Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Cienie pod oczami mogą mieć różne przyczyny – często to objaw braku snu, jego złej jakości lub dużego zmęczenia. Sińce pod oczami mogą wynikać także z nieprawidłowego ukrwienia i niedotlenienia skóry w tym obszarze albo z takiego załamania światła na dolnej powiece, które podkreśla cienie. Nieestetyczne przebarwienia skóry sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych i starszych niż w rzeczywistości. Wraz z postępującym starzeniem skóry, cienie pod oczami stają się coraz większe i ciemniejsze. Problemem staje się ich ukrycie pod makijażem. Gdy zanika tłuszcz pod skórą oczu, skóra wiotczeje, nasz wyraz twarzy staje się ponury i zmęczony. Medycyna estetyczna oferuje wiele sposób na pozbycie się cieni pod oczami. W gabinecie FabMed w Warszawie Woli specjaliści wykonują m.in. wypełnianie oczodołów kwasem hialuronowym. Dzięki nowoczesnym preparatom da się łatwo przywrócić promienny i młodzieńczy wygląd skóry.

Cena:od 1000 zł
Czas zabiegu:30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 plus ewentualna korekta na wizycie kontrolnej po zabiegu
Czas utrzymywania się efektów6-12 miesięcy

Kiedy warto skorzystać z wypełniacza pod oczy?

Jeśli nasza skóra traci na jędrności, a pod oczami widoczne są cienie, które nie znikają nawet po długim śnie, konieczne będzie skorzystanie z możliwości medycyny estetycznej. Zastosowanie w okolicach oczu kwasu hialuronowego sprawi, że cienie staną się mniej widoczne, skóra zacznie się intensywnie regenerować oraz będzie lepiej nawilżona.

Chcesz pozbyć się cieni pod oczami i zredukować zmarszczki?
Umów się na zabieg wypełniania oczodołów kwasem hialuronowym

Kto powinien poddać się zabiegowi wypełnienia oczodołów kwasem hialuronowym?

Zabieg usuwania cieni pod oczami dedykowany jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom, niezależnie od ich wieku. Decydujący jest stan skóry i stopień zaawansowania cieni. Zachęcamy do rozważenia zabiegu kwasem hialuronowym każdego, kto nie jest zadowolony z wyglądu skóry pod oczami i komu przeszkadzają cienie pod oczami. Warto podkreślić, że ten kosmetyczny i zdrowotny defekt może pojawić się na każdym etapie życia.

  Jakie efekty można osiągnąć, stosując kwas hialuronowy pod oczy?

  Podanie kwasu hialuronowego na cienie pod oczami sprawia, że stają się one zdecydowanie mniej widoczne. Spłycają się zmarszczki, skóra jest bardziej jędrna i nawilżona. Zagłębienie w okolicach oczodołu zmniejsza się, dzięki czemu cała nasza twarz wydaje się odmłodzona i bardziej rozświetlona.

  Po jakim czasie zobaczymy efekty usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym?

  Na pierwsze efekty usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym możemy liczyć od razu po poddaniu się zabiegowi. Na ostateczny, najmocniejszy efekt będziemy musieli jednak trochę poczekać. Ponieważ kwas hialuronowy zwiększa swoją objętość oraz pobudza komórki skóry do regeneracji oraz produkcji kolagenu, z każdym tygodniem będzie ona lepiej wyglądać. Ostateczny efekt zabiegu zauważymy po około miesiącu od podania kwasu hialuronowego.

  Przez jaki czas utrzymują się efekty podania kwasu hialuronowego na cienie pod oczami?

  Efekty podawania kwasu hialuronowego pod oczy utrzymują się przez kilka (nawet do 12) miesięcy. W tym czasie utrzymuje się wypełnienie kwasem hialuronowym. Nieco dłużej możemy liczyć na lepszą kondycję skóry, szczególnie jeśli będziemy powtarzać zabieg.

  Czy zabiegi z użyciem wypełniacza pod oczy należy powtarzać?

  W niektórych przypadkach, podczas wizyty kontrolnej, może być konieczne podanie do oczodołów dodatkowej porcji preparatu z kwasem hialuronowym. Każdorazowo powinien decydować o tym lekarz po konsultacji i ocenie stanu skóry i w porozumieniu z pacjentem. Pomiędzy kolejnymi zabiegami musi minąć przynajmniej miesiąc. Młode osoby mające niezbyt głębokie cienie pod oczami w większości przypadków mogą poddać się wyłącznie jednemu zabiegowi. U osób starszych bądź z zaawansowanym problemem z cieniami prawdopodobnie konieczne będzie uzupełnienie kwasu hialuronowego.

  Jakie są przeciwwskazania do wykorzystania kwasu hialuronowego pod oczami?

  Zabieg wypełnienia oczodołów kwasem hialuronowym nie jest inwazyjny. Niemniej jednak istnieją przeciwwskazania, które mogą nie dopuścić do jego wykonania. Każdorazowo o tym, czy będziemy mogli poddać się zabiegowi likwidacji cieni pod oczami, w porozumieniu z pacjentem zadecyduje lekarz. Nie wszystkie przeciwwskazania bezwzględnie z niego dyskwalifikują. Koniecznie poinformuj lekarza o:

  • trwającej infekcji na twarzy – opryszczce, trądziku czy innych zmianach;
  • problemach z niską odpornością. Można do tego zaliczyć choroby autoimmunologiczne czy trwające leczenie immunosupresyjne;
  • przyjmowaniu leków przeciwkrzepliwych oraz rozrzedzających krew (np. kwasu acetylosalicylowego – aspiryny), ale również leków przeciwbólowych czy przeciwzapalnych. Część z nich koniecznie musimy odstawić w odpowiednim czasie przed zabiegiem. Podobnie będzie z częścią leków przeciwzapalnych;
  • swoim wieku – na osobach niepełnoletnich nie wykonuje się likwidacji cieni pod oczami;
  • przeprowadzonych niedawno zabiegach, w szczególności tych na okolice oczu i twarz;
  • chorobach nowotworowych, wątroby, nerek czy problemach z bliznowaceniem.

  Przygotowanie do zabiegu likwidacji cieni pod oczami

  Radosław Rzepnikowski

  Ekspert radzi:

  Dzięki temu, że zabieg usuwania worków pod oczami z użyciem kwasu hialuronowego nie jest inwazyjny, nie wymaga długiego przygotowania. Dobrze jest zadbać o ogólną kondycję organizmu, zdrowie i dobre samopoczucie - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

  Jak wygląda zabieg usuwanie worków pod oczami z użyciem kwasu hialuronowego?

  Po przeprowadzeniu kwalifikacji do zabiegu można przystąpić do zmycia makijażu, oczyszczenia i odkażenia twarzy. Następnie przystępujemy do miejscowego znieczulenia skóry wokół oczu. Można to wykonać zarówno preparatami w postaci kremów, jak i zastrzyków. Są one dobierane do potrzeb pacjenta. Sama likwidacja cieni pod oczami odbywa się poprzez podanie pod skórę preparatu z kwasem hialuronowym. Używa się do tego kaniuli lub cienkiej igły. Wieloma, drobnymi ukłuciami podaje się środek, a następnie lekarz delikatnie go rozprowadza.

  Zalecenia po usuwaniu cieni pod oczami kwasem hialuronowym

  W czasie pierwszego tygodnia po zabiegu usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym dobrze jest ograniczyć intensywną aktywność fizyczną oraz więcej odpoczywać. Nie wolno korzystać z sauny, solarium czy basenu. By nie zniszczyć efektów działania kwasu hialuronowego przez dwa tygodnie, warto unikać skrajnych temperatur, dużego nasłonecznienia. Dobrze jest korzystać z kremów z filtrem oraz okularów przeciwsłonecznych. Jeśli na naszej twarzy pojawiły się zasinienia i obrzęk, można zastosować odpowiednie maści i niwelujące występujące siniaki.

  Jak wygląda skóra po zabiegu redukcja cieni pod oczami?

  Pomijając chwilowe zaczerwienienie i obrzęk, występujące tuż po przeprowadzeniu zabiegu redukcji cieni pod oczami, skóra stanie się bardziej jędrna i lepiej nawilżona. Cienie pod oczami przestają być widoczne lub są dużo jaśniejsze. Po kilku tygodniach, kiedy skóra zacznie się regenerować, zauważymy, że okolice oczu są jaśniejsze. Będziemy wyglądać młodziej i zdrowiej.

  Jakie wypełniacze stosuje się do usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym?

  W klinice medycyny estetycznej stosujemy wyłącznie najwyższej jakości, nowoczesne preparaty z kwasem hialuronowym. Na warszawskiej Woli przeprowadzamy zabiegi z użyciem produktów marek Juvéderm oraz Teosyal. Są to nowoczesne środki z różnie usieciowanym kwasem hialuronowym. Dzięki specjalnym formułom preparaty te działają jeszcze lepiej i dłużej. Dają również naturalne efekty. 

  Warto dodać, że każdorazowo stosowane środki z kwasem hialuronowym są dobierane indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta.

  Planujesz usuwanie worków pod oczami kwasem hialuronowym, ale masz wątpliwości?
  Skontaktuj się z nami. Rozwiejemy je i odpowiemy na Twoje pytania

  FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wypełnienia oczodołów kwasem hialuronowym

  Czy stosowanie kwasu hialuronowego na cienie pod oczami jest bezpieczne?

  Podawanie kwasu hialuronowego na cienie pod oczami jest zabiegiem o stosunkowo wysokim stopniu bezpieczeństwa. Pracujemy na preparatach w ponad 99% biokompatybilnych z kwasem hialuronowym naturalnie występującym w organizmie, dlatego ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest minimalne. 

  Czy podanie kwasu hialuronowego na cienie pod oczami boli?

  Nie, podanie kwasu hialuronowego pod oczy w ramach redukcji cieni pod oczami jest bezbolesne. Dla zapewnienia wysokiego komfortu pacjenta podajemy miejscowe środki znieczulające.

  Czy istnieje ryzyko skutków ubocznych po podaniu kwasu hialuronowego pod oczy?

  Ryzyko skutków ubocznych występuje po każdym zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. W tym wypadku może pojawić się obrzęk, opuchlizna oraz zasinienie. Objawy te są zupełnie naturalne i zwykle ustępują w ciągu tygodnia. Reakcje alergiczne na kwas hialuronowy występują niezwykle rzadko.

  Czy po zabiegu z wykorzystaniem wypełniacza pod oczy konieczna jest długa rekonwalescencja?

  Nie, długa rekonwalescencja nie jest konieczna. Po wypełnieniu oczodołów kwasem hialuronowym zaleca się spokojniejszy tryb życia i unikanie basenu, sauny czy opalania. Jednak możemy wrócić do codziennych czynności.

  Jak długo trwa podanie kwasu hialuronowego pod oczy?

  Podawanie kwas hialuronowego na cienie pod oczami trwa ok. 30 minut. Zależy to przede wszystkim od ilości podawanego preparatu.

  W jaki sposób wydłużyć efekty zastosowania wypełniacza pod oczy?

  By możliwie najdłużej cieszyć się pozytywnymi skutkami zastosowania kwasu hialuronowego, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry oraz nawodnienie całego organizmu. Dobrze jest chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych. Polecamy stosować kremy z filtrem oraz te o właściwościach antystarzeniowych.

  Doskonałym pomysłem jest również zastosowanie zabiegów wspomagających dla zwiększenia efektu usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym. Przykładem takiego zabiegu jest mezoterapia igłowa. Można również zniwelować zmarszczki w okolicy oczu kwasem hialuronowym.

  Cennik zabiegów usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym w Warszawie

  Polecamy zapoznanie się z cennikiem zabiegów usuwania cieni pod oczami wykonywanych w klinice FabMed na warszawskiej Woli.

  [table “45” not found /]

  Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

  Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
  dolina łez1-2 ml
  cały oczodół1-2 ml
  wypełnienie skroni1-2 ml
  marionetki1-2 ml
  broda3-5 ml
  linia żuchwy1-2 ml
  kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
  wolumetria twarzyod 2-3 ml