Wolumetria, modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, lifting wolumetryczny

Wolumetria, czyli modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, to zabieg mający na celu skorygowanie lub przywrócenie właściwego kształtu twarzy i nadanie jej młodszego wyglądu. Zabieg ten stanowi doskonałą alternatywę dla operacyjnego liftingu twarzy. Wolumetria polega na kształtowaniu rysów i owalu twarzy dzięki odbudowie objętości w miejscach, gdzie traci się ją wraz z upływem lat. Kwas hialuronowy pozwala również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia oraz spłycić drobne zmarszczki. Lifting wolumetryczny odbywa się całkowicie bezboleśnie. Można go wykonać zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Zabieg wolumetrii twarzy w gabinecie FabMed w Warszawie przeprowadza doświadczony lekarz medycyny estetycznej. 

Cena:od 2000 zł
Czas zabiegu:30-60 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 plus ewentualna korekta na wizycie kontrolnej
Czas utrzymywania się efektów18-24 miesiące

Co to jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy (lifting wolumetryczny) to zabieg modelowania twarzy bez użycia skalpela. Jego celem jest delikatna korekta twarzy i jednocześnie przywrócenie jej odpowiednich proporcji. Zabiegi wolumetryczne przeprowadzane są w obrębie twarzy poprzez iniekcje kwasu hialuronowego w określone miejsca. 

Chcesz, aby Twoje policzki były pełniejsze, a drobne zmarszczki zniwelowane?
Umów się na wolumetrię twarzy

Kiedy warto wykonać lifting wolumetryczny? Wskazania

Skóra wraz z wiekiem traci na jędrności oraz elastyczności, staje się bardziej wiotka i w efekcie zaczyna opadać. Wraz z upływem lat zmianie ulega również kontur twarzy. Aby zatrzymać czas i poprawić wygląd swojej twarzy, warto zdecydować się na zabiegi wolumetryczne, które pozwalają na zlikwidowanie pierwszych oznak starzenia się skóry poprzez dodanie objętości tkankom, bez użycia skalpela. Dzięki wolumetrii można wyrównać i podnieść kontur twarzy, wypełnić zmarszczki i bruzdy, a także przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skóry. 

Główne wskazania do wolumetrii: 

 • zwiotczenie skóry twarzy
 • zapadające się kości policzkowe
 • zapadnięta skóra pod oczami
 • zmarszczki i bruzdy
 • utrata objętości twarzy 
 • modelowanie linii żuchwy
 • korekta łuku brwiowego

Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym

Linia żuchwy stanowi ważny element twarzy. Charakterystyczną cechą tzw. trójkąta młodości jest wąska broda, od której wysoko ku górze unoszą się symetryczne linie żuchwy. Z wiekiem trójkąt młodości zanika, a rysy wpisują się w inny kształt, nazywany piramidą starości. Wyraźnie zarysowana linia żuchwy to cecha, która odejmuje nam lat. 

Niechirurgiczna korekta linii żuchwy kwasem hialuronowym pozwala na podkreślenie konturów twarzy, wyrównanie linii owalu twarzy i podbródka. Na modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym decydują się nie tylko osoby, które chcą odmłodzić swój wygląd, ale również te, które borykają się z wadą zgryzu powodującą nieestetyczny wygląd szczęki. 

Korekta łuku brwiowego kwasem hialuronowym

Wraz z wiekiem dochodzi do spłaszczenia okolic brwi i ich opadania. Dzięki kwasowi hialuronowemu możemy ten obszar lekko uwypuklić i unieść. Korekta łuku brwiowego kwasem hialuronowym sprawia, że brwi stają się uniesione, a twarz staje się bardziej wyrazista. 

Efekty modelowania twarzy kwasem hialuronowym

Wraz z wiekiem dochodzi do spłaszczenia okolic brwi i ich opadania. Dzięki kwasowi hialuronowemu możemy ten obszar lekko uwypuklić i unieść. Korekta łuku brwiowego kwasem hialuronowym sprawia, że brwi stają się uniesione, a twarz staje się bardziej wyrazista.

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Zabieg wolumetrii przynosi efekty zbliżonego do liftingu twarzy, dlatego często bywa określany mianem ,,liftingu wolumetrycznego twarzy”. W przeciwieństwie jednak do zabiegu chirurgicznego przebiega bez ingerencji skalpela, jest znacznie krótszy, prawie bezbolesny i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. W zależności od indywidualnych potrzeb, wyraźnie poprawia jej napięcie, odbudowuje objętość określonych okolic twarzy, pozwala pozbyć się drobnych zmarszczek, poprawia owal twarzy i linię żuchwy. Wchłaniający się kwas hialuronowy daje dodatkowo efekt nawilżonej, wypoczętej i zdrowej skóry - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Kiedy widoczne są efekty modelowania wolumetrycznego twarzy i jak długo się utrzymują?

Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym gwarantuje natychmiastowe efekty, które utrzymują się od 18 do 24 miesięcy. 

Przeciwwskazania do wypełniania wolumetrycznego twarzy

Wśród przeciwwskazań do wolumetrii twarzy wymienia się: 

 • ciąża, karmienie piersią
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • aktywne infekcje skórne
 • choroby nowotworowe
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy 

Przeciwwskazania przy wykonywanym zabiegu powinny być każdorazowo konsultowane z lekarzem medycyny estetycznej. 

Jak przygotować się do korekty twarzy kwasem hialuronowym?

Bezinwazyjny lifting twarzy kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnego przygotowania. W przeddzień zabiegu oraz dzień po nim należy unikać spożywania alkoholu. Zabieg poprzedza szczegółowa konsultacja lekarska, podczas której lekarz dokładnie opisze całą procedurę oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania. 

Jak przebiega modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

Wolumetria twarzy, czyli inaczej modelowanie twarzy bez skalpela, jest zabiegiem mało bolesnym. Preparaty używane do zabiegu przeważnie mają w swoim składzie substancję znieczulającą (lidokainę), która zmniejsza dolegliwości bólowe. W przypadku pacjentów bardziej wrażliwych na ból stosuje się dodatkowo krem znieczulający. Zabieg wolumetryczny polega na iniekcji wypełniaczy, których głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Są one wstrzykiwane kaniulą lub igłą do tkanki podskórnej. W trakcie podawania preparatu może występować uczucie rozpierania, co jest całkowicie normalne. Podczas jednego zabiegu wolumetrycznego podawane jest przeważnie od 2 ml preparatu. W przypadku konieczności podania większej ilości preparatu zabieg może być podzielony na dwie wizyty. Aby dokładnie rozprowadzić produkt, lekarz po zabiegu wykonuje delikatny masaż wszystkich miejsc, w których podano kwas hialuronowy. 

Zalecenia po zabiegu poprawy owalu twarzy kwasem hialuronowym

Bezpośrednio po liftingu niechirurgicznym twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego należy chronić twarz przed nadmierną ekspresją oraz nie dotykać obszaru zabiegowego. Po zastosowaniu wolumetrii przez kilka dni nie należy korzystać z solarium, sauny, basenów. Nie powinno się także zażywać gorących kąpieli. Jeśli planujemy inne zabiegi poprawiające owal twarzy i wypełniające zmarszczki, trzeba zachować odstęp czasowy około 3 tygodnie. 

Jak wygląda twarz bezpośrednio po wolumetrii?

Wolumetria twarzy nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego tuż po jej wykonaniu można wrócić do codziennych czynności. Przez pierwsze dni po zabiegu w miejscach iniekcji preparatu mogą pojawić się zaczerwienienie, lekki obrzęk, opuchlizna. Objawy te zwykle znikają w ciągu 2-3 dni. 

Skutki uboczne wolumetrii

 • zaczerwienienie, obrzęk
 • świąd w przypadku skóry wrażliwej
 • sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia 
 • nadwrażliwość w miejscu iniekcji 
 • asymetria
 • przemieszczanie się preparatu poza miejsce podania

Przeciwwskazania do wypełniania wolumetrycznego twarzy

W klinice FabMed w Warszawie na Woli do zabiegów poprawiających owal twarzy stosuje się wypełniacze Juvederm Voluma i Teosyal. Są to wysokiej jakości preparaty na bazie kwasu hialuronowego, zawierające w składzie substancję znieczulającą. Stosuje się je w celu wypełnienia zapadniętej objętości: policzków, skroni, okolic żuchwy, podbródka, a także na modelowanie konturów twarzy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat modelowania twarzy kwasem hialuronowym?
Zapraszamy na konsultacje

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wolumetrii twarzy

Czy wolumetria twarzy boli?

Wolumetria twarzy zaliczana jest do grupy zabiegów bezinwazyjnych. Nakłucia mogą powodować niewielki ból, jak i uczucie rozpychania tkanek pod skórą na skutek podania gęstego wypełniacza. Preparaty wykorzystywane współcześnie do wolumetrii posiadają w składzie środek znieczulający, który łagodzi dolegliwości bólowe. Dodatkowo, w przypadku pacjentów bardziej wrażliwych na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu. 

Ile trwa zabieg?

Sesja zabiegowa trwa 30-60 minut. 

Czy preparaty wykorzystywane do zabiegów wolumetrycznych są bezpieczne?

Preparaty wykorzystywane do wolumetrii twarzy są bezpieczne, a ryzyko powikłań pozabiegowych znikome. Każdy produkt przed wprowadzeniem na rynek jest szczegółowo przebadany w celu potwierdzenia, że jest bezpieczny i dobrze tolerowany przez organizm. Ponieważ kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w skórze człowieka, wszelkie uczulenia i reakcje alergiczne zdarzają się rzadko. 

Czy wolumetrię twarzy można wykonywać u mężczyzn?

Zabiegi modelowania twarzy kwasem hialuronowym można wykonywać również u mężczyzn. Nasza doświadczona kadra doskonale poradzi sobie z poprawą owalu twarzy u panów. 

Czy po wolumetrii twarzy nie będę wyglądać sztucznie?

Preparaty stosowane do wolumetrii twarzy dają naturalne i długotrwałe efekty. Jeśli zabieg przeprowadzimy w renomowanym miejscu cieszącym się dobrymi opiniami klientów, jak np. klinika medycyny estetycznej FabMed w Warszawie, to mamy gwarancję, że uzyskamy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat. Skóra będzie wyglądać na pełniejszą, ale tak, jakby w ogóle nie było ingerencji w jej kształt oraz strukturę. 

Z jakimi innymi zabiegami poprawiającymi owal twarzy można łączyć wolumetrię?

Wolumetria twarzy oferuje wiele możliwości. Bardzo często przynosi spektakularne efekty, ale dopiero terapia skojarzona, łącząca wypełniacze z innymi zabiegami, pozwala na osiągnięcie optymalnych rezultatów. Zachowując zalecany odstęp między zabiegami, odbudowę wolumetryczną twarzy można łączyć z botoxem w celu likwidacji zmarszczek mimicznych. Do rewitalizacji skóry najlepiej sprawdzą się takie zabiegi, jak mikrodermabrazja, peelingi chemiczne czy zabiegi laserowe, np. usuwanie zmarszczek laserem frakcyjnym.

Cennik wolumetrii twarzy w Warszawie

[table “45” not found /]

Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml