Wypełnienie zanikowej skóry dłoni, odmłodzenie dłoni kwasem hialuronowym

Skóra na dłoniach jest cienka i delikatna i wystawiona na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo wraz z upływem lat zanikają mięśnie i podskórna tkanka tłuszczowa, przez skórę widać naczynia krwionośne, a dłonie wyglądają na wychudzone. Procesom starzenia się skóry dłoni można skutecznie przeciwdziałać. Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które przywracają młodszy wygląd dłoni. Jednym z nich są zabiegi kwasem hialuronowym. Wypełnianie skóry dłoni kwasem hialuronowym pozwala odmłodzić, ujędrnić oraz poprawić koloryt grzbietów rąk.
Cena:od 1000 zł
Czas zabiegu:15 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 zabieg co ok. 12-18 miesięcy
Czas utrzymywania się efektów12-18 miesięcy

Czym objawia się starzenie dłoni?

Powiedzenie, że ,,dłonie zdradzają wiek” nie wzięło się znikąd. Dłonie mówią o nas więcej, niż mogłoby się wydawać. I to właśnie na dłoniach często widać pierwsze objawy starzenia się skóry. A to dlatego, że ich naturalna ochrona jest dość słaba – skóra dłoni ma niewielką ilość gruczołów łojowych i cienką tkankę tłuszczową. Bez odpowiedniej pielęgnacji szybko traci swój młody wygląd. Do tego dochodzą czynniki zewnętrzne. Słońce, wiatr, środki chemiczne – to pod ich wpływem na dłoniach pojawiają się przebarwienia, skóra staje się sucha, cienka oraz wiotka. Na szczęście skórę w tym obszarze można skutecznie odmłodzić przy użyciu kwasu hialuronowego.
Zadbane dłonie to Twoja wizytówka
Umów się na odmładzanie dłoni kwasem hialuronowym w klinice FabMed

Dla kogo wypełnianie zanikowej skóry dłoni?

Zabiegi odmładzające skórę dłoni polecane są wszystkim osobom z cienką, suchą, szorstką bądź zwiotczałą skórą na dłoniach, a także z wyraźnymi brakami objętościowymi w obrębie dłoni. Zabieg z kwasem hialuronowym jest jedną z najskuteczniejszych metod odmładzania dłoni, którego efekty widoczne są od razu, już po pierwszym podaniu.

Efekty odmładzania dłoni kwasem hialuronowym

Odmładzanie dłoni kwasem hialuronowym poprawia nawilżenie i ujędrnienie grzbietów rąk. Skóra staje się napięta, a naczynia żylne mniej widoczne. Dodatkowo bruzdy i zagłębiania ulegają wyraźniej redukcji. Dłonie odzyskują piękny, młodszy i świeży wygląd.

Kiedy widoczne są efekty wypełniania skóry dłoni?

Pierwsze efekty wypełniania skóry dłoni widoczne są natychmiast po zabiegu i narastają w ciągu kolejnych 2 tygodni za sprawą zdolności kwasu hialuronowego do wiązania wody.

Jak długo utrzymują się efekty odmładzania dłoni kwasem hialuronowym?

Efekty odmładzania dłoni kwasem hialuronowym utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów uzależniony jest od indywidualnych cech, warunków anatomicznych, fizjologii i stanu zdrowia pacjenta, a także jego trybu życia.

Przeciwwskazania do wypełniania zanikowej skóry grzbietów rąk

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • choroby nowotworowe
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • stany zapalne skóry
Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Podane przeciwwskazania to ogólne przeciwwskazania do zabiegów z kwasem hialuronowym. Podstawą zakwalifikowania pacjenta do zabiegu jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz wykluczy wszystkie możliwe przeciwwskazania, opisze jego przebieg i zalecenia pozabiegowe - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Jak przygotować się do wypełniania skóry dłoni?

Zabieg wypełniania dłoni kwasem hialuronowym nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania.

Jak przebiega odmładzanie dłoni kwasem hialuronowym w FabMed w Warszawie na Woli?

Na początku lekarz dobiera ilość i rodzaj kwasu hialuronowego w zależności od potrzeb pacjenta. Sam zabieg wypełniania skóry dłoni jest mało inwazyjny. Polega na wstrzyknięciu żelu zawierającego kwas hialuronowy w grzbietową powierzchnię dłoni za pomocą specjalnej kaniuli. Następnie lekarz wykonuje delikatny masaż dłoni w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. Podanie kwasu hialuronowego w skórę dłoni nie wymaga znieczulenia. U bardziej wrażliwych pacjentów na ok. 30 minut przed zabiegiem możemy zaaplikować środek uśmierzający ból w postaci kremu.

Jak często powtarzać zabiegi wypełniania zanikowej skóry dłoni?

Chcąc jak najdłużej podtrzymać efekty, powinno się powtarzać zabieg średnio co 12-18 miesięcy, ponieważ preparaty stosowane do odmładzania dłoni kwasem hialuronowym są biodegradowalne i ulegają stopniowemu wchłanianiu.

Jakie są zalecenia po odmładzaniu dłoni kwasem hialuronowym?

Odmładzanie dłoni kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnego postępowania pozabiegowego. Ważne jest jednak, aby regularnie dbać o skórę dłoni i przeciwdziałać procesom starzenia się. Ogromne znacznie ma tu ochrona przed promieniowaniem UV. Należy pamiętać więc o stosowaniu na skórę dłoni kremów z filtrami.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszej kliniki FabMed na warszawskiej Woli, gdzie specjaliści podpowiedzą, co zrobić, by jak najdłużej cieszyć się pięknymi dłońmi.

Jakie są skutki uboczne wypełniania dłoni kwasem hialuronowym?

Zabieg jest małoinwazyjny i bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych czynności. Poza śladami wkłucia oraz delikatnymi siniaczkami, które zwykle ustępują w ciągu kilku godzin, nie pozostawia żadnych śladów.

Co to jest kwas hialuronowy i w jakim celu się go stosuje?

Kwas hialuronowy (HA) to związek chemiczny, który występuje w każdym organizmie ludzkim. W młodej skórze znajduje się go pod dostatkiem, co gwarantuje jej dobre nawilżenie i młody, świeży wygląd. Około 25. roku życia ilość kwasu hialuronowego w organizmie zaczyna stopniowo maleć, w skutek czego skóra traci zdolność wiązania wody i staje się bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Do wypełnień ubytków w tkankach stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy może występować jako usieciowany, częściowo usieciowany lub nieusieciowany. W zależności od stopnia usieciowania posiada on różną gęstość oraz stopień wiązania cząstek wody, co przekłada się na zróżnicowane przeznaczenie w zabiegach medycznych. Nieusieciowany kwas hialuronowy z uwagi na wyjątkowo duże właściwości higroskopijne stosujemy do nawilżenia skóry, a preparaty usieciowane, o żelowej konsystencji – do modelowania i uzupełniania braków objętościowych.

Rodzaje wypełniaczy stosowanych do odmładzania dłoni kwasem hialuronowym

Do odmładzania i wypełniania skóry dłoni kwasem hialuronowym najczęściej stosuje się dwa preparaty na bazie kwasu hialuronowego – Juvederm Voluma i Teosyal. Juvederm Voluma to innowacyjny preparat wolumetryczny o stężeniu 20 mg kwasu hialuronowego, służący do przywracania objętości tkankom i dodatkowo nawilżający skórę. Teosyal to usieciowany kwas hialuronowy, który umożliwia redukcję nawet głębokich bruzd. Oba wypełniacze pochodzą od uznanych na rynku producentów, cenionych za wysoką jakość i bezpieczeństwo dostarczanych produktów.
Chcesz odmłodzić skórę dłoni?
Umów się na zabieg wypełniania skóry dłoni kwasem hialuronowym

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na temat odmładzania dłoni kwasem hialuronowym

Ile trwa wypełnianie dłoni kwasem hialuronowym?

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego na dłonie trwa około 15 minut.

Czy prawidłowa pielęgnacja nie wystarczy, aby odmłodzić dłonie?

Prawidłowa pielęgnacja opóźni procesy starzenia się dłoni, ale ich nie odmłodzi. Najskuteczniejszym sposobem odmładzania dłoni są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Jakie inne zabiegi na dłonie wykonujemy w klinice medycyny estetycznej FabMed na warszawskiej Woli?

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele metod, które maskują niedoskonałości dłoni związane z procesem starzenia się. W przypadku przebarwień i plam skórnych dobre efekty przynoszą zabiegi laserem frakcyjnym. Jędrność i elastyczność skóry dłoni można poprawić dzięki osoczu bogatopłytkowemu lub mezoterapii igłowej.

Czy odmładzanie dłoni kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Zabiegi z kwasem hialuronowym są stosunkowo bezpieczne. Substancja ta naturalnie występuje w naszym organizmie, nie wywołuje skutków ubocznych, a ryzyko wystąpienia alergii jest zminimalizowane.

Cennik wypełniania dłoni kwasem hialuronowym w Warszawie

Poniżej podajemy ceny odmładzania dłoni kwasem hialuronowym w klinice FabMed w Warszawie:
[table “45” not found /]

Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml