Wypełnianie zmarszczek szyi kwasem hialuronowym

Wygląd skóry na szyi najlepiej oddaje nasz prawdziwy wiek. Na cienkiej i delikatnej skórze szybciej zaczynają być widoczne zmarszczki. Wraz z upływem lat staje się ona mniej jędrna, spada w niej ilość kolagenu i kwasu hialuronowego co sprawia, że wiotczeje i ma tendencje do przesuszenia. Jeśli nie chcemy biernie poddawać się temu procesowi, możemy poddać się zabiegom medycyny estetycznej. W warszawskiej klinice FabMed oferujemy zabieg wypełniania zmarszczek szyi kwasem hialuronowym.

Cena:od 999 zł
Czas zabiegu:około 30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówco 12-18 miesięcy
Czas utrzymywania się efektówokoło 12-18 miesięcy

Kiedy zdecydować się na zabieg wypełniania zmarszczek szyi kwasem hialuronowym?

Zmarszczki na szyi możemy podzielić na dwie grupy. Poziome, długie bruzdy nazywane “naszyjnikiem Wenus” oraz “skórę indyka / indyczą szyję” powstającą, gdy nadmiar skóry w okolicy szyi zaczyna opadać. Gdy skóra traci naturalną jędrność na skutek zmniejszonej produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, warto zastanowić się nad wypełnieniem zmarszczek szyi kwasem hialuronowym.

Twoja szyja nie jest już jędrna i gładka?
Zadzwoń i zarezerwuj termin zabiegu wypełniania zmarszczek szyi kwasem hialuronowym

Kto powinien skorzystać z kwasu hialuronowego na zmarszczki szyi?

Z zabiegu regeneracji i odnowy skóry szyi kwasem hialuronowym mogą skorzystać kobiety i mężczyźni, którzy nie są zadowoleni z jej wyglądu. Jej zły stan powoduje nie tylko naturalne starzenie się, ale również czynniki zewnętrzne. Jeśli mocno się garbimy, często pracujemy, uczymy się czy czytamy w zgarbionej postawie, śpimy na boku lub mamy pochyloną postawę, zmarszczki na szyi będą zdecydowanie bardziej widoczne. Z wypełniania zmarszczek szyi kwasem hialuronowym mogą skorzystać również palacze, osoby często się opalające i niedbające o zdrowy styl życia. Jest prawdopodobne, że szybciej zauważą bruzdy na szyi.

Jakie są efekty wypełniania zmarszczek szyi kwasem hialuronowym?

Po zabiegu niechirurgicznego liftingu szyi kwasem hialuronowym możemy spodziewać się znacznej poprawy stanu skóry. Przede wszystkim będzie ona gładsza i jędrniejsza. Zmarszczki na szyi staną się mniej widoczne, a skóra lepiej nawilżona. Efekty będą dobrze widoczne podczas ruchów szyi – skóra będzie wygładzona, napięta i nawilżona.

Kiedy będą widoczne efekty zastosowania kwas hialuronowy na szyję?

Efekty regeneracji skóry szyi kwasem hialuronowym zauważymy już bezpośrednio po zabiegu. Jednak ze względu na właściwości kwasu hialuronowego, czyli stopniowe zwiększanie objętości oraz pobudzenie skóry do regeneracji, na najlepsze efekty będziemy musieli poczekać około 4 tygodnie. Wtedy zniwelowane zostaną zmarszczki, wypełnione przez preparat, a skóra będzie odżywiona i dobrze nawilżona.

Przez jaki czas utrzymują się efekty liftingu niechirurgicznego szyi?

Efekty zastosowania kwasu hialuronowego na szyję będą utrzymywać się około 12-18 miesięcy. Ostateczny czas zależy m.in. od jakości zastosowanych preparatów i rodzaju kwasu hialuronowego, ale przede wszystkim od indywidualnej fizjologii skóry. Po tym czasie materiał naturalnie się wchłonie i konieczne będzie powtórzenie zabiegu.

Czy należy powtarzać zabiegu regeneracji i odnowy skóry szyi kwasem hialuronowym?

Tak, efekty wystarczają na około rok, później nasz organizm wchłania kwas hialuronowy. Dla utrzymania rezultatu zalecane jest powtórzenie zabiegu wypełniania zmarszczek szyi. Inną kwestią jest potrzeba podania większej ilości kwasu hialuronowego u osób powyżej 50. roku życia. Jeśli mamy głębokie zmarszczki na szyi, potrzebne może być dodatkowe podanie preparatu po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu. 

Jakie są przeciwwskazania do regeneracji skóry szyi kwasem hialuronowym?

Lista przeciwwskazań do wypełniania zmarszczek szyi kwasem hialuronowym nie jest bezwzględna. Zawsze decydująca jest opinia lekarza kwalifikującego w porozumieniu z pacjentem. Po szczegółowej rozmowie lekarz podaje dokładne zalecenia dotyczące przygotowania się do zabiegu.

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do stosowania kwasu hialuronowego na szyję są alergie – na sam wypełniacz i jego składniki oraz inne substancje obecne w preparacie. Do pozostałych przeciwwskazań  do regeneracji i odnowy skóry szyi kwasem hialuronowym należą: 

  • ciążę oraz czas karmienia piersią,
  • nowotwory;
  • choroby układu immunologicznego,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • wiek poniżej 18 lat,
  • skłonność do przerastania blizn,
  • trwająca infekcja skóry, miejscowa,
  • infekcja całego organizmu, np. przeziębienie

Przygotowanie do zabiegu ujędrniającego szyję

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Zabieg ujędrniania szyi nie wymaga większych przygotowań. W naszej klinice w Warszawie poprzedza go konsultacja lekarska - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Jak przebiega wypełnianie zmarszczek szyi kwasem hialuronowym w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

Zabieg ujędrniania szyi kwasem hialuronowym rozpoczyna się od oczyszczenia skóry w miejscu podania preparatu. Należy usunąć ewentualny makijaż, a następnie można przystąpić do podania znieczulenia. Najczęściej korzystamy ze środków znieczulających w postaci kremów lub zastrzyków. Gdy zaczną działać, lekarz przejdzie do podania kwasu hialuronowego z pomocą małej igły lub kaniuli. Mikronakłucia nie powinny powodować bólu. Cały zabieg nie będzie trwał dłużej niż godzinę.

Jakie są zalecenia po zastosowaniu kwasu hialuronowego na szyję?

Po zabiegu ujędrnianiu szyi kwasem hialuronowym przez kilka dni mogą nam towarzyszyć zasinienia i opuchlizna. Dobrze jest wtedy miejscowo stosować kremy łagodzące. Przez pierwszy tydzień zalecamy spokojniejszy tryb życia, a szczególnie unikanie intensywnej aktywności fizycznej. Nie polecamy również wizyt na solarium, w saunie i opalania się. Po dwóch tygodniach po zabiegu można funkcjonować już w pełni normalnie.

Jakie wypełniacze stosujemy do zabiegów na zmarszczki na szyi?

W klinice medycyny estetycznej FabMed wykorzystujemy wyłącznie nowoczesne, skuteczne preparaty wypełniające zmarszczki na szyi i całej twarzy. Kwas hialuronowy, po który sięgamy to najczęściej produkt jednej z dwóch uznanych marek – Teosyal i Juvéderm. 

Preparaty Juvéderm są od kilku lat nagradzane za swoją skuteczność i specjalną, opatentowaną technologię. Dzięki niej kwas hialuronowy nie tylko wypełnia zmarszczki, ale i łączy się tkanką podskórną. To sprawia, że skóra odzyskuje objętość i lepsze nawilżenie.

Technologia Vycross łączy w sobie nisko- i wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy. Dzięki różnemu usieciowaniu efekty są zdecydowanie lepsze efekty. Skóra będzie gładsza i bardziej jedwabista w dotyku. Zawartość lidokainy, środka znieczulającego, zapewnia większy komfort pacjenta.

Wypełniacze z kwasem hialuronowym marki Teosyal podawane są w głębokie warstwy skóry, przez co zapewnią długotrwałe rezultaty. Dobór preparatu jest uzależniony od wyjściowego stanu skóry, jej potrzeb i ewentualnych alergii pacjenta.

Chcesz ujędrnić i wygładzić skórę na szyi, ale nie wiesz który zabieg wybrać?
Skontaktuj się z nami. Dopasujemy zabieg i odpowiemy na pytania.

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące niechirurgicznego odmładzania szyi

Jak wygląda rekonwalescencja po odmładzaniu szyi kwasem hialuronowym?

Po zabiegu usuwania wiotkiej skóry szyi kwasem hialuronowym nie jest wymagana specjalna rekonwalescencja. Wystarczy oszczędny tryb życia przez kilka dni oraz miejscowe stosowanie preparatów łagodzących zaczerwienienie czy zasinienie skóry.

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po zabiegu regeneracyjnym skóry szyi kwasem hialuronowym?

Poważne skutki uboczne po zastosowaniu kwasu hialuronowego na skórę szyi występują niezmiernie rzadko. Najczęstszymi są wyłącznie zasinienie, zaczerwienienie czy obrzęk, które ustępują w ciągu kilku dni.

Czy stosowanie kwasu hialuronowego na szyję jest bezpieczne?

Wypełnianie zmarszczek szyi kwasem hialuronowym jest bezpieczne. Ze względu na to, że jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, alergie na kwas hialuronowy występują sporadycznie. Podany preparat podlega naturalnej degradacji i po kilkunastu miesiącach zostanie wchłonięty.

Czy usuwanie wiotkiej skóry szyi kwasem hialuronowym jest bolesne?

Nie, usuwanie wiotkiej skóry szyi kwasem hialuronowym nie boli. Dla komfortu pacjenta stosuje się miejscowe znieczulenie. W preparatach kwasu hialuronowego, których używamy, znajduje się lidokaina, czyli substancja znieczulająca. Dzięki temu oraz wykorzystywaniu do zabiegu małych igieł, podawanie preparatu jest komfortowe dla pacjenta.

Jakie jeszcze zabiegi zastosować na szyję by ją wygładzić?

By zadbać o skórę szyi, można również sięgnąć po inne zabiegi. Najpopularniejszymi są: mezoterapia, laserowe odmładzanie skóry i karboksyterapia. O skórę szyi, tak jak i o tę w innych miejscach, warto zadbać poprzez regularne złuszczanie i oczyszczanie np. mikrodermabrazją wodną.

W jaki sposób przedłużyć efekt zastosowania kwasu hialuronowego na zmarszczki szyi?

By przedłużyć efekt wypełniania zmarszczek na szyi kwasem hialuronowym, warto zadbać o dobre nawilżenie skóry i całego organizmu. Oprócz tego dobrze jest w codzienną pielęgnację włączyć solidną ochronę przeciwsłoneczną i przeciwstarzeniową.

Cennik wypełniania zmarszczek szyi kwasem hialuronowym w Warszawie

Przygotowaliśmy dla Państwa cennik zabiegów niechirurgicznego liftingu szyi kwasem hialuronowym w klinice FabMed na warszawskiej Woli. Zachęcamy do kontaktu.

[table “45” not found /]

Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml