Powiększenie, wypełnienie, konturowanie ust kwasem hialuronowym

Usta to bardzo ważny element całej twarzy – nadają jej określony wyraz i charakter. Niestety nie każdą kobietę natura obdarzyła pełnymi ustami z wyraźnie zaznaczonym konturem. Większość z pań boryka się z takimi problemami jak suchość ust, nieregularny kształt czy bladość. Na szczęście istnieją sposoby na to, by szybko poprawić ich wygląd. Jednym z najpopularniejszych na świecie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Usieciowany kwas hialuronowy delikatnie zwiększa objętość ust w przypadku zbyt wąskich lub małych warg. Dodatkowo poprawia kontur ust, nawilżenie oraz wyraźnie wygładza zmarszczki i bruzdy wokół warg. Powiększanie ust kwasem hialuronowym w naszej klinice FabMed w Warszawie na Woli wykonuje doświadczony lekarz po wcześniejszej konsultacji z pacjentem. 

Cena:od 600 zł
Czas zabiegu:ok. 30 minut
Znieczulenie:TAK (transdermalne kremem lub stomatologiczne)
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówco 12-18 miesięcy dla podtrzymania efektów
Czas utrzymywania się efektówod 6 do 12 miesięcy

Przyczyny starzenia się ust

Najczęściej przyczyną zbyt małych i asymetrycznych ust jest sama natura. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę również z tego, że usta – podobnie jak inne obszary twarzy i ciała – też ulegają procesom starzenia się. Wraz z wiekiem granica między skórą, a czerwienią wargową powoli zaczyna zanikać. Kąciki ust opadają, pojawiają się również zmarszczki promieniste wokół ust (tzw. zmarszczki palacza), kształt ust się rozmywa, a kontur zanika. Za proces starzenia się ust w dużym stopniu odpowiada nasza mimika – to ona powoduje pogłębienie i utrwalenie zmarszczek w tej okolicy. Wargi nie mają warstwy ochronnej, która mogłaby zabezpieczyć je przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, jak np. promieniowanie UV czy zmiany temperatur. Starzenie się skóry w tej okolicy spowodowane jest również niewielką ilością gruczołów łojowych. Palenie tytoniu, wahania wagi, ubytki w uzębieniu również nie sprzyjają dobremu wyglądowi ust. 

Z procesami starzenia się ust można walczyć na różne sposoby. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która obejmuje nawilżenie i natłuszczenie ust oraz ochronę przed promieniowaniem UV. W przypadku zanikającego konturu ust, niesymetrycznego kształtu lub zbyt wąskich warg pomocne mogą być zabiegi z kwasem hialuronowym. Jest to związek, który występuje w skórze człowieka i zapewnia jej odpowiednie nawilżenie oraz napięcie. Niestety upływ czasu powoduje, że jest go w skórze coraz mniej. 

W klinice medycyny estetycznej FabMed w Warszawie możesz skorygować kształt swoich ust i nadać im objętość. Kwas hialuronowy pomoże również w sytuacji, gdy chcesz uwypuklić czerwień ust. Zabiegi z kwasem hialuronowym są niczym zastrzyk młodości. 

Twoim ustom daleko do idealnego kształtu?
Nadaj im objętość kwasem hialuronowym

Kiedy warto zdecydować się na powiększenie ust kwasem hialuronowym?

Do głównych wskazań do wypełniania ust kwasem hialuronowym należą:

 • asymetria lub mała objętość ust
 • utrata konturu ust
 • zanikanie czerwienie wargowej 
 • opadające kąciki ust
 • drobne zmarszczki wokół ust
 • suchość ust 
Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Trudno jest za pomocą szminek lub jakichkolwiek konturówek do ust modelować wielkość zarówno dolnej, jak i górnej wargi. Odpowiedni makijaż ust to jedynie efekt chwilowy. Zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem jest bezpieczny zabieg podkreślenia konturu ust kwasem hialuronowym. Wystarczy około 30 minut w gabinecie medycyny estetycznej, by przez następny rok cieszyć się pięknymi i zmysłowymi ustami. Powiększanie ust kwasem hialuronowym wcale nie musi wiązać się z nienaturalnym i groteskowym efektem. Nowoczesne preparaty i techniki, które wykorzystujemy w FabMed w Warszawie, pozwalają uzyskać doskonałe efekty bez przerysowania - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Efekty wypełniania ust kwasem hialuronowym

Dzięki zastosowaniu preparatu z substancją, która naturalnie występuje w skórze człowieka, możliwe jest nadanie ustom objętości oraz kształtu zgodnego z oczekiwaniami. Po iniekcji kwasu hialuronowego usta są lepiej nawilżone, bardziej jędrne. Dzięki ujędrnianiu ust kwasem hialuronowym możemy również poprawić naturalny kolor ust, asymetrię warg lub wyostrzyć kontury.

W przypadku zastosowaniu usieciowanego kwasu hialuronowego uzyskamy efekt modelowania ust. Z kolei efektem użycia nieusieciowanego kwasu hialuronowego będzie głównie nawilżenie i rewitalizacja ust.

Jak długo utrzymują się efekty modelowania ust kwasem hialuronowym?

Efekty zabiegu utrzymują się około od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do 18 miesięcy. Wraz z upływem czasu kwas hialuronowy jest naturalne rozkładany przez nasz organizm i dla podtrzymania efektów zabieg należy powtórzyć. Czas utrzymywania się efektów wypełniania ust kwasem hialuronowym zależy m.in. od indywidualnych uwarunkowań genetycznych, stosowanej diety oraz ogólnie od prowadzonego trybu życia. 

Kiedy widoczne są efekty ujędrniania ust kwasem hialuronowym?

Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po upływie około 2 tygodni, gdy wypełniacz w pełni zintegruje się z tkanką. 

Przeciwwskazania do konturowania ust kwasem hialuronowym

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są na ogół bezpieczne dla pacjentów, ponieważ jest to składnik, który naturalnie występuje w skórze człowieka. Zawsze jednak zabieg korekcji kształtu ust poprzedzony jest konsultacją, podczas której lekarz upewnia się, czy u pacjenta nie występują pewne przeciwwskazania, do których należą:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • stany zapalne skóry
 • aktywne infekcje w obszarze zabiegu, w szczególności – opryszczka
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy 

Jak przygotować się do podkreślania konturu ust kwasem hialuronowym?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Poprzedzony jest konsultacją, podczas której lekarz kwalifikuje Pacjenta do dalszej procedury zabiegowej. 

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym w klinice w Warszawie na Woli?

W pierwszym etapie na okolice ust podawany jest preparat znieczulający w postaci kremu. Sam zabieg powiększenia i wypełniania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka, w miejscu, w którym potrzebujemy zmiany, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowym można podać w czerwień wargową, kąciki ust, środek ust albo nad nimi – jest to uzależnione od efektu, jaki pacjent chce uzyskać. Po aplikacji lekarz masuje usta, by rozprowadzić preparat i nadać im pożądany kształt. Sam zabieg jest dość krótki i trwa ok. 30 minut.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po wypełnieniu konturu ust kwasem hialuronowym?

Bezpośrednio po zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym wargi mogą być opuchnięte. Mogą także pojawić się delikatne siniaczki. Ten miejscowy obrzęk utrzymuje się nie dłużej niż przez 2 dni. 

Postępowanie po zabiegu poprawy konturu ust

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu powiększenia ust kwasem hialuronowym należy wykonać delikatny masaż czystymi rękami, aby zapobiec zwijaniu się kwasu hialuronowego w grudki. Przez około 24 godziny po zabiegu trzeba zadbać o higienę nakłuwanych miejsc i jak najrzadziej je dotykać. Odradza się również stosowania w tym czasie wszelkiego rodzaju błyszczyków, szminek, kredek do ust. W następnych tygodniach zaleca się unikania nadmiernego zimna czy gorąca oraz ekspozycji na słońce. Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się wykonywać ćwiczeń fizycznych, korzystać z basenu, solarium, sauny.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek chemiczny, która naturalnie występuje w naszej skórze. Znajdziemy go m.in. w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanek łącznych, chrząstkach, mazi stawowej. Najwięcej kwasu hialuronowego (ponad 50%) występuje pod postacią hialuronianu sodu. Gdy jesteśmy młodzi, kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem. To właśnie dzięki mu skóra jest gładka, sprężysta i dobrze nawilżona. Niestety wraz z wiekiem jego ilość w skórze maleje, przez co pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się sucha.

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej stosowanych preparatów przede wszystkim ze względu na stosunkowo wysokie bezpieczeństwo. Stosuje się go do modelowania twarzy kwasem hialuronowym, wypełniania zmarszczek na czole, modelowania brody, podnoszenia powiek, a także wypełniania i modelowania ust.

Marzysz o zmysłowych, kształtnych i jędrnych ustach?
Umów się na wypełnianie ust kwasem hialuronowym

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące powiększania ust kwasem hialuronowym

Ile trwa zabieg?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest krótki i trwa około 30 minut. Zazwyczaj w czasie jednej sesji aplikowane jest od 0,5 do 1 ml preparatu. 

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bolesne?

Zabieg nie jest bolesny. W celu zmniejszenia dyskomfortu związanego z iniekcją preparatu stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremu. 

Czy kwas hialuronowy może uczulać?

Kwas hialuronowy jest doskonale tolerowany przez ludzki organizm, dlatego ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest bardzo niskie. Lekarze medycyny estetycznej chętnie wykorzystują kwas hialuronowy ze względu na jego wysokie bezpieczeństwo. Produkty obu marek kwasu hialuronowego, których używamy w FabMed (Juvederm i Teosyal), są w ponad 99% biokompatybilne z kwasem hialuronowym naturalnie występującym w skórze.

Ile kosztuje powiększenie górnej wargi kwasem hialuronowym?

Koszt powiększenia górnej wargi kwasem hialuronowym jest zróżnicowany – zależy od rodzaju wypełniacza, zastosowanej techniki oraz ilości preparatu. Ceny w naszej klinice FabMed na Woli zaczynają się od około 600 zł. 

Czy po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w usta można pić alkohol?

Spożywanie alkoholu po zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym jest niewskazane przez około 48 godzin. 

Gdzie wykonać uwypuklenie i powiększenie czerwieni ust kwasem hialuronowym?

Jeśli zdecydujemy się na zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, koniecznie wybierzemy renomowaną klinikę medycyny estetycznej cieszącą się dobrymi opiniami wśród klientów, w której wszystkie zabiegi wykonywane są przez profesjonalny personel. W Warszawie takim miejscem jest klinika FabMed w dzielnicy Wola. 

Cennik powiększania i konturowania ust kwasem hialuronowym w Warszawie

Cennik - Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

ObjętośćCena
10 ml5000 zł