Podnoszenie, korekta, uwypuklenie powiek kwasem hialuronowym

W procesie starzenia ogromną rolę odgrywa zanik tkanki podskórnej i wiotczenie skóry w okolicy powiek. Jest to częsty problem skóry dojrzałej. Opadające powieki dodają lat i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Na szczęście z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna. Dziś brwi można ładnie unieść za pomocą kwasu hialuronowego. W wyniku korekty powiek kwasem hialuronowym uzyskujemy efekt otwarcia oka, a fałda znad górnej powieki unosi się automatycznie ku górze. Uzyskujemy w ten sposób rezultat liftingu powiek. 

 

Cena:od 600 zł
Czas zabiegu:od 15 do 30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 zabieg co 6-12 miesięcy
Czas utrzymywania się efektówod 6 do 18 miesięcy

Dlaczego powieki opadają? Przyczyny

Starzenie się organizmu to jedna z przyczyn opadających powiek. Problem ten z reguły dotyczy obu powiek, choć zdarza się, że pojawia się tylko po jednej stronie. Opadające powieki optycznie zmniejszają oczy i sprawiają, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Opadająca się powieka pojawia się zwykle wówczas, gdy skóra się starzeje, traci swoją jędrność i sprężystość. Na wiotczenie skóry w okolicy oczu może mieć również wpływ nadmiar skóry czy osłabienie mięśni dźwigacza powieki (ptoza). Czasami opadanie i marszczenie powiek powstaje również na skutek urazu, nadmiernego pocierania oczu lub źle dobranych soczewek kontaktowych. Opadające powieki to nie zawsze tylko defekt kosmetyczny. Mogą ograniczać pole widzenia i być objawem poważnych chorób, jak zmiany nowotworowe, cukrzyca, udar mózgu. 

W gabinecie medycyny estetycznej FabMed w Warszawie poprawimy wygląd powiek bez konieczności wykonywania zabiegu chirurgicznego. W tym celu proponujemy podniesienie powiek kwasem hialuronowym.

Chcesz poprawić wygląd okolic oczu bez konieczności wykonywania chirurgicznych zabiegów?
Wybierz bezinwazyjny zabieg podniesienia powiek kwasem hialuronowym

Wskazania do podnoszenia powiek kwasem hialuronowym

Korektę powiek kwasem hialuronowym wykonuje się u pacjentów z:

  • ciężkimi, opadającymi powiekami
  • marszczącą się powieką
  • wiotką skórą na powiekach 
  • zmarszczkami wokół oczu

Do korekty powiek kwasem hialuronowym zgłaszają się zwykle pacjenci między 40 a 50. rokiem życia. 

Efekty uwypuklenia zapadniętych powiek kwasem hialuronowym

Pierwsze efekty w postaci uniesienia brwi i optycznego ,,otwarcia oka” widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Dodatkowo skóra z czasem się zagęszcza i ujędrnia, ponieważ kwas hialuronowy zwiększa swoją objętość, a także stymuluje produkcję włókien kolagenowych. Zabieg podniesienia powiek kwasem hialuronowym sprawia, że twarz jest wypoczęta i odmłodzona. Jednak na pełne rezultaty należy poczekać około 14. dni. Końcowy efekt nieoperacyjnego liftingu powiek uzależniony jest od stanu skóry i ilości podanego preparatu. 

Jak długo utrzymują się efekty nieoperacyjnego liftingu powiek?

Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 18 miesięcy. To, jak długo będzie utrzymywał się efekt, jest uzależnione m.in. od rodzaju użytego kwasu i stanu skóry. Gdy zagłębienia pod łukiem brwiowym są wyraźne, może nastąpić konieczność ponowienia zabiegu po ok. 2-3 tygodniach. W przypadku mocno opadającej powieki korektę powiek kwasem hialuronowym zaleca się poprzedzić blefaroplastyką powiek Plexr. 

Rekomendowana liczba zabiegów

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka - preparaty na jego bazie z czasem się wchłaniają, dlatego warto je regularnie uzupełniać. W przypadku podnoszenia brwi kwasem hialuronowym zaleca się zabieg powtarzać co 6-12 miesięcy w celu podtrzymania efektów - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Przeciwwskazania do korekty powiek kwasem hialuronowym

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są na ogół bezpieczne. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do tego typu zabiegów. Należą do nich:

 

  • nadwrażliwość na składniki preparatu
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • stany zapalne w obszarze poddanym zabiegowi
  • choroby autoimmunologiczne 

Jak należy przygotować się do podnoszenia powiek kwasem hialuronowym?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Zaleca się jedynie, aby w dniu jego przeprowadzenia nie sięgać po alkohol. Każdy zabieg w naszej klinice na warszawskiej Woli poprzedza szczegółowa konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, podczas której odbywa się kwalifikacja Pacjenta do zabiegu.

Jak wygląda korekta powiek kwasem hialuronowym w klinice FabMed w Warszawie?

Zabieg podniesienia powiek kwasem hialuronowym poprzedzony jest podaniem kremu znieczulającego. Po miejscowym znieczuleniu lekarz wprowadza kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły w miejsce załamania powieki tak, aby uzyskać oczekiwany rezultat. Kwas hialuronowy zwykle podawany jest mikrokaniulą, co ogranicza ryzyko wystąpienia siniaków lub krwiaków. Zwykle na każde oko wykorzystuje się po 0,2-0,5 ml kwasu hialuronowego. Po podaniu wypełniacza w okolice oka lekarz rozmasowuje skórę w celu równomiernego rozłożenia się preparatu. 

Zalecenia po zabiegu

Po aplikacji kwasu hialuronowego w okolicę powiek należy unikać ekspozycji na słońce, wahań temperatur (sauny, solarium). Wszystkie te czynniki mogą powodować szybszy rozpad kwasu hialuronowego. Aby jak najdłużej podtrzymać efekty nieoperacyjnego liftingu powiek, bardzo ważna jest profilaktyka przeciwstarzeniowa. Prowadzenie zdrowego stylu życia, unikanie ekspozycji na słońce, stosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi – te wszystkie działania pozwolą zachować młody wygląd okolic oczu na dłużej. 

Możliwe skutki uboczne po uwypukleniu opadniętych powiek kwasem hialuronowym

Zdarza się, że bezpośrednio po zabiegu okolica oczu może być delikatnie opuchnięta, zaczerwieniona, z widocznymi śladami i siniakami po wkłuciu. Są to objawy zupełnie naturalne i nie należy się tego obawiać, ponieważ stan ten utrzymuje się z reguły około 2-3 dni od zabiegu. 

Kwas hialuronowy wykorzystywany do zabiegu podnoszenia, korekty i uwypuklania powiek

Kwas hialuronowy (HA) to substancja naturalnie występują w skórze człowieka, która odgrywa ważną rolę w regeneracji skóry. HA nadaje świeży i gładki wygląd, utrzymuje napięcie skóry, elastyczność oraz nawilżenie. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie człowiek maleje. Między 40, a 50. rokiem życia tracimy nawet 50% kwasu hialuronowego. Powoduje to, że wraz z upływem lat skóra traci jędrność i sprężystość, policzki stają się zapadnięte, pojawiają się zmarszczki wokół oczu, ust, na czole. Zmianie ulega także kształt i kontur twarzy. Oznakom starzenia związanym z niedoborem kwasu hialuronowego można skutecznie przeciwdziałać, wstrzykując zastrzyki na bazie HA. Kwas hialuronowy wykorzystywany w klinice FabMed jest w ponad 99% biokompatybilny z naturalnym, a jego wysoka jakość i czystość gwarantuje natychmiastowy i naturalny rezultat. Kwas hialuronowy marek Juvederm i Teosyal, z których korzystamy w naszej klinice zapewnia wysoką tolerancję przez organizm i doskonałą integrację z tkankami skóry. 

Chcesz odzyskać piękne spojrzenie?
Umów się na zabieg korekty powiek kwasem hialuronowym

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące podnoszenia powiek kwasem hialuronowym

Ile trwa zabieg?

Zabieg podniesienia powiek kwasem hialuronowym trwa około 30 minut, a bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent może wrócić do normalnej aktywności.

Czy zabieg na ciężkie, opadające powieki z kwasem hialuronowym jest bolesny?

W klinice medycyny estetycznej FabMed w Warszawie na Woli dbamy o komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Wiemy, że mają różny próg odporności na ból i dostosowujemy protokółzabiegu do ich potrzeb. Na miejsce podania kwasu hialuronowego aplikujemy krem znieczulający. To czyni zabieg niemal nieodczuwalnym dla pacjenta. 

Jak długo będę musiała czekać na efekty korekty powiek kwasem hialuronowym?

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Po 14. dniach, gdy preparat wchłonie wodę i „ułoży się” pod skórą, widać końcowe rezultaty.

Czy składniki zawarte w preparacie do peptydowej terapii włosów są bezpieczne?

Peptydy, których działanie polega na pobudzeniu mechanizmów naprawczych i regeneracyjnych w organizmie, są bezpieczne dla człowieka. Nie wykazują również zdolności alergizujących. 

Cennik podnoszenia, korekty powiek kwasem hialuronowym w Warszawie

[table “45” not found /]

Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml