Laserowa liposukcja Endolift z mechanicznym usuwaniem (odsysaniem) tłuszczu

Liposukcja to zabieg modelujący sylwetkę, polegający na usunięciu tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, takich jak brzuch, boczki, uda, bryczesy, kolana czy podbródek. Kiedyś liposukcja kojarzona była z inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym, który wiązał się z długim okresem rekonwalescencji. Dziś, za sprawą rozwoju mniej inwazyjnych technik, możliwe jest usunięcie tkanki tłuszczowej w sposób znacznie mniej inwazyjny i przyjazny dla organizmu. W klinice FabMed w Warszawie na Woli wykonujemy zabieg laserowej liposukcji Endolift nowoczesnym laserem diodowym LASEmaR 1500, który łączymy z mechanicznym odsysaniem tłuszczu. Stanowi on doskonałą alternatywę dla klasycznej liposukcji. Zabieg ten szczególnie polecany jest Pacjentom o stosunkowo prawidłowej wadze z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową w problematycznych miejscach.
Cena:od 4000 zł
Czas zabiegu:około 2 godzin
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:TAK
Sugerowana seria zabiegówzabieg jednorazowy
Czas utrzymywania się efektówefekty zabiegu są trwałe, o ile utrzymywana będzie zbilansowana dieta i aktywność fizyczna

Czym jest liposukcja?

Liposukcja to metoda korekcji konturów ciała. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z pogranicza medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej na całym świecie. Celem liposukcji jest modelowanie sylwetki, a także nadanie ciału odpowiednich proporcji poprzez odessanie tkanki tłuszczowej z wybranych partii.

Klasyczna liposukcja to zabieg inwazyjny, który wymaga specjalnego przygotowania, na co składa się m.in. konieczność wykonania szerokiego zakresu badań. Po zabiegu Pacjent musi zostać w szpitalu przez około 1 tydzień. Klasyczną liposukcję chirurgiczną przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym (narkozie).

doktor nauk medycznych karolina jedrzejko 2 1

Ekspert radzi

Warto podkreślić, że liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości. Najlepszymi kandydatami do zabiegu odsysania tłuszczu są Pacjenci ze stosunkowo prawidłową masą ciała lub delikatną nadwagą, którzy mają realne oczekiwania dotyczące efektów. Dzięki liposukcji możemy poprawić wygląd swojej sylwetki, pozbyć się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale zabieg ten nie zastąpi diety i regularnych ćwiczeń - mówi dr Kalina Jędrzejko, chirurg, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Usuwanie tłuszczu – metody stosowanie w klinice FabMed w Warszawie

Obecnie istnieje wiele technik liposukcji, które różnią się między sobą metodą usuwania tkanki tłuszczowej. W naszej klinice medycyny estetycznej FabMed na warszawskiej Woli naszym Pacjentom proponujemy połączenie laserowej liposukcji Endolift (endolifting) z mechanicznym odsysaniem tłuszczu.

Laserowa liposukcja Endolift (endolifting)

Liposukcja laserowa to metoda usuwania tkanki tłuszczowej, która polega na rozpuszczeniu komórek tłuszczowych przy pomocy energii lasera. Pod wpływem energii zawartość komórek tłuszczowych przyjmuje płynną postać, zostaje uwolniona, a następnie (w zależności od wybranej metody) wydalona w procesach metabolicznych z organizmu albo odessana ssakiem chirurgicznym.

Laserowa liposukcja to obecnie jedna z najpopularniejszych technik odsysania tłuszczu. Zabieg jest znacznie mniej inwazyjny w porównaniu z klasyczną liposukcją. Nie wymaga stosowania znieczulenia ogólnego (w trakcie zabiegu podawane jest jedynie znieczulenie miejscowe). Pacjent po zabiegu wychodzi do domu i od razu może powrócić do normalnej aktywności.

Ogromną zaletą laserowej lipolizy jest fakt, że światło lasera działa nie tylko na komórki tłuszczowe, ale również fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki takiemu wielokierunkowemu działaniu możliwa jest nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej, ale również poprawa jędrności i elastyczności skóry. Do laserowego usuwania tkanki tłuszczowej w naszej klinice w Warszawie stosujemy nowoczesny laser diodowy LASEmaR 1500, opracowany przez firmę Eufoton, emitujący energię o długości fali 1470 nm.

Laserowa liposukcja Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty w walce z miejscowo nagromadzonym tłuszczem, naszym Pacjentom proponujemy metodę kombinowaną – opisaną wyżej liposukcję laserową Endolift laserem Eufoton LASEmaR 1500 możemy połączyć z mechanicznym odsysaniem tłuszczu urządzeniem Vibrosat. Zabieg ten to idealna propozycja dla osób, które chcą na trwałe pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, a jednocześnie wymodelować wybrane partie ciała, takie jak brzuch, boczki, uda, plecy, triceps, podbródek.

Z tradycyjną liposukcją tę wersję zabiegu łączy mechaniczne odsysanie tłuszczu, ale w zwykłej liposukcji ruchy mechaniczne powodują urazy i krwiaki, co związane jest z dłuższą i trudniejszą rekonwalescencją. Tradycyjna liposukcja niesie także za sobą ryzyko powstania nierówności na skórze. Podczas laserowej liposukcji tłuszcz się ,,roztapia” pod wpływem energii lasera, dzięki czemu nie potrzeba tyle siły, aby odessać tłuszcz. Wszystko to sprawia, że zabieg ten jest mniej bolesny i mniej inwazyjny, a ryzyko powstania nierówności po zabiegu jest zdecydowanie mniejsze.

Oporna do zrzucenia tkanka tłuszczowa odbiera Ci pewność siebie?
Umów się na laserową liposukcję z mechanicznym odsysaniem tłuszczu

Porównanie metod liposukcji

Porównanie metod liposukcji

 Laserowa lipoliza Endolift (bez odsysania tłuszczu)Laserowa liposukcja Endolift z odsysaniem tłuszczuKlasyczna liposukcja
badania kwalifikujące do zabiegu: NIETAKTAK
pobyt w szpitalu:NIENIETAK (zazwyczaj Pacjent pozostaje w szpitalu jedną dobę)
siniaki i krwiaki po zabiegu na skórze:mogą się pojawić, ale nie musząmogą się pojawić, ale nie musząTAK
ubrania uciskowe:NIETAK (pierwsze 7 dni dzień i noc, drugie 7 - tylko na noc)TAK (przez kilka tygodni po zabiegu)
ryzyko nierówności po zabiegumniejszemniejszewiększe
znieczulenie:TAK (miejscowe)TAK (miejscowe)TAK (znieczulenie pełne)
efekty:po upływie około 3-6 miesięcyefekt natychmiastowyefekt natychmiastowy

Na jakich partiach ciała wykonuje się odsysanie tłuszczu?

Zabieg liposukcji laserowej Endolift przeprowadza się na następujących partiach ciała:
 • brzuch;
 • boczki;
 • uda (wew. i zew.);
 • bryczesy;
 • bananki (fałdki tkanki tłuszczowej pod pośladkami);
 • kolana;
 • triceps (pelikany);
 • podbródek;
 • motylki (fałdki pod łopatkami).

Usuwanie tłuszczu z brzucha

Liposukcja brzucha (odsysanie tłuszczu z brzucha) to najczęściej wybierana liposukcja laserowa w naszym gabinecie FabMed. Dzięki zabiegowi liposukcji brzucha możemy skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a tym samym uzyskać kilka centymetrów mniej w obwodzie.

Odsysanie tłuszczu z ud

Uda to takie miejsce, z którego trudno pozbyć się tkanki tłuszczowej. Rozwiązaniem tego problemu może być poddanie się liposukcji ud. Odsysanie tłuszczu z ud to świetny zabieg modelujący, którego efektem jest wyszczuplenie ud oraz poprawa jędrności i napięcia skóry.

Liposukcja pośladków

Zgrabna i jędrna pupa to cel, do którego dąży wiele kobiet. Niestety czasem zdarza się, że ćwiczenia nie przynoszą pożądanych rezultatów. Aby poprawić wygląd pośladków, proponujemy zabieg laserowej liposukcji pośladków z odsysaniem tłuszczu, który polega na rozbiciu, a następnie mechanicznym usunięciu zasobów podskórnej tkanki tłuszczowej. Liposukcja pośladków pozwala uzyskać kształtne i szczupłe pośladki na stałe. 

Liposukcja podbródka

Podwójny podbródek nikomu nie dodaje uroku. Osoby borykające się z tym problemem wyglądają na grubsze niż rzeczywistości. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele metod walki z drugim podbródkiem. Jedną z najskuteczniejszych jest liposukcja podbródka. Tłuszcz nagromadzony w okolicach żuchwy bardzo często opiera się działaniu diety i ćwiczeń fizycznych, a przyczyny pojawienia się drugiego podbródka mogą być różne – nie zawsze jest to otyłość. Laserowa liposukcja podbródka to alternatywa dla klasycznej, inwazyjnej metody. Zabieg ten jest bardzo skuteczny, a jeśli połączymy go z mechanicznym odsysaniem tłuszczu efekty są natychmiastowe.

Pozostałe metody liposukcji

Oprócz klasycznej liposukcji oraz laserowej lipolizy Endolift przeprowadza się również:
 • liposukcję ultradźwiękową metodą Vaser Lipo;
 • liposukcję wibracyjną PAL;
 • liposukcję wodną Body Jet;
 • liposukcję rotacyjną;
 • liposukcję laserową LAL;
 • lipolizę laserową Slimlipo 3D;
 • liposukcję laserową LipoLife 3G.

Wskazania do liposukcji laserowej Endolift z usuwaniem tłuszczu

Zabieg liposukcji laserowej wskazany jest osobom o ogólnym dobrym stanie zdrowia i prawidłowej masie ciała (lub z delikatną nadwagą), którzy zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. Najlepszymi kandydatami do zabiegu są Pacjenci z wyraźnie odgraniczonymi depozytami tkanki tłuszczowej, które nie reagują na dietę oraz ćwiczenia.

Efekty laserowej liposukcji z mechanicznym odsysaniem tłuszczu

Ponieważ tkanka tłuszczowa została mechanicznie odessana podczas operacji, pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu. Pełne rezultaty można zaobserwować po upływie około pół roku od zabiegu. Oprócz redukcji tkanki tłuszczowej Pacjenci zauważają również poprawę napięcia skóry.

Jak długo utrzymują się efekty liposukcji?

Efekty zabiegu są trwałe. Oznacza to, że raz usunięte komórki tłuszczowe nie odbudowują się ponownie. Dzięki zabiegowi możemy pozbyć się ich raz na zawsze, pod warunkiem utrzymania niezmiennej masy ciała.

Przeciwwskazania do liposukcji

Zabiegu liposukcji nie powinno się wykonywać u Pacjentów z:
 • cukrzycą;
 • przewlekłą niewydolnością nerek;
 • chorobami serca i układu krążenia;
 • padaczką;
 • stwardnieniem rozsianym;
 • otyłością;
 • w ciąży.

Jak długo utrzymują się efekty redukcji cellulitu falami akustycznymi?

To, jak długo utrzymają się efekty likwidacji cellulitu falą akustyczną, jest kwestią indywidualną i zależy m.in. od takich czynników, jak dieta, aktywność fizyczna. Jeśli prowadzimy zdrowy tryb życia, efekty zabiegu mogą być długotrwałe.

Przeciwwskazania do zabiegów falą uderzeniową na cellulit

Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania fali uderzeniowej są:
 • ciąża;
 • karmienie piersią;
 • choroby nowotworowe;
 • zaburzenia krzepliwości krwi;
 • wstawiony rozrusznik serca;
 • zakrzepica żylna lub objawy pozakrzepowe;
 • ostre, nawracające stany zapalne w miejscu stosowania zabiegu.

Jak przygotować się do odsysania tłuszczu?

Zabieg laserowej liposukcji Endolift z odessaniem tłuszczu wymaga specjalnego przygotowania. Poprzedza go konsultacja obesitologiczna, mająca na celu ustalenie ogólnego stanu zdrowia. Na podstawie wywiadu z Pacjentem i wyników badań lekarskich odbywa się kwalifikacja do procedury zabiegowej.

Przed zabiegiem liposukcja laserowej zaleca się:

 • zrezygnować z alkoholu i innych używek (przez około 2 tygodnie);
 • zrezygnować z przyjmowania leków rozrzedzających krew (osoby, które na stałe przyjmują leki, powinny skonsultować zabieg ze swoim lekarzem);
 • jeśli na danej partii ciała występują włosy, to należy je wydepilować.

Badania, które należy wykonać przed zabiegiem liposukcji

Pacjent przed zabiegiem liposukcji zostanie poproszony o wykonanie następujących badań:
 • grupa krwi;
 • morfologia;
 • jonogram (sód, potas, wapń, magnez);
 • kreatynina;
 • AST, ALT;
 • koagulogram (INR).

Jak przebiega lipoliza laserowa Endolift połączona z mechanicznym odsysaniem tłuszczu w naszej klinice w Warszawie na Woli?

Na początku lekarz rysuje na ciele Pacjenta miejsca, z których odessany zostanie nadmiar tłuszczu. Kolejnym etapem jest podanie znieczulenia miejscowego – zapewnia to Pacjentowi pełen komfort. Gdy znieczulenia zacznie działać, lekarz wprowadza pod skórę cieniutki światłowód (jego grubość jest porównywalna do grubości włosa ludzkiego). Światłowód posiada zakończenie w formie stożka, przez co jego wprowadzenie jest łatwe, a Pacjent nie odczuwa jego obecności pod skórą. Na skutek działania lasera zawartość komórek przechodzi w stan płynny. Upłynnioną tkankę tłuszczową usuwania się specjalnym ssakiem chirurgicznym. Technika ta jednolicie usuwa tłuszcz, nie uszkadzając przy tym tkanek wokół miejsca, w którym to redukowany jest tłuszcz.

Zalecenia po laserowej liposukcji z odessaniem tłuszczu

 • Pacjent po zabiegu wraca do domu jeszcze tego samego dnia (po upływie około godziny od zabiegu). Przez około miesiąc powinien zrezygnować z aktywności fizycznej.
 • Bezpośrednio po zabiegu konieczne jest założenie specjalnego ubranka uciskowego, które usprawni krążenie krwi i limfy w danym obszarze. Ubranka uciskowe należy nosić przez pierwsze 7 dni na dzień i na noc, a przez kolejne 7 dni tylko na noc.
 • Przez pierwsze dni po zabiegu zaleca się wypoczywać, w razie potrzeby można przyjmować środki przeciwbólowe.
 • W celu uzyskania jak najlepszych efektów po laserowej liposukcji zaleca się przeprowadzenie endermologii – zabiegu modelującego sylwetkę.

Możliwe skutki uboczne po liposukcji

Liposukcja laserowa to bezpieczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, ale jak każdy zabieg niesie za sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Należą do nich: siniaki, infekcje, zaburzenia czucia, utrzymujące się obrzęki, tworzenie się nietypowych blizn, trudno gojące się rany, uszkodzenia nerwów oraz skóry. Aby uniknąć skutków ubocznych, konieczne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.
Chcesz skonsultować swój problem z doświadczonym lekarzem zajmującym się liposukcją?
Umów się na bezpłatną konsultację

Kto wykonuje zabieg?

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Scizer

Czy liposukcja laserowa boli?

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co czyni go znacznie bezpieczniejszym i bardziej komfortowym dla Pacjenta.

Czym różni się liposukcja ultradźwiękowa od laserowej?

Liposukcja ultradźwiękowa i laserowa to zabiegi, których przebieg wygląda bardzo podobnie. W zależności od wybranego wariantu podczas zabiegu wykorzystywana jest wiązka energii ultradźwiękowej lub laserowej, którą wprowadza się delikatnie pod skórę. Różnica pomiędzy tymi metodami widoczna jest przede wszystkim w uzyskanych efektach wyszczuplenia. W tym wypadku lepsze efekty obserwuje się w przypadku liposukcji laserowej, która, poza usunięciem nadprogramowej tkanki tłuszczowej, prowadzi również do stymulacji fibroblastów i produkcji kolagenu, czego efektem jest poprawa napięcia skóry.

Ile trwa laserowa liposukcja z mechanicznym odsysaniem tłuszczu?

Zabieg trwa około 2 godzin.

Opinie o liposukcji

Osoby, które zdecydowały się na laserową liposukcję z mechanicznym odsysaniem tłuszczu chwalą sobie natychmiastowe efekty zabiegu. Wiele osób chwali sobie także sam proces rekonwalescencji, który udało się skrócić do minimum.

Do naszej Kliniki medycyny estetycznej w Warszawie na Woli zapraszamy Pacjentów z całej Warszawy, a w szczególności z Woli, Bemowa, Śródmieścia, Żoliborza, Ochoty czy Bielan. 

Cennik laserowej liposukcji w Warszawie

Wielu Pacjentów zastanawia się, ile kosztuje liposukcja. Cena liposukcji w naszej klinice FabMed w Warszawie uzależniona jest od obszaru poddanego odsysaniu tłuszczu.

Cennik - Endolifting

Obszar ciałaLaserowa lipoliza i lifting
Laserowa lipoliza, liposukcja i lifting
dolne powieki1700 zł
linia żuchwy2000 zł
podbródek2500 zł4000 zł
policzki2500 zł
policzki + linia żuchwy +podbródek5000 zł
szyja2500 zł
szyja + podbródek4000 zł
dekolt2500 zł
kolana1800 zł
triceps (tzw. pelikany)3000 zł5000 zł
motylki (fałdki pod łopatkami)2500 zł5000 zł
brzuch4000 zł6000-7000 zł
boczki3000 zł5000 zł
brzuch + boczki6000 zł
bryczesy4000 zł5000 zł
bananki (fałdki pod pośladkami)2500 zł
uda wewnętrzne5000 zł6000 zł
uda zewnętrzne5000 zł6000 zł
piersi (zewnętrzna część mięśnia piersiowego)1800 zł