Wypełnianie zmarszczek dekoltu i biustu kwasem hialuronowym

Biust jest bardzo wrażliwym na pojawianie się zmarszczek miejscem na ciele. Skóra w tym miejscu jest delikatna i cienka. Wraz z upływem lat na skutek odwodnienia i starzenia się skóry, dekolt traci swój atrakcyjny wygląd i zdradza rzeczywisty wiek kobiety. By temu zaradzić, warto sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej, m.in te z oferty kliniki FabMed w warszawskiej Woli.

Cena:od 999 zł
Czas zabiegu:około 30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówco 12-18 miesięcy
Czas utrzymywania się efektówokoło 12-18 miesięcy

Kiedy najlepiej poddać się likwidacji zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym?

Starzenie się skóry na dekolcie jest naturalnym procesem, którego nie da się zupełnie zatrzymać, ale można go spowolnić. Skóra w tym miejscu wiotczeje, szybciej traci kolagen. Jest to szczególnie widoczne u kobiet, które urodziły i karmiły piersią. Niestety ciąża często negatywnie odbija się na stanie skóry dekoltu. Dodatkowo często lub mocno zmieniająca się waga oraz grawitacja sprawiają, że dekolt nie wygląda już tak dobrze, jak powinien. W takich sytuacjach warto poddać się likwidacji zmarszczek dekoltu z pomocą kwasu hialuronowego.

Twój dekolt stracił jędrność, skóra jest pomarszczona i przesuszona?
Zadzwoń i zarezerwuj termin zabiegu nawilżania dekoltu kwasem hialuronowym

Dla kogo przeznaczony jest zabieg wypełniania zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym?

Pacjentkami, które najczęściej poddają się zabiegowi wypełniania zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym, są kobiety po 50. roku życia. Czynnikami, które przyspieszają starzenie się skóry w tym miejscu, są ciąże, karmienie piersią, intensywne odchudzanie, wahania wagi i częste opalanie się lub korzystanie z solarium. Panie z grup ryzyka i niezadowolone z wyglądu swojego dekoltu mogą poddać się usuwaniu zmarszczek kwasem hialuronowym.

Efekty usuwania zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym

Likwidacja zmarszczek dekoltu z pomocą kwasu hialuronowego da efekt odmłodzonej oraz ujędrnionej skóry biustu i dekoltu. Zmarszczki staną się mniej widoczne, skóra będzie gładka, niepomarszczona i napięta. Właściwości kwasu hialuronowego sprawiają, że po kilku tygodniach skóra dekoltu zacznie się regenerować i będzie lepiej nawilżona.

Kiedy widoczne będą efekty likwidacji zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym?

Pierwsze efekty likwidacji zmarszczek na dekolcie po ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym będą widoczne od razu po zabiegu. Na ostateczne trzeba będzie jednak poczekać około miesiąca. W tym czasie kwas hialuronowy będzie się rozprężał i wypełni zmarszczki. Dodatkowo skóra zdąży się zregenerować, zwiększy się produkcja kolagenu oraz związana zostanie woda. Efektem tego wszystkiego będzie jędrny, dobrze nawilżony i gładki dekolt.

Jak długo utrzymują się efekty nawilżania dekoltu kwasem hialuronowym?

Efekt nawilżania dekoltu kwasem hialuronowym jest długotrwały i utrzymuje się przez kilka-kilkanaście miesięcy. Dla utrzymania rezultatu zabiegu zalecamy jego powtarzanie. Zazwyczaj gładką skórą będziemy cieszyć się przez około 12-18 miesięcy. Czas ten zależy od wyjściowego stanu i fizjologii skóry, stylu życia i stanu zdrowia pacjentki, stosowanej diety i stosowanej pielęgnacji.

Powtarzanie zabiegu usuwania zmarszczek na dekolcie

W przypadku wyraźnie wiotkiej skóry i głębokich zmarszczek, co ma miejsce szczególnie w późniejszym wieku, może być uzasadnione powtórzenie zabiegu usuwania zmarszczek na dekolcie kwasem hialuronowym. Ze względu na to, że efekty z czasem są coraz mniej widoczne, warto go powtarzać co około 12-18 miesięcy.

Przeciwwskazania do redukcji zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym

Na liście przeciwwskazań do zabiegu znajdziemy takie, które mogą utrudnić poddanie się niechirurgicznemu liftingowi dekoltu i biustu oraz takie, które go uniemożliwiają. O klasyfikacji do zabiegu zawsze będzie decydował prowadzący nas lekarz, po poznaniu szczegółów stanu zdrowia pacjentki. Przeciwwskazaniami do niechirurgicznego odmładzania dekoltu kwasem hialuronowym mogą być:

   • uczulenia i alergie na kwas hialuronowy oraz inne składniki stosowanych wypełniaczy,
   • poważne choroby nerek czy wątroby,
   • trwająca choroba nowotworowa,
   • choroby z grupy autoimmunologicznych,
   • aktywne ogniska zapalne na dekolcie, biuście,
   • trwająca ogólna infekcja, czyli przeziębienie, grypa,
   • aktywna opryszczka,
   • ciąża i karmienie piersią,
   • wiek poniżej 18 lat,
   • problem z bliznowaceniem i przerastaniem blizn.

Jak przygotować się do niechirurgicznego liftingu dekoltu i biustu?

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Pacjenci cenią sobie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego ze względu na brak skomplikowanego procesu przygotowania do nich. Warto zadbać o siebie, a do samego niechirurgicznego odmładzaniu dekoltu kwasem hialuronowym podchodzić w pełni zdrowia (odradzamy wykonywanie zabiegu np. osobom przeziębionym) - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Przebieg niechirurgicznego odmładzania dekoltu kwasem hialuronowym w klinice FabMed w Warszawie na Woli

Pomijając kwalifikację pacjenta i przygotowanie do zabiegu, wygładzenia dekoltu kwasem hialuronowym rozpoczyna się od oczyszczenia skóry. Następnie lekarz lub jego asystentka podaje znieczulenie. Może ono mieć postać kremu lub zastrzyku (tak, jak w gabinecie dentystycznym). Gdy minie wyznaczony czas (zazwyczaj ok. 30 minut) i znieczulenie zacznie działać, można rozpocząć właściwy zabieg. Z wykorzystaniem niewielkich igieł (a czasem kaniuli) specjalista ostrzykuje dekolt i biust. Ostatnim etapem niechirurgicznego liftingu dekoltu jest delikatny masaż mający na celu rozprowadzenie kwasu hialuronowego. Cały zabieg nie będzie trwał dłużej niż godzinę, a podanych zostanie od 2 do 5 ml preparatu z kwasem hialuronowym.

Jakie są zalecenia po wygładzaniu dekoltu kwasem hialuronowym?

Należy chronić skórę przed szkodliwym wpływem słońca i sięgnąć po kremy z wysokim filtrem UV (najlepiej 50 SPF). Przez pierwszy tydzień po wygładzaniu dekoltu kwasem hialuronowym zakazane jest korzystanie z basenu, sauny czy solarium, czyli miejsc z wysoką temperaturą i promieniowaniem UV. W tym czasie warto powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego oraz prowadzić spokojniejszy tryb życia.

W razie potrzeby można skorzystać z ogólnodostępnych środków przeciwbólowych.

Jak wygląda skóra po liftingu biustu kwasem hialuronowym?

Skóra biustu po liftingu kwasem hialuronowym staje się bardziej jędrna, napięta, gładka i lepiej nawilżona. Wygląda młodziej. Zmarszczki na dekolcie zostają zniwelowane.

Jakie wypełniacze do rewitalizacji dekoltu stosujemy?

W warszawskiej klinice FabMed stosujemy preparaty z kwasem hialuronowym dwóch renomowanych marek Juvéderm i Teosyal. Są to nowoczesne preparaty z lidokainą w składzie, które zawierają kwas hialuronowy o różnym usieciowaniu. Dzięki temu można liczyć na bardziej trwałe i naturalnie wyglądające efekty zabiegu, gładszą skórę i lepiej wypełnione zmarszczki dekoltu.

Chcesz wygładzić skórę na dekolcie, ale nie wiesz jaki zabieg wybrać?
Skontaktuj się z nami. Dopasujemy zabieg i odpowiemy na pytania.

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wypełniania zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym

Jakich skutków ubocznych można spodziewać się po usuwaniu zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym?

Nie musimy obawiać się zabiegu likwidacji zmarszczek kwasem hialuronowym. Jest on dość bezpieczny, a skutki uboczne w postaci zaczerwienienia i obrzęków znikają zwykle w ciągu kilku dni. 

Jak przebiega rekonwalescencja po likwidacji zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym?

Rekonwalescencja nie zajmie nam wiele czasu. Po nawilżeniu dekoltu kwasem hialuronowym możemy wrócić do swoich codziennych czynności. Nieco mogą nam przeszkadzać zasinienia i obrzęki, które zanikają w ciągu kilku dni. Po redukcji zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym, w ramach postępowania pozabiegowego zalecamy spokojniejszy tryb życia oraz unikanie sauny, solarium, opalania i kąpieli w basenie przez około tydzień.

Czy nawilżanie dekoltu kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Zabieg niechirurgicznego liftingu dekoltu i biustu jest stosunkowo bezpieczną procedurą. Efekty uboczne mogą się pojawić, ale zwykle ustępują w ciągu kilku dni od iniekcji preparatu. Nie musimy obawiać się uczulenia na kwas hialuronowy, ponieważ jest to substancja, która naturalnie występuje w naszym ciele, dlatego ryzyko reakcji alergicznych jest zminimalizowane. 

Czy redukcja zmarszczek dekoltu jest bolesna?

Odmładzanie dekoltu kwasem hialuronowym nie boli. Jeśli mamy obawy, możemy skorzystać z miejscowego znieczulenia, które zapewni pełen komfort podczas podawania preparatu.

Jakie inne zabiegi zastosować na dekolt, by go wygładzić?

Lifting biustu i rewitalizacja dekoltu oprócz podania w niego kwasu hialuronowego może zostać wzmocniony innymi zabiegami. Na pewno warto zadbać o odpowiednie nawilżenie i złuszczanie skóry. Sprawdzą się więc fotoodmładzanie skóry, karboksyterapia, hydradermabrazja, mezoterapia dekoltu, peelingi medyczne.

Jak przedłużyć efekt liftingu niechirurgiczne dekoltu i biustu?

Warto zadbać o stan skóry, im lepiej jest ona nawilżona, tym dłużej będziemy cieszyć się efektami wypełnienia zmarszczek dekoltu i biustu. Konieczna jest wysoka ochrona przeciwsłoneczna (SPF 50), stosowanie odpowiednich kremów z filtrem, ale i kosmetyków przeciwstarzeniowych (z witaminą C, witaminą E, flawonoidami oraz koenzymem Q10). Na dłuższe efekty odmładzania dekoltu kwasem hialuronowym możemy również liczyć, gdy zadbamy o odpowiednią ilość snu, dobrą dietę i odpoczynek.

Cennik niechirurgicznego odmładzania dekoltu kwasem hialuronowym w Warszawie

Przedstawiamy Państwu cennik zabiegów niechirurgicznego odmładzania dekoltu kwasem hialuronowym w klinice FabMed na warszawskiej Woli.

[table “45” not found /]

Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml