Usuwanie kurzych łapek

Wraz z wiekiem i starzeniem się naszej skóry na twarzy, szczególnie w okolicach oczu zaczynają się tworzyć zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki. Nie da się jednoznacznie określić, kiedy się pojawią, ani jak głębokie będą. Zależy to od co najmniej kilku czynników, takich jak indywidualne predyspozycje, stan skóry, tryb życia, intensywność mimiki. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać powstawania kurzych łapek. Jednak medycyna estetyczna pomoże nam je zmniejszyć. Zachęcamy do skorzystania z zabiegu redukcji zmarszczek w okolicy oczu w klinice FabMed w warszawskiej Woli.

Cena:od 500 zł
Czas zabiegu:do 15 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówco 4-6 miesięcy
Czas utrzymywania się efektówokoło 4-6 miesięcy

Kiedy warto poddać się redukcji kurzych łapek?

Medyczne zabiegi dedykowane są do niwelowania zarówno głębokich, jak i płytkich zmarszczek mimicznych w okolicach oczu – tzw. kurzych łapek. Terapii może poddać się każdy, kto zmaga się ze zmarszczkami mimicznymi i został zakwalifikowany przez lekarza do zabiegu. 

Chcesz wygładzić kurze łapki oraz poprawić wygląd twarzy?
Zadzwoń i umów się na zabieg usuwanie kurzych łapek

Dla kogo przeznaczony jest zabieg usuwania kurzych łapek?

Zabiegi wygładzania kurzych łapek zalecamy każdemu, kto zauważył u siebie pierwsze zmarszczki. Są one przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którym zależy na młodszym, bardziej wypoczętym wyglądzie.

Jakie są efekty usuwanie kurzych łapek?

Efekty zastosowania tej terapii to przede wszystkim znaczne wygładzenie kurzych łapek. Zostają zrelaksowane mięśnie w okolicy oczu. Skóra staje się się wygładzona, a twarz nabiera promiennego i młodego wyglądu. 

Kiedy staną się widoczne efekty usuwania kurzych łapek?

Warto mieć świadomość tego, w jaki sposób działa ta terapia. Podajemy substancję, której zadaniem jest zablokowanie drogi impulsu nerwowego między mięśniami a komórką nerwową. Kiedy mięśnie się rozluźniają, kurze zmarszczki ulegają rozprostowaniu. Aby efekty były trwałe i naturalne, konieczne jest dokładne podanie preparatu w odpowiednie miejsce i we właściwej dawce.

Pierwsze efekty zabiegu usuwania zmarszczek w okolicy oczu będą widoczne 3-4 dni po jego przeprowadzeniu. Jednak właściwy, ostateczny efekt najlepiej ocenić około dwa tygodnie po wstrzyknięciu.

Jak długo utrzymują się efekty usuwania kurzych łapek?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ efekty usuwania kurzych łapek mogą się utrzymywać od 4 do 8 miesięcy. Zależy to od kilku czynników, jednak kluczem są indywidualne cechy organizmu.

Czy zabieg redukcji kurzych łapek należy powtarzać?

Tak, likwidacja kurzych łapek nie daje trwałych efektów. Zależnie od tego, jak zareaguje nasza skóra , zabieg usuwania kurzych łapek, trzeba będzie powtarzać co około 4-8 miesięcy dla podtrzymania efektu.

Przeciwwskazania do likwidacji kurzych

Lista przeciwwskazań do usuwania kurzych łapek nie jest bardzo długa. Kluczowa jednak jest informacja, że nie wszystkie są bezwzględne. Decyzję o kwalifikacji do zabiegu podejmuje lekarz w porozumieniu z pacjentem, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu. Wśród najważniejszych przeciwwskazań do usuwania kurzych łapek znajdują się poważne choroby autoimmunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów), układu sercowo-naczyniowego, choroby nowotworowe skóry, Alzheimer, stwardnienie zanikowe boczne, zespół Lamberta-Eatona. Wygładzanie kurzych łapek jest niemożliwe, jeśli pacjent ma alergię na preparat lub jego składniki. Odradza się zabieg osobom w trakcie leczenia antybiotykami. Innymi przeciwwskazaniami do usuwania kurzych łapek:

 • przyjmowanie leków rozkurczających, np. tych na spastyczność,
 • uszkodzenia skóry,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • infekcje miejscowe lub ogólne.

  Przygotowanie do wygładzania kurzych łapek

  Radosław Rzepnikowski

  Ekspert radzi:

  Szczegóły na temat tego, jak będzie wyglądało usuwanie kurzych łapek, przedstawi pacjentowi lekarz podczas konsultacji. Ważna jest informacja, że redukcja kurzych łapek nie wymaga szczególnego przygotowania, a sam zabieg nie trwa długo - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

  Jak przebiega zabieg redukcji kurzych łapek w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

  Przebieg redukcji zmarszczek wokół oczu jest bardzo sprawny, sam zabieg trwa mniej niż kwadrans. Przygotowanie pacjenta polega na zmyciu makijażu oraz odkażeniu skóry wokół oczu. Lekarz na początku namaluje markerem linie pomocnicze na naszej twarzy, a następnie przejdzie do zasadniczej części zabiegu. Podawanie preparatu relaksującego mięśnie odbywa się za pomocą małej i cienkiej igły.

  Jakie są zalecenia po redukcji zmarszczek wokół oczu?

  Indywidualne zalecenia usuwania kurzych łapek wokół oczu poda pacjentowi lekarz. Po zabiegu usuwania kurzych łapek najważniejsze jest utrzymanie przez kilka godzin pionowej pozycji ciała. Odradzamy zarówno kładzenie się, jak i pochylanie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że preparat się nie przemieści. Przez pierwszy tydzień lepiej zrezygnować z wykonywania peelingu i innych zabiegów w okolicach oczu. Polecamy również spokojny tryb życia, unikanie intensywnej aktywności fizycznej oraz wizyt w solarium, na basenie i saunie.

  Jak wygląda skóra po usuwaniu kurzych łapek?

  Skóra kilkanaście dni po zabiegu będzie widocznie ujędrniona. Mięśnie ulegną relaksacji, a zmarszczki staną się niewidoczne lub ulegną mocnemu spłyceniu. Nasza twarz będzie wyglądać promiennie i młodziej.

  Jakich preparatów używamy do usuwania kurzych łapek?

  Nasza warszawska klinika korzysta z najlepszej jakości preparatów renomowanych producentów. Lekarze z kliniki medycyny estetycznej FabMed dobierają odpowiedni preparat i jego dawkę do stanu skóry, preferencji i potrzeb pacjenta. Dzięki odpowiedniemu dobraniu ilości preparatu, jego wysokiej jakości oraz doświadczeniu lekarzy, efekt usuwania kurzych łapek jest naturalny. Preparat odpowiednio stosowany jest w pełni bezpieczny. Naszym celem jest relaksacja mięśni, a co za tym idzie zmniejszenie marszczenia się skóry i zniwelowanie zmarszczek.

  Podobną terapię można prowadzić również w leczeniu nadmiernej potliwości (preparat blokuje drogę impulsu między komórkami nerwowymi a gruczołami potowymi, tak jak między komórkami nerwowymi a mięśniami twarzy). Często jest stosowany także w usuwaniu lwiej zmarszczki między brwiami oraz wygładzenia zmarszczek mimicznych na czole.

  Planujesz poddać się zabiegowi usuwania kurzych łapek?
  Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania

  FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące usuwania kurzych łapek

  Czy redukcja kurzych łapek jest bezpieczna?

  Jak najbardziej. Redukcja kurzych łapek jest bezpieczna pod warunkiem, że preparat jest podawany przez doświadczonego lekarza. Ważne jest dobranie odpowiedniego preparatu, jego ilości i dopasowanie miejsca podania.

  Czy usuwanie kurzych łapek boli?

  Zabieg likwidacji kurzych łapek na ogół nie jest bolesny. Pacjenci mogą odczuwać jedynie delikatne ukłucie oraz uczucie rozpierania. Dbamy o to, by pacjenci odczuwali pełen komfort podczas ostrzykiwania wybranych partii twarzy.

  Czy przed zabiegiem usuwania kurzych łapek wolno pić alkohol?

  Niestety, ale ani przed, ani kilka dni po zabiegu wygładzania kurzych zmarszczek nie powinno się spożywać alkoholu. Wynika to z jego rozkurczowego działania na naczynia krwionośne. Zwiększa on przepływ krwi i powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Efektem picia alkoholu tuż przed czy po zabiegu usuwania kurzych łapek może być pękanie naczyń krwionośnych i zasinienia.

  Jak długo trwa rekonwalescencja po likwidacji kurzych łapek?

  W ciągu kilku dni warto więcej odpoczywać. Nie powinno się wystawiać twarzy na działanie wysokich temperatur, odradzamy więc opalanie się, korzystanie z sauny czy solarium. Długa rekonwalescencja nie jest konieczna. Przez kilka godzin po zabiegu redukcji kurzych łapek nie powinno się tylko schylać, ani kłaść, by nie doprowadzić do migracji preparatu.

  Jakie są skutki uboczne wygładzania kurzych łapek?

  Preparat stosowany do zabiegu jest bezpieczną substancją, wykorzystywaną w medycynie od kilkudziesięciu lat. Nowoczesne preparaty można stosować bez obaw o poważne skutki uboczne. Bezpośrednio po zabiegu należy się jednak liczyć z chwilowym powstaniem zasinień i obrzęków. By ostrzykiwanie kurzych łapek było bezpieczne, warto skorzystać z usług sprawdzonej, profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej i doświadczonego lekarza.

  Ile trwa zabieg redukcji kurzych łapek?

  Zabieg należy do grupy lunchowych, czas jego trwania to kilkanaście minut (około 15 minut).

  Jakie inne zabiegi warto zastosować na redukcję zmarszczek wokół oczu?

  Redukcję zmarszczek utrwalonych wokół oczu możemy prowadzić za pomocą kwasu hialuronowego. Oprócz tego warto sięgać po zabiegi wspomagające takie jak: mezoterapia okolicy oczu, czy np. Karboksyterapia stosowana w leczeniu sińców pod oczami.

  Cennik usuwania kurzych łapek w Warszawie

  Zachęcamy do obejrzenia cennika usuwania kurzych łapek w gabinecie FabMed na warszawskiej Woli.

  Cennik - Redukcja zmarszczek mimicznych

  ObszarCenaFabMed Specials
  Zmarszczki czoła poziome400 zł
  Zmarszczki czoła pionowe “lwia zmarszczka”400 zł
  Zmarszczki okolicy oczu “kurze łapki”400 zł
  Dwa obszary (np. zmarszczki pionowe, poziome)800 zł700 zł
  Trzy obszary (zmarszczki pionowe, poziome, kurze łapki)1200 zł950 zł
  Uniesienie brwi “otwarcie oka”400 zł
  Zmarszczki królicze200 zł
  Zmarszczki palacza (górna warga)400 zł
  Zmarszczki poniżej kącików ust- ” Linie marionetki”400 zł
  Zmarszczki brody450 zł
  Szyja (pionowe fałdy mięśnia szerokiego szyi) “szyja indycza”800-1200 zł