Miękki lifting kwasem hialuronowym (soft lifting)

Starzenie się skóry jest nieuniknione. Wraz z wiekiem traci ona na elastyczności, sprężystości i jędrności. Można jednak skutecznie opóźnić ten proces. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która dąży do tego, aby współczesne zabiegi odmładzające charakteryzowały się jak najmniejszą inwazyjnością, a przy tym były skuteczne. Przykładem takiego zabiegu jest miękki lifting kwasem hialuronowym cieszący się dużą popularnością i uznaniem pacjentów z kliniki medycyny estetycznej FabMed w Warszawie na Woli. Miękki lifting pozwala na podciągnięcie owalu twarzy, spłycenie drobnych zmarszczek oraz nadanie wyrazistości rysom twarzy i prawidłowych wypukłości. Skóra po zabiegu staje się lepiej nawilżona, odżywiona, wymodelowana i odmłodzona. Twarzy zyskuje wypoczęty, odprężony, młodszy wygląd.

Cena:od 1000 zł
Czas zabiegu:ok. 30 minut
Znieczulenie:TAK/NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówzabieg nie wymaga powtórzeń
Czas utrzymywania się efektówod 12 do 18 miesięcy

Wskazania do przeprowadzenia miękkiego liftingu

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Miękki lifting to bezinwazyjna procedura polecana wszystkim tym osobom, które pragną poprawy wyglądu swojej twarzy, bez sztucznego efektu i ingerencji chirurgicznej. Soft lifting wykonuje się w przypadku widocznych zmarszczek, utraty owalu twarzy, pogłębiających się fałd nosowo-wargowych, ,,chomiczków”, opadających kącików ust, słabego nawilżenia skóry. Zabieg dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Główne wskazania do miękkiego liftingu twarzy:

 • poprawa owalu twarzy
 • uwypuklanie policzków
 • redukcja drobnych zmarszczek i bruzd 
 • redukcja ,,chomiczków”
 • niwelowanie zmarszczek wokół ust i oczu
 • wysmuklenie twarzy
 • poprawa napięcia i nawilżenia skóry 
Chcesz bezinwazyjne poprawić wygląd swojej skóry?
Umów się na miękki lifting kwasem hialuronowym

Efekty miękkiego liftingu kwasem hialuronowym

Soft lifting umożliwia uzyskanie w pełni naturalnego odmłodzenia bez efektu ,,maski”. W miękkim liftingu pokrywamy duży obszar twarzy kwasem hialuronowym. Uzyskujemy w ten sposób dwukierunkowe działanie. Z jednej strony: modelowanie owalu twarzy i zwiększenie napięcia skóry, a z drugiej: intensywne nawilżenie. Skóra po zabiegu zyskuje promienny i świeży wygląd, a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu. Miękki lifting twarzy to jeden z zabiegów dających najbardziej naturalny efekt, dzięki czemu pacjenci bezpośrednio po jego wykonaniu czują się komfortowo. 

Częstotliwość zabiegów

Miękkiego liftingu nie wykonuje się w serii. Jak przy każdym zabiegu z użycie HA – można wykonać korektę, dostrzyknąć preparat na wizycie kontrolnej, która odbywa się 2-3 tygodnie po pierwszym, zasadniczym zabiegu.

Kiedy widoczne są efekty soft liftingu?

Efekty utrzymują się od 12 do 24 miesięcy. To, jak długo będą widoczne rezultaty soft liftingu, uzależnione jest od czynników indywidualnych: wieku, rodzaju skóry, trybu życia i stanu zdrowia (proces degradacji podanych wypełniaczy może być znacząco szybszy u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi (np. Hashimoto). Znaczenie ma również zastosowany preparat oraz miejsce, w którym zabieg przeprowadzamy, dlatego ważne, aby klinika była sprawdzona i cieszyła się dobrą renomą wśród pacjentów. Miękki lifting nie zmienia na stałe rysów twarzy. Wypełniacz będzie się stopniowo rozkładał w organizmie, dlatego objętość preparatu z czasem się zmniejsza. Skóra po zabiegu będzie w lepiej kondycji niż przed, ponieważ kwas hialuronowy pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry. 

Przeciwwskazania do miękkiego liftingu kwasem hialuronowym

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • choroby nowotworowe
 • niewyrównana cukrzyca
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych 

Część z wymienionych przeciwwskazań to tzw. przeciwwskazania względne. Oznacza to, że zabieg może być przeprowadzony, ale pod pewnymi warunkami. Przed zabiegiem zawsze wymagana jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który zakwalifikuje do terapii z użyciem kwasu hialuronowego

Jak przygotować się do miękkiego liftingu?

Miękki lifting jest procedurą minimalnie inwazyjną, która nie wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. W niektórych przypadkach konieczne może jednak być zastosowanie się do pewnych zaleceń, jak unikanie słońca czy zaprzestanie przyjmowania pewnych leków, o czym poinformuje lekarz podczas konsultacji. Na konsultacji poprzedzającej zabieg oceni on również stan skóry, przeprowadzi wywiad, by poznać stan zdrowia, wyjaśni szczegółowo jak przebiega procedura, a także poinformuje o zaleceniach pozabiegowych. 

Jak przebiega miękki lifting w klinice FabMed w Warszawie?

Soft lifting jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym. Nie wymaga zastosowania znieczulenia. Jeśli pacjent zgłasza taką potrzebę, możemy wykonać znieczulenie kremem, aby zabieg był bardziej komfortowy. Kwas hialuronowy wprowadza się w skórę za pomocą cienkich, elastycznych, tępo zakończonych kaniul. Ich zastosowanie zmniejsza odczuwalność zabiegu oraz ryzyko powstawania siniaków. Ryzyko uszkodzenia nerwów i naczyń jest znikome. Linie podania wypełniacza znajdują się wzdłuż kierunku działania mięśni mimicznych, co pozwala zapobiegać tworzeniu się zmarszczek oraz modelować spłaszczone i zapadnięte okolice twarzy. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom kwas hialuronowy działa niczym gąbka – pobiera wodę z otaczającego środowiska, zwiększając swoją objętość. 

Rekonwalescencja po miękkim liftingu

Zabieg jest minimalnie inwazyjny i bezpośrednio po nim pacjenci mogą wrócić do codziennych czynności. Technika miękkiego liftingu daje możliwości odmładzania twarzy, jednocześnie ograniczając ryzyko powstania możliwych powikłań i skutków ubocznych. W niektórych przypadkach mogą pojawić się jedynie niewielkie zasinienia, które znikają w ciągu kilku godzin od zabiegu. 

Zalecenia po zabiegu

Jedyne zalecenie po miękkim liftingu to unikanie opalania na słońcu i w solarium oraz wysokich wahań temperatury (np. korzystania z sauny) przez około 2 tygodnie. 

Pielęgnacja skóry po soft liftingu

Aby jak najdłużej podtrzymać efekty zabiegu, ważna jest właściwa pielęgnacja i zapobieganie oznakom starzenia. Pielęgnacja antystarzeniowa powinna obejmować stosowanie kremów z wysokimi filtrami przez cały rok. Należy również unikać palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Używki mają negatywny wpływ na wygląd cery i przyspieszają procesy starzenia się.

Co to jest i na czym polega miękki lifting?

Miękki lifting, czyli tzw. soft lifting, to bezinwazyjny lifting twarzy, podczas którego wprowadza się wypełniacz, jakim jest kwas hialuronowy. Preparat aplikuje się specjalną techniką w wybrane miejsca w obszarze twarzy. Najczęściej wypełnieniu poddaje się policzki, skronie, okolice brwi, środkową część twarzy, okolice brody, żuchwy i podbródka, kąciki ust, fałdy nosowo-wargowe. Stosuje się do tego tępo zakończoną, miękką kaniulę. Miękki lifting polecamy osobom pragnącym odzyskać prawidłowe proporcje twarzy, wymodelować policzki i podbródek, podciągnąć boczne części twarzy. Preparaty wykorzystywane w miękkim liftingu posiadają w składzie kwas hialuronowy, który znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Posiada on zdolności łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu zapewnia nam jędrną, odżywioną i nawilżoną skórę. Iniekcja kwasu hialuronowego dodatkowo poprawia kontur twarzy i przyczynia się do rewitalizacji skóry. 

 

Produkty na bazie kwasu hialuronowego – Juvederm i Teosyal – sprawią, że będziesz pięknie wyglądać i dobrze się czuć 

Chcesz cieszyć się pięknym owalem twarzy?
Wybierz miękki lifting i odmłódź skórę o kilka lat

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miękkiego liftingu twarzy kwasem hialuronowym

Czy miękki lifting jest bezpieczny?

Zastosowanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego jest bezpieczne, ponieważ jest to substancja, która naturalne występuje w organizmie, a więc ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest znikome. 

Ile trwa zabieg?

Zabieg trwa około 30 minut. 

Czy soft lifting boli?

Zabieg na ogół jest bezbolesny. W przypadku pacjentów bardziej wrażliwych na ból może być odczuwalny dyskomfort podczas przekłucia skóry lub delikatne rozpieranie w trakcie podawania preparatu. Zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba, zapewniamy pacjentowi dodatkowo możliwość zastosowania znieczulenia do zabiegu.

Z jakimi innymi zabiegami można łączyć miękki lifting?

Miękki lifting kwasem hialuronowym można łączyć z takimi zabiegami, jak peelingi chemiczne czy usuwanie zmarszczek mimicznych. Należy jednak zachować odpowiednie odstępy czasu pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Warto zawsze zapytać specjalistę o możliwość łączenia procedur. 

Miękki lifting twarzy - opinie pacjentów

Miękki lifting twarzy cieszy się bardzo dobrymi opiniami pacjentów naszej kliniki w Warszawie, którzy cenią go za natychmiastowe efekty, bezinwazyjność oraz brak okresu rekonwalescencji. 

Jakie inne zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej można wykonać w klinice FabMed w Warszawie?

Miękki lifting kwasem hialuronowym można łączyć z takimi zabiegami, jak peelingi chemiczne czy botoks. Należy jednak zachować odpowiednie odstępy czasu pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Warto zawsze zapytać specjalistę o możliwość łączenia procedur.

Cennik miękkiego liftingu w Warszawie

Poniżej przedstawiamy ceny miękkiego liftingu w naszej klinice na warszawskiej Woli: 

[table “45” not found /]

Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml