Fotoodmładzanie IPL – laserowe odmładzanie skóry

Fotoodmładzanie jest nowoczesną, nieinwazyjną kuracją poprawiającą wygląd skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. Terapia z wykorzystaniem nowoczesnego lasera ALMA Dye VL pozwala na znaczne wygładzenie skóry, a także usunięcie plam posłonecznych, starczych i rumieni. Zabieg fotoodmładzania IPL jest bezpieczny i szybki, a pierwsze efekty zaczynają być już widoczne po kilku dniach od pierwszego zabiegu. Największą zaletą IPL jest to, że w sposób kompleksowy redukuje wszystkie objawy starzenia się skóry.

Cena:od 400 zł
Czas zabiegu:od 20 do 30 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówod 4-6 zabiegów co 3-tygodnie
Czas utrzymywania się efektówokoło 2 lata

Prezentacja technologii

Przebarwienia skóry – jak się z nimi skutecznie radzić?

Nasza skóra przez cały rok narażona jest na działanie różnych czynników atmosferycznych. Szczególnie negatywny wpływ na nią ma ekspozycja na promienie UV. Nadmierna ekspozycja na słońce nie tylko jest odpowiedzialna za zwiększone ryzyko zachorowania na czerniaka, ale także przyspiesza procesy starzenia się skóry. Intensywne opalanie bardzo często pozostawia na twarzy i dekolcie ślady w postaci przebarwień. Podobne przebarwienia pojawiają się wraz z upływem czasu na grzbietach dłoni. Czy istnieją sposoby, by sobie skutecznie z nimi radzić? 

W pierwszej kolejności należy pamiętać o właściwej ochronie przeciwsłonecznej. W słonecznie dni warto chronić się kremami z wysokimi filtrami. Osobom, które chcą trwale pozbyć się przebarwień i plam posłonecznych, proponujemy zabiegi fotoodmładzania IPL, które wykonujemy w naszej klinice FabMed w Warszawie na Woli. Zabieg fotoodmładzania skóry w skuteczny sposób redukuje przebarwienia i plamy posłoneczne, a także wszystkie inne objawy starzenia się skóry, jak: zmarszczki, utratę jędrności, rozszerzone naczynka, rumień. 

Chcesz pozbyć się przebarwień, zmarszczek i popękanych naczynek?
Umów się na zabieg fotoodmładzania IPL

Kiedy warto wykonać zabieg fotoodmładzania IPL?

Iwona Jędrej - kosmetolog w klinice FabMed

Ekspert radzi

Zabieg fotoodmładzania polecany jest w szczególności osobom, które borykają się z przebarwieniami i plamami posłonecznymi, zmianami naczyniowymi, rozszerzonymi porami, trądzikiem różowatym, rumieniem, a także drobnymi zmarszczkami. Fotoodmładzanie może być wykonywane również u osób młodych z pierwszymi oznakami posłonecznego starzenia się skóry. Dużą zaletą tej metody jest to, że zabieg może być wykonywany niemal na każdej części ciała - twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, plecach - mówi Iwona Jędrej, licencjonowana kosmetolog z kliniki FabMed

Efekty laserowego odmładzania skóry IPL

Do głównych efektów zabiegu należą:

 • likwidacja przebarwień i plam posłonecznych
 • zmniejszenie porów
 • wygładzenie zmarszczek
 • redukcja zmian potrądzikowych
 • ujędrnienie skóry 
 • ujednolicenie kolorytu skóry

Ile zabiegów fotoodmładzania IPL należy wykonać?

Dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonać od 4 do 6 zabiegów w odstępach około 3-tygodniowych. Częstotliwość wykonywania zabiegów fotoodmładzania skóry uzależniona jest od skali i zaawansowania problemu.

Kiedy widoczne są efekty fotoodmładzania IPL?

Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 zabiegach, ale już po pierwszej sesji zauważalna jest poprawa kondycji skóry – wygląda ona świeżo, promiennie, a drobne przebarwienia rozjaśniają się. Fotoodmładzanie jest jednym z zabiegów seryjnych, dlatego pełne efekty widoczne są po odbyciu wszystkich zabiegów zalecanych przez lekarza medycyny estetycznej. 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu fotoodmładzania?

To, jak długo utrzymają się efekty zabiegu IPL uzależnione jest od właściwej pielęgnacji skóry oraz unikania ekspozycji na czynniki powodujące fotostarzenie skóry po zakończonej serii zabiegów. Zabieg laserowego odmładzania skóry nie zapobiega powstawaniu nowych zmian, dlatego zaleca się go co jakiś czas powtarzać. Zwykle efekty utrzymują się co najmniej przez około 2 lata. 

Zalety technologii IPL

 • wysoki stopień bezpieczeństwa, bez bólu i dyskomfortu
 • brak okresu rekonwalescencji
 • indywidualnie dobrane parametry urządzenia
 • wykonanie serii zabieg gwarantuje trwałe i zadowalające efekty
 • w sposób kompleksowy redukuje wszystkie objawy starzenia się skóry 

Przeciwwskazania do zabiegu fotoodmładzania IPL

Każdy zabieg w naszej klinice FabMed w Warszawie poprzedza konsultacja ze specjalistą, podczas której omówi on dokładnie wszystkie przeciwwskazania. Jeśli pojawią się jakieś przeciwwskazania, lekarze doradzą alternatywne zabiegi, które można przeprowadzić w naszej klinice na warszawskiej Woli.

Wśród przeciwwskazań do zabiegu IPL wymienia się:

 

 • ciąża i karmienie piersią
 • bardzo ciemny fototyp skóry
 • świeża opalenizna
 • stosowanie samoopalacza
 • przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp)
 • stosowanie maści i kremów zawierających retinoidy
 • stosowanie antybiotyków o działaniu światłouczulającym (np. tetracyklina)
 • niewyrównana cukrzyca
 • skłonności do powstawania bliznowców
 • łuszczyca 
 • infekcje skórne
 • aktywna opryszczka

Jak przygotować się do laseroterapii na twarz IPL?

Przed przystąpieniem do zabiegu fotoodmładzania twarzy IPL należy chronić skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce przez minimum 4 tygodnie przed zabiegiem. Koniecznie trzeba zrezygnować z solarium, stosowania peelingów chemicznych, fotouczulających ziół, kremów z retinoidami oraz antybiotyków. Skóra przed samym zabiegiem powinna być czysta, bez nałożonego makijażu, balsamu czy olejku. 

Jak przebiega zabieg fotoodmładzania IPL?

Zabieg fotoodmładzania skóry nie należy ani do zabiegów bolesnych, ani technicznie skomplikowanych. Nie wymaga zastosowania znieczulenia. Przed zabiegiem lekarz dokładnie oczyszcza skórę pacjenta, a następnie nakłada specjalne okulary i żel przewodzący, który również chroni przed poparzeniem. Następnie przykłada do leczonej powierzchni końcówkę głowicy, która emituje krótkimi błyskami promienie IPL. W tym momencie zauważalny jest rozbłysk światła. Podczas zabiegu pacjentowi może towarzyszyć punktowe uczucie ciepła oraz ukłucia. Po naświetleniu całej powierzchni zabiegowej nakładana jest maska kojąca lub krem pielęgnacyjny.

Postępowanie po laserowym odmładzaniu skóry IPL

Po zabiegu fotoodmładzania IPL zaleca się:

 • unikać opalania przez około 4 tygodnie
 • stosować kremy z wysokim filtrem
 • stosować kremy natłuszczające i nawilżające
 • unikać stosować preparatów na bazie alkoholu
 • na kilka dni po zabiegu zrezygnować z sauny, basenu, gorących kąpieli

 Należy pamiętać, że bez odpowiedniej profilaktyki efekty będą krótkotrwałe, a zmiany pojawią się ponownie po kontakcie ze słońcem. 

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu IPL?

Zabieg IPL może spowodować niewielkie zaczerwienienie skóry, które powinno zniknąć w ciągu pierwszej doby. Bezpośrednio po zabiegu zmiany ciemnieją, by następnie stopniowo zanikać. Ciemnienie zmian po zabiegu IPL jest stanem naturalnym i pożądanym. 

Możliwe efekty uboczne po zabiegu IPL

Dzięki temu, że w gabinecie dobiera się odpowiednie parametry urządzenia emitującego IPL minimalizuje się w ten sposób ryzyko wystąpienia działań niepożądanych po zabiegu, o ile u pacjentki nie występują przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Zdarza się, że w trakcie zabiegu może pojawić się uczucie mrowienia, zaczerwienienie lub niewielkie obrzęki, co jest zupełnie naturalne. 

Jak uniknąć powikłań po laseroterapii na twarz?

Aby uniknąć powikłań po zabiegu, należy przestrzegać wszystkich zaleceń opisanych wyżej. W celu przyspieszenia efektów terapii nie powinno się kumulować kilku zabiegów równocześnie, bo niesie to za sobą ryzyko poparzenia skóry. 

Co to jest fotoodmładzanie IPL? Opis technologii

Fotoodmładzanie polega na aplikowaniu impulsów światła, które przenikają w głąb skóry bez uszkadzania naskórka. Za pomocą impulsów światła do skóry dociera energia cieplna, która niszczy uszkodzone komórki, a te położone głębiej pobudza do wytwarzania kolagenu. Urządzenie IPL wytwarza szerokie spektrum fal świetlnych różnej długości, które są pochłaniane przez określone chromofory w tkankach – zaliczają się do nich m.in. hemoglobina i melanina. W efekcie działania fal świetlnych zostają uszkodzone tylko te tkanki, które zawierają chromofory, bez uszkodzenia naskórka i otaczających tkanek. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat fotoodmładzania IPL?
Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące fotoodmładzania IPL

Co to jest technologia IPL?

IPL to skrót pochodzący od słów Intensive Pulse Light, co w tłumaczeniu na język polski oznacza: Intensywne Światło Impulsowe. Technologia ta wykorzystuje fale świetlne w zakresie od 500 do 1200 nm. Jest to technologia nieinwazyjna, polegająca na redukcji zmian skórnych przy pomocy impulsów o wysokiej intensywności. 

Kiedy najlepiej wykonać zabieg fotoodmładzania IPL?

Najlepszą porą na zabieg fotoodmładzania są miesiące jesienne oraz zimowe. Niewskazane jest wykonywanie zabiegów w lecie ze względu na trudność uniknięcia słońca. Skóra przed zabiegiem nie może być opalona (dotyczy to zarówno opalenizny naturalnej, jak i sztucznej).

Ile trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od obszaru. Zwykle waha się między 20 a 30 minut. 

Czy z zabiegu fotoodmładzania mogą korzystać również mężczyźni?

Zabieg IPL dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Specyfika fotostarzenia (pod wpływem promieniowania UV) skóry męskiej jest podobna jak w przypadku kobiet, dlatego wykonanie zabiegu fotoodmładzania u mężczyzn pozwala na osiągnięcie porównywalnych efektów. 

Czy w trakcie serii zabiegów fotoodmładzania IPL można się opalać?

Nie. Korzystanie z solarium, mocna opalenizna, skóra posmarowana samoopalaczem to przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Zbyt duża zawartość melaniny w skórze (np. mocno opalona skóra) może powodować nadmiernie wysoką absorpcję światła, co prowadzi do wystąpienia poparzeń. 

Z czym łączyć zabieg fotoodmładzania IPL?

Po zakończonej serii zabiegów technologią IPL można zdecydować się na zabieg ujędrniania skóry nićmi PDO. Warto także stosować maski głęboko nawilżające i wspomagające regenerację skóry. 

Cennik zabiegu fotoodmładzania IPL w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem terapii peptydowej Dr Hair Filler w Warszawie: 

Cennik - Alma Harmony - fotoodmładzanie (wygładzanie, rozjaśnienie, redukcja drobnych zmarszczek)

Obszar / liczba obszarów ciałaCena za 1 zabiegPakiet 3 zabiegów
1 obszar (twarz / szyja / dekolt)600 zł1500 zł (500 zł za zabieg)
2 obszary800 zł1950 zł (650 zł za zabieg)
3 obszary1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)
dłonie400 zł750 zł (250 zł za zabieg)