Usuwanie zmarszczek laserem frakcyjnym

W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie na Woli do usuwania zmarszczek stosujemy oryginalny i jeden z najlepszych na rynku laserów frakcyjnych Alma Harmony XL iPixel ER:YAG, który nie tylko usuwa zmarszczki, ale też poprawia kondycję skóry, jej napięcie i elastyczność. Dodatkowe frakcyjne działanie lasera powoduje, że w głębokich warstwach skóry zachodzą intensywne procesy regeneracyjne – dochodzi do namnażania włókien kolagenowych, które budują nowe struktury podtrzymujące skórę. 

Cena:od 300 zł
Czas zabiegu:ok. 15 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:TAK
Sugerowana seria zabiegów2-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych
Czas utrzymywania się efektówod 8 do 12 miesięcy

Dla kogo laserowe usuwanie zmarszczek? Wskazania

Laserowe usuwanie zmarszczek to jeden z najchętniej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą pozbyć się zmarszczek i niedoskonałości w postaci rozstępów, blizn oraz przebarwień. 

Główne wskazania do resurfacing laserowego:

 • skóra szara, zmęczona, pozbawiona blasku
 • drobne zmarszczki
 • blizny i rozstępy
 • przebarwienia
 • rozszerzone pory 
Chcesz pozbyć się zmarszczek i poprawić wygląd skóry?
Umów się na laserowy resurfacing

Efekty zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego

 Skóra po laserowym usuwaniu zmarszczek staje się napięta, rozjaśniona, a zmarszczki wygładzone. Obkurczenie włókien kolagenowych i wzmożona produkcja kolagenu sprawiają, że w ciągu kilku-kilkunastu tygodni po zabiegu dodatkowo zagęszcza się i ujędrnia. Redukcji ulegają również plamy i przebarwienia, znikają blizny potrądzikowe. 

  Iwona Jędrej - kosmetolog w klinice FabMed

  Ekspert radzi

  Trzeba jednak podkreślić, że ostateczny efekt zabiegu uzależniony jest od fizjologii skóry pacjenta i jego stylu życia - mówi Iwona Jędrej, licencjonowana kosmetolog z FabMed

  Kiedy widoczne są efekty resurfacingu laserowego?

  Pierwsze efekty w postaci poprawy kolorytu i jakości skóry widoczne są już po upływie kilku dni od zabiegu i narastają w czasie. Ostateczny rezultat w postaci likwidacji zmarszczek i bruzd pacjent może zaobserwować po upływie około 3-6 miesięcy. 

  Jak długo utrzymują się efekty laserowego usuwania zmarszczek?

  Efekty wygładzenia i spłycenia zmarszczek utrzymują się od 8 do 12 miesięcy. W przypadku blizn i rozstępów mogą być one trwałe. 

  Ile zabiegów laserowego usuwania zmarszczek należy wykonać?

  W zależności od stanu skóry oraz oczekiwanych efektów resurfacing laserowy należy wykonać w serii. Lekarze medycyny estetycznej rekomendują wykonanie 2-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych. 

  Przeciwwskazania do usuwania zmarszczek na twarzy

  Głównymi przeciwwskazaniami do zastosowania lasera frakcyjnego Alma Harmony XL iPixel ER:YAG na zmarszczki są:

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby nowotworowe
  • ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca, niewydolność nerek
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • świeża opalenizna (naturalna i sztuczna)
  • przyjmowanie w przeciągu ostatnich 6 miesięcy retinoidów, antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych
  • aktywna opryszczka
  • aktywne infekcje skórne 

  Jak przygotować się do usuwania zmarszczek laserem frakcyjnym?

  Usuwanie zmarszczek laserem frakcyjnym nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy jedynie pamiętać, aby przed zabiegiem (minimum przez 2 tygodnie) się nie opalać. Jeśli w ostatnim czasie pacjent wykonywał inne zabiegi, takie jak peelingi chemiczne lub zabiegi z użyciem innych laserów, należy odczekać minimum 30 dni. Miesiąc przed zabiegiem należy także odstawić kosmetyki z retinolem. 

  Każdy zabieg w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie na Woli poprzedza konsultacja u lekarza lub kosmetologa, która stanowi podstawę zakwalifikowania pacjenta do zabiegu.

  Jak przebiega laserowe usuwanie zmarszczek w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

  Zabieg laserowego usuwania zmarszczek poprzedzony jest nałożeniem kremu znieczulającego. Samo działanie lasera frakcyjnego Alma Harmony XL iPixel ER:YAG jest bardzo zbliżone do działania lasera frakcyjnego CO2. Główną różnicą pomiędzy tymi urządzeniami jest głębokość wnikania wiązki światła. Głowica lasera Alma Harmony XL iPixel ER:YAG, działając na wybrany fragment skóry, powoduje powstawanie kontrolowanych mikrourazów poprzez odparowanie wody znajdującej się w tkankach. W skórze powstają mikrokanaliki, które pobudzają otaczające je zdrowe tkanki do odbudowy i syntezy nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Na skutek działania światła lasera niedoskonałości znikają, zmarszczki zostają spłycone, a w głębszych warstwach zaczynają zachodzić procesy regeneracyjne, więc skóra odzyskuje jędrność. 

  Zalecenia pozabiegowe

  Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się strupki, których nie wolno dotykać ani zdrapywać. Skóra może być także zaczerwieniona i obrzęknięta. Przy zachowaniu właściwej pielęgnacji pozabiegowej objawy te zwykle samoistnie ustępują w ciągu od kilku godzin do kilku dni. 

  Dodatkowo zaleca się, by
   

  • skórę po zabiegu natłuszczać i nawilżać
  • stosować kremy z wysokimi filtrami 
  • unikać korzystania z basenu oraz sauny 
  • unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca przez około 1-2 dni 
  • nie wykonywać zabiegów typu mikrodermabrazja, peelingi kwasowe przez około 3-4 tygodnie 

  Laser frakcyjny Alma Harmony XL iPixel ER:YAG – opis technologii

  Starzenie się skóry to proces nieunikniony, na który ma wpływ szereg czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, dym tytoniowy, tryb życia czy też predyspozycje dziedziczne. Przy użyciu lasera frakcyjnego możliwy jest resurfacing laserowy skóry. Odmłodzeniu w zależności od potrzeb poddaje się różne części twarzy m.in. okolice oczu, czoło, podbródek. Oprócz twarzy pacjenci często decydują się na odmłodzenie dłoni, szyi i dekoltu. Laser frakcyjny Alma Harmony XL iPixel ER:YAG 2940 nm wykorzystywany podczas resurfacingu skóry to jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów laserowych, stworzony w celu likwidacji zmarszczek, odmłodzenia skóry, zmniejszenia blizn oraz rozstępów. Światło lasera wnika w głąb skóry i działa selektywnie na wybrane chromofory (komórki i substancje będące receptorem wiązki lasera o określonej długości), nie naruszając przy tym pozostałych komórek. W wyniku zabiegu następuje aktywna produkcja kolagenu, której efekty pacjent widzi przez wiele miesięcy.

  Chcesz dowiedzieć się, czy laserowe usuwanie zmarszczek to zabieg dla Ciebie?
  Skontaktuj się z nami

  FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące lasera frakcyjnego na zmarszczki

  Ile zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego jest potrzebnych dla osiągnięcia satysfakcjonujących efektów?

  Liczba zabiegów to kwestia indywidualna. W gabinecie medycyny estetycznej FabMed na warszawskiej Woli ułożymy dla Ciebie plan leczenia, biorąc pod uwagę Twoje wymagania oraz aktualny stan cery. Zwykle zalecamy wykonanie od 2 do 6 zabiegów resurfacingu laserowego.

  Czy laserowe usuwanie zmarszczek boli?

  Odczucia bólowe to kwestia indywidualna. Niektórzy pacjenci odczuwają większy dyskomfort podczas zabiegu, inni zaś znoszą go bardzo dobrze. Aby zminimalizować nieprzyjemne odczucia w czasie zabiegu, stosujemy krem znieczulający.

  Ile trwa laserowe usuwanie zmarszczek?

  Czas trwania zabiegu uzależniony jest od obszaru zabiegowego. Przeciętnie jedna sesja zabiegowa trwa około 15 minut. 

  Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

  Zaleca się, aby po usuwaniu zmarszczek laserem frakcyjnym unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne aż do całkowitego zagojenia się skóry. Wskazane jest ciągłe stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. 

  Jak działa laser frakcyjny na zmarszczki na czole?

  Laser frakcyjny poprzez mikrowiązki światła w sposób kontrolowany uszkadza tkanki w głębokich warstwach skóry w celu jej odmłodzenia. Laser frakcyjny pozwala pozbyć się drobnych zmarszczek na czole i je wygładzić. 

  Czy zabieg laserem frakcyjnym jest bezpieczny?

  Zabieg laserem frakcyjnym, mimo że dla niektórych pacjentów może być nieco bolesny, jest bezpieczny pod warunkiem, że przeprowadzamy go w zaufanym i znanym miejscu u sprawdzonego lekarza. W Warszawie takim miejscem jest klinika medycyny estetycznej FabMed. 

  Cennik usuwania zmarszczek laserem frakcyjnym w Warszawie

   

  Cennik - LASER FRAKCYJNY iPixel Er:Yag (resurfacing skóry, wygładzenie zmarszczek)

  Obszar / liczba obszarów ciałaCena za 1 zabiegPakiet 3 zabiegów
  okolica oczu / okolica ust500 zł900 zł (300 zł za zabieg)
  policzki650 zł1200 zł (400 zł za zabieg)
  1 obszar (twarz / szyja / dekolt)900 zł2250 zł (750 zł za zabieg)
  2 obszary1100 zł2700 zł (900 zł za zabieg)
  3 obszary1300 zł3150 zł (1050 zł za zabieg)
  dłonie600 zł1050 zł (350 zł za zabieg)
  osocze bogatopłytkowe do zabiegu laserem frakcyjnym200 zł-