Kriolipoliza CoolTech – odchudzanie przez zamrażanie

Kriolipoliza to nowoczesna, skuteczna i małoinwazyjna metoda odchudzania przez zamrażanie tkanki tłuszczowej. Specjalna platforma zabiegowa CoolTech, przeznaczona do redukcji tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała, poprzez kontrolowane schładzanie tkanki, doprowadza do kriolipolizy, czyli degradacji komórek tłuszczowych pod wpływem zimna, trwale zmniejszając ich ilość. Efektem zabiegu jest wymodelowanie i wyszczuplenie określonych partii ciała. Odchudzanie przez zamrażanie to doskonała alternatywa dla tradycyjnej liposukcji. Zabieg kriolipolizy CoolTech pozwala na pozbycie się nawet od 3-6 cm obwodu podczas jednej sesji. 

Cena:od 900 zł
Czas zabiegu:ok. 60 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1-5 zabiegów co 4-6 tygodni
Czas utrzymywania się efektówdegradacja komórek tłuszczowych w obszarze zabiegowym jest trwała
efekt wyszczuplenia całej sylwetki także może być długotrwały (po serii zabiegów i zachowaniu zdrowego stylu życia)

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej. Polega na kontrolowanym schładzaniu tkanki tłuszczowej do temperatury około od -6°C do -8°C i utrzymaniu jej w tych warunkach przez minimum 60 minut w celu krystalizacji (zamrożenia) zmagazynowanych w niej trójglicerydów. Następstwem tego stanu jest zainicjowanie procesu lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu. Następnie martwe komórki tłuszczowe są naturalnie wydalane z organizmu w procesach metabolicznych. Efektem kriolipolizy jest wyszczuplenie tych partii ciała, które zostały poddane zabiegowi. To wszystko dzieje się stopniowo, dlatego na pełne rezultaty trzeba będzie poczekać — zazwyczaj widoczne są one po upływie 2-4 miesięcy. 

Technologia kriolipolizy została odkryta w Stanach Zjednoczonych przez lekarzy dermatologów z Harvard Medical School. Udowodnili oni, że podskórne komórki tłuszczowe są zdecydowanie bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki (skóra, naczynia krwionośne, nerwy obwodowe). Odkrycie to zapoczątkowało powstanie urządzenia do wymrażania komórek tłuszczowych. 

W gabinecie medycyny estetycznej FabMed w Warszawie posiadamy oryginalne, nowoczesne urządzenie CoolTech, które wykorzystuje zjawisko kriolipolizy. Zabieg kriolipolizy z wykorzystaniem CoolTech firmy Cocoon Medical przebiega szybciej i bezinwazyjne dzięki trzem głowicom zabiegowym. Każda z nich posiada niezależne od siebie sterowanie w zakresie temperatury, podciśnienia oraz długości zabiegu. Głowice są tak zróżnicowane, aby terapię jak najlepiej dostosować do wielkości i anatomicznego kształtu obszaru zabiegowego. 

Chcesz zgubić kilka centymetrów w obwodzie?
Umów się na oryginalną kriolipolizę CoolTech

Dlaczego warto zdecydować się na odchudzanie przez zamrażanie? Zalety kriolipolizy CoolTech

 • mała inwazyjność i bezpieczeństwo (posiada status urządzenia medycznego)
 • brak okresu rekonwalescencji (nie wymaga znieczulenia, zniszczone komórki tłuszczowe wydalane są z organizmu w procesie metabolicznym)
 • wysoka skuteczność (zabieg jest w stanie zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej o ok. 30%)
 • oszczędność czasu (dzięki trzem niezależnym głowicom można jednocześnie wykonać zabiegi na różne partie ciała)
 • unikalne konstrukcje głowic (głowice o różnych kształtach i rozmiarach precyzyjnie dopasowują się do budowy ciała pacjenta)
 • minimalne ryzyko powikłań

  Dla kogo krio liposukcja? Wskazania do zabiegu

  • niszczenie miejscowo zlokalizowanych komórek tłuszczowych 
  • wyszczuplenie, modelowanie sylwetki
  • redukcja cellulitu 
  Iwona Jędrej - kosmetolog w klinice FabMed

  Ekspert radzi

  Zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej CoolTech szczególnie polecany jest osobom o prawidłowej masie ciała lub z umiarkowaną nadwagą, u których komórki tłuszczowe występują miejscowo, np. tzw. oponka na brzuchu, bryczesy, ramiona, dolna część pleców, zewnętrzna i wewnętrzna część ud - wyjaśnia Iwona Jędrej, licencjonowana kosmetolog z kliniki FabMed

  Na jakie obszary ciała stosuje się kriolipolizę?

  Kriolipoliza jest metodą walki z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową na takich obszarach ciała jak:

  • uda
  • pośladki
  • biodra
  • talia
  • plecy
  • brzuch 
  • ramiona
  • podbródek

  Jakie są efekty zabiegu kriolipolizy?

  Po zabiegu zamrażania tkanki tłuszczowej sylwetka jest wymodelowana. Lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa ulega redukcji. Kriolipoliza potrafi zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej nawet o 30%. Najlepsze efekty można zaobserwować po całej serii zabiegów. Należy jednak zaznaczyć, że kriolipoliza nie jest metodą walki z nadwagą i otyłością. Najlepsze efekty zabieg przynosi w przypadku likwidacji miejscowych depozytów tłuszczu. 

  Kiedy widoczne są efekty kriolipolizy CoolTech?

  Pierwszych efektów kriolipolizy można spodziewać się po upływie 4-6 tygodni od zabiegu. Natomiast te bardziej spektakularne efekty widoczne będą po około 8 tygodniach do nawet 4 miesięcy. Tyle czasu potrzeba, aby organizm usunął komórki tłuszczowe zniszczone w wyniku kriolipolizy. Efekty zabiegu są indywidualne dla każdego pacjenta i zależą od ilości tkanki tłuszczowej. W celu zwiększenia i utrwalenia rezultatów niezwykle ważne jest stosowanie zdrowej diety oraz odpowiedni stopień aktywności fizycznej. 

  Zamrażanie tkanki tłuszczowej CoolTech – częstotliwość zabiegów

  Zaleca się wykonać od 1-5 zabiegów kriolipolizy nie częściej niż co 4-6 tygodni na tym samym obszarze ciała. Maksymalna długość trwania terapii to 6 miesięcy. Po tym czasie należy zrobić około dwumiesięczną przerwę w zabiegach. 

  Jak długo utrzymują się efekty kriolipolizy?

  Degradacja komórek tłuszczowych w obszarze zabiegowym jest trwała. Raz zniszczone komórki tłuszczowe nie regenerują się. Po wykonaniu serii zabiegów kriolipolizy i pod warunkiem zachowania zdrowego, aktywnego stylu życia efekty wyszczuplenia całej sylwetki mogą być długotrwałe trwałe. 

  Przeciwwskazania do kriolipolizy

  Przeciwwskazaniami do zabiegu kriolipolizy są:

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby nerek
  • choroby wątroby
  • zaawansowana cukrzyca
  • krioglobulinemia (uszkodzenie antyciał w niskich temperaturach) 
  • hipoproteinemia
  • nietolerancja krioterapii 
  • choroba Raynauda
  • rozrusznik serca
  • zapalenie skóry
  • egzema
  • świeża opalenizna.  

  Zabiegi medycyny estetycznej zawsze stanowią pewną ingerencję w organizm, dlatego przed każdym z nich w naszej klinice FabMed w Warszawie odbywają się konsultacje, które są podstawą zakwalifikowania Pacjenta do zabiegu. 

   Jak przygotować się do zabiegu zamrażania tłuszczu CoolTech?

   By zabieg kriolipolizy został przeprowadzony poprawnie, a efekt był zadowalający, należy się do niego odpowiednio przygotować:

    

   • 2-3 dni przed zabiegiem należy zwiększyć ilość wypijanej wody do 2-3l w celu pobudzenia układu limfatycznego.
   • Na około 2 tygodnie przed kriolipolizą należy zrezygnować z peelingów chemicznych.
   • Około 2 tygodnie przed kriolipolizą nie należy opalać miejsca poddawanego zabiegowi. 
   • Około 3 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z alkoholu, kawy oraz tłustych i ciężkostrawnych posiłków w celu odciążenia pracy wątroby. 

   Jak przebiega kriolipoliza CoolTech w klinice FabMed Warszawie na Woli?

   Zabieg kriolipolizy polega na przyłożeniu specjalnej głowicy do skóry, która — wytwarzając podciśnienie — ,,zasysa” tkankę tłuszczową, ochładza ją i doprowadza do rozpadu komórek tłuszczowych (adipocytów). Zamrożone komórki są stopniowo wydalane z organizmu w naturalnym procesie fizjologicznym. Skuteczność zabiegu kriolipolizy zależy przede wszystkim od możliwości szybkiego schładzania tkanki tłuszczowej do temperatury -6 st. C lub -8 st. C. i utrzymywaniu jej w tych warunkach przez około 60 minut. Metoda ta jest małoinwazyjna i nie powoduje uszkodzeń innych tkanek oraz narządów. Długość całej procedury jest zależna od indywidualnych potrzeb pacjenta i zwykle nie przekracza 60-70 minut. 

   Postępowanie po zabiegu kriolipolizy

   Bezpośrednio po zabiegu wymrażania tkanki tłuszczowej zaleca się pić duże ilości wody, aby wesprzeć proces metabolizowania i wydalania zniszczonych komórek tłuszczowych. Przez co najmniej miesiąc nie powinno się opalać obszaru ciała, który został poddany kriolipolizie ani wykonywać zabiegów laserowych i IPL. Nie wskazane jest również przeprowadzanie zabiegów odchudzających, które mogłyby obciążyć wątrobę. 

   Skutki uboczne

   Kriolipoliza, jak każdy inny zabieg medycyny estetycznej może powodować skutki uboczne. Pacjenci po zabiegu zamrażania tłuszczu mogą zaobserwować:

   • zaczerwienienie i zasinienie w miejscu przyłożenia głowicy, ustępujące do kilku godzin po zabiegu
   • krwiak, ból i obrzęk przy bardzo wrażliwej skórze, ustępujące po kilku dniach
   • lekki obrzęk i bolesność miejsc poddawanych zabiegowi, utrzymująca się do kilku dni po zabiegu.

   CoolTech – opis technologii

   Oryginalna kriolipoliza CoolTech firmy Cocoon, wiodącego dostawcy urządzeń dla medycyny estetycznej i kosmetologii, to skuteczna i bezinwazyjna procedura modelowania sylwetki poprzez kontrolowane, selektywne zamrażanie komórek tłuszczowych. Trwała redukcja miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej to wynik długotrwałego (około 60 minut) schładzania komórek tłuszczowych do temperatury od -6 st. C do -8 st C. Uszkodzone komórki tłuszczowe następnie są eliminowane z organizmu w drodze procesów metabolicznych. Wymrażanie komórek tłuszczowych odbywa się pod pełną kontrolą zaawansowanych systemów urządzenia CoolTech. Niezależne głowice, z których każda posiada własny, bardzo wydajny generator zimna, gwarantują osiągnięcie najlepszych efektów w najkrótszym możliwym czasie.

   Dowiedz się więcej na temat odchudzania przez zamrażanie CoolTech
   Umów się na bezpłatną konsultację

   Kto wykonuje zabieg?

   iwona jedrej kosmetolog fabmed

   Iwona Jędrej
   kosmetolog

   marta przychodzen kosmetolog fabmed

   Marta Przychodzeń
   kosmetolog

   FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące kriolipolizy CoolTech

   Czy zabieg jest bolesny?

   Zabieg kriolipolizy nie jest szczególnie bolesny. Przez pierwsze 10 minut może pojawić się miejscowy ból oraz dyskomfort, który związany jest z odczuwaniem zimna.

   Ile trwa zabieg kriolipolizy?

   Pojedynczy zabieg kriolipolizy trwa około 60 minut (czas trwania jednego przyłożenia). 

   Ile przyłożeń wykonuje się podczas kriolipolizy?

   To, ile przyłożeń będzie trzeba wykonać, uzależnione jest od ilości tkanki tłuszczowej oraz partii ciała. Standardowo na brzuch wykonuje się 3-4 przyłożenia, na dolną partię pleców 2-3, na talię 1-3, a na uda 1-2.

   Czy kriolipoliza wymaga znieczulenia?

   Podczas zabiegu nie podaje się znieczulenia. 

   Z jakimi innymi zabiegami można łączyć krio liposukcję?

   Najlepsze efekty uzyskuje się łącząc krio liposukcję z terapią falą uderzeniową oraz falami radiowymi (RF). Częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji.

   Kriolipoliza w Warszawie - opinie

   Wśród opinii o zabiegu zdecydowanie przeważają te pozytywne. Kriolipoliza jest ceniona przede wszystkim za bezpieczeństwo. Jest to chętnie wybierane rozwiązanie wśród kobiet, które chcą pozbyć się mankamentów figury bez nadmiernej ingerencji w swoje ciało. 

   Cennik kriolipolizy CoolTech w Warszawie

   Cennik - Kriolipoliza CoolTech

   Liczba głowic użytych do zabieguCzas zabieguCena 1 zabieguCena promocyjna 1 zabiegu (FabMed Specials)Pakiet 3 zabiegów
   1 głowica90 minut900 zł700 zł1900 zł (630 zł za zabieg)
   2 głowice90 minut1300 zł1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)
   3 głowice180 minut2200 zł1800 zł4200 zł (1400 zł za zabieg)