Depilacja laserowa Vectus

Usuwanie owłosienia klasycznymi metodami — przy użyciu jednorazowej maszynki, depilatora, wosku — jest czasochłonne, a efekty krótkotrwałe. Odpowiedzią medycyny estetycznej na ten problem jest depilacja laserowa. Nowoczesna technologia pozwala pozbyć się włosków nawet z trudno dostępnych miejsc na ciele, a Pacjenci mogą cieszyć się gładką skórą przez długi czas. W naszym gabinecie medycyny estetycznej FabMed w Warszawie do depilacji laserowej wykorzystujemy jedno z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia – laser diodowy Palomar VECTUS. To złoty standard w depilacji laserowej, jest uznawany za najszybszy, najbardziej skuteczny i jeden z najnowocześniejszych laserów. 

Cena:od 90 zł
Czas zabiegu:od 15 do 60 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów4-8 zabiegów
Czas utrzymywania się efektówdługotrwałe efekty po wykonaniu serii zabiegów

Depilacja laserowa Vectus – skuteczna metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa Vectus wyróżnia się spektakularnymi efektami oraz najnowocześniejszą technologią opracowaną przez naukowców z Harvard University. Bezpieczeństwo i skuteczność lasera poparte są certyfikatem FDA, potwierdzającym najwyższą jakość urządzenia. Działanie lasera opiera się na emisji wiązki światła laserowego o długości 810 nm, która skutecznie i trwale niszczy żywą część włosa — jego macierz. W urządzeniu wykorzystano także wiele innowacyjnych rozwiązań, mających wpływ na efektywność, komfort oraz bezpieczeństwo zabiegu. 

Komputerowa diagnoza

Niepowtarzalnym atutem lasera Vectus jest czytnik melaniny w skórze, czyli Skintel. Czytnik przykłada się do skóry w celu rozpoznania jej indywidualnej charakterystyki i za pomocą WiFi przesyła dane do systemu komputerowego w laserze. Na tej podstawie dobiera się odpowiednie parametry zabiegu. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie depilacji, dobraną indywidualnie do Pacjenta. 

Nowoczesne rozwiązania

Laser Vectus został wyposażony w system chłodzący Advanced Contact Cooling, który zapewnia wysoki komfort zabiegu i jego bezpieczeństwo. Z kolei zastosowanie opatentowanej technologii Photon Recycling, mającej za zadanie powtórnie wykorzystać raz wytworzoną wiązkę światła, która została odbita od skóry i ponownie skierowana w stronę depilowanej powierzchni, wpływa na podniesienie skuteczności zabiegu. 

Wysoka skuteczność zabiegów 

Liczne niezależne badania kliniczne potwierdzają wyższą skuteczność lasera diodowego Vectus w stosunku do wiodącej technologii rynkowej (www.palomar.com)*. Laser diodowy Palomar Vectus niszczy macierz włosa, czyli jego ,,żywą” część, tym samym hamując odbudowę nowej cebulki. 

Szybkość działania

Dzięki większej głowicy urządzenia laser Vectus umożliwia przeprowadzenie zabiegu depilacji dużych obszarów w zaledwie kilka minut. 

Chcesz trwale pozbyć się niechcianego owłosienia?
Umów się na depilację laserową Vectus

Depilacja Vectus – zalety

 • Indywidualny dobór parametrów (zastosowanie inteligentnego czytnika poziomu melaniny w skórze).
 • Wysoka skuteczność (efektywność działania lasera Vectus sięga 95%*).
 • Wysoki komfort zabiegu (Pacjenci nie odczuwają nadmiernego ciepła, dzięki technologiom chłodzącym zastosowanym w urządzeniu).
 • Skrócony czas zabiegu (większa głowica lasera Vectus sprawia, że czas zabiegu ulega skróceniu).

*Badania kliniczne pt. „Optymalizacja lasera diodowego do trwałego usuwania włosów.” /James Childs, Phd / Richard Cohen, Phd /Mikhail Smirnov, Phd / Henry Zenzie / MS Gregory B.Altshuler, Phd Palomar Medical Technologies. 

Vectus Palomar to synonim najwyższej jakości. Szybka i trwała depilacja, jaką można wykonać z jego użyciem, sprawia, że urządzenie to zdobywa fanów na całym świecie. Jeszcze kilka lat temu depilacja laserowa kojarzyła się z wieloma godzinami spędzonymi w gabinecie kosmetycznym. Dzięki laserowi Vectus to już przeszłość.

Laserowa depilacja Vectus – na jakie partie ciała?

Laserowa depilacja Vectus to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia na takich partiach, jak nogi, pachy, okolice bikini, miejsca intymne, uda, plecy, przedramiona. Laser ten możemy stosować na bardzo wrażliwe partie ciała i twarzy (np. nad górną wargą). 

Depilacja laserowa nóg

Włoski na nogach są widoczne i szybko odrastają. Laserowa depilacja nóg rozwiązuje ten problem. Jednorazowa sesja depilacji nóg trwa ok. 30 minut. Światło lasera skutecznie likwiduje włoski na nogach, będące w fazie wzrostu wraz z cebulką i mieszkiem włosowym, co sprawia, że włosy nie odrastają już w miejscu poddanemu działaniu urządzenia. Laserowe usuwanie włosów z nóg i ud to sposób, by cieszyć się gładkimi i pięknymi nogami

Depilacja laserowa bikini i okolic intymnych

Depilacja laserowa okolic bikini cieszy się nieustającym zainteresowaniem. W zależności od potrzeb możemy zabieg depilacji laserowej bikini przeprowadzić w dwóch wymiarach — eliminowanie włosków do linii bikini lub depilacja brazylijska — jest to rodzaj depilacji intymnej, obejmujący usunięcie całego owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu. Czasami pozostawia się cieniutki paseczek, który sięga wzgórka łonowego. Laserowa depilacja bikini pozwala trwale pozbyć się kłopotu zbędnego owłosienia, co przyczynia się do większego komfortu w życiu każdej Pacjentki. 

Depilacja laserowa pach

Laserowa depilacja pach jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów tego typu. Codzienne usuwanie owłosienia pod pachami dla wielu kobiet jest czasochłonne i prowadzi do powstawania podrażnień. Depilacja laserowa pach to rozwiązanie dla tych, którzy chcą się pozbyć owłosienia na długi czas i zależy im na gładkiej skórze pach bez podrażnień.

Iwona Jędrej - kosmetolog w klinice FabMed

Ekspert radzi

Należy pamiętać, że jedna sesja nie jest wystarczająca, aby trwale usunąć owłosienie z pach, jak i każdej innej partii ciała poddawanej zabiegowi. Podczas jednego zabiegu usuwamy około 20-30% owłosienia To, ile zabiegów jest potrzebnych do całkowitego usunięcia owłosienia, uzależnione jest od struktury włosa, jego grubości oraz fazy wzrostu, w jakiej się znajduje - mówi Iwona Jędrej, licencjonowana kosmetolog z FabMed

 

Depilacja laserowa pleców

Nadmierne owłosienie na plecach to wstydliwy problem estetyczny wielu mężczyzn, który zwykle ma podłoże androgeniczne.  Wyższy poziom testosteronu sprawia, że włosy są ciemniejsze, grubsze, a przez to bardziej widoczne. Problem ten może być także uwarunkowany genetycznie. Niezależnie od przyczyny nadmiaru owłosienia na plecach można skutecznie z tym walczyć. Specjaliści polecają zwłaszcza depilację laserową pleców Vectus, która jest skuteczną i bezpieczną metodą pozbywania się owłosienia.

Depilacja laserowa wąsika

Wąsik nad górną wargą to bardzo wstydliwy problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Ciemny wąsik pojawiający się na kobiecej twarzy często jest przyczyną kompleksów i poczucia dyskomfortu. Domowe sposoby depilacji wąsika, takie jak wosk lub specjalnie przeznaczone do tego kremy, dają tylko chwilowe efekty i mocno podrażniają skórę. Rozwiązaniem problemów związanych z wąsikiem na twarzy jest laser diodowy Vectus. To jeden z najnowocześniejszych sprzętów stosowanych w świecie kosmetologii i medycyny estetycznej. Laserowe usuwanie wąsika z twarzy to obecnie najskuteczniejsza metoda pozbycia się go na wiele miesięcy, a nawet lat.

  Dla kogo laserowe usuwanie owłosienia? Wskazania do zabiegu

  Depilacja Vectus skierowana jest do osób, które chcą trwale pozbyć się niechcianego owłosienia z różnych partii ciała i w ten sposób poprawić swój wygląd i sprawić, że ciało będzie wyglądać bardziej estetycznie. Dzięki zabiegowi depilacji laserowej nie musimy się już martwić ciągłym usuwaniem włosów domowymi sposobami.

  Wskazania do epilacji laserowej Vectus:

  • niechciane owłosienie na twarzy i ciele
  • tendencje do wrastania włosków
  • nawracające stany zapalne mieszków włosowych
   Iwona Jędrej - kosmetolog w klinice FabMed

   Ekspert radzi

   Niektóre osoby mają dużą skłonność do wrastania włosków. Może to powodować powstawanie bolesnych stanów zapalnych. Użycie lasera Vectus w takich przypadkach likwiduje główną przyczynę, dzięki czemu skóra jest wolna od podrażnień na długi czas – mówi Iwona Jędrej, licencjonowana kosmetolog z FabMed

   Efekty laserowej depilacji

   Po wykonaniu całej, zalecanej serii zabiegów depilacji laserowej laserem diodowym owłosienie zostaje niemal całkowicie usunięte i co najważniejsze — nie pojawia się ponownie. Jak wskazują badania, laser Vectus usuwa około 95% włosków. Pozostałe 5% to włosy, które nie znajdowały się w fazie wzrostu, dlatego laser nie był w stanie wpłynąć na ich cebulki. 

   Ile razy trzeba powtórzyć depilację laserową?

   Nie wszystkie włosy rosną w jednym czasie, więc nie jest możliwe ich trwałe usunięcie podczas jednej wizyty. Zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć kilkakrotnie (4-8 zabiegów) w kilkutygodniowych odstępach czasowych:

    

   • nogi, co 8-10 tygodni
   • pachy, co 4-6 tygodni
   • bikini, co 4-6 tygodni
   • plecy, co 8-10 tygodni
   • pośladki, co 8-10 tygodni
   • przedramiona, co 4-6 tygodni
   • okolice twarzy, co 4-6 tygodni
   • dłonie, co 4-6 tygodni

   Jak długo utrzymują się efekty epilacji laserowej?

   Prawidłowo wykonana epilacja laserowa, przeprowadzona w serii zabiegów, daje trwałą skuteczność i włosy nie powinny już odrastać. Zdarza się jednak czasami, że kilka cebulek włosowych nie zostanie do końca zniszczonych i niektóre włosy po pewnym czasie odrosną. Na odrastanie włosków mają wpływ również gospodarka hormonalna organizmu, zwłaszcza zmiany pojawiające się po przebytej ciąży, menopauzie czy w okresie dojrzewania. W takich sytuacjach wskazane jest wykonanie zabiegów przypominających raz lub dwa razy w roku. 

   Kiedy widoczne są efekty depilacji laserem Vectus?

   Efekty depilacji laserowej widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale trzeba pamiętać, że na początku nie uzyskamy idealnie gładkiej skóry, włoski będą po prostu rzadsze. Zazwyczaj po pierwszym zabiegu depilacji laserowej efektem będzie zmniejszenie się ilości włosków o około 30%

   Przeciwwskazania do depilacji laserowej Vectus

   Głównymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia depilacji laserowej Vectus są: 

   • ciąża i okres karmienia piersią
   • świeża opalenizna
   • przyjmowanie leków i preparatów fotouczulających
   • terapia retinoidami
   • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne, opryszczka
   • świeże zabiegi chirurgiczne
   • stosowanie preparatów o działaniu uwrażliwiającym na słońce
   • łuszczyca, bielactwo
   • bliznowce
   • choroby przewlekłe 

   Jeśli istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania, należy o nich poinformować osobę przeprowadzającą zabieg. 

   Jak przygotować się do depilacji laserowej Vectus?

   Sam zabieg epilacji laserowej laserem Vectus jest krótki, wcześniej jednak należy się do niego odpowiednio przygotować, bo to od tego w dużej mierze zależy ostateczny efekt.  

   • Około 24h przed zabiegiem obszar poddawany epilacji laserowej należy całkowicie ogolić jednorazową maszynką, nie pozostawiając żadnego odrostu.
   • Jeżeli skóra jest opalona, należy odczekać do ustąpienia opalenizny (nawet około 4 tygodnie).
   • Minimum 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno stosować kremów do depilacji, depilatora oraz wosku.
   • Minimum tydzień przed zabiegiem nie należy stosować preparatów złuszczających skórę oraz peelingów. 
   • W dniu zabiegu skóra powinna być czysta i sucha. Nie należy nakładać na nią balsamów samoopalających czy nawilżających.

    Zabieg depilacji laserowej w klinice medycyny estetycznej FabMed poprzedza szczegółowa konsultacja, podczas której Pacjent zostanie szczegółowo poinformowany o całej procedurze zabiegowej. 

   Jak przebiega zabieg depilacji laserowej w klinice FabMed w Warszawie?

   Depilacja laserowa Vectus to procedura krótka i małoinwazyjna. Przed rozpoczęciem zabiegu wykwalifikowany kosmetolog ocenia stan skóry Pacjenta. W zależności od rozmiaru partii ciała wybranej do depilacji, dostosowuje odpowiedni rozmiar głowicy oraz przeprowadza pomiar ilości melaniny w skórze za pomocą inteligentnego czytnika Skintel. Na tej podstawie ustawia indywidualne parametry w urządzeniu. W następnym etapie osoba przeprowadzająca zabieg przykłada głowicę urządzenia do skóry i prowadzi ją na obszarach objętych owłosieniem. Komfort Pacjentowi zapewnia nie tylko szybkie tempo pracy, ale również zastosowany w głowicy system Advanced Contact Cooling, dzięki któremu skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. Cała procedura zwykle nie trwa dłużej niż 60 minut.

   Jak wygląda skóra po depilacji laserowej Vectus?

   Po zabiegu depilacji laserowej może pojawić się miejscowe zaczerwienienie depilowanej powierzchni ciała, co jest naturalnym zjawiskiem. Powinno ono ustąpić w ciągu kilku godzin, a najpóźniej po 2-3 dniach od zabiegu. Ewentualne powikłania w postaci strupków, pęcherzyków, przebarwień skóry zdarzają się bardzo rzadko i zwykle związane są z nieprzestrzeganiem zasad przygotowania i postępowania zabiegowego. 

    Postępowanie po depilacji laserowej Vectus

    Bezpośrednio po zabiegu należy unikać:

    • stosowania na podrażnionej skórze kosmetyków i preparatów na bazie alkoholu (antyperspirantów, dezodorantów, toników itd.)
    • wszelkich czynności, które podwyższają temperaturę ciała
    • gorących kąpieli, korzystania z sauny, basenu, jacuzzi
    • słońca i opalania (jeśli skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, musi być chroniona kremami z wysokimi filtrami)
    • stosowania leków i preparatów światłouczulających przez około 2 tygodnie od zabiegu

    Po zabiegu depilacji laserowej zaleca się stosowanie preparatów łagodzących podrażnienia i przyspieszających regenerację skóry.

    Laser diodowy Palomar VECTUS – opis technologii

    Vectus to laser diodowy o długości wiązki 810 nm. Bazuje na technologii fototermolizy selektywnej, opracowanej przez zespół naukowców z Harvard University. Dzięki niej laser trafia precyzyjnie we włoski, które ulegają zniszczeniu, ale jednocześnie nie podrażnia otaczających tkanek. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, co doprowadza do jego zniszczenia poprzez wytworzenie odpowiednio wysokiej energii, dobieranej indywidualnie do Pacjenta za pomocą czytnika melaniny w skórze. Indywidualne parametry zabiegu dostosowane do każdego Pacjenta gwarantują maksymalizację efektów. 

    Urządzenie zostało wyposażone w kilka głowic o różnych rozmiarach, które dopasowuje się do obszaru zabiegowego. Duże głowice można stosować np. do usuwania owłosienia na plecach, a małe np. do depilacji wąsika. 

    Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w laserze Vectus jest również Advanced Contact Cooling. Jest to system chłodzący, który obniża temperaturę skóry w trakcie zabiegu. Dzięki temu rozwiązaniu depilacja jest znacznie bardziej komfortowa dla Pacjenta.

    Laser diodowy Vectus to innowacyjna technologia, która gwarantuje nie tylko wysoką skuteczność, ale również komfort i bezpieczeństwo zabiegu. 

    Chcesz dowiedzieć się więcej o depilacji laserowej?
    Umów się na bezpłatną konsultację

    Kto wykonuje zabieg?

    iwona jedrej kosmetolog fabmed

    Iwona Jędrej
    kosmetolog

    marta przychodzen kosmetolog fabmed

    Marta Przychodzeń
    kosmetolog

    FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej

    Czy zabieg jest bolesny?

    W laserze Vectus zainstalowany jest inteligentny system chłodzenia, który zdecydowanie podnosi komfort osobie poddającej się depilacji laserowej. W trakcie zabiegu Pacjent może odczuwać jedynie minimalne ukłucia związane z przenikaniem wiązki światła do cebulki. 

    Ile trwa zabieg depilacji laserowej Vectus?

    Zabieg jest niezwykle krótki. Trwa od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu minut. Czas trwania depilacji uzależniony jest od wielkości obszaru zabiegowego. 

    Czy kolor włosów ma wpływ na efekt depilacji laserowej?

    Depilacja laserowa jest obecnie uznawana za najskuteczniejszą metodę usuwania owłosienia, jednak nie u wszystkich przyniesie takie same efekty. Laser pochłania melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach, jednocześnie niszczy ich strukturę wraz z cebulką. Z tego powodu lasery do depilacji lepiej działają na włosy ciemne, które zawierają w sobie więcej melaniny. 

    Czy depilacja laserowa Vectus jest bezpieczna?

    Laser diodowy Palomar Vectus posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, który honorowany jest na całym świecie.

    Czy poddając się depilacji laserowej, przez cały czas nie można golić włosów?

    Pomiędzy zabiegami depilacji laserowej można golić włoski maszynką. Nie wolno natomiast używać wosku, pęsety, depilatora, pasty cukrowej. Są to metody, które usuwają włoski wraz z cebulką. 

    Czy z zabiegu depilacji laserowej Vectus mogą skorzystać mężczyźni?

    Obecnie nie tylko kobiety decydują się na depilację laserową. Wśród naszych Pacjentów jest coraz więcej mężczyzn, którzy chcą pozbyć się niechcianego owłosienia z pleców, klatki piersiowej, a nawet okolic intymnych. 

    Jakie inne zabiegi na ciało, oprócz depilacji laserowej, można wykonać w klinice FabMed w Warszawie?

    W naszej klinice wykonujemy wiele małoinwazyjnych zabiegów zarówno na twarz, jak i ciało, które pozwolą cieszyć się pięknym i młodym wyglądem. Naszym Pacjentom w szczególności rekomendujemy karboksyterapię — jest to jedna z najbardziej efektywnych metod redukcji cellulitu, liposukcję ultradźwiękową Ultraformer, która pozwala pozbyć się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz ujędrnić skórę, kriolipolizę CoolTech, czyli odchudzanie przez zamrażanie tkanki tłuszczowej oraz Accent Primemodelowanie sylwetki falami radiowymi. 

    Laser diodowy Vectus – opinie klientów

    Laser Vectus cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami i uznaniem. Pacjenci cenią go za szybkość oraz bezbolesność zabiegów, a także spektakularne efekty, które można osiągnąć po serii prawidłowo wykonanych zabiegów. 

    Cennik depilacji laserowej Vectus w Warszawie

    Cennik - Depilacja laserem diodowym VECTUS

    Obszar / liczba obszarów ciałaCena 1 zabieguCena promocyjna 1 zabiegu (FabMed Specials)Pakiet 4 zabiegów
    baki / uszy120 zł96 zł320 zł (80 zł za zabieg)
    bikini płytkie (pachwiny, wzgórek)230 zł180 zł600 zł (150 zł za zabieg)
    bikini głębokie (pachwiny, wzgórek, wargi, szpara pośladkowa)310 zł240 zł800 zł (200 zł za zabieg)
    bikini (płytkie lub głębokie do wyboru)+ pachy510 zł390 zł1300 zł (325 zł za zabieg)
    bikini męskie360 zł276 zł920 zł (230 zł za zabieg)
    broda160 zł120 zł400 zł (100 zł za zabieg)
    brodawki sutkowe160 zł120 zł400 zł (100 zł za zabieg)
    brzuch270 zł210 zł700 zł (175 zł za zabieg)
    dłonie160 zł120 zł400 zł (100 zł za zabieg)
    górna warga (wąsik)120 zł90 zł300 zł (75 zł za zabieg)
    klatka piersiowa310 zł240 zł800 zł (200 zł za zabieg)
    łydki270 zł210 zł700 zł (175 zł za zabieg)
    łydki+pachy+bikini (płytkie lub głębokie do wyboru)700 zł540 zł1800 zł (450 zł za zabieg)
    nogi+pachy+bikini (płytkie lub głębokie do wyboru)780 zł600 zł2000 zł (500 zł za zabieg)
    pachy200 zł150 zł500 zł (125 zł za zabieg)
    plecy230 zł180 zł600 zł (150 zł za zabieg)
    plecy męskie370 zł288 zł960 zł (240 zł za zabieg)
    pośladki250 zł200 zł600 zł (150 zł za zabieg)
    przedramiona230 zł180 zł600 zł (150 zł za zabieg)
    ramiona230 zł180 zł600 zł (150 zł za zabieg)
    stopy160 zł120 zł400 zł (100 zł za zabieg)
    szpara pośladkowa200 zł156 zł520 zł (130 zł za zabieg)
    szyja200 zł150 zł500 zł (125 zł za zabieg)
    uda całe (+kolana gratis)350 zł300 zł1000 zł (250 zł za zabieg)
    uda całe + łydki620 zł480 zł1600 zł (400 zł za zabieg)
    uda połowa (wewnętrzne lub przód/tył)300 zł270 zł900 zł (225 zł za zabieg)