Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

Pojawienie się bruzd nosowo-wargowych to naturalny etap starzenia się skóry. Fałdy skóry zlokalizowane są z każdej strony kącików ust i biegną aż do linii nosa. Pogłębiają się najczęściej około 40. roku życia. Są efektem wiotczenia oraz opadania tkanek. Obecnie medycyna estetyczna stosuje różne metody zmniejszające widoczność fałd nosowo-wargowych. W naszej klinice medycyny estetycznej FabMed w Warszawie dużą popularnością wśród pacjentów cieszy się wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym. 
Cena:od 999 zł
Czas zabiegu:ok. 15 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 zabieg co ok. 12-18 miesięcy
Czas utrzymywania się efektów12-18 miesięcy

Jak powstają bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe to fałdy skóry, które rozciągają się w górno-bocznej części skrzydełka nosa ku dołowi w kierunku kącika ust. Do powstawania i uwidocznienia się bruzd dochodzi pod wpływem procesów starzenia się skóry oraz działania sił grawitacji. Sama obecność bruzd nosowo-wargowych nie musi negatywnie wpływać na estetykę twarzy. Jednak gdy stają się głębsze i wyraźniejsze sprawiają, że twarz wygląda na więcej lat, niż wskazywałaby metryka. Na powstałe bruzdy nosowo-wargowe można zastosować zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, które przynoszą bardzo dobre efekty. Ponieważ kwas hialuronowy posiada zdolności wiązania wody, to po jego zastosowaniu lepiej nawilżona skóra przybiera świeżego i młodszego wyglądu.
Chcesz spłycić powstałe bruzdy nosowo-wargowe?
Umów się na wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

Dla kogo wypełnianie bruzd nosowo-wargowych?

Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu jest obecność zmarszczek nosowo-wargowych powstałych zarówno w wyniku naturalnych procesów starzenia się skóry (zmarszczki statyczne), jak i takich, do których powstania przyczyniły się mięśnie twarzy (zmarszczki dynamiczne).

Efekty wypełniania bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego na bruzdy nosowo-wargowe można zniwelować zmarszczki. Opadająca skóra odzyskuje pierwotne podparcie i unosi się, dzięki czemu bruzdy nosowo-wargowe przestają być widoczne. Dodatkowo kwas hialuronowy, wiążąc wodę, nawilża skórę od wewnątrz, dzięki czemu staje się ona gładsza i bardziej sprężysta.

Jak długo utrzymują się efekty usuwania bruzd nosowo-wargowych?

Efekty usuwania bruzd nosowo-wargowych utrzymują się średnio od 12 do 18 miesięcy. To, jak długo Pacjenci mogą obserwować rezultaty wypełnienia, jest zależne od wieku, głębokości bruzd, a także od rodzaju zastosowanego preparatu.

Kiedy widoczne są efekty usuwania bruzd nosowo-wargowych?

Pierwsze efekty pacjent może zaobserwować bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu. Ostateczny efekt widoczny jest po upływie około 2 tygodni. Tyle czasu średnio potrzebuje kwas hialuronowy, aby ,,ułożyć” się w tkankach.

Przeciwwskazania do zabiegu na bruzdy nosowo-wargowe kwasem hialuronowym

Główne przeciwwskazania do wypełnienia bruzd nosowo wargowych:
  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • niewyrównana cukrzyca
  • skłonności do bliznowacenia
  • stany zapalne w miejscu zabiegu

Jak przygotować się do usuwania bruzd nosowo-wargowych?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Każdy zabieg w naszej klinice poprzedzony jest konsultacją, podczas której lekarz zapyta pacjenta o przebyte schorzenia, a także poinformuje o przebiegu zabiegu, czasie utrzymywania się efektów oraz możliwych skutkach ubocznych.

Jak przebiega wypełnianie bruzd nosowo-wargowych w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

Na początku lekarz znieczula miejsce zabiegowe za pomocą specjalnego znieczulenia w postaci kremu. Po ok. 30 minutach od podania znieczulenia przystępuje do właściwej części zabiegu. W tym celu wprowadza żelowy usieciowany kwas hialuronowy za pomocą cienkiej kaniuli w odpowiednio dobrane miejsca tak, aby osiągnąć pożądany efekt. Bezpośrednio po skończonych iniekcjach lekarz wykonuje masaż celem równomiernego rozmieszczenia i wymodelowania okolicy zabiegowej.

Jak wygląda skóra po wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych?

Bezpośrednio po usuwaniu bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym może pojawić się obrzęk, bolesność lub siniaki w miejscu iniekcji preparatu. Efekty uboczne zabiegu zwykle ustępują po kilku dniach. Gdy się tak jednak nie dzieje, konieczna jest niezwłoczna konsultacja z lekarzem. Pacjent może zniwelować ryzyko powstawania powikłań pozabiegowych, stosując się do zaleceń lekarza przeprowadzającego zabieg.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu wypełniania bruzd nosowo-wargowych należy unikać słońca oraz wysokich wahań temperatury (sauny, solarium). Przez pierwszy tydzień po wstrzyknięciu preparatu nie powinno się wywierać nadmiernego ucisku na okolice bruzd nosowo-wargowych, należy także powstrzymywać się od intensywnego wysiłku fizycznego. 

Czym jest kwas hialuronowy i w jakim celu się go stosuje?

Kwas hialuronowy (HA) to związek, który występuje w organizmach żywych zazwyczaj w postaci soli sodowej, czyli hialuronianu sodu. Związek ten wykazuje wiele właściwości. Jest on wykorzystywany w medycynie, farmacji, chirurgii plastycznej i kosmetyce. W kosmetyce i medycynie estetycznej kwas hialuronowy umożliwia bezpieczne wypełnienie zmarszczek, a także wklęsłych (zanikowych) blizn.
Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Jedną z wielu korzyści zabiegów z kwasem hialuronowym jest to, że nie ma okresu rekonwalescencji. Pacjent po zabiegu może praktycznie od razu wrócić do codziennych czynności. Kwas hialuronowy obecnie jest stosowany do wypełniania zmarszczek, unoszenia kącików ust, odmładzania dłoni, modelowania policzków, wypełniania bruzd marionetkowych czy zabiegów wolumetrycznych - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Rodzaje wypełniaczy stosowanych do wypełniania bruzd nosowo-wargowych

Do wypełniania bruzd nosowo-wargowych stosujemy w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie takie preparaty jak Juvéderm Volift czy Teosyal. Preparaty te opracowano, by odświeżyć wygląd twarzy poprzez delikatne wygładzenie zmarszczek oraz przywrócenie naturalnie wyglądającego konturu. Oba produkty mają postać żelu o gładkiej konsystencji umożliwiającej uzyskanie naturalnego wyglądu przy minimalnym obrzęku i zasinieniach.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wypełniania bruzd nosowo-wargowych?
Umów się na konsultację z lekarzem

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wypełnienia bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

Czy wypełnianie bruzd nosowo-wargowym boli?

W klinice FabMed w Warszawie dbamy o komfort oraz dobre samopoczucie pacjentek. Dlatego na miejsce iniekcji kwasu hialuronowego aplikujemy krem znieczulający około 30 minut przed rozpoczęciem samej procedury, aby zminimalizować odczucia bólowe.

Czy po podaniu kwasu hialuronowego na bruzdy można wrócić do codziennych czynności?

Skóra po zabiegu wypełniania zmarszczek może być nieco zaczerwieniona i opuchnięta. Można to jednak skutecznie zamaskować pod makijażem i wrócić do codziennych zajęć. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje, na ogół jest bezpieczny i nie powinien powodować żadnych skutków ubocznych. Kolejną ważną informacją jest fakt, iż kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka, nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, dlatego rzadko wywołuje reakcje alergiczne.

Czy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego na zmarszczki nosowo-wargowe są skuteczniejsze od kremów zawierających ten sam składnik?

Zdecydowanie tak. Codzienna pielęgnacja skóry kremami z kwasem hialuronowym na pewno pozwala utrzymać dobre nawilżenie naskórka. Efektów nie możemy jednak porównywać do zabiegów medycznych przy użyciu kwasu hialuronowego, podawanego w głąb skóry.

Jak często powtarzać zabieg redukcji zmarszczek nosowo-wargowych?

Efekty zabiegu utrzymują się średnio od 12 do 18 miesięcy. Jeśli chcemy zachować skórę w dobrej kondycji i podtrzymać efekty, warto po tym czasie zabieg powtórzyć.

Cennik wypełniania bruzd nosowo wargowych w Warszawie

[table “45” not found /]

Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml