Usuwanie i wygładzanie zmarszczek mimicznych na czole

Zmarszczki na czole pojawiają się stopniowo, wraz ze starzeniem się skóry. To, jak szybko i jak głębokie zmarszczki będziemy mieli, zależy między innymi od stanu naszej skóry, prowadzonego trybu życia, uwarunkowań genetycznych czy też intensywności mimiki twarzy. Nie da się uniknąć powstawania zmarszczek czołowych, jednak z wykorzystaniem zabiegów medycyny estetycznej można je zmniejszyć lub usunąć. W klinice FabMed w Warszawie doświadczeni lekarze prowadzą m.in. zabiegi redukcji zmarszczek mimicznych czoła.

Cena:od 500 zł
Czas zabiegu:do 15 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówco 4-6 miesięcy
Czas utrzymywania się efektówokoło 4-6 miesięcy

Kiedy warto usuwać zmarszczki na czole botoksem?

Zabiegi z wykorzystaniem jadu kiełbasianego (botoksu) są dedykowane do usuwania zmarszczek mimicznych. Aktualnie, obok wypełnienia zmarszczek czoła kwasem hialuronowym, jest to najefektywniejsza metoda wygładzania skóry. Zabieg usuwania zmarszczek poziomych czoła botoxem dedykowany jest każdemu, kto boryka się z problemem nieestetycznych bruzd. 

Chcesz pozbyć się z czoła zmarszczek i poprawić wygląd twarzy?
Umów się na zabieg wypełniania zmarszczek na czole botoksem

Kto powinien skorzystać z usuwania zmarszczek poziomych czoła botoxem?

Przede wszystkim na zabieg wygładzania zmarszczek na czole toksyną botulinową powinny zgłosić się osoby z widocznymi zmarszczkami. Polecamy go również tym, którzy mają ekspresyjną mimikę twarzy bądź też pracują z użyciem mimiki. Warto wiedzieć, że odmładzanie czoła botoksem może być wykonane u stosunkowo młodych osób w celach profilaktycznych.

Jakie efekty da botox na usuwanie zmarszczek na czole?

Przede wszystkim musimy uświadomić sobie, na jakich zasadach działa toksyna botulinowa. Jest to substancja, która po podaniu blokuje drogę impulsu nerwowego między mięśniem a komórką nerwową. Dochodzi wtedy do relaksacji mięśni oraz rozprostowania zmarszczek. Kluczem do trwałego i naturalnego efektu jest dokładne podanie botoksu, ponieważ działa on w obrębie mięśni, do których go podano.

Efektem usuwania zmarszczek na czole botoxem jest więc ich zmniejszenie. Twarz zostaje odmłodzona, a mięśnie zrelaksowane.

Po jakim czasie widoczne będą efekty wygładzenia zmarszczek na czole toksyną botulinową?

Pierwsze efekty usuwania bruzd na czole botoksem zauważymy już 3-4 dni po jego wstrzyknięciu. Ostateczny efekt zabiegu odmładzania twarzy botoksem zobaczymy około dwa tygodnie później.

Jak długo utrzymują się efekty usuwania zmarszczek czoła toksyną botulinową?

Czas utrzymywania się efektów odmładzania czoła botoksem zależy od indywidualnych cech pacjenta. Co do zasady efekty widoczne są przez 4-6 miesięcy po usuwaniu zmarszczek mimicznych czoła toksyną botulinową.

Powtarzanie zabiegu odmładzania czoła botoksem

To, jak często konieczne będzie powtórzenie zabiegu wygładzania zmarszczek na czole toksyną botulinową zależy od preferencji pacjenta oraz od czasu utrzymywania się efektów. Zazwyczaj jednak należy powtórzyć podanie botoksu po 4-6 miesiącach.

Przeciwwskazania do usuwania bruzd na czole botoksem

Warto zapoznać się z listą przeciwwskazań do usuwania zmarszczek czoła toksyną botulinową, jednak należy pamiętać, że o kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje lekarz. Nie wszystkie poniższe przeciwwskazania będą wykluczać z usuwania bruzd na czole botoksem.

Przeciwwskazaniami do usuwania zmarszczek na czole botoksem są:

   • przede wszystkim uczulenie na toksynę botulinową oraz składniki podawanych preparatów,
   • trwające leczenie antybiotykami z grupy aminoglikozydów (np. neomycyna, streptomycyna),
   • przyjmowanie leków rozkurczających, np. na spastyczność,
   • zażywanie inkomycyny, tetracycliny,
   • zaburzenia krzepnięcia krwi,
   • choroby nowotworowe skóry,
   • choroby autoimmunologiczne (np. łuszczycowe zapalenie stawów) oraz układu sercowo-naczyniowego,
   • choroby takie jak stwardnienie zanikowe boczne, Alzheimer czy zespół Lamberta-Eatona,
   • poważne uszkodzenia skóry,
   • trwające infekcje ogólne (przeziębienie) i miejscowe (opryszczka).

Jak przygotować się do usuwania poziomych zmarszczek na czole botoksem?

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie do zabiegu. Dokładna procedura zabiegowa zostanie przedstawiona pacjentowi podczas konsultacji wstępnej - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Jak wygląda likwidacja zmarszczek na czole botoksem w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

Usuwanie zmarszczek na czole z użyciem botoxu jest szybkim zabiegiem, który można zaliczyć do grupy lunchowych, trwa zaledwie kilkanaście minut. Po wstępnym oczyszczeniu skóry z makijażu oraz jej odkażeniu lekarz przystąpi do wyrysowania pomocniczych linii na czole. Następnie przechodzi do podania preparatu z botoksem przy użyciu cienkich igieł.

Jaki są zalecenia po usuwaniu zmarszczek na czole botoksem?

Dokładne wytyczne co do pielęgnacji czoła po zabiegu wygładzania zmarszczek na czole toksyną botulinową podane będą przez lekarza. Niemniej jednak zawsze zalecamy naszym pacjentom, by unikać dotykania czoła, nie pochylać się i nie kłaść przez kilka godzin po iniekcji. Przez pierwszych kilka dni odradzamy intensywną aktywność fizyczną, chodzenie na basen, saunę czy opalanie. Warto również na kilka dni zrezygnować z zabiegów peelingujących na czoło – by nie doprowadzić do migracji toksyny botulinowej.

Jak wygląda skóra po usuwaniu zmarszczek poziomych czoła botoxem?

Skóra na czole po usuwaniu zmarszczek czoła toksyną botulinową w ciągu kilku-kilkunastu dni zacznie się regenerować. Zmarszczki przestają być widoczne lub ulegną znacznemu spłyceniu. Twarz staje się widocznie młodsza, zyskuje pogodny, wypoczęty wyraz.

Jakich wypełniaczy używamy do usuwania zmarszczek na czole botoxem?

W klinice FabMed wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości, sprawdzone preparaty z botoxem. Są one indywidualnie dobierane do pacjenta, uwzględniając stan jego skóry czy też alergie na składniki preparatu. Chętnie wykorzystujemy toksynę botulinową do usuwania zmarszczek mimicznych czoła czy okolic oczu. Warto podkreślić, że botoks jest bezpieczny, o ile podawany jest w prawidłowy sposób i w odpowiedniej dawce. Przy prawidłowym zastosowaniu nie może być mowy o zmianie rysów twarzy czy też efekcie maski. Wstrzykiwanie toksyny botulinowej w mięśnie czoła powoduje ich rozluźnienie. Skóra przestaje się marszczyć, nie ma więc zmarszczek. Najczęściej stosuje się botoks do redukcji poziomych zmarszczek lub też pionowych pomiędzy brwiami, tzw. lwiej zmarszczki. Można go również stosować do niwelowania “kurzych łapek”. Ciekawostką jest, że jad kiełbasiany stosuje się również w  leczeniu nadmiernej potliwości, ponieważ blokuje czynności gruczołów potowych.

Planujesz wykonanie zabiegu usuwania zmarszczek na czole botoksem?
Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wygładzenia zmarszczek na czole toksyną botulinową

Czy wypełnianie zmarszczek botoksem jest bezpieczne?

Tak, prawidłowo wstrzyknięta toksyna botulinowa jest bezpieczna. Należy jednak pamiętać, by zabiegowi poddać się w renomowanej klinice medycyny estetycznej, u doświadczonego lekarza. Musi on wiedzieć, jak dobrać ilość i miejsce podania botoksu. Co więcej, efekty ostrzykiwania jadem kiełbasianym są odwracalne.

Czy można pić alkohol po usuwaniu zmarszczek na czole botoxem?

Zdecydowanie odradzamy spożywanie alkoholu co najmniej kilka dni przed i po zabiegu wygładzania czoła toksyną botulinową. Ma on bowiem działanie rozkurczowe na naczynia krwionośne. Doprowadza do zwiększenia przepływu krwi oraz zatrzymywania płynów w organizmie. Może to spowodować powstanie obrzęków oraz pękanie naczyń krwionośnych i powstawanie nieestetycznych siniaków.

Jak bardzo boli zabieg odmładzania twarzy botoksem?

Podawanie botoksu, zarówno w czoło, jak i inne części twarzy na ogół  nie jest bolesne. Jedyne co może być dla pacjentów nieprzyjemne, to ukłucie (bardzo cienką) igłą oraz uczucie rozpierania. 

Ile trwa rekonwalescencja po usuwaniu zmarszczek mimicznych czoła z użyciem botoxu?

Nie jest konieczna długa rekonwalescencja po zabiegu usuwania zmarszczek mimicznych czoła z pomocą botoxu. Wystarczy przez kilka dni się oszczędzać, unikać sauny, basenu czy opalania. Ważne jest jednak, by przez kilka godzin utrzymywać pionową pozycję, by nie doszło do przemieszczenia preparatu z toksyną botulinową.

Czy występują skutki uboczne usuwania zmarszczek na czole botoksem?

Botoks jest bezpieczną substancją (lekiem) od kilkudziesięciu lat stosowanym w medycynie. Przez kilka dni w miejscu podania mogą występować zasinienia czy zaczerwienienia. Poważniejsze powikłania występują niezwykle rzadko. Kluczem do braku skutków ubocznych jest jednak poddanie się zabiegowi wygładzenia zmarszczek na czole toksyną botulinową u doświadczonego i sprawdzonego lekarza.

Jak długo trwa odmładzanie czoła botoksem?

Zabieg usuwania bruzd na czole botoksem jest bardzo krótki, zazwyczaj trwa kilkanaście minut.

Jakie inne zabiegi można stosować na zmarszczki na czole?

Oprócz likwidacji zmarszczek na czole botoksem możemy również usuwać je z pomocą kwasu hialuronowego. Niwelowaniu zmarszczek posłuży także laser frakcyjny. Jeśli zależy nam na poprawie wolumetrii twarzy czy odświeżeniu wyglądu cery polecamy również zabiegi:

Cennik usuwania zmarszczek czoła toksyną botulinową w Warszawie

Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem usuwania zmarszczek z pomocą botoksu w gabinecie FabMed na warszawskiej Woli.

Cennik - Redukcja zmarszczek mimicznych

ObszarCenaFabMed Specials
Zmarszczki czoła poziome400 zł
Zmarszczki czoła pionowe “lwia zmarszczka”400 zł
Zmarszczki okolicy oczu “kurze łapki”400 zł
Dwa obszary (np. zmarszczki pionowe, poziome)800 zł700 zł
Trzy obszary (zmarszczki pionowe, poziome, kurze łapki)1200 zł950 zł
Uniesienie brwi “otwarcie oka”400 zł
Zmarszczki królicze200 zł
Zmarszczki palacza (górna warga)400 zł
Zmarszczki poniżej kącików ust- ” Linie marionetki”400 zł
Zmarszczki brody450 zł
Szyja (pionowe fałdy mięśnia szerokiego szyi) “szyja indycza”800-1200 zł