Wypełnianie i modelowanie policzków kwasem hialuronowym

Starzenie się skóry to proces, którego nie jesteśmy w stanie zatrzymać, ale możemy go spowolnić. Wraz z upływem lat skóra zaczyna tracić na jędrności i elastyczności. Zmniejsza się ilość kolagenu, skóra nie ma więc odpowiedniego podparcia. To z kolei doprowadza do jej zapadania się, szczególnie w okolicach policzków. Z pomocą przychodzą nam zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich, wykonywanym w warszawskiej klinice FabMed jest wypełnianie i modelowanie policzków kwasem hialuronowym. Zabieg pozwala uzupełnić braki objętościowe związane z naturalnym procesem starzenia skóry i zniwelować efekt utraty owalu twarzy.

Cena:od 999 zł
Czas zabiegu:około 30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówco 12-18 miesięcy
Czas utrzymywania się efektówokoło 12-18 miesięcy

Kiedy najlepiej wypełnić policzki kwasem hialuronowym?

Czas poddania się zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego powinien być dopasowany do stanu naszej skóry. Jeśli widzimy, że nasza twarz zmienia rysy, owal nie jest już tak dobrze zarysowany, a policzki zaczynają się zapadać, jest to dobry moment, by poddać się zabiegowi modelowania policzków kwasem hialuronowym. Wpływ na starzenie się naszej skóry ma nie tylko genetyka, ale również styl życia, sposób odżywiania się czy ilość aktywności fizycznej w codziennym życiu.

Twoje policzki się zapadają, a twarz ma smutny wyraz?
Zadzwoń i zarezerwuj termin wypełnienia policzków kwasem hialuronowym

Kto może poddać się modelowaniu policzków kwasem hialuronowym?

Zabieg wypełniania policzków kwasem hialuronowym dedykowany jest osobom borykającym się z problemem braków objętościowych w okolicy policzków, braku jędrności skóry czy rozmycia owalu twarzy. Modelowaniu policzków mogą poddać się kobiety i mężczyźni, zazwyczaj są to pacjenci po 40. roku życia. Wskazaniem do zabiegu będą powstające “chomiczki”, które dodają nam lat i nadają twarzy smutny wyraz. Problem dotyka zazwyczaj osoby szczupłe, o małej ilości tłuszczu na twarzy. Jeśli wyraz twarzy staje się smutny, wygląda ona starzej, niż wskazuje na to wiek, to znak, żeby skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej wypełnienie policzków kwasem hialuronowym.

Jakie efekty daje podniesienie policzków kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy ma właściwości wypełniające, po kilkunastu dniach zwiększa swoją objętość, przez co jest doskonałym środkiem do modelowania policzków. Stosuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest gęstszy, ma żelową konsystencję i sprawdza się w takiej formie liftingu bez skalpela. Podanie preparatu w okolice policzków spowoduje ich wypełnienie. Skóra stanie się bardziej napięta, lepiej nawilżona. Rysy twarzy zyskują młodszy wygląd, a owal stanie się wyraźniej zarysowany. Policzki zostaną wyraźnie uniesione.

Po jakim czasie będą widoczne efekty stosowania kwasu hialuronowego na policzki?

Pierwsze efekty zobaczymy tuż po zabiegu uwydatniania kości policzkowym kwasem hialuronowym. Jednak ze względu na higroskopijne właściwości tej substancji (zdolność do wiązania wody) wraz z upływem czasu efekty będą coraz wyraźniejsze. Ostateczny rezultat zabiegu oceniamy po 4 tygodniach od zabiegu. Możemy liczyć na redukcję “chomiczków”, lepsze nawilżenie i ujędrnienie skóry. Kości policzkowe zostaną uniesione, a twarz stanie się wizualnie młodsza.

Jak długo utrzymują się efekty uwydatniania kości policzkowych wypełniaczem?

Czas utrzymania się efektów zależy od co najmniej kilku czynników takich jak zastosowany preparat, wyjściowy stan skóry, tryb życia. Efekt uwydatnienia kości może utrzymać się od 12 do 18 miesięcy. Skóra po zastosowaniu kwasu hialuronowego będzie na dłużej w lepszej kondycji m.in. dzięki poprawie nawilżenia i naturalnej regeneracji po zastosowaniu preparatu.

Czy wypełnienie zapadniętych policzków kwasem hialuronowym trzeba powtarzać?

Tak, kwas hialuronowy z czasem podlega naturalnej degradacji, zabieg wymaga więc cyklicznego powtarzania co około 12-18 miesięcy. Może też wystąpić potrzeba podania dodatkowej ilości kwasu hialuronowego kilka tygodni po pierwszym zabiegu. 

Jakie są przeciwwskazania do wypełniania policzków kwasem hialuronowym?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są dość bezpieczne. Preparaty, których używamy w naszej klinice, są w ponad 99% biokompatybilne z kwasem hialuronowym naturalnie występującym w organizmie. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, które mogą (ale nie muszą) zdyskwalifikować z zabiegu modelowania policzków kwasem hialuronowym. Każdorazowo to lekarz w porozumieniu z pacjentem decyduje o tym, czy możemy mieć podany kwas hialuronowy i pod jakimi warunkami. Dlatego tak ważna jest szczegółowa i szczera rozmowa kwalifikacyjna przed zabiegiem.

Wśród przeciwwskazań do wypełniania policzków kwasem hialuronowym znajdziemy:

 • uczulenia na składniki preparatu z kwasem hialuronowym (są jednak bardzo rzadkie),
 • zbyt młody wiek,
 • ciążę i okres karmienia piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • poważne choroby nerek i wątroby,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • choroby powodujące przerastanie blizn,
 • aktywną infekcję miejscową (np. opryszczka, zapalenie spojówek) lub ogólna (przeziębienie, grypa).

  Przygotowanie do zabiegu modelowania policzków kwasem hialuronowym

  Radosław Rzepnikowski

  Ekspert radzi:

  Nie jest wymagane specjalne przygotowywanie się do zabiegu podniesienia policzków z pomocą kwasu hialuronowego. Do zabiegu dobrze być w dobrej kondycji fizycznej, odradzamy poddawanie się mu w czasie trwającej infekcji - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

  Jak przebiega zabieg podniesienia policzków z pomocą kwasu hialuronowego w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

  Pierwszym etapem zabiegu jest dobranie odpowiedniego preparatu na bazie kwasu hialuronowego i dostosowanie jego ilości do potrzeb pacjenta. Następnie lekarz przechodzi do dokładnego oczyszczenia skóry. Usuwa makijaż oraz odkaża okolice policzków i podaje środek znieczulający (w postaci zastrzyku, maści lub żelu). Ostatni, właściwy krok, czyli iniekcja kwasu hialuronowego w policzki odbywa się z użyciem cienkiej igły bądź kaniuli. Na sam koniec niezbędny jest jeszcze delikatny masaż, którego celem jest równe rozprowadzenie kwasu hialuronowego.

  Zalecenia po zastosowaniu kwasu hialuronowy na policzki

  Kilka dni po zabiegu wypełniania i modelowania policzków kwasem hialuronowym należy unikać intensywnej aktywności fizycznej. Odradzamy wizyty na solarium, w saunie czy basenie. Skórę twarzy należy smarować kremami z wysokimi filtrami UV. Gdy u pacjenta pojawią się obrzęki lub zasinienia, można zastosować miejscowo kremy dedykowane do tych problemów. W przypadku wystąpienia bólu zalecamy sięgnięcie ogólnodostępne środki przeciwbólowe.

  Jak wygląda skóra po uwydatnianiu kości policzkowych wypełniaczem?

  Efektem uwydatniania kości policzkowych wypełniaczem z kwasem hialuronowym jest wymodelowanie górnej części twarzy i redukcja ewentualnych braków objętościowych. Odzyskujemy bardziej zarysowany owal twarzy, policzki są uniesione, a “chomiczki” zlikwidowane. Twarz stanie się wyraźniej młodsza i jędrniejsza, a skóra będzie gładka i świeża. 

  Rodzaje wypełniaczy stosowanych do uwypuklenia zapadniętych policzków

  Preparatami z kwasem hialuronowym, które stosujemy w zlokalizowanej na warszawskiej Woli klinice FabMed, są nowoczesne środki: Juvéderm® VOLBELLA® with Lidocaine i Teosyal. Wyróżnia je wysoka biokompatybilność HA z tym naturalnie występującym w skórze. Oba preparaty są cenione i nagradzane. Co jednak najważniejsze, są bezpieczne i mogą być stosowane do uwypuklania zapadniętych policzków. Do zalet tych preparatów należy również małe ryzyko powstawania zgrubień i grudek. Są łatwe w równomiernym rozprowadzaniu.

  Zastanawiasz się nad wypełnieniem policzków kwasem hialuronowym, ale nie wiesz jak się przygotować?
  Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na każde Twoje pytanie

  FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wypełniania policzków kwasem hialuronowym

  Czy występują niepożądane skutki uboczne uwydatniania kości policzkowych wypełniaczem?

  Najczęstszymi skutkami ubocznymi uwydatniania kości policzkowych wypełniaczem są siniaki i obrzęki, które ustępują po kilku dniach od zabiegu. Modelowanie policzków kwasem hialuronowym bardzo rzadko daje poważniejsze powikłania.

  Jaka rekonwalescencja jest wymagana po modelowaniu policzków kwasem hialuronowym?

  Nie jest wymagana długa czy skomplikowana rekonwalescencja. Polecamy za to zwiększony odpoczynek oraz przez pierwsze dni unikanie słońca, sauny, solarium czy basenu (czyli wysokich temperatur). Należy również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu ciała. 

  Czy bezpieczne jest stosowanie kwasu hialuronowego na policzki?

  Jak najbardziej, stosowanie kwasu hialuronowego na policzki i całą twarz jest bezpieczne. Występowanie poważnych skutków ubocznych jest mało prawdopodobne.

  Czy podniesienie policzków z użyciem kwasu hialuronowego jest bolesne?

  Nie, podniesienie policzków kwasem hialuronowym nie jest bolesne. Preparaty stosowane do zabiegu w swoim składzie zawierają substancję znieczulającą (lidokainę). Dla pełnego komfortu pacjenta można zastosować miejscowe znieczulenie kremem lub iniekcyjne, przypominające to stosowane u dentysty.

  Jakie zbiegi mogą pomóc w uwypukleniu zapadniętych policzków?

  Na poprawę owalu twarzy polecamy szczególnie wolumetrię, ośmiopunktowy lifting twarzy, a także ujędrnianie skóry laserem. W przypadku bardziej zaawansowanych problemów z elastycznością skóry warto wykorzystać nici BARB 4D.

  Jak przedłużyć efekt wypełniania policzków kwasem hialuronowym?

  Jeśli zależy nam na przedłużeniu efektów wypełniania policzków kwasem hialuronowym, musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie organizmu i oczywiście samej skóry twarzy. Konieczne jest również stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej i kosmetyków przeciwstarzeniowych.

  Cennik zabiegów modelowania policzków kwasem hialuronowym w Warszawie

  Zachęcamy do przyjrzenia się cennikowi kliniki FabMed na warszawskiej Woli i zapoznania z kosztem m.in. zabiegu modelowania policzków kwasem hialuronowym.

  [table “45” not found /]

  Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

  Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
  dolina łez1-2 ml
  cały oczodół1-2 ml
  wypełnienie skroni1-2 ml
  marionetki1-2 ml
  broda3-5 ml
  linia żuchwy1-2 ml
  kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
  wolumetria twarzyod 2-3 ml