Mikronakłuwanie Dermapen

Jedną z najskuteczniejszych metod poprawy kondycji skóry jest mezoterapia igłowa. Pozwala ona na kontrolowane uszkodzenie skóry poprzez intensywne nakłuwanie. Umożliwia to skuteczną biostymulację, odbudowę i rewitalizację skóry. W mezoterapii mikroigłowej stosuje się różne narzędzia – jednym z bardziej zaawansowanych, które wykorzystujemy w klinice FabMed w Warszawie, jest Dermapen 4.0 firmy EQUIPMED. Za jego pomocą możliwe jest wprowadzenie substancji czynnych w głąb skóry, a system pulsujących igieł, w które to urządzenie jest wyposażone, ułatwia dostarczenie składników aktywnych do naskórka i skóry właściwej, zapewniając intensywną stymulację fibroblastów. 

Mikronakłuwanie skóry Dermapen jest zdecydowanie bardziej komfortowe dla pacjenta, a precyzja urządzenia jest nieporównywalnie większa do tradycyjnych metod stosowanych w mezoterapii. Zabieg jest krótki, mało inwazyjny, a efekty pacjent może zaobserwować już po pierwszej sesji.

Cena:od 700 zł
Czas zabiegu:od 30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:TAK (zazwyczaj 2-3 dni)
Sugerowana seria zabiegów4-6 zabiegów co 3-6 tygodni
Czas utrzymywania się efektówod 6 do 12 miesięcy

Na czym polega mikronakłuwanie skóry Dermapen (MPEN)?

Dermapen to technologia, która swoje działanie opiera na systemie pulsujących igieł wykonujących mikronakłucia w skórze. Dzięki temu zwiększa się efektywność zabiegu poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę. Ból oraz dyskomfort zostają zredukowane do minimum.

Nakłuwanie skóry Dermapen/MPEN odbywa się na różnych głębokościach w zakresie od 0,25 mm do 2,5 mm. Regulacja długości igieł pozwala na przeprowadzenie zabiegu praktycznie na każdym fragmencie ciała – na cienkiej skórze okolicy oczu i szyi lub grubszej skórze policzków. Dodatkową zaletą urządzenia jest także mała powierzchnia końcówki zabiegowej, co umożliwia wykonanie zabiegów w miejscach niedostępnych dla innych urządzeń do mezoterapii.

Mikrouszkodzenia, które powstają w skórze podczas zabiegu, mobilizują naturalne procesy regeneracyjne. Wnikające w głęboką warstwę koktajle składników aktywnych odżywiają skórę tam, gdzie nie docierają preparaty do pielęgnacji domowej. Podczas zabiegu działamy nie tylko od zewnątrz, ale również przebudowujemy strukturę skóry od wewnątrz. Pobudzamy produkcję elastyny, kolagenu, co w efekcie uruchamia procesy odpowiedzialne za poprawę jędrności i gęstości skóry.

Zabieg Dermapen to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej ostatnich lat. Wykonujemy go również w naszej klinice w Warszawie na Woli. 

Chcesz rozjaśnić przebarwienia i poprawić wygląd skóry?
Peelingi medyczne - postaw na piękną i zdrową skórę

Dla kogo zabieg Dermapen? Wskazania

Marta Przychodzeń - kosmetolog w klinice FabMed

Ekspert radzi

Peelingi chemiczne można stosować na twarz, szyję, dekolt oraz wybrane części ciała. W terapiach łączonych można je również połączyć z innymi procedurami, m.in. z mikrodermabrazją, mezoterapią lub zabiegami laserowymi z zachowaniem stosownych odstępów czasowych - mówi Iwona Jędrej, licencjonowana kosmetolog z FabMed

Wskazania do zabiegu Dermapen:

 

 • zmarszczki
 • wiotka skóra
 • rozstępy
 • blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe
 • rozszerzone pory
 • wspomaganie terapii wypadania włosów
 • przebarwienia
 • pajączki naczyniowe

Jakie efekty uzyskujemy po zabiegu Dermapen?

Wykonanie serii zabiegów z Dermapen znacznie poprawia jakość skóry. Pacjenci po zabiegach obserwują poprawę elastyczności i jędrności skóry. Dermapen niweluje również blizny po przebytym trądziku, redukuje drobne zmarszczki, cienie pod oczami i przebarwienia. Skóra po zabiegu mikronakłuwania odzyskuje zdrowy i młody wygląd. Za skutecznością zabiegu Dermapen przemawiają pozytywne opinie klientów naszej kliniki w Warszawie. 

Ile zabiegów Dermapen należy wykonać?

To, co istotne w przypadku zabiegu Dermapen to fakt, że już po pierwszej sesji zabiegowej widoczne są efekty. Jednak w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów, zabieg należy przeprowadzić w seriach (4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych). Tak, jak w każdym przypadku mezoterapii igłowej, również tutaj bardzo ważna jej systematyczność zabiegów.

Jak długo utrzymują się efekty mikronakłuwania Dermapen?

Długość utrzymywania się efektów jest zróżnicowana i zależy od cech indywidualnych każdego z pacjentów – wieku, rodzaju skóry, problemu, pielęgnacji skóry itd. Efekty zwykle utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. 

Kiedy widoczne są efekty mezoterapii mikroigłowej Dermapen?

Już po pierwszym zabiegu pacjent może zaobserwować efekty w postaci poprawy jakości skóry. Pełne rezultaty zwykle stabilizują się po upływie około miesiąca po serii zabiegów.

Przeciwwskazania do zabiegu Dermapen

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroba nowotworowa
 • nieuregulowana cukrzyca
 • terapia przeciwzakrzepowa
 • otwarte rany
 • infekcyjne bakteryjne, wirusowe, grzybicze
 • aktywny trądzik, opryszczka

Niektóre z wymienionych przeciwwskazań to przeciwwskazania względne, co oznacza, że to lekarz lub kosmetolog na podstawie wywiadu rozmowy z pacjentem kwalifikuje go do zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy jedynie na kilka dni przed mikronakłuwaniem, po konsultacji z lekarzem, zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych, które mogłyby zniweczyć fizjologiczny efekt zabiegu (jego celem jest wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego i pobudzenie regeneracji skóry). Dermapen jest procedurą bezpieczną, mało inwazyjną i mało odczuwalną przez pacjenta dzięki znieczuleniu i wyjątkowo dużej szybkości nakłuć wykonywanych przez urządzenie Dermapen 4.0. 

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać delikatne mrowienie i pieczenie. Skóra też może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Niekiedy zdarzają się niewielkie krwiaki i strupki, utrzymujące się do kilku dni, w zależności, na jakiej głębokości przeprowadzony został zabieg. Są to jednak objawy zupełnie naturalne, które ustępują zwykle w ciągu od 1 do 3 dni od zabiegu.

Postępowanie po zabiegu Dermapen

W dniu zabiegu warto zrezygnować ze spożywania alkoholu oraz należy zwrócić szczególną uwagę na higienę miejsc poddanych zabiegowi – nie dotykać twarzy brudnymi rękami. Po zabiegu należy również unikać wysiłku fizycznego oraz wahań temperatury. Przez około tydzień powinno się unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV.

Z czym łączyć zabieg Dermapen? Warianty zabiegu

W naszej klinice FabMed w Warszawie na Woli rekomendujemy połączenie zabiegu Dermapen z osoczem bogatopłytkowym, kwasem hialuronowym lub peelingiem medycznym Easy Peel lub PRX.

Warianty zabiegów z użyciem Dermapen:

MIKRONAKŁUWANIE + EASY PEEL TCA

Technika głębokiej penetracji skóry Pixel Peel polega na połączeniu terapii mikronakłuwania Dermapen oraz średnio głębokiego peelingu TCA. Połączenie to przynosi doskonałe efekty w redukcji blizn i rozstępów. Zabieg polecany jest również osobom z przebarwieniami posłonecznymi. Procedura zabiegowa składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie leczony obszar poddaje się intensywnemu działaniu urządzenia Dermapen. Frakcyjna stymulacja mikroigłami pobudza receptory skóry, poprawia mikrokrążenie oraz przyspiesza procesy regeneracyjne. W drugim etapie w głąb naskórka i do skóry właściwej wprowadzany jest peeling TCA. Dzięki silnemu złuszczaniu naskórka sprawia on, że cera jest o kilka tonów jaśniejsza, następuje poprawa napięcia skóry, a blizny stają się płytsze. Na zakończenie na twarz aplikuje się łagodzącą maskę.

MIKRONAKŁUWANIE + OSOCZE

Zabieg Dermapen bardzo często przeprowadza się w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym. Osocze bogatopłytkowe doskonale sprawdza się w walce z wieloma problemami skórnymi – zwłaszcza oznakami starzenia, utratą jędrności, rozstępami, łysieniem, bliznami. Taka terapia w szczególności polecana jest pacjentom preferującym naturalne preparaty, ponieważ osocze bogatopłytkowe znajduje się w krwi pacjenta i nie powoduje reakcji alergicznych.

MIKRONAKŁUWANIE + KWAS HIALURONOWY

Podanie podskórnie kwasu hialuronowego poprawia jędrność, sprężystość i nawilżenie skóry. Takie połączenie dedykowane jest przede wszystkim osobom z pierwszymi oznakami starzenia się skóry.

Zalety technologii Dermapen 4.0

 • krótki czas zabiegu
 • mniejszy ból, co przekłada się na większy komfort dla pacjenta
 • największa szybkość działania – ok. 1300 nakłuć na sekundę
 • kontrola głębokości iniekcji
 • krótszy czas rekonwalescencji
 • wysoka skuteczność
Chcesz, aby Twoja skóra była gładka i rozświetlona?
Umów się na peeling chemiczny

Kto wykonuje zabieg?

iwona jedrej kosmetolog fabmed

Iwona Jędrej
kosmetolog

marta przychodzen kosmetolog fabmed

Marta Przychodzeń
kosmetolog

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące mikronakłuwania Dermapen

Jak długo trwa zabieg Dermapen?

Czas zabiegu uzależniony jest od okolicy poddawanej iniekcjom. Średnio trwa on około 30 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Mikronakłuwanie odbywa się po wcześniejszym znieczuleniu skóry kremem, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny dla pacjenta.

Jakie odczucia towarzyszą pacjentowi podczas zabiegu?

W trakcie trwania zabiegu pacjent może odczuwać delikatne ukłucia i lekkie pieczenie.

Czy po zabiegu Dermapen skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta?

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się: zaczerwienienie, obrzęk, podrażnienie skóry. Bardzo rzadkie są stany alergiczne objawiające się rumieniem. Objawy te zwykle ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Ile kosztuje zabieg Dermapen w Warszawie?

Cena zabiegu uzależniona jest od obszaru poddawanego zabiegowi. Istnieje możliwość wykonania zabiegu łączonego na twarzy, szyję i dekolt, bądź tylko na jeden obszar.

Cennik Dermapen w Warszawie

Cennik - DERMAPEN®/MPEN z koktailem witaminowym i kwasem hialuronowym

Liczba obszarów
CenaPakiet 3 zabiegów
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)700 zł1800 zł (600 zł za 1 zabieg)
2 obszary900 zł2250 zł (750 zł za 1 zabieg)
3 obszary 1100 zł2700 zł (900 zł za 1 zabieg)

Cennik - DERMAPEN® + osocze bogatopłytkowe

Liczba obszarów
CenaPakiet 3 zabiegów
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)700 zł1800 zł (600 zł za 1 zabieg)
2 obszary900 zł2250 zł (750 zł za 1 zabieg)
3 obszary 1100 zł2700 zł (900 zł za 1 zabieg)

Cennik - DERMAPEN® + Peeling TCA (Pixel Peel)

Liczba obszarów
CenaPakiet 3 zabiegów
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)700 zł1800 zł (600 zł za 1 zabieg)
2 obszary900 zł2250 zł (750 zł za 1 zabieg)
3 obszary 1100 zł2700 zł (900 zł za 1 zabieg)