Wypełnienie, uniesienie opadających kącików ust kwasem hialuronowym

Wraz z wiekiem w skórze zachodzą procesy starzeniowe, które wpływają na zmianę rysów twarzy. Jednym z efektów starzenia się skóry są opadające kąciki ust, które nadają twarzy smutny, zmęczony wyraz, przez co i lat. Na problem opadających kącików ust medycyna estetyczna oferuje zabiegi z kwasem hialuronowym. Podniesienie opadających kącików ust kwasem hialuronowym pozwala na uzyskanie naturalnego efektu już po pierwszym zabiegu. 

Cena:od 999 zł
Czas zabiegu:ok. 15 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 zabieg co ok. 12-18 miesięcy
Czas utrzymywania się efektów12-18 miesięcy

Kiedy mamy do czynienia z opadającymi kącikami ust?

Opadanie kącików ust jest efektem wiotczenia tkanki podskórnej, oddziaływania grawitacji oraz fizjologicznego zwyrodnienia włókien kolagenowych i elastynowych. Charakterystyczny staje się wówczas wygląd smutnej, zmęczonej twarzy. Opadanie kącików ust to naturalny objaw starzenia się skóry. Można ten proces jednak opóźnić, decydując się na zabiegi na opadające kąciki ust. 

Kąciki Twoich ust opadają, przez co twarz wygląda na smutną i zmęczoną?
Umów się na uniesienie kącików ust kwasem hialuronowym

Zabiegi na opadające kąciki ust

Współczesna medycyna estetyczna oferuje kilka zabiegów na opadające kąciki ust. Jednym z najpopularniejszych jest uniesienie kącików ust kwasem hialuronowym. 

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Odpowiedzialna jest za magazynowanie wody, nawilżanie i wypełnienie objętości tkanki skóry. Wraz z upływem lat nasz organizm wytwarza coraz mniej naturalnego kwasu hialuronowego. Wstrzyknięcie takiego preparatu pozwala odbudować gęstość skóry i poprawić wygląd całej twarzy. Kwas hialuronowy działa przez określony czas, w którym ulega stopniowej degradacji i jest wchłaniany przez organizm. Zabieg trwa krótko, nie wymaga specjalnych przygotowań, a bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych zajęć - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Dla kogo wypełnianie kącików ust? Wskazania

Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu są opadające kąciki ust. Zwykle proces ten można zaobserwować około 40. roku życia. 

Efekty podnoszenia kącików ust

Iniekcyjne podanie kwasu hialuronowego przywraca ustom pożądany kształt, a w konsekwencji nadaje twarzy młodszego, świeżego wyglądu. Po zabiegu kąciki ust są uniesione, a skóra wokół ust staje się napięta. Dodatkowo kontur ust jest wygładzony i podkreślony. 

Kiedy widoczne są efekty podnoszenia opadających kącików ust?

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Natomiast pełny rezultat pojawia się po upływie około 2-3 tygodni od zabiegu. 

  Jak długo utrzymują się efekty wypełniania kącików ust kwasem hialuronowym?

  Czas utrzymywania się efektów uzależniony jest od wielu indywidualnych czynników, w tym od stylu życia pacjenta, fizjologii jego organizmu i stanu zdrowia. Średnio efekty wypełniania kącików ust kwasem hialuronowym utrzymują się około 12-18 miesięcy. Po upływie tego czasu wskazane jest powtórzenie zabiegu.

  Przeciwwskazania do podnoszenia kącików ust kwasem hialuronowym

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby o podłożu autoimmunologiczne
  • choroby nowotworowe
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • aktywne stany zapalne skóry
  • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
  • cukrzyca
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

  Jak przygotować się uniesienia kącików ust wypełniaczem?

  Zabieg podniesienia opadających kącików ust nie wymaga specjalnego przygotowania. Zaleca się jedynie, aby:

   

  • W dniu zabiegu unikać dużych wahań temperatury.
  • Przed iniekcją kwasu hialuronowego nie spożywać alkoholu. 
  • Na podstawie zaleceń lekarza osoby cierpiące na nawracającą opryszczkę powinny około 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu przyjmować lek Heviran.

  Jak przebiega wypełnianie kącików ust kwasem hialuronowym w FabMed w Warszawie na Woli?

  Preparaty do podnoszenia kącików ust mają postać krystalicznego, elastycznego i plastycznego żelu, który po wprowadzeniu w skórę delikatnie podnosi kąciki ust, dając bardzo naturalne efekty. Iniekcje kwasu hialuronowego odbywają się przy użyciu specjalnych kaniuli, co zmniejsza doznania bólowe. Preparat wstrzykuje się w zagłębienia skóry pod kącikami ust liniowo oraz równolegle tuż obok kącików ust. Dla zwiększenia komfortu na ok. 30 minut przed zabiegiem aplikowany jest krem znieczulający. Pierwsze rezultaty uniesienia kącików ust kwasem hialuronowym można obejrzeć natychmiast w lusterku. 

   Zalecenia po podnoszeniu kącików ust kwasem hialuronowym

   • Bezpośrednio po iniekcji kwasu hialuronowego nie powinno się nakładać makijażu przynajmniej do końca dnia. 
   • Miejsca iniekcji należy utrzymywać w szczególnej higienie – nie wolno ich dotykać.
   • Przez około 4 tygodnie nie należy wykonywać takich zabiegów jak laseroterapia w okolicy podania kwasu hialuronowego z uwagi na przyspieszoną degradację preparatu. 
   • Podobnie jak w zaleceniach przed zabiegiem, również po nim należy unikać dużych wahań temperatury, zwłaszcza przez pierwsze 48 godzin od zabiegu. 

   Możliwe efekty uboczne po zastosowaniu kwasu hialuronowego do wypełniania kącików ust

   Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienie i obrzęk. Niekiedy możliwe jest też wystąpienia dolegliwości bólowych w miejscu wstrzyknięcia materiału. Objawy te zwykle samoistnie ustępują w ciągu 72 godzin. Jeśli objawy utrzymują się przez dłuższy czas, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. 

   Czym jest i jak działa kwas hialuronowy?

   Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który występuje w ludzkim ciele oraz we wszystkich żywych związkach. Znajdziemy go m.in. w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanek łącznych. Najwięcej jednak znajduje się go w skórze pod postacią hialuronianu sodu. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, dzięki temu jest ona dobrze nawilżona i gładka. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze się zmniejsza, co powoduje, że skóra staje się sucha, pojawiają się na niej zmarszczki, traci jędrność i sprężystość. Sposobem opóźnienia procesów starzenia się skóry i poprawy jej wyglądu jest uzupełnienie niedoboru kwasu hialuronowego poprzez dostarczenie go z zewnątrz, m.in. w preparatach na bazie kwasu hialuronowego. 

   Wypełniacze stosowanie do podnoszenia kącików w ust w klinice FabMed na warszawskiej Woli

   Do podnoszenia opadających kącików ust w naszej klinice w Warszawie najczęściej stosujemy preparaty dwóch renomowanych marek Teosyal i Juvéderm (Volift, Volbella). Wypełniacze te doskonale sprawdzają się przy redukcji różnej głębokości zmarszczek, a także do powiększania ust i wolumetrii twarzy. Są one bezpieczne, nie uczulają, ponieważ wytworzone zostały z substancji podobnych do tych występujących w organizmie człowieka.

   Dowiedz się więcej na temat podnoszenia kącików ust kwasem hialuronowym
   Umów się na konsultacje

   FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące podnoszenia kącików ust kwasem hialuronowym

   Czy zabieg jest bolesny?

   Aby zminimalizować odczucia bólowe, w trakcie zabiegu wykorzystuje się kaniulę, która mniej niż igła traumatyzuje tkanki. Dodatkowo obszar poddany zabiegowi można znieczulić specjalnym kremem. W składzie preparatów używanych do zabiegu znajduje się substancja znieczulająca – lidokaina.

   Ile kosztuje wypełnianie kącików ust kwasem hialuronowym

   Koszty zabiegu uzależnione są od ilości zastosowanego preparatu. Dla wypełniania kącików ust kwasem hialuronowym potrzeba od 1 ml wypełniacza.

   Czy uniesienie kącików ust wypełniaczem zapewnia trwałe rezultaty?

   Efekty zabiegu nie są długotrwałe. Kwas hialuronowy podlega jednak naturalnie degradacji i całkowicie stopniowo wchłania się do organizmu, zazwyczaj w ciągu 12-18 miesięcy od podania. Dla zachowania pełnych rezultatów zabieg uniesienia kącików kwasem hialuronowym należy powtarzać.

   Czy przed zabiegiem okolice ust są znieczulenie?

   Tak. Okolice kącików ust znieczulane są kremem (np. kremem EMLA). 

   Czy zabiegi na opadające kąciki ust są bezpieczne?

   Tak, ale pod warunkiem, że zostaną przeprowadzone w placówce medycznej, przez uprawnionego i doświadczonego specjalistę. Przykładem takiego miejsca w Warszawie jest gabinet FabMed mieszczący się w Warszawie na Woli.

   Kto jest idealnym kandydatem do podniesienia kącików ust kwasem hialuronowym?

   Idealnymi kandydatami do zabiegu są osoby o dobrym ogólnym stanie zdrowia, które zaobserwowały u siebie opadające kąciki ust, przez co ich twarz zaczyna wyglądać na smutniejszą i starszą niż jest w rzeczywistości. 

   Czy efekty zabiegu są naturalne?

   Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, dlatego nie trzeba bać się zabiegów z jego użyciem. Nowoczesne wypełniacze umożliwiają osiągnięcie naturalnych, zgodnych z mimiką efektów, dlatego nie ma mowy o przerysowaniu. 

   Cennik wypełniania opadających kącików ust kwasem hialuronowym w Warszawie

   [table “45” not found /]

   Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

   Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
   dolina łez1-2 ml
   cały oczodół1-2 ml
   wypełnienie skroni1-2 ml
   marionetki1-2 ml
   broda3-5 ml
   linia żuchwy1-2 ml
   kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
   wolumetria twarzyod 2-3 ml