Usuwanie kurzych łapek

Wraz z wiekiem i starzeniem się naszej skóry na twarzy, szczególnie w okolicach oczu zaczynają się tworzyć zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki. Nie da się jednoznacznie określić, kiedy się pojawią, ani jak głębokie będą. Zależy to od co najmniej kilku czynników, takich jak indywidualne predyspozycje, stan skóry, tryb życia, intensywność mimiki. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać powstawania kurzych łapek. Jednak medycyna estetyczna pomoże nam je zmniejszyć. Zachęcamy do skorzystania z zabiegu redukcji zmarszczek w okolicy oczu w klinice FabMed w warszawskiej Woli.

Cena:od 500 zł
Czas zabiegu:do 15 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówco 4-6 miesięcy
Czas utrzymywania się efektówokoło 4-6 miesięcy

Kiedy warto poddać się redukcji kurzych łapek?

Medyczne zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej (nazywanej również jadem kiełbasianym i botoksem) przeznaczone są do niwelowania zarówno głębokich, jak i płytkich zmarszczek mimicznych w okolicach oczu – tzw. kurzych łapek. Oprócz botoksu, do usuwania zmarszczek utrwalonych w okolicach oczu stosuje się również kwas hialuronowy. Toksyna botulinowa działa nieco inaczej, a zastosować może ją każdy, kto zmaga się ze zmarszczkami i został zakwalifikowany przez lekarza do zabiegu. 

Chcesz wygładzić kurze łapki oraz poprawić wygląd twarzy?
Zadzwoń i umów się na zabieg usuwanie kurzych łapek za pomocą toksyny botulinowej

Dla kogo przeznaczony jest zabieg usuwania kurzych łapek toksyną botulinową?

Zabiegi wygładzania kurzych łapek toksyną botulinową zalecamy każdemu, kto zauważył u siebie pierwsze zmarszczki. Są one przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którym zależy na młodym wyglądzie.

Jakie są efekty usuwanie kurzych łapek botoksem?

Efekty zastosowania toksyny botulinowej to przede wszystkim znaczne wygładzenie kurzych łapek. Okolice oczu stają się wygładzone, twarz nabiera promiennego i młodego wyglądu. Ważne jest również to, że zrelaksowane będą mięśnie w okolicach oczu.

Kiedy staną się widoczne efekty usuwania kurzych łapek?

Warto mieć świadomość tego, w jaki sposób działa na zmarszczki botoks. Toksyna botulinowa jest substancją, której zadaniem jest zablokowanie drogi impulsu nerwowego między mięśniami a komórką nerwową. Kiedy mięśnie się rozluźniają, kurze zmarszczki ulegają rozprostowaniu. Aby efekty zastosowania toksyny botulinowej były trwałe i naturalne, konieczne jest jej dokładne podanie.

Pierwsze efekty zabiegu usuwanie zmarszczek w okolicy oczu będą widoczne 3-4 dni po jego przeprowadzeniu. Jednak właściwy, ostateczny efekt najlepiej ocenić około dwa tygodnie po wstrzyknięciu botoksu w kurze łapki.

Jak długo utrzymują się efekty usuwania kurzych łapek?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ efekty usuwania kurzych łapek mogą się utrzymywać od 4 do 8 miesięcy. Zależy to od kilku czynników, przede wszystkim jednak kluczem są indywidualne cechy organizmu.

Czy zabieg redukcji kurzych łapek należy powtarzać?

Tak, likwidacja kurzych łapek toksyną botulinową nie daje trwałych efektów. Zależnie od tego, jak nasza skóra zareaguje na botoks, zabieg usuwania kurzych łapek, trzeba będzie powtarzać co około 4-8 miesięcy dla podtrzymania efektu.

Przeciwwskazania do likwidacji kurzych łapek toksyną botulinową

Lista przeciwwskazań do usuwania kurzych łapek z pomocą botoksu nie jest bardzo długa. Kluczowa jednak jest informacja, że nie wszystkie są bezwzględne. Decyzję o kwalifikacji do zabiegu podejmuje lekarz w porozumieniu z pacjentem, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu. Wśród najważniejszych przeciwwskazań do usuwania kurzych łapek toksyną botulinową znajdują się poważne choroby autoimmunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów), układu sercowo-naczyniowego, choroby nowotworowe skóry, Alzheimer, stwardnienie zanikowe boczne, zespół Lamberta-Eatona. Wygładzanie kurzych łapek toksyną botulinową jest niemożliwe, jeśli pacjent ma alergię na botoks lub inny składnik podawanego preparatu. Odradza się zabieg osobom w trakcie leczenia antybiotykami (szczególnie z grupy aminoglikozydów jak neomycyna, streptomycyna). Innymi przeciwwskazaniami do usuwania kurzych łapek za pomocą toksyny botulinowej są:

   • przyjmowanie leków rozkurczających, np. tych na spastyczność,
   • uszkodzenia skóry,
   • zaburzenia krzepnięcia krwi,
   • infekcje miejscowe lub ogólne.

Przygotowanie do wygładzania kurzych łapek botoksem

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Szczegóły na temat tego, jak będzie wyglądało usuwanie kurzych łapek botoksem, przedstawi pacjentowi lekarz podczas konsultacji. Ważna jest informacja, że redukcja kurzych łapek nie wymaga długotrwałego przygotowania - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Jak przebiega zabieg redukcji kurzych łapek z użyciem botoxu w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

Przebieg redukcji zmarszczek wokół oczu jest bardzo sprawny, sam zabieg trwa mniej niż kwadrans. Przygotowanie pacjenta polega na zmyciu makijażu oraz odkażeniu skóry wokół oczu. Lekarz na początku namaluje mazakiem linie pomocnicze na naszej twarzy, a następnie przejdzie do właściwej części zabiegu. Podawanie toksyny botulinowej odbywa się za pomocą małej igły.

Jakie są zalecenia po redukcji zmarszczek wokół oczu?

Indywidualne zalecenia usuwania kurzych łapek wokół oczu poda pacjentowi lekarz. Po zabiegu usuwania kurzych łapek toksyną botulinową najważniejsze jest utrzymanie przez kilka godzin pionowej pozycji ciała. Odradzamy zarówno kładzenie się, jak i pochylanie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że botoks się nie przemieści. Przez pierwszy tydzień lepiej zrezygnować z wykonywania peelingu i innych zabiegów w okolicach oczu. Polecamy również spokojny tryb życia, unikanie intensywnej aktywności fizycznej oraz wizyt w solarium, na basenie i saunie.

Jak wygląda skóra po usuwaniu kurzych łapek botoksem?

Skóra kilkanaście dni po usuwaniu kurzych łapek botoksem będzie widocznie ujędrniona. Zmarszczki staną się niewidoczne lub ulegną mocnemu spłyceniu. Nasza twarz będzie wyglądać promiennie i młodziej.

Jakich wypełniaczy używamy do usuwania kurzych łapek za pomocą toksyny botulinowej?

Nasza warszawska klinika korzysta z najlepszej jakości preparatów z botoksem. Lekarze z kliniki medycyny estetycznej FabMed dobierają odpowiedni preparat do stanu skóry i potrzeb pacjenta. Możliwych zastosowań botoksu jest wiele. Najczęściej jednak stosuje się go do wygładzania kurzych łapek i zmarszczek okolic oczu. Dzięki odpowiedniemu dobraniu ilości preparatu, jego wysokiej jakości oraz doświadczeniu lekarzy, efekt usuwania kurzych łapek botoksem jest naturalny. Preparat odpowiednio stosowany jest w pełni bezpieczny. Naszym celem jest relaksacja mięśni, a co za tym idzie zmniejszenie marszczenia się skóry i niwelowanie zmarszczek.

Botoks można wykorzystywać również do leczenia nadmiernej potliwości (blokuje drogę impulsu między komórkami nerwowymi a gruczołami potowymi). Często jest on stosowany w usuwaniu lwiej zmarszczki między brwiami oraz wygładzenia zmarszczek na czole toksyną botulinową 

Planujesz poddać się zabiegowi usuwania kurzych łapek botoksem?
Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące usuwania kurzych łapek toksyną botulinową

Czy redukcja kurzych łapek jest bezpieczna?

Jak najbardziej. Stosowanie botoksu w redukcji kurzych łapek jest bezpieczne pod warunkiem, że preparat jest podowany przez doświadczonego lekarza. Ważne jest dobranie odpowiedniego preparatu, jego ilości i dopasowanie miejsca podania. 

Czy usuwanie kurzych łapek boli?

Zabieg likwidacji kurzych łapek na ogół nie jest bolesny. Pacjenci mogą odczuwać jedynie delikatne ukłucie oraz uczucie rozpierania. Dbamy o to, by pacjenci odczuwali pełen komfort podczas ostrzykiwania wybranych partii twarzy. 

Czy przed zabiegiem usuwanie kurzych łapek wolno pić alkohol?

Niestety, ale ani przed, ani kilka dni po zabiegu wygładzania kurzych zmarszczek nie powinno się spożywać alkoholu. Wynika to z rozkurczowego działania botoksu na naczynia krwionośne. Zwiększa on przepływ krwi i powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Efektem picia alkoholu tuż przed czy po podaniu botoksu mogłoby dojść do powstawania zasinień i pękania naczyń krwionośnych.

Jak długo trwa rekonwalescencja po likwidacji kurzych łapek toksyną botulinową?

W ciągu kilku dni warto więcej odpoczywać. Nie powinno się wystawiać twarzy na działanie wysokich temperatur, odradzamy więc opalanie się, korzystanie z sauny czy solarium. Długa rekonwalescencja nie jest konieczna. Przez kilka godzin po zabiegu redukcji kurzych łapek botoksem nie powinno się tylko schylać, ani kłaść.

Jakie są skutki uboczne wygładzania kurzych łapek?

Toksyna botulinowa jest bezpieczną substancją (lekiem), wykorzystywaną w medycynie od kilkudziesięciu lat. Nowoczesne preparaty można stosować bez obaw o poważne skutki uboczne. Należy się jednak liczyć z chwilowym powstaniem zasinień i obrzęków. By ostrzykiwanie kurzych łapek toksyną botulinową było na pewno bezpieczne, warto skorzystać z usług sprawdzonej, profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej.

Ile trwa zabieg redukcji kurzych łapek botoksem?

Zabieg należy do grupy lunchowych, czas jego trwania to kilkanaście minut (około 15 minut).

Jakie inne zabiegi warto zastosować na redukcję zmarszczek wokół oczu?

Redukcja zmarszczek mimicznych wokół oczu może odbyć się za pomocą toksyny botulinowej. Oprócz tego warto sięgać po zabiegi wspomagające takie jak: mezoterapia okolicy oczu, czy np. wypełnienie zmarszczek utrwalonych kwasem hialuronowym.

Cennik usuwania kurzych łapek toksyną botulinową w Warszawie

Zachęcamy do obejrzenia cennika usuwania kurzych łapek z wykorzystaniem botoksu w gabinecie FabMed na warszawskiej Woli.

Cennik - Redukcja zmarszczek mimicznych

ObszarCenaFabMed Specials
Zmarszczki czoła poziome400 zł
Zmarszczki czoła pionowe “lwia zmarszczka”400 zł
Zmarszczki okolicy oczu “kurze łapki”400 zł
Dwa obszary (np. zmarszczki pionowe, poziome)800 zł700 zł
Trzy obszary (zmarszczki pionowe, poziome, kurze łapki)1200 zł950 zł
Uniesienie brwi “otwarcie oka”400 zł
Zmarszczki królicze200 zł
Zmarszczki palacza (górna warga)400 zł
Zmarszczki poniżej kącików ust- ” Linie marionetki”400 zł
Zmarszczki brody450 zł
Szyja (pionowe fałdy mięśnia szerokiego szyi) “szyja indycza”800-1200 zł