Redukcja zmarszczek w okolicy oczu kwasem hialuronowym

Zmarszczki w okolicy oczu są jednymi z najszybciej powstających ze względu na cienką i pozbawioną tłuszczu skórę wokół nich. Intensywna mimika twarzy czy praca oczu również przyspiesza proces starzenia się skóry i powstawania tzw. “kurzych łapek”. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw tym problemom i oferuje zabiegi redukujące zmarszczki w okolicy oczu m.in. z pomocą kwasu hialuronowego. Można je wykonać w klinice FabMed na warszawskiej Woli.

Cena:od 999 zł
Czas zabiegu:około 30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 plus ewentualna korekta na wizycie kontrolnej
Czas utrzymywania się efektówokoło 8-12 miesięcy

Kiedy warto sięgnąć po zabiegi usuwania zmarszczek w okolicy oczu?

Na zabiegi usuwania zmarszczek z okolic oczu zgłaszają się osoby, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry, która w okolicy oczu jest bardzo wrażliwa i delikatna, tym samym szczególnie narażona na powstawanie zmarszczek. Redukcja zmarszczek w okolicy oczu kwasem hialuronowym to zabieg, po który warto sięgać już po zauważeniu pierwszych oznak starzenia. Dzięki wczesnemu podaniu preparatów, skóra wokół oczu szybciej i lepiej się zregeneruje, a efekty będą bardziej satysfakcjonujące. 

Przygotowujesz się do zabiegu redukcja zmarszczek pod oczami?
Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Kto może korzystać z zabiegów redukcji zmarszczek w okolicy oczu?

Zabieg redukcji zmarszczek pod oczami z użyciem kwasu hialuronowego można wykonać już po 25-30 roku życia. Gdy tylko pojawią się pierwsze “kurze zmarszczki” warto je wypełnić wysokiej jakości preparatem z kwasem hialuronowym. Nie tylko zmniejszy ich widoczność, ale również ujędrni i nawilży skórę całej twarzy.

Jakie efekty da redukcja zmarszczek pod oczami z użyciem kwasu hialuronowego?

Redukcja zmarszczek z podaniem kwasu hialuronowego mocno spłyca istniejące już zmarszczki, nawilża i ujędrnia skórę. Jej kondycja zdecydowanie się poprawi, zostanie ona również pobudzona do dalszej, naturalnej regeneracji. W trakcie pracy mięśni zmarszczki mimiczne będą widoczne, jednak podczas rozkurczenia staną się niewidoczne.

Kiedy widoczne będą pierwsze efekty redukcji zmarszczek wokół oczu?

Już tuż po zabiegu na okolice oczu zobaczymy pierwsze jego efekty. Polecamy jednak oceniać efekt po upływie około trzech tygodni. Preparat dobrze się wtedy rozłoży, a skóra będzie produkować kolagen wpływający na poprawę jej kondycji.

Jak długo utrzymują się efekty wstrzyknięcia kwasu hialuronowego na okolice oczu?

To, jak długo utrzymają się efekty liftingu skóry wokół oczu, zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Przyjmuje się jednak, że wstrzyknięcie kwasu hialuronowego na okolice oczu da efekty na około 6-8 miesięcy. Zdecydowanie krócej efektami będą cieszyć się palacze.

Czy konieczne jest powtarzanie zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego pod oczy?

By zachować trwały efekt zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego pod oczy konieczne jest ich powtarzanie. Czas pomiędzy kolejnymi podaniami są kwestią indywidualną, uzależnioną od indywidualnej fizjologii skóry pacjenta. Efekt utrzymuje się zazwyczaj do kilkunastu miesięcy, a podczas kolejnych zabiegów odmładzania okolic oczu podawana jest mniejsza ilość kwasu hialuronowego niż za pierwszym razem. Cały czas bowiem będą widoczne efekty odbudowania kolagenu.

Przeciwwskazania do zabiegów odmładzanie okolic oczu z użyciem kwasu hialuronowego

Najważniejszym przeciwwskazaniem do odmładzania okolic oczu kwasem hialuronowym jest alergia na składnik preparatu. Ponieważ kwas hialuronowy jest składnikiem naturalnie występującym w organizmie, ryzyko wystąpienia uczulenia jest bardzo małe.

Chorobami, które mogą nas zdyskwalifikować, są m.in.:

  • choroby autoimmunologiczne,
  • związane z krzepliwością krwi,
  • przerastanie blizn,
  • trwająca infekcja ogólna bądź miejscowa (np. zaogniona opryszczka),
  • choroby nowotworowe, leczenie radio- i chemioterapią,
  • poważne choroby wątroby, nerek.

Problemami, o których musi wiedzieć lekarz przed kwalifikacją do zabiegu, a które nie muszą z niego wykluczyć, są: zbyt młody wiek, alergie towarzyszące. Nie podaje się kwasu hialuronowego kobietom w ciąży i karmiącym.

Jak przygotować się do zabiegu liftingu skóry wokół oczu kwasem hialuronowym?

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Ze względu na małą inwazyjność liftingu skóry wokół oczu z użyciem kwasu hialuronowego nie ma konieczności długiego czy skomplikowanego przygotowywania się do zabiegu. Warto zadbać o ogólną dobrą kondycję organizmu - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Przebieg zabiegu redukcji zmarszczek w okolicy oczu w klinice FabMed w Warszawie na Woli

Podawanie kwasu hialuronowego pod oczy nie trwa długo, zazwyczaj zamyka się w ciągu pół godziny. Pierwszym etapem zabiegu odmładzającego okolice oczu jest dokładne oczyszczenie oraz odkażenie skóry. Musimy usunąć makijaż, brud i przygotować skórę na zabieg. Następnie miejscowo podawane jest znieczulenie. Może mieć ono postać kremu lub zastrzyku (jest dobierane indywidualnie do pacjenta). Przy pomocy niewielkiej igły bądź kaniuli poprzez ukłucia podawany jest preparat z kwasem hialuronowym. Ostatnim etapem będzie delikatny masaż, którego celem jest równe rozprowadzenie go pod skórą.

Jakie są zalecenia po zabiegu odmładzającym okolice oczu kwasem hialuronowym?

Choć zabieg redukcji zmarszczek w okolicach oczu nie jest mocno inwazyjny, przez kilka dni może utrzymywać się delikatna bolesność i zasinienie. Warto więc stosować łagodzące kremy. Na siniaki nakładamy odpowiednie preparaty redukujące obrzęki. Na delikatny ból można przyjmować ogólnodostępne środki przeciwbólowe.

Pacjentom po tym zabiegu zalecamy solidne nawadnianie, unikanie słońca oraz stosowanie kremów z filtrami. Odradzamy korzystanie z basenu, sauny czy solarium przez kilka dni po zabiegu. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, nie masujemy samodzielnie miejsc podania kwasu hialuronowego.

Wygląd skóry po usuwaniu zmarszczek w okolicy oczu

Tuż po zabiegu podania kwasu hialuronowego skóra może być obolała i obrzęknięta. Jednak po kilku dniach rozpocznie się proces jej intensywnej regeneracji. Efektami zabiegu usuwania zmarszczek w okolicy oczu będzie widoczne ich spłycenie. Skóra będzie lepiej nawilżona, bardziej jędrna, sprężysta i gładka.

Jakie wypełniacze stosuje się do redukcji zmarszczek wokół oczu?

Specjaliści z gabinetu FabMed na warszawskiej Woli stosują przede wszystkim preparaty Juvéderm® VOLBELLA® with Lidocaine oraz Teosyal RHA. Są to nowoczesne środki z kwasem hialuronowym, doceniane i nagradzane przez specjalistów medycyny estetycznej. Oba preparaty zawierają lidokainę (substancję znieczulającą), mogą być bezpiecznie stosowane na okolice oczu. Nie tylko spłycają zmarszczki dzięki zawartości kwasu hialuronowego, ale i mocno nawilżają skórę. Wypełniacze bardzo dobrze się rozprowadzają, a ryzyko powstawania grudek i obrzęków jest zminimalizowane. 

Oba preparaty z kwasem hialuronowym dają doskonałe efekty spłycenia zmarszczek dzięki nowoczesnym formułom i stosowaniu kwasu o różnym stopniu usieciowania.

Chcesz poprawić wygląd okolic oczu i zredukować zmarszczki?
Skontaktuj się z nami i umów się na zabieg wypełniania zmarszczek w okolicach oczu kwasem hialuronowym

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące redukcji zmarszczek w okolicy oczu

Czy zabieg usuwania zmarszczek w okolicy oczu jest bolesny?

Zabieg redukcji zmarszczek pod oczami z użyciem kwasu hialuronowego nie jest bolesny. Dyskomfort jest ograniczony poprzez podanie środka znieczulającego. Preparaty stosowane podczas usuwania zmarszczek wokół oczu są podawane mikroigłami, w swoim składzie mają substancję znieczulającą (lidokainę), a ich ukłucie można porównać do ukąszenia komara.

Czy stosowanie kwasu hialuronowego na okolice oczu jest bezpieczne?

Tak, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, także na okolice oczu są stosunkowo bezpieczne. Preparaty można podawać nawet co 6-12 miesięcy, bez konieczności robienia przerw. Ze względu na wysoką biokompatybilność preparatów w kwasem hialuronowym obecnym w organizmie ryzyko powikłań jest minimalne. Podobnie bezpiecznymi zabiegami są również konturowanie ust kwasem hialuronowym, redukcja zmarszczek poziomych czoła, usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym czy usuwanie lwiej zmarszczki między brwiami kwasem hialuronowym.

Czy po zastosowaniu kwasu hialuronowego pod oczy można od razu wrócić do pracy?

Nie ma przeciwwskazań do powrotu do codziennych czynności chwilę po podaniu kwasu hialuronowego. Jedynym dyskomfortem może być dla nas lekkie zasinienie i obrzęk ostrzykiwanych okolic. 

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić podczas zabiegów na okolice oczu?

Ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych jest wyjątkowo niskie. To, co może się zdarzyć to powstanie zasinienia, opuchlizny czy zaczerwienienia. Ustąpią one po kilku dniach, możemy je również zminimalizować odpowiednimi preparatami.

Jak długo trwa podanie kwasu hialuronowego pod oczy?

Zabieg usuwania zmarszczek w okolicach oczu trwa zazwyczaj około 30 minut (jest to uzależnione od ilości podanego preparatu).

Czy da się wydłużyć efekty usuwania zmarszczek w okolicy oczu?

Tak, dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry można przedłużyć efekty redukcji zmarszczek w okolicy oczu. Konieczne jest systematyczne nawilżanie skóry i nawadnianie organizmu. Dobrze jest stosować kremy z wysokim filtrem oraz o działaniu antystarzeniowym. Polecamy sięganie po zabiegi uzupełniające np. mezoterapię igłową. W poważniejszych przypadkach warto również wykonać zabieg usuwania kurzych łapek toksyną botulinową

Cennik zabiegów redukcji zmarszczek pod oczami w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z ceną zabiegu redukcji zmarszczek pod oczami realizowanych w klinice FabMed na warszawskiej Woli.

[table “45” not found /]

Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml