Karboksyterapia, carboxyterapia

Karboksyterapia, czyli odmładzanie skóry za pomocą dwutlenku węgla, to zabieg wszechstronny, stąd cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Polega on na wstrzyknięciu dwutlenku węgla w te miejsca, gdzie występują niedoskonałości. Dzięki zabiegowi karboksyterapii możemy w szybki i bezinwazyjny sposób poprawić kondycję skóry i cieszyć się zgrabną sylwetką. Karboksyterapia to skuteczna metoda walki z brakiem jędrności skóry, cellulitem, rozstępami, zmarszczkami, a nawet cieniami pod oczami. Zabieg ten polega na podskórnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek CO2 (dwutlenku węgla). Ważną informacją jest to, że podawany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym gazem, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Dwutlenek węgla podany podskórnie przyczynia się do dostarczenia tlenu w obszar zabiegowy. Organizm broniąc się przed niedotlenieniem (nadmiarem CO2) ,,wysyła” w dany obszar więcej krwi zawierającej hemoglobinę z tlenem (tzw. efekt Bohra). Podstawowym celem karboksyterapii jest odżywienie skóry w obszarze zabiegowym. Karboksyterapia działa również na komórki tłuszczowe, a polepszone ukrwienie pomaga w ich wydalaniu z organizmu. Ten nowatorski zabieg dostępny jest w naszej klinice na warszawskiej Woli FabMed

Cena:od 150 zł
Czas zabiegu:od 15 do 30 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówod 6 do 12 zabiegów co 7 dni
Czas utrzymywania się efektówod 6 do 12 miesięcy

Wskazania do zabiegu karboksyterapii

Rozstępy, cellulit oraz cienie pod oczami to trzy najważniejsze zastosowania karboksyterapii. Zabieg ten polecany jest również osobom borykającym się z problemami:

 

 • zmarszczek 
 • miejscowej otyłości (redukcja tkanki tłuszczowej)
 • zwiotczenia skóry
 • opadających powiek
 • nadmiernego wypadania włosów (jako profilaktyka leczenia łysienia)
 • blizn, w tym również potrądzikowych
 • podwójnego podbródka
 • zaburzenia krążenia – zimne dłonie i stopy 
Cellulit spędza Ci sen z powiek?
Umów się na zabieg karboksyterapii i popraw wygląd swojego ciała

Karboksyterapia na cellulit

Karboksyterapia to jedna ze skuteczniejszych metod walki z cellulitem. Zabieg ten charakteryzuje udowodnione klinicznie działanie w redukcji cellulitu na poziomie 89%*. Podskórne iniekcje CO2 prowadzą do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. W efekcie dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz usprawnienia przepływów limfatycznych. Dzięki temu zabiegowi można praktycznie całkowicie pozbyć się cellulitu we wszystkich stadiach zaawansowania.

*na podstawie ,,Effectiveness of carboxytherapy in the treatment of cellulite in healthy women: a pilot study”: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5001663/

Iwona Jędrej - kosmetolog w klinice FabMed

Ekspert radzi

Podanie podskórnie dwutlenku węgla zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych w miejscu leczenia. Wprowadzenie gazu w tkankę tłuszczową powoduje jego częściową przemianę w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Większe ukrwienie poprawia drenaż limfatyczny oraz metabolizm, co w efekcie prowadzi do wydalania uwolnionego tłuszczu. Mniejsza ilość komórek tłuszczowych, zwiększona produkcja kolagenu wpływają z kolei na redukcję tzw. ,,pomarańczowej skórki” - mówi Iwona Jędrej, licencjonowana kosmetolog z FabMed

Karboksyterapia na rozstępy

Kolejnym popularnym zastosowaniem karboksyterapii jest redukcja rozstępów. Laserowe usuwanie rozstępów oraz karboxyterapia to zabiegi, które przynoszą doskonałe efekty zarówno w przypadku rozstępów świeżych oraz tych w fazie zanikowej. Karboksyterapia usprawnia proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie tkanek, powoduje lepszą pigmentację, dzięki czemu kolor rozstępów coraz bardziej zbliża się do właściwego koloru skóry. 

Karboksyterapia na twarz

Karboksyterapia na twarz to idealna propozycja dla osób zmagających się z utratą owalu twarzy, zmarszczkami oraz cieniami i workami pod oczami. Zabieg ten wywołuje naturalne procesy obronne, które inicjują proces odnowy komórkowej, co sprzyja odbudowie włókien kolagenowych. 

Karboksyterapia na cienie pod oczami

Cienie i worki pod oczami to trudny do wyeliminowania problem, z którym zmaga się wiele osób. Jednym z zabiegów świetnie sprawdzających się w okolicy oka jest carboxyterapia. Zabieg ten usuwa cienie i worki pod oczami, a także redukuje tzw. kurze łapki

Karboksyterapia na brzuch

Karboksyterapia to znakomity zabieg modelujący i ujędrniający brzuch. Po wykonaniu serii zabiegów boczki są mniejsze, brzuch bardziej płaski, a skóra jędrna, pełna witalności i blasku. 

Karboksyterapia na włosy

Karboksyterapia znalazła również zastosowanie w zabiegach trychologicznych. Karboksyterapia włosów to zabieg, który rewitalizuje skórę głowy, sprzyja jej lepszemu odżywieniu, przeciwdziała wypadaniu włosów oraz skutecznie je wzmacnia. 

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu karboxyterapii?

Efekty działania karboksyterapii potwierdzone są przez wielu zadowolonych pacjentów naszej kliniki w Warszawie. Po wykonaniu serii zabiegów wygląd skóry znacznie się poprawia – znika pomarańczowa skórka, a ciało staje się gładkie. Fragment ciała poddany zabiegowi ulega wyszczupleniu i wygładzeniu. Skóra staje się wyraźnie odmłodzona, a drobne zmarszczki są zminimalizowane. Pacjentki mówią, że po przeprowadzeniu serii zabiegów wyglądają jakby ubyło im lat. 

Ile zabiegów karboksyterapii należy wykonać do uzyskania pełnych efektów?

To, ile zabiegów karboksyterapii należy wykonać, uzależnione jest od wielu czynników – m.in. z jakim problemem się borykamy i jaki jest jego stopień zaawansowania. Przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej i na jej podstawie dobierana jest optymalna ilość zabiegów, która zwykle waha się od 6 do 12 zabiegów wykonywanych w odstępach 7-dniowych. 

Jak długo utrzymują się efekty karboksyterapii?

Zwykle efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów carboxyterapii zależy od trybu życia oraz pielęgnacji skóry w warunkach domowych. Zwykle zaleca się także wykonanie zabiegu utrwalającego raz do roku. 

Przeciwwskazania do carboxyterapii

 • zaawansowana anemia
 • choroby płuc, nerek, układu odpornościowego
 • nowotwory
 • epilepsja
 • infekcje bakteryjne
 • aktywna opryszczka
 • alergie skórne 
 • hemofilia 
 • zażywanie leków przeciwzakrzepowych
 • ciąża i okres laktacji

Powyżej wymienione przeciwwskazania są zaleceniem do wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. 

Jak należy przygotować się do zabiegu karboxyterapii?

Do zabiegu karboksyterapii nie jest wymagane specjalne przygotowanie. 

Jak przebiega karboxyterapia w klinice FabMed w Warszawie?

Dwutlenek węgla wstrzykiwany jest podskórnie niewielką igłą przy pomocy specjalnego urządzenia. W trakcie zabiegu widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie ,,obrzęku”, które znika po kilku minutach. Dwutlenek węgla szybko rozchodzi się po tkankach. Przenikający do okolicznych tkanek związek rozszerza naczynia krwionośne, przyspieszając jednocześnie proces tworzenia się nowych. Zabieg poprawia metabolizm, mikrokrążenie, stymuluje tworzenie się nowego kolagenu, przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu. 

Postępowanie po zabiegu karboxyterapii

Po zabiegu karboxyterapii należy unikać słońca oraz poddawania skóry silnym zmianom termicznym. Jeśli po karboksyterapii pojawią się siniaki, zaleca się smarować skórę kremem z witaminą C. Aby jak najdłużej podtrzymać efekty zabiegu, zalecana jest racjonalna dieta oraz aktywność fizyczna

Jak wygląda skóra po zabiegu karboksyterapii?

Karboxyterapia jest zabiegiem bezpiecznym. Przy braku wystąpienia przeciwwskazań ryzyko pojawiania się skutków ubocznych jest stosunkowo niewielkie. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, mogą pojawić się również obrzęki lub krwiaki, które zwykle ustępują w przeciągu kilku godzin. 

Co to jest karboksyterapia? Opis technologii

Karboxyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Sam zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla (CO2). Rozchodzenie się gazu w tkankach sprawia, że naczynia krwionośne się rozszerzają i następuje gwałtowne uwolnienie atomów tlenu, które łączą się z dwutlenkiem węgla w hemoglobinie. Mechanizm działania dwutlenku węgla tłumaczy tzw. efekt Bohra polegający na zmniejszeniu powinowactwa hemoglobiny do tlenu w warunkach obniżonego pH. Zjawisko to skutkuje uwolnieniem tlenu, a tym samym zwiększeniem jego stężenia w tkankach, w  wyniku czego skóra wygląda lepiej, jest dotleniona, odżywiona, a złogi tłuszczu rozbite.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu karboksyterapii
Skontaktuj się z nami

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące karboxyterapii

Czy do karboxyterapii konieczne jest zastosowanie znieczulenia?

Karboxyterapii jest mało inwazyjna i nie wymaga znieczulenia. W przypadku pacjentów bardziej wrażliwych na ból można zastosować znieczulenie w postaci kremu znieczulającego. 

Czy karboxyterapia jest bezpieczna?

Karboxyterapia zalecana jest do grupy zabiegów małoinwazyjnych. Jest dobrze tolerowana przez pacjentów, czas rekonwalescencji po zabieg jest bardzo krótki, a ryzyko powikłań znikome. 

Ile trwa zabieg carboxyterapii?

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od obszaru i waha się od 15 do 30 minut. 

Od czego zależy skuteczność terapii?

Efekty zabiegu uzależnione są od takich czynników, jak wiek, indywidualne uwarunkowania pacjenta, częstotliwość i regularność zabiegów, przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. 

Czy karboksyterapię można łączyć z innymi zabiegami?

Karboksyterapia to zabieg, który z powodzeniem można łączyć z innymi zabiegami w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów. Karboxyterapię stosuje się najczęściej w połączeniu z ultradźwiękowym liftingiem ciała, falami radiowymi, osoczem bogatopłytkowym, laseroterapią czy mezoterapią igłową

Cennik karboksyterapii w Warszawie

Poniżej przedstawiamy ceny karboksyterapii na poszczególne części ciała w naszej klinice FabMed na warszawskiej Woli: 

Cennik - Karboksyterapia - twarz i głowa

Obszar głowy / liczba obszarówCenaPakiet 4 zabiegówPakiet 8 zabiegów
Oczy200 zł560 zł (140 zł za 1 zabieg) 800 zł (100 zł za 1 zabieg)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)300 zł 1000 zł (250 zł za 1 zabieg)1600 zł (200 zł za 1 zabieg)
2 obszary450 zł1400 zł (350 zł za 1 zabieg) 2400 zł (300 zł za 1 zabieg)
3 obszary600 zł 2000 zł (500 zł za 1 zabieg) 3200 zł (400 zł za 1 zabieg)
Skóra głowy200 zł560 zł (140 zł za 1 zabieg)800 zł (100 zł za 1 zabieg)
Podbródek (rozbijanie tkanki tłuszczowej)200 zł560 zł (140 zł za 1 zabieg)800 zł (100 zł za 1 zabieg)

Cennik - Karboksyterapia - ciało

Obszar ciała/ liczba obszarówCenaPakiet 4 zabiegówPakiet 8 zabiegów
Ramiona200 zł560 zł (140 zł za 1 zabieg) 800 zł (100 zł za 1 zabieg)
Brzuch300 zł1000 zł (250 zł za 1 zabieg)1600 zł (200 zł za 1 zabieg)
Uda przód/tył300 zł1000 zł (250 zł za 1 zabieg)1600 zł (200 zł za 1 zabieg)
Uda całe500 zł1600 zł (400 zł za 1 zabieg)2400 zł (300 zł za 1 zabieg)
Łydki300 zł1000 zł (250 zł za 1 zabieg)1600 zł (200 zł za 1 zabieg)
Pośladki300 zł1000 zł (250 zł za 1 zabieg)1600 zł (200 zł za 1 zabieg)
Dłonie150 zł400 zł (100 zł za 1 zabieg)640 zł (80 zł za 1 zabieg)
Nogi600 zł2000 zł (500 zł za 1 zabieg)3200 zł (400 zł za 1 zabieg)
Nogi + pośladki650 zł2200 zł (550 zł za 1 zabieg)3600 zł (450 zł za 1 zabieg)
Nogi + pośladki + brzuch700 zł2400 zł (600 zł za 1 zabieg)4000 zł (500 zł za 1 zabieg)
Blizny150 zł400 zł (100 zł za 1 zabieg)640 zł (80 zł za 1 zabieg)
Rozstępy200 zł560 zł (140 zł za 1 zabieg) 800 zł (100 zł za 1 zabieg)