Redukcja i wypełnienie zmarszczek poziomych czoła kwasem hialuronowym

Jednymi z najwcześniej powstających zmarszczek na twarzy są te na czole. Na skutek czynników genetycznych, środowiskowych, mimiki twarzy powstają głębokie i rozległe bruzdy czołowe. By cieszyć się gładkim czołem, warto sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej takie jak wypełnienie zmarszczek czołowych kwasem hialuronowym. Jest to metoda stosunkowo bezpieczna o niewielkiej inwazyjności. Redukcji i wypełnienia zmarszczek poziomych czoła podejmuje się m.in. gabinet FabMed zlokalizowany na warszawskiej Woli.

Cena:od 1000 zł
Czas zabiegu:około 30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówco 6-18 miesięcy
Czas utrzymywania się efektówokoło 12-18 miesięcy

Kiedy warto sięgnąć po zabiegi na zmarszczki na czole?

Na zabieg redukcji zmarszczek poziomych na czole powinni zdecydować się wszyscy, którzy posiadają płytkie lub głębokie bruzdy czołowe. Jeśli przeszkadzają nam zmarszczki na czole, zależy nam na gładkiej skórze, to wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym będzie odpowiednim zabiegiem dla nas.

Chcesz poprawić wygląd swojego czoła i zredukować zmarszczki poziome?
Umów się na zabieg wypełniania zmarszczek na czole kwasem hialuronowym

Dla kogo przeznaczone są zabiegi wypełnienia zmarszczek czoła?

Zastosowanie wygładzenia zmarszczek poziomych czoła kwasem hialuronowym dedykowane jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom o intensywnej ekspresji twarzy, u których zmarszczki mimiczne z czasem uległy utrwaleniu. Każdy, kto ma zmarszczki na czole i został zakwalifikowany do zabiegu przez lekarza medycyny estetycznej, może poddać się ich wypełnieniu. 

  Jakie efekty da usuwanie zmarszczek na czole kwasem hialuronowym?

  Wstrzyknięcie w zmarszczki poziome czoła kwasu hialuronowego da efekt wygładzenia skóry i zniweluje istniejące bruzdy. Możemy osiągnąć efekt odmłodzenia całej twarzy, a szczególnie czoła, nawilżenie skóry, efekt miękkiego liftingu skóry. Przede wszystkim jednak zmniejszymy poziome zmarszczki czołowe.

  Kiedy pojawią się efekty wygładzania zmarszczek czoła?

  Pierwsze efekty wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym dostrzeżemy bezpośrednio po zabiegu. Wynik zabiegu najlepiej jest jednak oceniać po 3-4 tygodniach po jego wykonaniu. Wtedy kwas hialuronowy nie tylko zwiąże się z naszą skórą, ale pobudzi się do regeneracji i odnowy.

  Jak długo utrzymują się efekty po usuwaniu zmarszczek czoła?

  Ze względu na stopniową degradację i wchłonięcie się kwasu hialuronowego, efekty usuwania zmarszczek poziomych na czole będą się stopniowo zmniejszać. Mogą się utrzymywać około 12-18 miesięcy po zabiegu. Dlatego zalecamy cykliczne powtarzanie redukcji zmarszczek czołowych kwasem hialuronowym. Czas widoczności efektów zależy od wielu czynników: od rodzaju preparatu, stopnia usieciowania podanego kwasu hialuronowego, wieku, stanu zdrowia pacjenta oraz jego trybu życia.

  Czy zabieg usuwania zmarszczek na czole trzeba powtarzać?

  To, czy konieczne będzie wykonanie w krótkim czasie kolejnego zabiegu usuwania zmarszczek poziomych na czole, zależy od ich wielkości i głębokości. Każdorazowo decyduje o tym lekarz, w porozumieniu z pacjentem podczas wizyty kontrolnej kilka tygodni po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Jeśli zależy nam na utrzymaniu trwałego efektu wygładzenia zmarszczek na czole, zabieg z użyciem kwasu hialuronowego należy powtórzyć po 6-18 miesiącach.

  Przeciwwskazania do redukcji zmarszczek poziomych czoła

  Na liście przeciwwskazań do zabiegu redukcji zmarszczek poziomych czoła z użyciem kwasu hialuronowego znajdziemy:

  • choroby autoimmunologiczne,
  • młody wiek,
  • ciążę, okres karmienia piersią,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • skłonność do tworzenia się blizn,
  • stany zapalne występujące miejscowo,
  • alergię na kwas hialuronowy,
  • trwającą infekcję skóry czoła
  • trwającą infekcję ogólną – przeziębienie, opryszczka, zakażenia dróg moczowych
  • czynną chorobę nowotworową, radio- i chemioterapię
  • zaawansowane choroby nerek, wątroby czy dysmorfofobię.

  O dopuszczeniu (bądź nie) do zabiegu zawsze decyduje lekarz po przeprowadzeniu badania. Część przeciwwskazań nie jest bezwzględna i specjalista może pozwolić na poddanie się zabiegom mimo ich występowania.

  Przygotowanie do zabiegu usuwania zmarszczek na czole kwasem hialuronowym

  Radosław Rzepnikowski

  Ekspert radzi:

  By poddać się zabiegowi wygładzania zmarszczek czołowych za pomocą kwasu hialuronowego, pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać. Zabieg poprzedza konsultacja, podczas której lekarz poinformuje pacjenta, jaki preparat będzie w jego przypadku zastosowany - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

  Jak przebiega zabieg na zmarszczki na czole w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

  Wypełnianie zmarszczek poziomych czoła kwasem hialuronowym rozpoczyna się od odkażenia oraz miejscowego znieczulenia skóry kremem. Zwiększa to komfort pacjenta i obniża stres związany z zabiegiem. U pań konieczny jest dokładny demakijaż skóry. Gdy zaistnieje taka potrzeba, lekarz z użyciem flamastra oznacza na czole punkty orientacyjne. Następnie stopniowo podawany jest usieciowany kwas hialuronowy. Do tego celu wykorzystuje się igłę bądź cienką kaniulę. Lekarz odpowiednio podaje i rozprowadza wypełniacz i modeluje bruzdy dla uzyskania możliwie naturalnego efektu. Zabieg wygładzania zmarszczek i usuwania bruzd czołowych z użyciem kwasu hialuronowego trwa ok. 30 minut.

  Zalecenia po wypełnieniu zmarszczek czoła

  Po skorzystaniu z zabiegu wypełniania zmarszczek czoła należy unikać słońca, wizyt w saunie, na basenie i solarium. Zalecamy unikanie sytuacji, które mogłyby przyspieszyć wchłanianie się kwasu hialuronowego. Naszym pacjentom polecamy picie większej ilości wody oraz odradzamy rozgrzewanie skóry (sauna, solarium) i intensywną aktywność fizyczną w ciągu pierwszych dni po zabiegu. Nie wolno dotykać i masować czoła (chyba że lekarz zaleci inaczej), by nie doprowadzić do migracji kwasu hialuronowego w inne rejony. Z uwagi na ryzyko krystalizacji kwasu hialuronowego skóry w obszarze zabiegowym nie należy także schładzać po zabiegu.

  Jak wygląda skóra po wygładzaniu zmarszczek czoła?

  Skóra czoła po wypełnieniu zmarszczek kwasem hialuronowym będzie widocznie gładsza i twardsza. Dodatkowo bruzdy zostaną usunięte lub staną się dużo płytsze (zależy od ich wyjściowej wielkości). Po kilku tygodniach zauważymy widocznie lepszą kondycję skóry, będzie gładka, nawilżona i naprężona.

  Jakich wypełniaczy używa się do wypełniania zmarszczek poziomych czoła?

  Do wypełniania zmarszczek poziomych czoła korzystamy z preparatów z kwasem hialuronowym. Nie tylko uzupełniają one bruzdy, ale i naturalne niedobory kwasu hialuronowego w organizmie. Doskonale sprawdzają się w niwelowaniu zmarszczek od małych po duże i głębokie. 

  Najczęściej do wygładzania zmarszczek czołowych używamy wypełniaczy sprawdzonych i bezpiecznych marek. Dedykowane odmładzaniu skóry twarzy i wygładzaniu zmarszczek są szczególnie produkty marek Juvederm i Teosyal. Znajdziemy w nich unikatowe, opatentowane kombinacje kwasu hialuronowego o różnej masie cząsteczkowej (wysokiej i niskiej), co zapewnia lepszy stopień usieciowania jego łańcuchów. To z kolei przekłada się na wykorzystanie mniejszego stężenia preparatu z równoczesnym zachowaniem doskonałych właściwości wypełniających. Preparaty dają naturalne, bezpieczne i trwałe efekty.

  Planujesz skorzystanie z zabiegów wypełniania zmarszczek na czole?
  Skontaktuj się z nami i uzyskaj odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania

  FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące redukcji zmarszczek poziomych czoła

  Czy zabiegi usuwania zmarszczek czołowych bolą?

  Pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort podczas usuwania zmarszczek czołowych, w głównej mierze zależy to od indywidualnego progu bólu. Stosujemy jednak miejscowe znieczulenia skóry, dzięki którym dyskomfort jest niewielki.

  Czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

  Tak, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego (takie jak usuwanie zmarszczki poziomej czoła, lwiej zmarszczki między brwiami, wypełnianie bruzdy marionetkowej kwasem hialuronowym czy wypełnianie zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym) są stosunkowo bezpieczne. Jedynym zagrożeniem jest wystąpienie alergii na kwas hialuronowy, ale ze względu na naturalne pochodzenie substancji, jest to bardzo mało prawdopodobne.

  Czy po usuwaniu bruzdy na czole potrzebna jest rekonwalescencja?

  Nie, zabieg wypełnienia zmarszczek poziomych czoła kwasem hialuronowym nie wymaga rekonwalescencji. Praktycznie od razu po nim można wrócić do codziennych czynności. Liczyć jednak trzeba się z wystąpieniem opuchlizny i zaczerwienienia skóry na czole.

  Jakie są skutki uboczne wygładzania zmarszczek czoła?

  Działania niepożądane, które mogą pojawić się po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w skórę czoła to przede wszystkim opuchlizna, zasinienie i zaczerwienienie. Zalecamy wtedy stosowanie kremów przyspieszających gojenie i schodzenie opuchlizny. Większość skutków ubocznych ustąpi kilka dni po zabiegu (4-7).

  Ile trwa zabieg wypełniania zmarszczek czołowych kwasem hialuronowym?

  Zabieg jest krótki i trwa ok. 30 minut 

  W jaki sposób można wydłużyć efekty zabiegu?

  By możliwie najdłużej cieszyć się efektami wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym konieczna jest odpowiednia profilaktyka przeciwstarzeniowa. Zalecamy stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznymi, nawilżanie skóry preparatami o właściwościach antystarzeniowych  i rozjaśniających. Warto również sięgnąć po zabiegi wspomagające, rewitalizujących skórę:

  Wymienione zabiegi będą dobrym rozwiązaniem poprzedzającym zabieg usuwania zmarszczek na czole botoksem.

   

  Cennik zabiegów na zmarszczki na czole w Warszawie

  Zachęcamy do zapoznania się z kosztami zabiegów wypełniania zmarszczek czołowych w klinice FabMed na warszawskiej Woli.

  [table “45” not found /]

  Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

  Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
  dolina łez1-2 ml
  cały oczodół1-2 ml
  wypełnienie skroni1-2 ml
  marionetki1-2 ml
  broda3-5 ml
  linia żuchwy1-2 ml
  kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
  wolumetria twarzyod 2-3 ml