Usuwanie lwiej zmarszczki między brwiami kwasem hialuronowym

Lwie zmarszczki, zwane też bruzdami, to zlokalizowane pomiędzy brwiami zmarszczki. Powstają w wyniku starzenia się skóry, oraz mimiki twarzy. Do pogłębienia lwich bruzd dochodzi w wyniku marszczenia czoła, np. podczas dziwienia się, denerwowania, skupienia. Stopniowo, wraz z upływem lat, lwia zmarszczka staje się coraz bardziej widoczna. Wpływa ona negatywnie na wyraz twarzy, który jest mniej przyjazny i groźniejszy. By zmniejszyć widoczność lwiej zmarszczki, możemy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. W klinice FabMed w warszawskiej Woli wykonujemy wypełnianie lwiej bruzdy między brwiami kwasem hialuronowym.
Cena:od 999 zł
Czas zabiegu:około 30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 plus ewentualna korekta na wizycie kontrolnej po zabiegu
Czas utrzymywania się efektówokoło 12 miesięcy

Kiedy należy skorzystać z usuwania lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym?

Po pomoc medycyny estetycznej warto sięgnąć, gdy lwie bruzdy stają się stale i mocno widoczne i nam przeszkadzają. Jeśli nie podoba nam się wyraz twarzy wykreowany przez nie lub po prostu chcemy cieszyć się gładką skórą, można podać kwas hialuronowy na lwią zmarszczkę. Dobrze jest nie odkładać zabiegu za długo, mniej zaawansowane zmarszczki łatwiej skorygować. Nasza skóra szybciej i lepiej się też zregeneruje.
Chcesz poprawić wygląd okolic czoła i zredukować lwią bruzdę?
Umów się z nami i zarezerwuj termin zabiegu usuwania lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym

Dla kogo przeznaczone są zabiegi wypełniania lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym?

Zabieg wypełniania lwiej zmarszczki między brwiami dedykowany jest obu płciom. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którym przeszkadza zmarszczka między brwiami, mogą mieć podany kwas hialuronowy. Najczęściej trafiają do nas osoby po 30. roku życia.

Jakie efekty uzyskamy, stosując kwas hialuronowy na lwią zmarszczkę?

Zabieg wypełnienia lwiej bruzdy między brwiami kwasem hialuronowym daje bardzo pozytywne rezultaty. Zmarszczki zostaną zmniejszone, skóra wygładzona i ujędrniona. Twarz zyskuje dużo ładniejszy wygląd, staje się odmłodzona.

Kiedy zobaczymy efekty wypełniania lwiej bruzdy między brwiami kwasem hialuronowym?

Pierwsze efekty usuwania lwiej zmarszczki są widoczne od razu po zabiegu, ale najlepsze rezultaty staną się widoczne około miesiąca później. Wynika to charakterystyki kwasu hialuronowego, który po podaniu chłonie wodę, „układa się” i wypełnia zmarszczki. Dodatkowo stymuluje komórki do naturalnej odnowy i regeneracji. Przez to efekty warto oceniać po 4 tygodniach.

Czas utrzymywania się efektów likwidacji lwiej bruzdy między brwiami kwasem hialuronowym?

Efekty wypełniania lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym utrzymują się zazwyczaj ok. 12 miesięcy. Z każdym kolejnym zabiegiem efekty będą trwalsze, ponieważ skóra na dłużej się zregeneruje.

Czy zabiegi usuwania lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym należy powtarzać?

Tak, dla zachowania efektu należy powtarzać wypełnianie lwiej bruzdy między brwiami kwasem hialuronowym. Dzięki temu dłużej będziemy cieszyć się gładką skórą.

Jakie są przeciwwskazania do niwelowania lwiej bruzdy kwasem hialuronowym?

Do kwestii przeciwwskazań do zabiegu należy podchodzić z ostrożnością. Nie wszystkie będą bezwzględne. Przy niektórych lekarz może zdecydować się przeprowadzić zabieg pod warunkiem zachowania środków ostrożności (np. odstawienia na jakiś czas leków). Kluczowe jest, że to doświadczony lekarz po kompletnym wywiadzie i w porozumieniu z pacjentem decyduje o kwalifikacji do likwidacji lwiej bruzdy między brwiami.

Przeciwwskazaniem do usuwania lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym jest przede wszystkim alergia na składniki podawanego preparatu. Nie jest to jednak częste, ponieważ jest to substancja naturalnie występująca w naszym ciele. Odradza się stosowanie kwasu hialuronowego:

  • w przypadku chorób autoimmunologicznych oraz związanych z krzepliwością krwi,
  • gdy cierpimy na przerastanie blizn,
  • gdy mamy aktywną infekcję ogólną (grypa, przeziębienie), jak i miejscową (opryszczka),
  • jeśli chorujemy na nowotwór, nerki lub wątrobę.

Przeciwwskazaniem do niwelowania lwiej bruzdy kwasem hialuronowym jest ciąża i okres karmienia piersią oraz zbyt młody wiek.

Przygotowanie do zabiegów wygładzania lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Zaletą podawania kwasu hialuronowego jest brak konieczności specjalnego przygotowywania się do zabiegu. Wystarczy zadbać o ogólną, dobrą kondycję. Dobrze, byśmy nie poddawali się zabiegowi chorzy czy przeziębieni. Zdrowy organizm to mniejsze ryzyko powikłań pozabiegowych - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Jak wygląda zabieg usuwania lwiej zmarszczki w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

Zabieg poprzedza szczegółowy wywiad z pacjentem, podczas którego zostanie on zakwalifikowany do podania kwasu hialuronowego na lwią bruzdę. Sam zabieg trwa krótko, do około 30 minut. Zaczynamy od przygotowania skóry, zmycia makijażu i odkażenia miejsca do ostrzykiwania. Następnie przechodzimy do znieczulenia (za pomocą maści lub zastrzyku) miejscowego w okolicach brwi. Gdy preparat zacznie działać, lekarz może rozpocząć podawanie kwasu hialuronowego. Wykorzystuje do tego cienką igłę bądź kaniulę. Na koniec lekarz wykona delikatny masaż czoła, którego zadaniem jest równomierne rozmieszczenie preparatu.

Zalecenia po wypełnianiu lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym

Wypełnianie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym nie jest zabiegiem inwazyjnym, nie wymaga więc długiej i uciążliwej rekonwalescencji. Zalecamy, by przez kilka dni nie uprawiać intensywnego sportu i więcej odpoczywać. Na pojawiający się obrzęk czy zasinienie można zastosować ogólnodostępne maści łagodzące oraz kompresy. Jeśli dokucza nam ból (co zdarza się rzadko) warto zażyć lekki środek przeciwbólowy.

Jakie są jeszcze zalecenia po usunięciu lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym?

  • unikanie sauny, solarium i opalania,
  • zwiększone nawodnienie organizmu,
  • stosowanie ochronnych kremów z filtrem,
  • niemasowanie okolic czoła i brwi.

Jak będzie wyglądać skóra po zastosowaniu kwasu hialuronowego na lwią zmarszczkę?

Skóra po podaniu kwasu hialuronowego stanie się widocznie gładsza i jędrniejsza. W stanie spoczynku lwia zmarszczka stanie się niewidoczna lub mało widoczna. Skóra będzie również lepiej wyglądać w trakcie mimiki twarzy. Cała twarz, pozbawiona lwiej bruzdy, będzie odmłodzona i promienna.

Jakie wypełniacze stosujemy do wypełnianie lwiej bruzdy między brwiami?

Nasi lekarze pracujący w warszawskiej klinice FabMed do zabiegów wypełniania lwiej zmarszczki wykorzystują głównie Juvéderm® VOLBELLA® with Lidocaine oraz Teosyal. To najnowocześniejsze preparaty z kwasem hialuronowym, wielokrotnie nagradzane i doceniane. Mogą bezpiecznie być stosowane na zmarszczki czołowe i okolice oczu. Juvéderm® VOLBELLA® with Lidocaine spłyca zmarszczki, ale również ujędrnia i mocno nawilża skórę. Niewątpliwą zaletą tego środka jest łatwość jego rozprowadzenia i brak ryzyka powstania grudek czy obrzęków.

Teosyal to z kolei nowoczesny wypełniacz wytwarzany przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii kwasu RHA. Wstrzyknięty w miejsce, które ma być skorygowane lub wypełnione, szybko się wchłania, nawilża skórę i skutecznie redukuje zmarszczki, pozostawiając naturalny efekt liftingu.

Planujesz poddać się zabiegowi wypełnianiu lwich zmarszczek i nie wiesz jak to zrobić prawidłowo?
Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na każde Twoje pytanie

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące likwidacji lwiej bruzdy między brwiami

Czy usuwanie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym boli?

Zabieg likwidacji lwiej bruzdy nie jest bolesny. Jeśli pacjent posiada niski próg bólu, przed rozpoczęciem ostrzykiwania znieczula się miejscowo skórę. Samo podawanie kwasu hialuronowego odbywa się małymi igłami, a ukłucia przypominają ukąszenie komara.

Czy jest konieczna rekonwalescencja po wygładzaniu lwiej bruzdy?

Nie, zabieg nie wymaga długotrwałej czy skomplikowanej rekonwalescencji. Po likwidacji lwiej bruzdy między brwiami zaleca się kilka dni mniejszego obciążenia organizmu, można jednak funkcjonować normalnie. Dyskomfortem mogą być możliwe zasinienia i opuchlizna, które znikają po kilku dniach.

Czy likwidacja lwiej bruzdy między brwiami kwasem hialuronowym jest bezpiecznym zabiegiem?

Jak najbardziej. Kwas hialuronowy to substancja, która występuje w naszym organizmie naturalnie, dlatego ryzyko wystąpienia powikłań jest znikome.

Czy mogą wystąpić skutki uboczne po usuwaniu lwiej zmarszczki?

Skutki uboczne są niezwykle rzadkie po zastosowaniu kwasu hialuronowego. Zazwyczaj występują wyłącznie lekka opuchlizna, zaczerwienienie i zasinienie okolicy między brwiami i na czole.

Jakie inne zabiegi mogą uzupełnić zastosowanie kwasu hialuronowego na lwią bruzdę?

Jak wydłużyć trwałość efektów usuwania lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym?

Wydłużenie trwałości efektów wypełniania lwiej bruzdy jest możliwe. Warto zwiększyć nawodnienie organizmu oraz skóry. Pomóc może dobra ochrona przeciwsłoneczna i przeciwstarzeniowa skóry oraz systematyczne stosowanie zabiegów medycyny estetycznej i pielęgnacyjnych.

Cennik zabiegów wypełnianie lwiej bruzdy między brwiami kwasem hialuronowym w Warszawie

Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy cennik zabiegu likwidacji  lwiej bruzdy między brwiami w klinice FabMed na warszawskiej Woli.
[table “45” not found /]

Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml