Przestrzegasz diety i regularnie ćwiczysz, ale mimo to Twoja sylwetka jest daleka od ideału? Nadmiernie nagromadzona tkanka tłuszczowa w okolicy ud, talii, brzucha czy ramion spędza Ci sen powiek? Poznaj najpopularniejsze i nieinwazyjne zabiegi na modelowanie sylwetki, dzięki którym pozbędziesz się tłuszczu z miejsc, z których najtrudniej go usunąć klasycznymi metodami, a przy okazji ujędrnisz swoje ciało i znowu będziesz mogła cieszyć się piękną i zgrabną sylwetką.

Lista zabiegów na modelowanie sylwetki i jędrność

  Na czym polega modelowanie sylwetki?

  Modelowanie sylwetki polega na usunięciu w sposób bezpieczny zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest to proces wieloetapowy. Oznacza to, że wymaga działania na kilku płaszczyznach. Podstawą są regularne ćwiczenia oraz zbilansowana dieta, a także odpowiednia pielęgnacja skóry, aby mogła pozostać ona elastyczna i jędrna. Takie działania nie przynoszą jednak zawsze pożądanych rezultatów. Tkanka tłuszczowa w niektórych miejscach jest szczególnie oporna na działanie diety i ćwiczeń. Mimo wielu starań ciężko pozbyć się kilku centymetrów w obwodzie. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi medycyna estetyczna. W klinice FabMed w Warszawie oferujemy szeroki wachlarz zabiegów ujędrniających i modelujących ciało, które są w większości bezinwazyjne i bezpieczne dla Pacjenta. 

  Dr Piotr Leszczyński - lekarz medycyny estetycznej w klinice FabMed

  Ekspert radzi

  Najpopularniejszymi zabiegami modelującymi sylwetkę są u nas: laserowy lifting ciała Endolift, fale ultradźwiękowe, kriolipoliza oraz zabiegi laserowe. Panie często wybierają też terapię falami uderzeniowymi, która przynosi doskonałe efekty w walce z cellulitem - mówi dr Piotr Leszczyński, lekarz medycyny estetycznej z FabMed
  Mimo stosowania diety i ćwiczeń Twojemu ciału daleko do ideału?
  Skorzystaj z naszych zabiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę

  Dla kogo zabiegi odchudzające?

  Zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę przeznaczone są dla wszystkich tych osób, które chcą ujędrnić i wymodelować swoje ciało. Najlepszymi kandydatami do zabiegów są osoby o normalnej wadze ciała lub zbliżonej do normalnej, którzy, mimo prowadzenia zdrowego trybu życia, borykają się z nadmiarem dodatkowej tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. 

  Na jakich partiach ciała wykonuje się zabiegi wyszczuplające?

  Dzięki zabiegom wyszczuplającym możemy pozbyć się dodatkowej tkanki tłuszczowej oraz poprawić jędrność i elastyczność skóry na takich obszarach, jak brzuch, uda, pośladki, ramiona, podbródek.

  W FabMed wykonujemy:

    • zabiegi wyszczuplające na uda;
    • zabiegi wyszczuplające na brzuch;
    • zabiegu ujędrniające uda;
    • zabiegu ujędrniające pośladki;
    • zabiegi wyszczuplające i ujędrniające ramiona;
    • zabiegi na wyszczuplanie twarzy.

  Zabiegi ujędrniające ciało – bezpłatna konsultacja

  Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu w pierwszej kolejności odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej lub wykwalifikowanym kosmetologiem w celu wykluczenia przeciwwskazań i dobrania odpowiedniego zabiegu do danego problemu. 

  Skuteczne i nieinwazyjne zabiegi na modelowanie sylwetki i utrzymanie jędrności skóry w klinice FabMed w Warszawie

  Laserowy lifting ciała Endolift 

  Laserowy lifting Endolift to innowacyjna technika laserowa, która łączy w sobie wszystko to, czego oczekują Pacjenci od nowoczesnej medycyny estetycznej – wysoki poziom bezpieczeństwa, minimalną inwazyjność, brak okresu rekonwalescencji, długotrwałe efekty. Endolift z wykorzystaniem najnowocześniejszego lasera diodowego LASEmaR 1500, opracowanego przez firmę Eufoton, to przełomowa technologia polegają na dwutorowym działaniu: zabieg ma za zadanie pobudzić skórę do produkcji kolagenu, czego efektem jest poprawa gęstości, jędrności i elastyczności. Jednocześnie Endolift pozwala na lokalną redukcję tkanki tłuszczowej. Bezpieczeństwo i nieinwazyjność to nie jedyne zalety Endolift. Zabieg nie wymaga wielu powtórzeń – efekty widoczne są już po pierwszej sesji zabiegowej (pełne efekty Pacjenci obserwują po upływie około 3-6 miesięcy od zabiegu, ponieważ tyle czasu potrzeba, aby komórki tłuszczowe umartwione laserem zostały zmetabolizowane przez organizm). Dużą zaletą zabiegu jest to, że nie wyłącza Pacjenta z codziennej aktywności. 

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU ENDOLIFT

  Kriolipoliza CoolTech 

  Kriolipoliza to nowoczesny zabieg odchudzający polegający na zamrażaniu tkanki tłuszczowej bez ingerencji chirurgicznej. Zabieg kriolipolizy jest skuteczny i bezpieczny – proces zamrażania tkanki tłuszczowej jest kontrolowany i nie ma możliwości powstania odmrożeń. Ta nowoczesna technologia została zaprojektowana w ten sposób, by niszczyć komórki tłuszczowe, ale bez uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Dzięki zabiegowi kriolipolizy możemy zmiejszyć lokalnie nagromadzona tkankę tłuszczową o około 30%, a dodatkowo wymodelować sylwetkę. W zależności od zaawansowania problemu i oczekiwanych efektów zaleca się wykonanie od 1 do 5 zabiegów nie częściej niż co 4-6 tygodni. Ostateczne efekty widoczne są po upływie od 8 tygodni do 4 miesięcy od ostatniego zabiegu.  

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU KRIOLIPOLIZY

  Leczenie cellulitu falami uderzeniowymi 

  Fale uderzeniowe znalazły szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. W leczeniu cellulitu mają działanie silnie modelujące i redukujące widoczność tzw. pomarańczowej skórki. Fala uderzeniowa to fala mechaniczna, która powstaje w specjalnym aplikatorze w wyniku nagłego wzrostu ciśnienia w bardzo krótkim czasie. Aplikator przyłożony do ciała Pacjenta wytwarza energię, która jest przenoszona w chorobowo zmienione miejsce. Fale akustyczne przechodzą przez skórę, powodując rozluźnienie tkanki tłuszczowej i zwiększenie jędrności naskórka. Dodatkowo poprawiają krążenie krwi oraz stymulują rozpad komórek tłuszczowych, powodując zmniejszenie ich objętości. Skóra w wyniku działania fali akustycznej staje się wyraźnie ujędrniona i uelastyczniona. Zabieg redukcji cellulitu falą akustyczną wykonywany jest w serii (6-10 zabiegów 1-2 razy w tygodniu). Cała procedura jest bezpieczna i praktycznie bezbolesna. Poprzedza ją szczegółowa konsultacja lekarska z Pacjentem.  

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU Z WYKORZYSTANIEM FALI AKUSTYCZNEJ

  Bezoperacyjny lifting twarzy i ciała Ultraformer III

  Ultraformer III to zabieg wykorzystujący technologię HIFU (z ang. high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową, służącą do selektywnego oddziaływania na skórę. W trakcie zabiegu, w wyniku wybiórczego oddziaływania na określony obszar, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, które stymulują kolagen do odbudowy. Ultraformer III pozwala skutecznie i nieinwazyjnie leczyć wiotkość skóry oraz walczyć z problemem opadania tkanek miękkich, w takich okolicach ciała, jak pośladki, uda, piersi, ramiona. Proces ujędrniania i odnowy skóry trwa około 60-120 dni i to po tym czasie możemy zaobserwować pełne efekty zabiegu. W większości przypadków wystarczy jeden zabieg, by móc cieszyć się rezultatami działania Ultraformer III.  

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU ULTRAFORMER III

  Ujędrnianie skóry Clear Lift 

  Laserowy nieablacyjny lifting skóry Clear Lift wykonywany na platformie laserowej Harmony XL Alma to nowość w zakresie odmładzania, wygładzania i ujędrniania skóry, a także leczenia przebarwień i rozszerzonych porów. Wyjątkową cechą działania zabiegu Clear Lift jest frakcyjna technika działania, która nie powoduje ablacji. Krótki impuls o wysokiej energii pozwala dostarczyć kontrolowaną porcję energii w głąb skóry, powodując mikrouszkodzenia tylko w skórze właściwej, nie uszkadzając przy tym naskórka. Proces gojenia się mikrouszkodzeń inicjuje przebudowę skóry, stymuluje powstawanie nowego kolagenu, co wpływa na ujędrnienie i rewitalizację skóry. W celu uzyskania jak najlepszych efektów rekomenduje się przeprowadzenie zabiegu w serii (4-8 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych).  

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU CLEAR LIFT

  Laserowe leczenie rozstępów 

  Laserowe leczenie rozstępów jest skuteczną metodą pozbycia się tego uporczywego problemu estetycznego. Zabieg ten polecany jest osobom chcącym pozbyć się rozstępów z różnych partii ciała – kobietom po ciąży, po nadmiernym przyroście wagi oraz szybkim procesie wzrostu w okresie dojrzewania. W naszej klinice FabMed do laserowego usuwania rozstępów wykorzystujemy nowoczesny laser Alma iPixel ER:YAG. Wysoki poziom bezpieczeństwa i szybkość terapii plasuje zabieg laserem frakcyjnym w czołówce najchętniej wykonywanych zabiegów laserowych w zakresie medycyny estetycznej. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zaleca się przeprowadzenie 1-6 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych.  

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY LASEROWEGO USUWANIA ROZSTĘPÓW

  Mezoterapia kolagenowa

  Mezoterapia kolagenowa to doskonały zabieg wspomagający przywrócenie i utrzymanie jędrności skóry. Polega na iniekcji preparatu zawierającego kolagen nowej generacji. Preparaty wykorzystywane do mezoterapii kolagenowej (Linearse, Nithya) są bezpieczne – nie powodują skutków ubocznych ani nie wywołują reakcji alergicznych. Sama terapia jest krótka, trwa od 10 do 30 minut w zależności od obszaru zabiegowego. Kuracja kolagenowa wskazana jest osobom, które zauważyły pogorszenie kondycji skóry. Zabieg pomaga w walce z takimi problemami, jak: zmarszczki, przebarwienia, plamy, rozstępy, wiotka skóra, brak jędrności i sprężystości. Optymalne efekty uzyskiwane są po przeprowadzeniu serii zabiegów (3-4 zabiegi w odstępach 2-tygodniowych). 

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY MEZOTERAPII KOLAGENOWEJ

  Mikronakłuwanie skóry Dermapen

  Dermapen to zabieg mezoterapii igłowej polegający na mikronakłuwaniu skóry w celu pobudzenia i regeneracji kolagenu i elastyny. Powstałe w wyniku nakłuwania skóry mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry. Mikronakłuwanie wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia Dermapen 4.0 firmy EQUIPMED, którego działanie oparte jest na systemie pulsujących igieł. Mikroigły wnikają na głębokość od 0,5 mm do 3 mm, co dodatkowo umożliwia aplikację składników aktywnych w głąb skóry. Urządzenie to jest bardzo wszechstronne, dlatego znalazło szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Mikronakłuwanie można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, ale również brzuchu, udach i pośladkach. Doskonale wspomaga walkę z rozstępami i utratą jędrności skóry.   

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU MIKRONAKŁUWANIA SKÓRY

  Peelingi chemiczne (medyczne)

  Peelingi chemiczne dobrze sprawdzą się, kiedy oczekujemy ogólnej poprawy jakości i wyglądu naszej skóry. Mimo że zwykle kojarzą się z zabiegami wykonywanymi na twarzy można je przeprowadzać na dowolnej partii ciała. Peelingi chemiczne na ciało w szczególności polecane są, gdy zależy nam na poprawie elastyczności skóry lub borykamy się z rozstępami i bliznami. Regularnie wykonywane złuszczają skórę i poprawiają jej ukrwienie, dzięki czemu kosmetyki stosowane w dalszych krokach pielęgnacji jeszcze lepiej się wchłaniają. Zabiegi z użyciem peelingów przeprowadza się w serii – ich ilość i częstotliwość ustala lekarz podczas konsultacji. 

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY PEELINGÓW CHEMICZNYCH

  Inne zabiegi wyszczuplające, wspomagające redukcję miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej

  Kiedy widoczne są efekty zabiegów modelujących sylwetkę?

  Aby zabiegi na modelowanie sylwetki były skuteczne i przyniosły oczekiwane rezultaty, muszą być przeprowadzone w serii. Ilość zabiegów uzależniona jest od użytej technologii oraz zaawansowania problemu. Ustala ją lekarz podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu. 

  Szukasz idealnego zabiegu, który pozwoli Ci ujędrnić ciało?
  Umów się na bezpłatną konsultację