Nawilżanie ust kwasem hialuronowym odświeżanie czerwieni wargowej, refreshing ust

O kwasie hialuronowym mówi się sporo w kontekście powiększenia ust. Warto jednak wiedzieć również o tym, że przy użyciu kwasu hialuronowego usta można nawilżyć i odświeżyć czerwień wargową. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym to świetny sposób na naturalną poprawę wyglądu ust. Zabieg pozwala przywrócić ustom optymalny poziom nawilżenia bez widocznych zmian w ich kształcie.

Cena:od 999 zł
Czas zabiegu:30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 zabieg co 12-18 miesięcy
Czas utrzymywania się efektówod 6 do 12 miesięcy

Przyczyny spierzchniętych i suchych ust

Skóra na ustach jest bardzo delikatna w porównaniu z pozostałymi partiami twarzy. Nie posiada gruczołów łojowych, dlatego nie wytwarza naturalnej, ochronnej warstwy hydrolipidowej. Z tego powodu jest szczególnie podatna na przesuszenia, pękanie czy łuszczenie. Suche usta to bardzo często również efekt złej pielęgnacji – stosowania kosmetyków na bazie alkoholu silnie wysuszających skórę lub też efekt przyjmowania niektórych leków, np. retinoidów czy miejscowych leków przeciwtrądzikowych. W skrajnych przypadkach spierzchnięte usta mogą być zwiastunem niektórych chorób, jak choroby tarczycy, cukrzyca, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry lub łuszczyca. Ustom szkodzi także niezdrowy tryb życia. Zła dieta i palenie papierosów nie będzie dla nich obojętne. 

Przyczyny zaniku czerwieni wargowej

Na usta negatywnie działa upływający czas. Z wiekiem usta tracą jędrność, sprężystość, zaciera się granica między czerwienią wargową a skórą. Dzieje się tak, że naturalny barwnik ust stopniowo staje się bledszy. Z upływem lat również kontur ust przestaje być gładką linią. Pojawiają się charakterystyczne zmarszczki palacza, opadają kąciki ust. Proces starzenia się ust jest głównie wynikiem dwóch czynników: starzenia się mięśni oraz fotostarzenia. W miarę starzenia się mięśnie się rozluźniają, dlatego usta tracą swoją objętość. Fotostarzenie z kolei przyspiesza rozpad kolagenu, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Z kolei utrata czerwieni wargowej to zwykle problem mikrokrążenia. Czerwony, młodzieńczy kolor ust tworzony jest przez naczynia krwionośne. Ponieważ z wiekiem krążenie krwi i naczynia krwionośne nie działają tak jak kiedyś, czerwień wargowa traci swój wyrazisty ton. 

Chcesz poprawić wygląd ust - nadać im nawilżenie i odświeżyć czerwień wargową?
Postaw na bezinwazyjne zabiegi z kwasem hialuronowym

Na czym polega nawilżanie ust kwasem hialuronowym i czym różni się od modelowania?

Długotrwałe nawilżenie ust pozwolą przywrócić zabiegi z kwasem hialuronowym. Refreshing ust polega na podaniu kwasu hialuronowego w celu przywrócenia im optymalnego poziomu nawilżenia. Dzięki iniekcji kwasu hialuronowego wargi stają się nawilżone, napięte, jędrne, odżywione, a przy okazji odświeżona zostanie czerwień wargowa. Kwas hialuronowy sprawia również, że są mniej podatne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, takich jak wiatr, mróz czy słońce. Zabieg ten od wypełniania i modelowania ust kwasem hialuronowym różni się przede wszystkim tym, że podczas nawilżania nie zmienia się znacząco kształt ust.

Dla kogo nawilżanie i odświeżanie czerwieni ust?

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Nawilżanie ust jest wskazane u każdej kobiety, która nie jest zadowolona z wyglądu swoich ust, ale nie zależy jej na ich powiększaniu. Głównymi wskazaniami do zabiegu są: suche i spierzchnięte usta, utrata kolorytu czerwieni wargowej, utrata kształtu i konturu ust. Odświeżanie czerwieni ust polecane jest głównie kobietom od 30.-35. roku życia, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zabieg ten wykonać już wcześniej - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Efekty refreshingu ust

Zabieg mocnego nawilżania ust daje przede wszystkim wspomniane efekty nawilżające oraz odmładzające. Poprawia kształt, kontur ust oraz koloryt warg. Usta stają się atrakcyjniejsze i ponętniejsze. Najważniejszym aspektem tego zabiegu jest dążenie do uzyskania pożądanego przez pacjentkę rezultatu, ale przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu. 

Kiedy widoczne są efekty mocnego nawilżania ust?

Efekty mocnego nawilżania ust są widoczne już bezpośrednio po zabiegu i stopniowo utrwalają się w ciągu kolejnych 1-2 tygodni. 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu na utratę kolorytu czerwieni wargowej?

Efekty nawilżania ust kwasem hialuronowym oraz odświeżania czerwieni wargowej utrzymują się około od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowym stopniowo ulega wchłonięciu. 

Przeciwwskazania do nawilżania ust kwasem hialuronowym

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegów z kwasem hialuronowym są:

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby nowotworowe
  • choroby autoimmunologiczne
  • bakteryjne zakażenia skóry
  • skłonności do powstawania blizn
  • opryszczka

Jak przygotować się do rewitalizacji ust?

Zabieg rewitalizacji ust kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej w naszej klinice  w Warszawie na Woli poprzedza szczegółowa konsultacja lekarska w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. 

Jak przebiega zabieg odświeżenia czerwieni wargowej w naszej klinice w Warszawie na Woli?

Przed zabiegiem skórę znieczula się specjalnym kremem znieczulającym lub podaje sie znieczulenie stomatologiczne. Sam zabieg nawilżania ust kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu w usta preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Do zabiegu używa się cienką kaniulę. Kwas hialuronowy jest równomiernie rozprowadzany w wargach, a zabieg kończy się masażem, który ostatecznie formuje preparat w wargach. 

Postępowanie po zabiegu

Rewitalizacja ust kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnego postępowania pozabiegowego. W przypadku, gdy pojawią się zaczerwienienie oraz obrzęk, można zastosować kojący krem dwa razy dziennie aż do momentu ustąpienia objawów. Co więcej, po nawilżaniu ust kwasem hialuronowym warto do codziennej pielęgnacji włączyć kremy oraz pomadki ochronne z wysokim filtrem. 

Jak wyglądają wargi po nawilżaniu kwasem hialuronowym?

Tuż po zakończonym zabiegu może pojawić się obrzęk oraz delikatne krwiaki. Objawy te jednak szybko ustępują, dlatego nie ma konieczności rezygnowania z codziennych czynności. 

Jakie preparaty na bazie kwasu hialuronowego stosuje się do nawilżania ust?

Preparatami, które stosuje się do mocnego nawilżania ust i ich rewitalizacji, są najczęściej 

Juvéderm Volbella, Juvéderm Volift, Juvederm Smile oraz preparaty marki Teosyal – Kiss RHA 1 i RHA 2. Volbella to jeden z najnowszych wypełniaczy, który został opracowany specjalnie z myślą o modelowaniu ust, ich nawilżaniu oraz redukcji drobnych zmarszczek. Produkt ten powstał w oparciu o innowacyjną technologię VYCROSS, która pozwala na wykorzystanie mniejszego stężenia kwasu hialuronowego przy jednoczesnym dłuższym czasie działania w porównaniu do innych wypełniaczy. 

Juvéderm Volift pozwala przywrócić ustom pożądany kontur i kształt oraz je dogłębnie nawilżyć. Ten wypełniacz w postaci wyjątkowo elastycznego, bezbarwnego żelu o stężeniu 15 mg kwasu hialuronowego daje efekt naturalnego wypełnienia ust. Preparat wypełnia czerwień wargową, regeneruje usta, a także likwiduje drobne zmarszczki wokół ust. Powstał z wykorzystaniem innowacyjnej technologii VYCROSS. 

Produkty Teosyal RHA zostały stworzone zgodnie z opatentowanym procesem, umożliwiając spełnienie wymagań mobilnych obszarów twarzy. Dzięki opatentowanej technologii cząstki kwasu hialuronowego zachowują naturalne cechy, co umożliwia uzyskanie produktów o właściwościach zbliżonych do naturalnego kwasu hialuronowego występującego w skórze. 

Ciesz się ponętnymi ustami
Umów się na zabiegi z kwasem hialuronowym w atrakcyjnej cenie

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące nawilżania ust kwasem hialuronowym

Ile trwa zabieg?

Cały zabieg rewitalizacji ust kwasem hialuronowym trwa ok. 30 minut.

Czy refreshing ust boli?

Preparaty wykorzystywane do nawilżania ust posiadają środek znieczulający – lidokainę. Dodatkowo skórę można znieczulić specjalnym kremem lub zastosować znieczulenie stomatologiczne, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Niektórzy pacjenci podczas zabiegu odczuwają delikatne rozpieranie tkanek.

Jak często należy powtarzać zabieg nawilżania ust kwasem hialuronowym?

Osoby około 30. a 40. roku życia zwykle uzyskują satysfakcjonujący efekt już po pierwszym zabiegu. W przypadku osób starszych – od 45. roku życia – zabieg zwykle należy powtórzyć po upływie od 2 do 4 tygodni.

Czy po odświeżeniu czerwieni ust można się opalać?

Do momentu ustąpienia obrzęku należy unikać promieniowania UV oraz opalania się w solarium. Warto również przez cały czas stosować kremy z filtrem, gdyż promieniowanie UV przyspiesza wchłanianie kwasu hialuronowego, co powoduje, że zabieg trzeba częściej powtarzać.

Czy efekty nawilżania ust zostają na zawsze?

Nawilżanie ust, podobnie jak ich powiększenie, nie są zabiegami, które pozostaną z nami na całe życie. Kwas hialuronowy z czasem ulega wchłonięciu. Średnia trwałość wypełniacza wynosi od 6 do 12 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów w dużej mierze zależy od trybu życia. Osoby, które palą papierosy, mogą się spodziewać krótszych efektów. Warto jednak dodać, że nawet po wchłonięciu preparatu, usta będą w lepszej kondycji niż przed zabiegiem.

Czy kwas hialuronowy można stosować w ciąży?

Ciąża jest przeciwwskazaniem do zastosowania wypełniaczy.

Cennik nawilżania, odświeżania ust kwasem hialuronowym w Warszawie

Cennik - Lipoliza iniekcyjna

Obszar / ilość
CenaPakiet 3 zabiegów
1 ampułka  300 zł600 zł (200 zł za zabieg)
podbródek  300 zł 600 zł (200 zł za zabieg)
dolne części policzków “chomiki”  300 zł 600 zł (200 zł za zabieg)
brzuch 1200 zł2400 zł (800 zł za zabieg)
boczki600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)
uda900-1500 zł1800-3000 zł (600 zł-1000 zł za zabieg)
biodra900-1500 zł1800-3000 zł (600 zł-1000 zł za zabieg)
plecy600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)
okolica kolan600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)