Pozbycie się kilku nadprogramowych kilogramów nie zawsze jest łatwe i może sprawić niektórym osobom wiele problemów. Nadmiar tkanki tłuszczowej może być widoczny w różnych partiach naszego ciała, powodując dyskomfort i frustrację, zwłaszcza u tych osób, które regularnie ćwiczą, ale nie widzą zadowalających efektów. Co więcej, im jesteśmy starsi, tym osiągniecie idealnej sylwetki będzie trudniejsze ze względu na spowolniony metabolizm. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła na te problemy rozwiązanie. Osoby borykające się z nadprogramową tkanką tłuszczową mogą skorzystać z nowoczesnych zabiegów na nadmiar tłuszczu w naszej klinice FabMed w Warszawie, które pozwolą nie tylko zredukować nagromadzony, najbardziej uporczywy tłuszcz z obszarów ciała opornych na dietę i ćwiczenia, ale również wymodelować i ujędrnić sylwetkę. Poznaj zabiegi, dzięki którym osiągniesz marzenie o szczupłej sylwetce.

Lista zabiegów na modelowanie sylwetki i jędrność

  Co to jest tkanka tłuszczowa?

  Tkanka tłuszczowa zaliczana jest do tkanek łącznych naszego organizmu. Składa się głównie z komórek tłuszczowych, czyli adipocytów. Jej podstawową funkcją jest magazynowanie energii, ale pełni również rolę ochronną (chroni narządy wewnętrzne)  izolacyjną, a także jest swego rodzaju organem biorącym udział w najważniejszych procesach metabolicznych i hormonalnych. 

  Tkanka tłuszczowa stanowi około 20-25% ciała kobiety i 15-20% organizmu mężczyzny. Powyżej tych wartości mówimy już o otyłości. U mężczyzn tkanka tłuszczowa gromadzi się najczęściej na brzuchu, klatce piersiowej, karku. U kobiet tłuszcz zbiera się przede wszystkim w biodrach, pośladkach, udach, a także w okolicy ramion i brzucha. 

  Jak powstaje tkanka tłuszczowa?

  Proces powstawania tkanki tłuszczowej wygląda następująco:

  • do organizmu zostaje dostarczona zbyt duża ilość kalorii z pożywienia;
  • w wyniku przemian biochemicznych w organizmie powstają trójglicerydy, czyli cząsteczki tłuszczu;
  • cząsteczki tłuszczu wędrują do komórek tłuszczowych, a następnie zaczynają wypełniać ich objętość;
  • następstwem tego procesu jest nadwaga, a później otyłość. 
  Chcesz poprawić wygląd swojego ciała i pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej?
  Umów się na bezpłatną konsultację, podczas której specjalista dobierze odpowiedni zabieg do Twojego problemu

  Rodzaje tkanki tłuszczowej

  W organizmie człowieka wyróżnia się 3 rodzaje tkanki tłuszczowej:

  • biała tkanka tłuszczowa (WAT – white adipose tissue) – głównym jej zadaniem jest magazynowanie energii i produkowanie hormonów, które wydzielane są do krwi. Dodatkowo chroni organy wewnętrzne przed urazami. Nadmiar białej tkanki tłuszczowej jest niebezpieczny i niesie za sobą ryzyko otyłości i chorób metabolicznych; 
  • brunatna tkanka tłuszczowa (inaczej tkanka brązowa, BAT – brown adipose tissue) – zlokalizowana jest głównie na karku oraz wzdłuż dużych naczyń krwionośnych. Odgrywa ważną rolę w wytwarzaniu ciepła. Jest też ważnym organem metabolicznym. Jej obecność może wspomóc leczenie chorób wynikających z otyłości, takich jak cukrzyca, zespół metaboliczny, insulinoodporność. Liczne badania wykazują, że im większa masa ciała, tym mniejsza ilość i aktywność brunatnej tkanki tłuszczowej w organizmie. 
  • różowa tkanka tłuszczowa – powstaje z tkanki tłuszczowej podskórnej u kobiet ciężarnych oraz w okresie karmienia piersią. 

  Jakie czynniki mają wpływ na nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie?

  Wpływ na występowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej ma wiele czynników. Do najczęstszych powodów gromadzenia się tkanki tłuszczowej należą skłonności genetyczne, a także względy biologiczne. Kobiety mają wolniejszą przemianę materii ze względu na mniejszą ilość mięśni. Jednocześnie mają więcej tkanki tłuszczowej, za co odpowiada żeński hormon progesteron (kobieta jest przystosowana do magazynowania energii potrzebnej do urodzenia i wykarmienia dzieci). 

  Głównymi przyczynami odkładania się tkanki tłuszczowej są:
   

  • niewłaściwe odżywianie (jedzenie przetworzonej żywność, fast-foodów, spożywanie zbyt obfitych posiłków);
  • niewystarczająca ilość ruchu;
  • zmniejszenie przemiany materii w okresie menopauzy;
  • przyjmowanie środków hormonalnych zawierających duże ilości estrogenów;
  • stosowanie niektórych leków (np. sterydów, leków przeciwcukrzycowych, przeciwpadaczkowych);
  • stres, zaburzenia snu.

  Objawy nadmiaru tkanki tłuszczowej. Gdzie się ona najczęściej gromadzi?

  Tkanka tłuszczowa może się gromadzić praktycznie w każdym miejscu na naszym ciele. Są jednak takie partie, gdzie jest ona szczególnie widoczna. 

  Redukcja tłuszczu z brzucha 

  Przybieranie na wadze w pierwszej kolejności obserwowane jest m.in. na brzuchu. Oponka na brzuchu to często pojawiający się problem, z którym zgłaszają się Pacjenci do naszej kliniki. Bywa, że mimo zdrowego trybu życia, nie mogą oni uporać się z otyłością brzuszną. W dzisiejszych czasach otyłość brzuszna, oponka oraz boczki nie są problemem dla medycyny estetycznej. Niektóre zabiegi pozwalają na zmniejszenie obwodu w talii nawet o kilka centymetrów. 

  Redukcja tłuszczu z ramion

  Bardzo wiele osób boryka się także z nadmierną tkanką tłuszczową na ramionach, która jest oporna na działanie ćwiczeń. ,,Pelikany” bądź ,,motylki” mogą być przyczyną kompleksów i chowania ramion w ubrania z dłuższym rękawem. Nie muszą być jednak problemem, z którym będziemy walczyć już zawsze. W naszej klinice FabMed wykonujemy kilka zabiegów, które skutecznie ujędrniają skórę w tej okolicy. 

  Redukcja tłuszczu z ramion, na udach, z bioder i pośladków 

  Tłuszcz gromadzących się na udach, biodrach i pośladkach to domena przede wszystkim kobiet. Uda to niewątpliwie jeden z tych obszarów, który najtrudniej wyszczuplić. Dlatego, jeśli tłuszcz na udach jest bardzo uporczywy i nie chce zniknąć mimo stosowania ćwiczeń i diety, warto rozważyć zabiegi medycyny estetycznej

  Redukcja tłuszczu na twarzy 

  Nadwaga i otyłość oraz proces starzenia się organizmu mogą spowodować, że nadmiar tłuszczu stanie się widoczny również na twarzy – szczególnie w okolicy podbródka (,,drugi podbródek”). Z tym problemem również skutecznie poradzą sobie zabiegi medycyny estetycznej, mające na celu zagęszczenie i ujędrnienie skóry w tym obszarze. 

   

  Redukcja tkanki tłuszczowej po ciąży

  Wiele kobiet po ciąży zmaga się z dodatkowymi kilogramami. Zrzucenie kilku kilogramów po porodzie i powrót do figury sprzed ciąży nie zawsze jest łatwym zadaniem. Powodem największych kompleksów są zwykle: brzuch, pośladki i piersi. Zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej są rozwiązaniem dla wielu kobiet, które zmagają się z niedoskonałościami po ciąży. 

  Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej?

  Czasem ani dieta, ani aktywność fizyczna nie przynoszą pożądanych rezultatów w walce z dodatkowymi kilogramami i cellulitem. Pomóc mogą zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej.

  Dr Piotr Leszczyński - lekarz medycyny estetycznej w klinice FabMed

  Ekspert radzi

  Ruch i ćwiczenia oraz zbilansowana dieta to najlepsze sposoby na pozbycie się tkanki tłuszczowej, które stanowią w tym wypadku podstawę działania. W usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, zwłaszcza lokalnych depozytów tłuszczu, tych najbardziej opornych na działanie diety i ćwiczeń, pomóc mogą specjalistyczne zabiegi na nadwagę i tkankę tłuszczową. W FabMed, korzystając z doświadczenia naszych specjalistów oraz zaawansowanych urządzeń i technologii, zapewniamy naszym Pacjentom kompleksową opiekę w walce z nadprogramową tkanką tłuszczową - mówi dr Piotr Leszczyński, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

  Dla kogo zabiegi na nadwagę?

  Zabiegi na nadwagę dedykujemy przede wszystkim Pacjentom z lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową (na brzuchu, udach, plecach, biodrach, pośladkach, twarzy), która nie poddaje się działaniu diety oraz ćwiczeń. 

  Zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej – bezpłatna konsultacja

  Wszystkie osoby zainteresowane zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszej kliniki FabMed w Warszawie. Podczas konsultacji lekarz lub wykwalifikowany kosmetolog odpowie na wszystkie pytania i dobierze najlepszy zabieg. 

  Najlepsze zabiegi na miejscową otyłość, nadmiar tłuszczu i redukcję tkanki tłuszczowej w klinice FabMed w Warszawie

  Laserowa liposukcja Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu

  Zabiegi tradycyjnej liposukcji stopniowo wypierane są przez mniej inwazyjne, bardziej nowoczesne metody odsysania tłuszczu. Jedną z nich jest zabieg Endolift, który – dla uzyskania jeszcze lepszych efektów odchudzenia i wysmuklenia – można połączyć z mechanicznym odsysaniem tłuszczu. Endolifting to nowoczesna procedura laserowego liftingu i lipolizy wykorzystująca zalety najnowszej generacji ultracienkiego światłowodu, który wprowadzany jest w głąb skóry. Wysoka energia emitowana przez laser rozpuszcza tkankę tłuszczową, która następnie jest usuwana specjalnym ssakiem chirurgicznym. Efektem zabiegu jest wyszczuplenie sylwetki i ujędrnienie jednocześnie. 

  Liposukcja Enfolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu to zabieg, który można wykonać na różnych partiach ciała. Najlepsze efekty przynosi u Pacjentów z prawidłową masą ciałą, u których wystepuje lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa lub u osób z delikatną nadwagą. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych. Po zabiegu konieczne jest noszenie ubrania uciskowego przez kolejne 7 dni na dzień i na noc oraz następne 7 dni tylko na noc. Procedura jest jednorazowa, a efekty natychmiastowe – tkanka tłuszczowa zostaje mechaniczne odessana podczas operacji. 

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU ENDOLIFT Z MECHANICZNYM ODSYSANIEM TŁUSZCZU

  Kriolipoliza CoolTech – odchudzanie przez zamrażanie

  Kriolipoliza to skuteczna metoda odchudzania poprzez zamrażanie tkanki tłuszczowej. Zabieg nowoczesnym urządzeniem CoolTech polega na kontrolowanym chłodzeniu, które wpływa na komórki tłuszczowe gromadzące się pod skórą. Na skutek ujemnych temperatur następuje ich rozpad, czyli lipoliza. Dzięki zabiegowi kriolipolizy możemy zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej nawet o około 30 cm. Zabieg ten najlepiej sprawdza się przy miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach (bryczesy), plecach (boczki). Jest bezinwazyjny i bezbolesny.  

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU COOLTECH

  Lipoliza inikecyjna 

  Kolejnym zabiegiem, który pozwala na nieinwazyjne usunięcie tkanki tłuszczowej, jest lipoliza iniekcyjna. Polega na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych (lipolizę). W rezultacie komórki te ulegają rozpuszczeniu, a uwalniane tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu. Początkowo liposukcja iniekcyjna stanowiła przede wszystkim alternatywę dla liposukcji brzucha, ale szybko odkryto, że wstrzyknięcie roztworu (fosfatydylocholiny, deoksycholanu sodu lub obu substancji łącznie) możliwe jest także w innych partiach ciała, takich jak twarz (eliminacja ,,drugiego podbródka”), uda, plecy, biodra, okolice pośladków, okolica nad kolanami, ramiona. Głównym wskazaniem do zabiegu jest miejscowe otłuszczenie ciała. Zabieg przeznaczony jest dla osób z normalną wagą lub delikatną nadwagą. Cała procedura zabiegowa odbywa się w znieczuleniu miejscowym przy użyciu cienkich igieł, dzięki czemu zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez Pacjentów. 

  ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZABIEGU LIPOLIZY INIEKCYJNEJ

  Inne zabiegi wspomagające redukcję tłuszczu

  Oprócz zabiegów na spalanie tkanki tłuszczowej nasi Pacjenci mogą skorzystać z zabiegów modelujących ciało, które mają na celu przede wszystkim ujędrnienie skóry:

   

  Kiedy widoczne są efekty zabiegów na tkankę tłuszczową?

  W większości przypadków najlepsze efekty Pacjenci mogą zaobserwować po wykonaniu serii zabiegów (wyjątkiem jest liposukcja Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu, która jest zabiegiem jednorazowym). Każdy z zabiegów w naszej klinice poprzedza szczegółowa konsultacja, podczas której lekarz ustala z Pacjentem liczbę oraz częstotliwość zabiegów.

  Szukasz skutecznego sposobu na redukcję tkanki tłuszczowej?
  Umów się na zabieg na redukcję tkanki tłuszczowej i spełnij swoje marzenie o idealnej sylwetce