Wypełnianie bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym

Bruzdy marionetkowe, czyli pionowe linie biegnące od kącików ust do brody, mogą nadawać twarzy smutnego wyglądu. Powodują opadanie kącików ust, co nie wygląda dobrze. Twarz wydaje się zmęczona i starsza niż jest w rzeczywistości. By zmniejszyć widoczność bruzd marionetek, można skorzystać z zabiegu wypełniania ich kwasem hialuronowym w klinice FabMed w Warszawie Woli.

Cena:od 999 zł
Czas zabiegu:około 30-60 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 plus ewentualna korekta na wizycie kontrolnej
Czas utrzymywania się efektówokoło 12-18 miesięcy

Kiedy warto sięgnąć po wypełniania bruzd marionetek?

Bruzdy marionetki, powstające w wyniku starzenia się skóry (ubytku kolagenu i naturalnego kwasu hialuronowego) oraz mimiki, są nieestetycznym elementem naszej twarzy. W zależności od indywidualnych predyspozycji oraz stylu życia mogą być większe lub mniejsze. Każdy, komu przeszkadzają te bruzdy, może zgłosić się do naszej kliniki i wypełnić zmarszczki kwasem hialuronowym.

Twoja twarz ma smutny wyraz i chcesz wypełnić bruzdy marionetkowe?
Zadzwoń i zarezerwuj termin zabiegu usuwania zmarszczek marionetkowych kwasem hialuronowym

Kto może skorzystać z usuwania zmarszczek z linii marionetki kwasem hialuronowym?

Po zabiegi usuwania zmarszczek z linii marionetki kwasem hialuronowym może sięgnąć każda pełnoletnia osoba, niezależnie od płci. Ostrzykiwanie bruzd marionetek kwasem hialuronowym polecamy szczególnie osobom po 40. roku życia, gdyż u nich te zmarszczki są najbardziej widoczne.

  Efekty wypełniania zmarszczek marionetek kwasem hialuronowym

  Najważniejszym i najbardziej widocznym efektem wypełniania bruzd marionetkowych jest spłycenie linii marionetki. Oprócz tego można liczyć na lepsze napięcie skóry oraz zmniejszenie widoczności fałdu skóry nad bruzdą. Dzięki temu skóra jest napięta, ujędrniona, a wyraz twarzy bardziej przyjazny, promienny i wypoczęty. Kwas hialuronowy sprzyja regeneracji skóry oraz posiada zdolności do gromadzenia wody. Dzięki temu cera staje się zdrowsza i lepiej nawilżona.

  Kiedy efekty wypełnienie bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym staną się widoczne?

  Pierwsze efekty staną się widoczne tuż po zabiegu wypełniania linii marionetki kwasem hialuronowym. Ze względu na jego właściwości, czyli wchłanianie wody, stopniowe zwiększanie objętości i pobudzanie kolagenu do odnowy, pełne efekty można oceniać nie wcześniej niż po około 4 tygodniach od zabiegu.

  Przez jaki czas będą widoczne efekty wypełnienia linii marionetki kwasem hialuronowym?

  Średni czas utrzymywania się efektów wypełniania bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym to 12-18 miesięcy. Zależy to zarówno od zastosowanego preparatu, ilości podanego kwasu hialuronowego, stanu skóry, indywidualnych uwarunkowań jak i stylu życia. Gładką skórą po podaniu kwasu hialuronowego krócej będą cieszyć się palacze, osoby stosujące złą dietę i stroniące od aktywności fizycznej.

  Czy konieczne jest powtarzanie wypełnienia bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym?

  Warto regularnie powtarzać wypełnianie linii marionetki kwasem hialuronowym co 12-18 miesięcy. Kolejne podania preparatu będą dawać lepsze i dłużej widoczne efekty, ponieważ kwas hialuronowy wspiera skórę w regeneracji. W przypadku bardzo głębokich bruzd marionetek może konieczne być podanie większej ilości preparatu z kwasem hialuronowym, co najlepiej zrobić w kilku podaniach w ciągu kilku tygodni.

  Przeciwwskazania do wypełnienia bruzd marionetek kwasem hialuronowym

  Lista przeciwwskazań do usuwania zmarszczek marionetkowych kwasem hialuronowym nie jest długa. Musimy pamiętać, że nie wszystkie są bezwzględne, zawsze decydujący głos w kwalifikacji do zabiegu ma lekarz w porozumieniu z pacjentem. W niektórych sytuacjach może on zgodzić się na podanie kwasu hialuronowego pod konkretnymi warunkami, np. tymczasowego ostawienia wskazanych leków.

  Zabiegowi wypełniania bruzd marionetkowych nie będą mogły poddać się osoby uczulone na kwas hialuronowy lub inny składnik stosowanego w klinice preparatu. Zdarza się to jednak rzadko, gdyż kwas hialuronowy jest naturalną substancją, występującą w naszym ciele. Wśród przeciwwskazań znajdziemy również:

  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroby zaburzające krzepnięcie krwi,
  • trwającą infekcję miejscową w okolicach ust (np. opryszczka) oraz całego ciała (grypa, przeziębienie),
  • choroby powodujące przerastanie blizn,
  • ciążę,
  • okres karmienia piersią,
  • choroby wątroby, nerek, nowotworowe
  • wiek poniżej 18 lat.

  Jak przygotować się do usuwania zmarszczek marionetkowych kwasem hialuronowym?

  Radosław Rzepnikowski

  Ekspert radzi:

  Ze względu na to, że podanie kwasu hialuronowego na zmarszczki marionetkowe nie jest zabiegiem skomplikowanym, nie jest wymagane szczególnie przygotowywanie pacjenta. Na pewno do zabiegu musimy podejść zdrowi, osoby przeziębione czy chore powinny przełożyć wizytę - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

  Przebieg zabiegu usuwania zmarszczek z linii marionetki w klinice FabMed w Warszawie na Woli

  Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu wypełniania zmarszczek marionetek i rozpoczęciu wizyty, zaczynamy od oczyszczenia skóry z makijażu i zabrudzeń. Kolejnym krokiem jest jej odkażanie oraz podanie środka znieczulającego. Może mieć on postać kremu lub zastrzyku. Dzięki temu ostrzykiwanie kwasem hialuronowym bruzd marionetek będzie dla pacjenta komfortowe. Samo wypełnienie preparatem odbywa się z wykorzystaniem niewielkich igieł. Końcowym etapem zabiegu jest rozmasowanie przez lekarza kwasu hialuronowego dla równomiernego rozprowadzenia.

  Zalecenia po wypełnianiu zmarszczek marionetek

  Jeśli po zabiegu likwidacji linii marionetek towarzyszy nam obrzęk, bolesność czy zasinienia należy okolice ust i brody smarować maściami łagodzącymi te objawy. Warto zmniejszyć aktywność fizyczną w pierwszych dniach po wypełnianiu zmarszczek marionetek, ale nie ma konieczności zmieniania stylu życia. Zalecamy unikanie w tym czasie sauny, opalania czy basenu. Poza tym warto zastosować dobrej jakości kosmetyki zapewniające ochronę przeciwsłoneczną.

  Jak wygląda skóra po wypełnienie bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym?

  Skóra okolic ust i brody po wypełnieniu bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym będzie widocznie wygładzona. Zmarszczki staną się mniej widoczne, skóra ujędrniona, a z czasem dużo bardziej nawilżona. Cała twarz zyska promienny, młodzieńczy wygląd.

  Jakie wypełniacze stosujemy do wypełnienia linii marionetki kwasem hialuronowym?

  W warszawskiej klinice FabMed korzystamy z dwóch głównych preparatów z nowoczesnym kwasem hialuronowym: Juvéderm® VOLBELLA® with Lidocaine i Teosyal. Są to środki zawierające kwas hialuronowy o różnym usieciowaniu, wielokrotnie nagradzane. Oba preparaty są bezpieczne, w ponad 99% biokompatybilne z kwasem hialuronowym naturalnie występującym w organizmie i mogą być stosowane do wypełniania bruzd marionetkowych oraz zmarszczek w okolicach czoła i oczu. Ich zaletą jest łatwość rozprowadzania oraz niedoprowadzanie do powstania zgrubień czy grudek.

  Myślisz o redukcji marionetek?
  Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na każde Twoje pytanie

  FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wypełnienia bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym

  Jak przebiega rekonwalescencja po likwidacji linii marionetek?

  Widoczne skutki wypełniania zmarszczek marionetek kwasem hialuronowym, czyli obrzęk, zasinienie czy zaczerwienienie znikają po kilku dniach. Dobrze jest w tym czasie nie nadwyrężać się fizycznie i więcej odpoczywać.

  Czy wypełnianie zmarszczek marionetek kwasem hialuronowym jest bolesne?

  Stosowanie kwasu hialuronowego na bruzdy marionetki nie jest bolesne. Osoby o niskim progu bólu mogą skorzystać z miejscowego znieczulenia (podobnego do tego u dentysty), które da pełen komfort podczas ostrzykiwania. Samo podanie odbywa się z wykorzystaniem kaniuli lub małej igły.

  Czy stosowanie kwasu hialuronowego na bruzdy marionetki jest bezpieczne?

  Kwas hialuronowy jest substancją stosunkowo bezpieczną, przede wszystkim dlatego, że występuje naturalnie w ciele człowieka. Prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych jest znikome. 

  Jakie skutki uboczne wynikają z usuwania zmarszczek marionetkowych kwasem hialuronowym?

  W większości przypadków pojawia się wyłącznie obrzęk, zasinienie czy zaczerwienienie.

  Czy warto sięgać po inne zabiegi po wypełnieniu bruzd marionetkowych?

  Oczywiście, likwidację zmarszczek linii marionetki kwasem hialuronowym warto uzupełnić o inne zabiegi wspomagające. Polecamy sięgnąć po zabiegi na twarz, wśród których najlepsze będą: nici liftingujące PDO, fotoodmładzanie, mikrodermabrazja wodna, miękki lifting czy usuwanie zmarszczek na czole botoksem.

  Sam kwas hialuronowy warto również wykorzystać do innych części twarzy. Polecamy:

   

  Jak przedłużyć efekt uzyskany po wypełnieniu linii marionetki kwasem hialuronowym?

  Przede wszystkim, by dłużej cieszyć się efektem wypełniania linii marionetki kwasem hialuronowym, warto zadbać o solidne nawilżenie skóry i całego organizmu. Należy również korzystać z wysokiej ochrony przeciwsłonecznej (unikanie słońca, kremy z filtrem) oraz pielęgnacji antystarzeniowej.

  Cennik zabiegów wypełnienia bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym w Warszawie

  Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem kliniki FabMed na warszawskiej Woli m.in. na zabieg likwidacji bruzdy marionetki.

  [table “45” not found /]

  Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

  Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
  dolina łez1-2 ml
  cały oczodół1-2 ml
  wypełnienie skroni1-2 ml
  marionetki1-2 ml
  broda3-5 ml
  linia żuchwy1-2 ml
  kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
  wolumetria twarzyod 2-3 ml