Powiększenie, wydłużenie, modelowanie i korekta brody kwasem hialuronowym

Korekta brody kwasem hialuronowym ma na celu uzupełnienie brakującej objętości, korektę proporcji dolnych partii twarzy. Służy poprawie kształtu brody i żuchwy i stanowi doskonałą alternatywę dla implantów brody. Za pomocą kwasu hialuronowego można wyraźnie zaznaczyć linię żuchwy, nadać ,,mocny” wygląd podbródkowi u mężczyzn lub go wysmuklić w przypadku kobiet. U prawidłowo zakwalifikowanych pacjentów zabieg modelowania brody kwasem hialuronowym jest bezpieczny i mało inwazyjny. Wykonywany jest w gabinecie FabMed przez doświadczonych lekarzy specjalizujących się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Cena:5000 zł
Czas zabiegu:ok. 20-40 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 plus ewentualne podanie większej ilości wypełniacza po min. 4 tygodniach
Czas utrzymywania się efektów12-18 miesięcy

Na czym polega modelowanie brody kwasem hialuronowym?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego mają na celu wymodelowanie brody i linii żuchwy z zachowaniem harmonii i odpowiednich proporcji poszczególnych elementów twarzy. Polegają one na podaniu wypełniacza w postaci kwasu hialuronowego w obszar, który wymaga korekty. Wstrzyknięcie wypełniacza pod skórę może zapewnić bardziej kwadratowe, wyraźniej zarysowane i wyrzeźbione rysy dolnej partii twarzy. Powiększenie brody kwasem hialuronowym uwydatnia rysy twarzy. Efekt, jaki uzyskuje pacjent, jest naturalny, odwracalny – bez przerysowania i sztuczności.

Marzysz o mocno zarysowanej linii szczęki niczym Brad Pitt?
Umów się na modelowanie brody kwasem hialuronowym

Dla kogo powiększenie brody kwasem hialuronowym?

Głównymi wskazaniami do zabiegu modelowania brody kwasem hialuronowym są:

 

 • krótka, cofnięta broda
 • nieregularna linia żuchwy
 • zaburzone proporcje twarzy 
 • zagłębienia na brodzie

Efekty wydłużenia brody kwasem hialuronowym

Efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast. Broda zostaje wydłużona, a podbródek zyskuje ,,mocny”, wygląd. Twarz wygląda na szczuplejszą i nabiera idealnych proporcji. Rysy twarzy i kontury żuchwy zostają wyrzeźbione. Skóra staje się napięta, a drobne zmarszczki w okolicy brody wypełnione. 

Jak długo utrzymują się efekty korekty brody kwasem hialuronowym?

Czas utrzymywania się efektów to kwestia indywidualna. Zwykle efekty zabiegu z kwasem hialuronowym utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. W niektórych przypadkach efekty widoczne są do 2 lat. 

Przeciwwskazania do niechirurgicznej korekty brody kwasem hialuronowym

 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywne choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka)
 • alergia na składniki zawarte w preparacie
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • niewyrównana cukrzyca

Jak przygotować się do powiększania brody kwasem hialuronowym?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego nie wymagają specjalnych przygotowań. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja lekarska, podczas której lekarz ustala, czy istnieją ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Jak przebiega korekta brody kwasem hialuronowym w naszej klinice w Warszawie na Woli?

Zabieg wydłużenia brody kwasem hialuronowym wykonuje się za pomocą preparatu o konsystencji plastycznego żelu, który jest wprowadzany za pomocą cienkiej igły lub kaniuli do tkanek. Przed rozpoczęciem zabiegu twarz znieczula się specjalnym kremem z lidokainą. Kiedy znieczulenie zaczyna działać, lekarz przystępuje do właściwej części zabiegu, która trwa od kilku do kilkunastu minut. Zabieg wykonywany jest przy użyciu certyfikowanych preparatów medycznych z usieciowanym kwasem hialuronowym. Dzięki kaniuli w czasie zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia nerwów i naczyń. Gdy kwas hialuronowy znajdzie się w tkance, zwiększa swoja objętość, ponieważ zaczyna wiązać wodę. To sprawia, że niemal od razu po zabiegu widać pierwsze efekty. 

Zalecenia pozabiegowe

Po kilku dniach od zabiegu nie należy nagrzewać ciała (sauna, gorące kąpiele) ani się opalać (słońce, solarium). Ostrzykniętych rejonów twarzy bezpośrednio po zabiegu nie powinno się dotykać, naciągać ani masować. Wskazane jest picie dużej ilości wody.

Działania niepożądane po powiększeniu brody kwasem hialuronowym

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Przez 2-3 dni od zabiegu skóra twarzy może być delikatnie opuchnięta oraz zaczerwieniona. Mogą także pojawić się zgrubienia oraz grudki w miejscu wkłucia. Objawy te zwykle samoistnie ustępują - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to polisacharyd. Związek ten występuje w każdym żywym organizmie. Znajdziemy go m.in. w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanek łącznych. W największej ilości występuje jednak w skórze. Kwas hialuronowy odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry, sprawia, że jest ona jędrna i sprężysta. Niestety wraz z wiekiem go ubywa, dlatego medycyna estetyczna umożliwia uzupełnienie jego niedoboru poprzez zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym. 

Kwas hialuronowy występuje w postaci usieciowionej i nieusieciowionej. Każdy z tych typów charakteryzuje się inną gęstością oraz zdolnością wiązania wody. Kwas hialuronowy usieciowany doskonale sprawdza się jako typowy wypełniacz, stosowany jest do zabiegów wolumetrycznych. Z kolei wariant nieusieciowiony stosowany jest głównie w celu nawilżenia skóry. 

Jakie wypełniacze stosuje się do modelowania brody kwasem hialuronowym?

Jednymi z najpopularniejszych wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej są te na bazie kwasu hialuronowego. Ponieważ kwas hialuronowy jest składnikiem naturalnym, występującym w skórze każdego człowieka, bardzo rzadko występują reakcje alergiczne. Poszczególne rodzaje wypełniaczy różnią się między sobą trwałością, gęstością i czasem, po jakim zostanie osiągnięty pożądany efekt. W zabiegach korekty brody kwasem hialuronowym stosujemy wypełniacze marek Juvederm i Teosyal.  

Juvederm Voluma do powiększenia brody 

Juvederm Voluma to innowacyjny preparat na bazie kwasu hialuronowego, który przywraca skórze utraconą objętość, dodatkowo nawilża ją i poprawia jej napięcie. Posiada właściwości liftingujące, dzięki czemu w szybki i naturalny sposób pozwala ujędrnić skórę. Preparat ten w swoim składzie zawiera lidokainę, czyli środek znieczulający, co sprawia, że zabieg jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta. 

Teosyal do modelowania brody 

Teosyal to linia wypełniaczy należących do gamy szwajcarskich produktów kosmetycznych Teoxane Laboratories. W skład całej gamy produktów tej marki wchodzą preparaty o różnych gęstościach żelu i odmiennych właściwościach. Produkty Teosyal zawierają w swoim składzie znieczulającą lidokainę i wytwarzane są w oparciu o innowacyjną technologię kwasu RHA, który głęboko odbudowuje skórę, a przy tym ją doskonale ożywia i odświeża. 

Chcesz poprawić wygląd brody za pomocą kwasu hialuronowego?
Zapraszamy do kontaktu

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące modelowanie i korekty brody kwasem hialuronowym

Ile tkanki tłuszczowej można usunąć w trakcie lipolizy iniekcyjnej?

Ilość usuniętej tkanki tłuszczowej zależy od ilości preparatu podanego w trakcie zabiegu oraz wielkości fałdu skórno-tłuszczowego. Zwykle jest to od 0,5 cm do 3 cm w obwodzie. Aby mieć lepsze porównanie, warto przed zabiegiem zmierzyć obwód leczonego miejsca. 

Ile kosztuje zabieg lipolizy iniekcyjnej w klinice FabMed w Warszawie?

Ceny pojedynczego zabiegu zaczynają się już od 300 zł (jedna ampułka) i są uzależnione od miejsca iniekcji i ilości potrzebnego preparatu.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekty zabiegu zwiększają się stopniowo w ciągu kilku pierwszych tygodni. Przy spełnieniu wszystkich warunków efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do kilku lat. 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie jest bolesny. W przypadku pacjentów wrażliwych na ból, przed podaniem preparatu do lipolizy iniekcyjnej, skórę dodatkowo znieczula się kremem.

Dla kogo jest zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg przeznaczony jest dla osób z normalną wagą lub z delikatną nadwagą, którzy borykają się z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. 

Jakie inne zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej można wykonać w klinice FabMed w Warszawie?

W naszej klinice na redukcję tkanki tłuszczowej rekomendujemy bezoperacyjny lifting ciała Ultraformer wykorzystujący działanie fal ultradźwiękowych. Ultradźwięki mają zdolność redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, co pozwala wyszczuplić obszary poddawane zabiegowi, takie jak przedramiona, wewnętrzna część ud, brzuch. 

Cennik modelowania brody kwasem hialuronowym w Warszawie

[table “45” not found /]

Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml