznie zmniejszyć ich widoczność.

Pomarszczona skóra dłoni

Promieniowanie UV prowadzi również do uszkodzenia kolagenu, co w efekcie sprawia, że skóra staje się mniej elastyczna i zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki. Skóra na dłoniach jest delikatna i cienka, dlatego szybciej ulega uszkodzeniu. Nie zawsze jednak zmarszczki na dłoniach są wyłącznie wynikiem upływu czasu. Bardzo często pojawiają się e na skutek niezdrowego trybu życia, traktowania skóry dłoni szkodliwymi substancjami czy braku odpowiedniej pielęgnacji.

Marta Przychodzeń - kosmetolog w klinice FabMed

Ekspert radzi

Aby zlikwidować zmarszczki na rękach i poprawić ich kondycję, warto wykonywać systematycznie zabiegi regeneracyjne na dłonie. Szczególnie polecane są zabiegi z kwasem hialuronowym, zabiegi laserowe, peelingi chemiczne. Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja w warunkach domowych - tłumaczy Marta Przychodzeń, kosmetolog z FabMed

Sucha skóra dłoni

Sucha skóra na dłoniach może być efektem negatywnego działania różnych czynników zewnętrznych. Wiele rzeczy, z którymi stykamy się na co dzień, może prowadzić do ich wysuszania (detergenty, twarda woda, wahania temperatur, choroby i dolegliwości skórne, brak nawodnienia). Z pewnością sucha skóra na rękach nie wygląda najlepiej i świadczy o pewnym zaniedbaniu. Wybór odpowiedniego kremu do rąk to nie wszystko, co można zrobić dla swoich suchych i zniszczonych dłoni. Z suchą skórą na dłoniach pomoże uporać się kwas hialuronowy.

Dla kogo profesjonalne zabiegi na dłonie? Wskazania

Zabiegi medycyny estetycznej na dłonie, które wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej FabMed dedykujemy wszystkim osobom, niezależnie od wieku, które zauważyły u siebie objawy starzenia się skóry dłoni w postaci zmarszczek, przebarwień, plam posłonecznych, wiotkości skóry czy braku nawilżenia. W FabMed prowadzimy leczenie wszystkich tych problemów związanych ze starzeniem skóry dłoni.

Jakie zabiegi odmładzające dłonie wykonujemy w FabMed w Warszawie?

Poniżej lista zabiegów kosmetycznych na dłonie, które pomogą Ci przywrócić młody wygląd skóry w obrębie grzbietów rąk:

Fotoodmładzanie dłoni laserem Alma DYE VL

Fotoodmładzanie IPL to nowoczesna, nieinwazyjna procedura pozwalająca na kompleksowe odmłodzenie skóry przy użyciu niekoherentnego, impulsowego światła o niskiej gęstości energii. Podczas laserowego odmładzania dłoni nagrzewa się skórę intensywnym pulsującym światłem. W wyniku tego działania skóra zostaje pobudzona do produkcji nowych włókien kolagenowych. Po fotoodmładzaniu skóra staje się gładka i naprężona. IPL świetnie radzi sobie również w usuwaniu przebarwień i plam starczych dłoni. Lifting dłoni laserem może być stosowany u pacjentów w każdym wieku. Najlepsze efekty daje przeprowadzenie serii efektów. Liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji.

Głębokie nawilżenie skóry dłoni

Kwas hialuronowy ma niezwykłą zdolność utrzymywania nawilżenia naskórka. Niestety wraz z wiekiem jego ilość w skórze maleje. Wraz ze spadkiem ilości kwasu hialuronowego zmienia się struktura włókien kolagenowych, co prowadzi do powstawania zmarszczek i bruzd. W efekcie skóra na dłoniach staje się sucha i pomarszczona. Zabieg głębokiego nawilżenie skóry dłoni polega na wprowadzeniu pod skórę, w serii iniekcji, preparatów na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Mezoterapia igłowa dłoni to przede wszystkim ujędrnienie, nawilżenie i rewitalizacja skóry dłoni. W naszym gabinecie w Warszawie zabieg nawilżenia skóry dłoni można wykonać za pomocą innowacyjnego urządzenia Vital Injector do próżniowego wieloigłowego podawania preparatów. Kontrolowana głębokość iniekcji umożliwia precyzyjne nakłucia w równych odległościach. Dodatkową zaletą zabiegu wykonanego metodą Vital Injector jest mniejsza bolesność niż przy nakłuwaniu manualnym i mniejsze ryzyko pojawienia się siniaków.

Kolagenowe odmładzanie dłoni (mezoterapia kolagenowa)

Mezoterapia kolagenowa na dłonie przynosi doskonałe efekty w leczeniu wiotkości skóry. Nithya jest preparatem zawierającym atelokolagen, czyli czysty kolagen, który występuje w naszej skórze. Mezoterapia kolagenowa Nithya spowalnia procesy starzenia się skóry oraz mobilizuje ją do regeneracji. Po zabiegu zmarszczki są wyraźnie spłycone, poprawia się również elastyczność i gęstość skóry. Procedura zabiegowa kolagenowego odmładzania przebiega jak tradycyjna mezoterapia dłoni. 

Rewitalizacja skóry dłoni osoczem bogatopłytkowym

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym to całkowicie naturalna metoda wpływającą na poprawę kondycji skóry, jej gęstości, jakości, kolorytu. PRP to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają czynniki wzrostu, które m.in. pobudzają komórki skóry do regeneracji, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. W rezultacie skóra dłoni odzyskuje młodość o nawilżenie. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym na dłonie polecany jest osobom ceniącym terapie wykorzystujące preparaty o naturalnym pochodzeniu.

Wypełnianie zanikowej skóry dłoni kwasem hialuronowym

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na wypełnienie zanikowej skóry dłonie jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w warstwę skóry właściwej. Kwas hialuronowy (HA) działa bezpośrednio na skórę, nawilżając ją, wypełniając zmarszczki i bruzdy, nadając objętość. Wypełnienie zanikowej skóry dłoni kwasem hialuronowym to zabieg całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny. Efekt widoczny jest natychmiast i utrzymuje się od 6 do 18 miesięcy – po tym czasie biopolimer hialuronowy ulega stopniowej degradacji i całkowitemu wchłonięciu.

Leczenie nadpotliwości dłoni

Wykonywane co kilka miesięcy iniekcje eliminują problem wilgotnych i spoconych dłoni, blokując pracę gruczołów odpowiedzialne za pocenie się rąk. W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta, efekty takiego zabiegu mogą utrzymywać się nawet do roku.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów na dłonie w gabinecie medycyny estetycznej
Umów się na konsultacje