Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka (lipodystrofia), to problem wielu kobiet, który pojawia się bez względu na wiek czy wagę. Powstaje w wyniku nieprawidłowego rozmieszczenia komórek tłuszczowych w tkance podskórnej, co prowadzi do upośledzenia krążenia krwi i limfy w zaatakowanej tkance. Gorsze ukrwienie i niedotlenienie komórek sprawia, że na skórze pojawiają się nierówności. Cellulit najczęściej występuje na pośladkach, udach, piersiach i brzuchu. Choć nie jest groźny dla zdrowia, dla wielu kobiet stanowi poważny defekt estetyczny. By skutecznie leczyć cellulit, trzeba z nim walczyć na wielu frontach. Istnieje wiele mniej lub bardziej skutecznych sposobów na redukcję tzw. pomarańczowej skórki. Domowe sposoby na cellulit nie zawsze przynoszą satysfakcjonujące efekty, dlatego warto wesprzeć je specjalistycznymi zabiegami wykonywanymi w renomowanych klinikach medycyny estetycznej. 

Jeśli zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie i redukcji cellulitu, rekomendujemy skuteczne zabiegi na cellulit, które wykonasz w naszej klinice medycyny estetycznej FabMed w Warszawie na Woli. Zabiegi te doskonale sprawdzą się w przypadku osób, które chcą szybko poprawić wygląd skóry, np. przed wakacjami, chcą przyspieszyć proces walki z cellulitem, a także mają zaawansowany cellulit, a stosowane do tej pory diety oraz kosmetyki nie przynoszą zadowalających efektów. Dzięki profesjonalnie wykonanym zabiegom na likwidację cellulitu masz szansę cieszyć się gładką skórą bez niedoskonałości. 

Lista zabiegów na cellulit

  Skuteczne zabiegi na cellulit w Warszawie na Woli

  Co to jest cellulit?

  Cellulit to typowo kobieca przypadłość polegająca na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Objawia się nierówną, wybrzuszoną, pofałdowaną, pełną zgnieceń strukturą, przypominającą ,,skórę pomarańczy”. Takie zmiany najczęściej widoczne są na udach, pośladkach, brzuchu czy ramionach.  

  Cellulit pojawia się przede wszystkim w okresie dojrzewania, może się jednak nasilać w czasie ciąży, w okresie menopauzy, a także w wyniku zaburzeń hormonalnych. ,,Pomarańczowa skórka” występuje przede wszystkim wszędzie tam, gdzie gromadzi się nadprogramowa tkanka tłuszczowa.

  Od czego powstaje cellulit?

  Cellulit to efekt nierównomiernego rozłożenia komórek tłuszczowych, które są przerośnięte w zbite grudki. Mieszkanka wody oraz produktów przemiany materii – toksyn, która je otacza, powoduje, że lipidy (tłuszcze) ulegają rozrostowi. Dodatkowo rozrastające się lipidy utrudniają przepływ krwi i limfy, uciskając naczynia, przez co usunięcie toksyn, a także rozbitych tłuszczów jest praktycznie niemożliwe. Wszystko to sprawia, że cellulit postępuje i przybiera na sile. Szacuje się, że cellulit to problem, który dotyka około 90% procent kobiet na świecie. Nie występuje on prawie w ogóle wśród mężczyzn, co jest spowodowane inną budową tkanek.

  Nieestetyczny cellulit odbiera Ci pewność siebie?
  Poznaj najskuteczniejsze zabiegi na tzw. pomarańczową skórkę i ciesz się gładkim ciałem

  Przyczyny cellulitu

  Przyczyn powstawania cellulitu może być wiele. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że za tzw. pomarańczową skórkę nie zawsze odpowiada nadmiar tkanki tłuszczowej. Również szczupłe kobiety borykają się z tą przypadłością. 

  Wśród głównych przyczyn powstawania cellulitu można wskazać:

   

  • siedzący tryb życia
  • gromadzenie wody i toksyn
  • brak wysiłku fizycznego
  • złe nawyki żywieniowe
  • stosowanie antykoncepcji hormonalnej
  • zaburzenia stężenia estrogenu
  • predyspozycje genetyczne
  • nagły przyrost masy ciała (np. w okresie dojrzewania)
  • zaburzenia układu nerwowego
  • przyjmowanie niektórych leków
  • picie alkoholu 

  Cellulit a cellulitis

  Cellulit często bywa mylony z cellulittisem, który jest jednostką chorobową, zapaleniem skóry i tkanki podskórnej spowodowanej przez bakterie z grupy Streptococcus i Staphylococcus (tzw. gronkowce). Cellulit natomiast dotyczy wyglądu skóry, odnosi się do pewnego rodzaju deformacji o charakterze estetycznym, sam w sobie nie jest jednak chorobą.

  Rodzaje cellulitu

  Ze względu na stopień zaawansowania zmian wyróżnia się trzy rodzaje cellulitu:

  • cellulit wodny – powstaje u kobiet ze skłonnościami do obrzęków oraz zaburzeniami krążenia obwodowego. Przejawia się gromadzeniem wody w tkankach. Na powstawanie cellulitu wodnego najbardziej narażone są kobiety w ciąży, nastolatki w okresie dojrzewania oraz kobiety w wieku około menopauzalnym.
  • cellulit tłuszczowy (lipidowy) – powstaje w wyniku nieprawidłowej gospodarki lipidowej w organizmie oraz zaburzeń krążenia. Zazwyczaj pojawia się u kobiet ze zbyt dużą zawartością tkanki tłuszczowej oraz zaburzeniami przemiany materii. Może występować także u tych kobiet, które dużo i szybko straciły na wadze. Osoby z tego rodzaju cellulitem maja fałdy na skórze i obrzmienia. Czasem może pojawiać się także bolesność podczas uciskania. Ten typ cellulitu jest trudniejszy do zwalczenia. 
  • cellulit cyrkulacyjny – stanowi połączenie cellulitu wodnego i tłuszczowego. Powstaje w wyniku jednoczesnego przyrostu lipidów oraz gromadzenia się wody i toksyn. 

  Fazy rozwoju cellulitu. Jak określić stopień cellulitu?

  Stadia rozwoju cellulitu można podzielić na cztery fazy, w zależności od nasilenia zmian. 

  Faza pierwsza cellulitu

  W tej fazie cellulit nie jest jeszcze bardzo widoczny. Charakteryzuje się jedynie mniej elastyczną skórą. Aby go określić, należy ścisnąć dwoma palcami płat skóry. Jeśli zaobserwujemy lekkie grudki, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z pierwszym stopniem cellulitu. 

  Faza druga cellulitu

  W drugiej fazie następuje znaczny spadek elastyczności skóry, a także wzrost ,,ciastkowatości”. Po ściśnięciu skóry widoczne są nierówności. Może pojawiać się także lekki ból. 

  Faza trzecia cellulitu

  Trzecia faza cellulitu charakteryzuje się nierównościami skórnymi, wyczuwalnymi guzkami oraz płytkimi zagłębieniami. Zmiany te widoczne są już w pozycji stojącej bez ściskania skóry. 

  Faza czwarta cellulitu 

  W czwartej fazie widoczne są mocne pofałdowania z zagłębieniami, nierówności

  skóry oraz wyczuwalne guzki, które z czasem przekształcają się w twardszą postać. Grudki podczas dotykania bolą. Dodatkowo zmianom tym mogą towarzyszyć także deformacje pośladków i zewnętrznych stron ud.  

  Im wyższy stopień cellulitu, tym trudniej z nim walczyć. 

  Jak pozbyć się cellulitu? Sposoby usuwania cellulitu

  Zwalczanie cellulitu wymaga kompleksowego działania. Pierwszym etapem powinna być zmiana nawyków żywieniowych. Należy ze swojego jadłospisu wyeliminować do minimum przetworzoną żywność. Codzienne posiłki powinny zawierać dużo błonnika, pełnowartościowego białka, węglowodanów i minerałów. Nie można zapominać też o codziennej porcji owoców i warzyw. Bardzo ważne jest nawadnianie organizmu – woda usuwa toksyny, dlatego należy wypijać minimum 2-3 litry wody dziennie.  

  Aby poprawić wygląd skóry, warto uwzględnić w swoim planie dnia aktywność fizyczną. Nie trzeba od razu robić ciężkich treningów siłowych, wystarczy codzienny spacer, jogging, basen. Pamiętajmy o regularności i odpowiednim czasie ćwiczeń.  

  Wygląd skóry z cellulitem może poprawić także właściwa pielęgnacja (stosowanie peelingów do ciała, kremów antycellulitowych). Nakładając preparat antycellulitowy, dobrze jest wykonać przy tym masaż lub domowy drenaż limfatyczny. Domowa kuracja antycellulitowa może wyglądać następująco: zaczynamy od naprzemiennego zimnego i ciepłego prysznica (zmiana temperatury poprawia ukrwienie), następnie specjalnym masażerem antycellulitowym lub rękawicą do masażu masujemy skórę, aby zwiększyć krążenie krwi, po czym nakładamy krem. Dwa razy w tygodniu wykonujemy także peeling. Dzięki niemu wygładzimy naskórek, a składniki aktywne zawarte w preparatach antycellulitowych lepiej będą wnikać w warstwy skóry.  

  Jeśli domowe sposoby nie przynoszą pożądanych efektów, albo zależy nam na osiągnięciu zadowalających rezultatów w którym czasie, warto umówić się na zabiegi kosmetyczne na cellulit w gabinecie medycyny estetycznej. Dostępne tam zabiegi zwalczające cellulit w krótkim czasie poprawią elastyczność i gęstość skóry. Przed przystąpieniem do zabiegów antycellulitowych specjalista sprawdzi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do ich przeprowadzenia. Zwykle należą do nich m.in. zakrzepica, ciąża, karmienie piersią, zapalenie żył, cukrzyca, nowotwory.  

  Jak skutecznie zwalczyć cellulit? 

  • zbilansowana dieta
  • aktywność fizyczna
  • odpowiednia pielęgnacja
  • masaże
  • zabiegi antycellulitowe 
  Iwona Jędrej - kosmetolog w klinice FabMed

  Ekspert radzi

  Pamiętajmy o tym, że im wcześniej zaczniemy walkę z cellulitem, tym efekty będą lepsze. Proces powstawania cellulitu to nie kwestia kilku dni, ale miesięcy czy lat. Zdecydowanie łatwiej mu zapobiegać niż leczyć. Jeśli zmiany są widoczne gołym okiem, to znak, że nie należy dłużej zwlekać tylko jak najszybciej zacząć skutecznie go zwalczać - mówi kosmetolog z FabMed Iwona Jędrej

  Leczenie cellulitu (tzw. pomarańczowej skórki)

  W przypadku zaawansowanego cellulitu nie pomogą już domowe sposoby. Konieczne jest zastosowanie bardziej specjalistycznych metod. Podstawą leczenia zaawansowanego cellulitu są zabiegi medycyny estetycznej. Wybór zabiegów na zaawansowany cellulit jest bardzo szeroki, począwszy od mezoterapii, przez zabiegi laserowe na cellulit, po bardzo skuteczną karboksyterapię czy kriolipolizę CoolTech

  Dla kogo zabiegi na redukcję cellulitu? Wskazania

  • cellulit (tzw. pomarańczowa skórka)
  • lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa w okolicach ud, pośladków, brzucha, ramion
  • obwisła skóra i brak elastyczności 

  Najlepsze zabiegi na cellulit w klinice FabMed w Warszawie na Woli

  W naszej klinice medycyny estetycznej FabMed na warszawskiej Woli oferujemy szereg różnych, dobrych zabiegów na cellulit, które dobieramy indywidualnie do potrzeb i problemów Pacjentek. Każdy zabieg w naszej klinice poprzedza szczegółowa konsultacja, podczas której specjalista szczegółowo przedstawia przebieg terapii. 

  Zwalczanie cellulitu dwutlenkiem węgla – karboksyterapia 

  W walce z zaawansowanym cellulitem pomoże karboksyterapia. Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Podczas karboksyterapii kontrolowana dawka dwutlenku węgla przenika do okolicznych tkanek, czego efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych, przyspieszenie procesu tworzenia się nowych oraz zwiększenie przepływu krwi. Kilka tygodni później rozpoczyna się proces remodelingu skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i redukcji cellulitu. Co więcej, wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla zmienia się w kwas węglowy i stopniowo rozpuszcza komórki tłuszczowe, które są następnie wydalane z organizmu w procesach metabolicznych. Zabiegi karboksyterapii zaleca przeprowadzić się w serii (od 6 do 12 zabiegów co 7 dni).

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU

  ,,Zamrażanie” cellulitu, czyli kriolipoliza CoolTech

  Jednym z popularniejszych zabiegów stosowanych w leczeniu cellulitu jest kriolipoliza CoolTech, która polega na wymrażaniu/zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadza się za pomocą specjalnego sprzętu – w naszej klinice FabMed wykorzystuje się renomowane urządzenie CoolTech. W skrócie kriolipoliza polega na kontrolowanym chłodzeniu tkanki z wykorzystaniem podciśnienia zasysającego do aplikatora fałd skóry wraz z tkanką podskórną. W wyniku kriolipolizy tkanka tłuszczowa w bardzo krótkim czasie zostaje schłodzona, co w efekcie powoduje jej zmniejszenie nawet o około 30%. Zamrożone komórki tłuszczowe w okresie około 2 tygodni po zabiegu wydalane są w naturalny sposób z organizmu. Pełne efekty zabiegu widoczne są po upływie 2-4 miesięcy i zależą m.in. od objętości tkanki tłuszczowej, zaawansowania cellulitu czy wiotkości skóry. Seria zabiegów dobierana jest indywidualnie do potrzeb.

  Kriolipoliza to zabieg, który nie tylko doskonale radzi sobie z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową, ale także wspomaga redukcję cellulitu i uelastycznia skórę.

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU

  Zabieg kriolipolizy wspomagający redukcję cellulitu

  Mezoterapia na cellulit 

  Mezoterapia cellulitu polega na podskórnym wstrzyknięciu substancji nasilających rozpad tłuszczu w obszar dotknięty schorzeniem. Wprowadzenie substancji dokonywane jest metodą iniekcji punktowej (na głębokość około 1-2 mm w odstępach co 0,5-1,5 cm). Zabieg mezoterapiii igłowej na cellulit zmniejsza widoczne objawy cellulitu i poprawia ogólny wygląd skóry. W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów należy wykonać go w serii. Ostateczne rezultaty uzależnione są od stopnia zaawansowania cellulitu. 

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU

   Zabieg mezoterapii igłowej na cellulit

  Lipoliza iniekcyjna „Aqualyx” – skuteczny sposób redukcji cellulitu

  Lipoliza iniekcyjna jest kolejną formą ostrzykiwania tkanek w celu poprawy wyglądu skóry. Jest to bezpieczniejsza i znacznie mniej inwazyjna alternatywa dla liposukcji chirurgicznej. Zabieg polega na redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy pomocy mezoterapii igłowej preparatem lipolitycznym. W wyniku wywołanej reakcji chemicznej następuje zniszczenie komórek tłuszczowych, które następnie są transportowane do wątroby i wydalane z organizmu w wyniku naturalnych procesów metabolicznych. Skóra, w obszarze, w którym wykonano zabieg, staje się gładka i odzyskuje jędrność.

  ,,Aqualyx” to obecnie jeden z najnowocześniejszych preparatów stosowanych do lipolizy iniekcyjnej, który, w przeciwieństwie do powszechnie wykorzystywanych roztworów fosfatydylocholiny, oparty jest na deoksycholanie sodu. Przekłada się to na jego większą skuteczność i szybkość działania. Lipoliza iniekcyjna cellulitu preparatem Aqualyx jest procedurą o stosunkowo wysokim stopniu bezpieczeństwa i niskim ryzyku wystąpienia powikłań pozabiegowych. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, zabieg należy powtórzyć od 3 do 5 razy w odstępach 2-8 tygodniowych.

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU

  Lipoliza iniekcyjna cellulitu

  Leczenie cellulitu falą akustyczną (uderzeniową)

  Fale akustyczne wykorzystywane są w medycynie estetycznej do likwidacji cellulitu oraz miejscowo nagromadzonych depozytów tłuszczowych. Wprowadzone do ciała powodują rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej. W efekcie następuje zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych poprzez ich rozpad. Dodatkowo fale akustyczne pobudzają krążenie krwi i produkcję kolagenu. Poprawia się jędrność i elastyczność skóry. Sam zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. W jego trakcie Pacjent może jedynie odczuwać uderzenia, których intensywność jest regulowana  w zależności od odczuć danej osoby. Zabieg przynosi szybkie i długotrwałe efekty. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzić serię zabiegów (od 6 do 12 zabiegów co 1-2 tygodnie). 

  Po jakim czasie widać efekty zabiegów na cellulit?

  Efekty zabiegów na cellulit uzależnione są od rodzaju zastosowanej terapii oraz zaawansowania cellulitu. Aby pozbyć się cellulitu lub zmniejszyć jego widoczność, należy wykonać serię zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Warto pamiętać również o tym, że zabiegi na cellulit to forma wsparcia walki z ,,pomarańczową skórką”, która powinna mieć podłoże w zdrowym trybie życie, zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej.

  Jakie zabiegi na likwidację cellulitu wybrać?

  Jak widać, metod likwidacji cellulitu jest wiele. Jednak wybór najlepszej terapii najlepiej pozostawić specjaliście. W klinice medycyny estetycznej FabMed na warszawskiej Woli skorzystać można z bezpłatnych konsultacji, podczas których kosmetolog przeprowadzi wywiad z Pacjentem i na tej podstawie dobierze odpowiedni plan terapii, a także częstotliwość zabiegów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zabiegi będą skuteczne, ale też bezpieczne – dostosowane do naszych potrzeb.

  Chcesz pozbyć się cellulitu, ale nie wiesz, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy?
  Umów się na bezpłatną konsultację

  Kto wykonuje zabieg?

  iwona jedrej kosmetolog fabmed

  Iwona Jędrej
  kosmetolog

  marta przychodzen kosmetolog fabmed

  Marta Przychodzeń
  kosmetolog

  Cennik zabiegów na cellulit w Warszawie

  Zobacz cennik zabiegów na cellulit, które wykonasz w gabinecie medycyny estetycznej FabMed na Woli: 

  Cennik - Fala akustyczna Impactis M

  ObszarCenaFabMed SpecialsPakiet 5 zabiegówPakiet 10 zabiegów
  brzuch390 zł320 zł1050 zł (210 zł za zabieg)1900 zł (190 zł za zabieg)
  brzuch i boczki420 zł350 zł1200 zł (240 zł za zabieg)2100 zł (210 zł za zabieg)
  uda połowa /wewn. lub zewn./390 zł320 zł1050 zł (210 zł za zabieg)1900 zł (190 zł za zabieg)
  uda całe580 zł530 zł1500 zł (300 zł za zabieg)2300 zł (230 zł za zabieg)
  pośladki390 zł320 zł1050 zł (210 zł za zabieg)1900 zł (190 zł za zabieg)
  ramiona230 zł200 zł600 zł (120 zł za zabieg)900 zł (90 zł za zabieg)

  Cennik - Kriolipoliza CoolTech

  Liczba głowic użytych do zabieguCzas zabieguCena 1 zabieguCena promocyjna 1 zabiegu (FabMed Specials)Pakiet 3 zabiegów
  1 głowica90 minut900 zł700 zł1900 zł (630 zł za zabieg)
  2 głowice90 minut1300 zł1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)
  3 głowice180 minut2200 zł1800 zł4200 zł (1400 zł za zabieg)

  Cennik - Lipoliza iniekcyjna

  Obszar / ilość
  CenaPakiet 3 zabiegów
  1 ampułka  300 zł600 zł (200 zł za zabieg)
  podbródek  300 zł 600 zł (200 zł za zabieg)
  dolne części policzków “chomiki”  300 zł 600 zł (200 zł za zabieg)
  brzuch 1200 zł2400 zł (800 zł za zabieg)
  boczki600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)
  uda900-1500 zł1800-3000 zł (600 zł-1000 zł za zabieg)
  biodra900-1500 zł1800-3000 zł (600 zł-1000 zł za zabieg)
  plecy600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)
  okolica kolan600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)