Laserowe zamykanie naczynek, usuwanie zmian naczyniowych

Rozszerzone naczynka i rumień na twarzy i ciele, choć nie są bolesne, wyglądają nieestetycznie. Zmiany tego typu dotykają zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Rozszerzonych naczynek i rumienia nie wolno lekceważyć ze względów zdrowotnych, ponieważ mogą być początkiem zmian o charakterze zapalnym, w tym – trądziku różowatego. Dzięki zastosowaniu laseroterapii, można je skutecznie usunąć lub zmniejszyć. W naszej klinice medycyny estetycznej do laserowego usuwania naczynek wykorzystujemy nowoczesny laser Alma DYE VL, który pozwala pozbyć się zmian naczyniowych występujących w obrębie nosa, policzków, czoła brody, czy dekoltu.
Cena:od 390 zł
Czas zabiegu:od 15 do 30 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1-6 zabiegów w 4-tygodniowych odstępach czasu
Czas utrzymywania się efektówdługotrwałe efekty (może być wskazane wykonanie pojedynczego zabiegu podtrzymującego co kilka miesięcy

Prezentacja technologii

Czym są rozszerzone naczynka?

Pękające naczynka to naczynia włosowate znajdujące się pod skórą, które ulegają rozszerzeniu i przez to prześwitują przez skórę. Jest to jeden z najczęściej występujących problemów, z którymi zgłaszają się pacjenci. Problem rozszerzonych naczynek rozwija się zarówno na podłożu cery suchej, wrażliwej, jak i mieszanej czy tłustej. Wpływ na powstawanie rozszerzonych naczyń krwionośnych ma wiele czynników. Pierwszym objawem jest zwykle rumień. Początkowo rumień mija, ale wraz z upływem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają wyraźne naczynia krwionośne, które prześwitują przez naskórek. Tego zmiany określa się fachowo terminem teleangiektazje. 

Skąd się biorą rozszerzone naczynia krwionośne?

Do głównych przyczyn występowania naczynek krwionośnych (pajączków) zaliczyć można uwarunkowania genetyczne – u niektórych osób naczynia włosowate przebiegają płytko pod skórą, dlatego są bardziej widoczne. Na powstawanie naczyń krwionośnych mają wpływ również wahania temperatur, niektóre choroby, takie jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, a także zaburzenia hormonalne. Naczynka krwionośne mogą się ze sobą łączyć i tworzyć struktury dużych rozmiarów, co wygląda nieestetycznie. Szczególnie niebezpieczne mogą być pękające naczynka na nogach, ponieważ zwykle są zapowiedzią żylaków.
Chcesz zmniejszyć widoczność pękających naczynek?
Umów się na laserowe zamykanie naczynek w klinice FabMed

Laserowe usuwanie naczynek laserem Alma DYE VL

Laserowe zamykanie naczynek polega na podgrzaniu krwi w rozszerzonym naczynku. Światło lasera wnika do naczynia, a energia wiązki jest pochłaniana przez hemoglobinę. Efektem tego jest obkurczenie ścianek i zamknięcie światła naczynka. W ciągu kolejnych 3 tygodni naczynka ulegają resorpcji (wchłonięciu) i przestają być widoczne. Laserowa redukcja naczynek odbywa się szybko i bezinwazyjnie, co daje tej technologii zdecydowaną przewagę w porównaniu do innych, starszych metod. 

Dla kogo laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który należy wykonać wtedy, gdy na twarzy lub ciele pojawiły się wyraźnie rozszerzone naczynka krwionośne widoczne przez naskórek. Im szybciej zdecydujemy się na zabieg, tym lepszych i trwalszych efektów możemy się spodziewać. Główne wskazania do wykonania laserowego usuwania naczynek to:

 

 • zmiany naczyniowe
 • rozszerzone naczynka
 • rumień
 • naczyniaki gwiaździste
 • naczyniaki rubinowe
 • naczyniaki płaskie
 • trądzik różowaty.

Efekty usuwania zmian naczyniowych

Główne efekty zabiegu to: 
   • ujednolicenie kolorytu skóry
   • zamknięcie rozszerzonych naczyń krwionośnych
   • zmniejszenie rumienia
   • łagodzenie trądziku różowatego

Po zakończonej terapii usuwania zmian naczyniowych laserem pacjenci cieszą się widocznie piękniejszą i gładszą cerą. 

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, laserowe usuwanie naczynek należy przeprowadzić w serii – schemat kuracji ustala lekarz lub kosmetolog i jest on uzależniony od indywidualnego przypadku. Zwykle wykonuje się od 1 do 6 zabiegów w 4-tygodniowych odstępach. 

Jak długo utrzymują się efekty laserowego usuwania zmian naczyniowych?

Wykonując serię zabiegów oraz stosując się do zaleceń pozabiegowych, można uzyskać długotrwałe efekty. Aby utrzymać satysfakcjonujący rezultat leczenia zmian naczyniowych, co kilka miesięcy może być potrzebne wykonywanie zabiegu przypominającego.
Iwona Jędrej - kosmetolog w klinice FabMed

Ekspert radzi

Samo usunięcie naczynek nie jest równoznaczne z zakończeniem terapii. Aby podtrzymać efekty, należy odpowiednio dbać o skórę - mówi Iwona Jędrej, licencjonowana kosmetolog z kliniki FabMed
Oto najważniejsze wskazówki związane z pielęgnacją skóry z tendencją do pękających naczynek:
 • uzupełnianie diety o mikroelementy, takie jak selen, cynk, miedź
 • suplementacja rutyny
 • ograniczenie alkoholu, papierosów i ostrych przypraw
 • stosowanie kremów z wysokimi filtrami UV
 • codzienna pielęgnacja oparta na stosowaniu kosmetyków przeznaczonych do cery naczyniowej

Wszystkie wyżej wymienione wskazówki pozwolą zachować skórę w dobrej kondycji. 

Przeciwwskazania do laserowego usuwania zmian naczyniowych

Wśród głównych przeciwwskazań do laserowego usuwania naczynek laserem Alma DYE VL wymienia się:

 

 • ciążę i karmienie piersią
 • cukrzycę
 • epilepsję
 • aktywne stany zapalne skóry
 • choroby nowotworowe
 • bielactwo
 • opaloną skórę
 • przyjmowanie środków hormonalnych
 • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających
 • terapie retinoidami, steroidami, izotretynoina

Jak przygotować się do laserowego zamykania naczynek laser Alma DYE VL?

Około 4 tygodnie przed wykonaniem zabiegu należy zrezygnować ze stosowania samoopalaczy i opalania się na słońcu. Opalona skóra może pochłaniać energię, co stwarza ryzyko poparzenia. Ważne, aby przed zabiegiem zamykania naczynek nie stosować i nie zażywać substancji fotouczulających. Jeśli spożywamy jakikolwiek lek, powinniśmy jego przyjmowanie skonsultować ze specjalistą, który będzie przeprowadzał zabieg. 2 tygodnie przed laseroterapią na naczynka nie powinno się również wykonywać zabiegów, które mogą powodować podrażnienie skóry, takich jak peelingi chemiczne, mezoterapia igłowa.

Każdy zabieg zamykania naczynek w naszej klinice FabMed poprzedza konsultacja u lekarza lub kosmetologa. 

Jak przebiega usuwanie zmian naczyniowych w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

Przed wykonaniem laserowego zamykania naczynek lekarz lub kosmetolog wykonuje próbę laserową, by sprawdzić, czy parametry urządzenia są odpowiednio dobrane. Sam zabieg przy użyciu lasera Alma Harmony Dye-VL polega na termicznym, kontrolowanym uszkodzeniu rozszerzonego naczynka krwionośnego, powodującym jego zamknięcie. Ponieważ zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie ma powodu, by wykonywać znieczulenie. W czasie trwania zabiegu można odczuwać delikatne ukłucia lub szczypanie.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po usuwaniu zmian naczyniowych laserem?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a także może pojawić się na niej obrzęk i delikatna opuchlizna. Są to objawy zupełnie normalne, które zwykle ustępują w ciągu od kilku godzin do kilku dni i nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennej, normalnej aktywności. Można je bardzo łatwo ukryć pod makijażem.

Zalecenia pozabiegowe

Podstawowe zalecenia po laserowym usuwaniu naczynek to przede wszystkim unikanie słońca. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe po zabiegach laserem może powodować powstawanie przebarwień i blizn, dlatego zabiegi tego typu najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym. Po laserowym zamykaniu naczynek wskazana jest także kilkudniowa rezygnacja ze stosowania kosmetyków i środków mogących wywołać podrażnienia skóry. Warto też przez kilka dni zrezygnować z obciążających ćwiczeń fizycznych.

Laser Alma DYE VL – opis technologii

Laser Alma DYE-VL to produkt izraelskiej firmy, za pomocą którego można przeprowadzić skuteczne zabiegi na twarz oraz ciało. Laser ten wyposażony jest w platformę Dye-VL wykorzystującą wąskopasmowe światło pulsacyjne, dzięki czemu powoduje termiczne uszkodzenia komórek, w których znajduje się barwnik (melanina lub hemoglobina) w niewłaściwych ilościach. Technologia Dye-VL pozwala na skuteczne zamykanie naczynek i usuwanie przebarwień. Zabieg jest bezpieczny dla skóry, nie powoduje uszkodzeń tkanki, zapewniając przy tym widoczne efekty w krótkim czasie.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego zamykania naczynek?
Umów się na konsultację

Kto wykonuje zabieg?

iwona jedrej kosmetolog fabmed

Iwona Jędrej
kosmetolog

marta przychodzen kosmetolog fabmed

Marta Przychodzeń
kosmetolog

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące laserowego zamykania naczynek

Czy laserowe zamykanie naczynek jest bolesne?

Zabieg laserowego usuwania naczynek jest na ogół bezbolesny. Podczas jego trwania pacjent może doświadczyć jednak lekkiego dyskomfortu w postaci mrowienia, ciepła lub szczypania.

Ile trwa laserowe usuwanie zmian naczyniowych?

Zabieg trwa z reguły od 15 do 30 minut.

Czy laserowe usuwanie zmian naczyniowych jest bezpieczne?

Laser na naczynka to skuteczna i bezpieczna metoda zamykania naczynek krwionośnych, pod warunkiem, że zabieg zostanie przeprowadzony u przeszkolonego i doświadczonego lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa. Przykładem miejsca cieszącego się dobrymi opiniami pacjentów w Warszawie jest nasza klinika medycyny estetycznej FabMed na Woli.

Czy laserowe zamykanie naczynek można przeprowadzać latem?

Zabieg laserowego zamykania naczynek najlepiej przeprowadzać w okresie jesienno-zimowym, by uniknąć oddziaływania promieni słonecznych. Długotrwałe narażanie skóry na uszkodzenia pod wpływem promieni słonecznych między zabiegami laserowymi mogłoby dać odwrotny efekt od zamierzonego i spowodować powstawanie przebarwień.

Ile kosztuje laserowe usuwanie naczynek?

Cena zabiegu uzależniona jest od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg.

Cennik laserowego usuwania naczynek w Warszawie

Cennik - Alma Harmony - usuwanie zmian naczyniowych / redukcja rumienia

Obszar / liczba obszarów ciałaCena za 1 zabiegPakiet 3 zabiegów
nos200 zł390 zł (130 zł za zabieg)
czoło250 zł450 zł (150 zł za zabieg)
policzki400 zł750 zł (250 zł za zabieg)
1 obszar (twarz / szyja / dekolt)600 zł1500 zł (500 zł za zabieg)
2 obszary800 zł1950 zł (650 zł za zabieg)
3 obszary1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)
dłonie400 zł750 zł (250 zł za zabieg)

Cennik - Alma Harmony - Laser Nd:Yag (zamykanie naczynek/pajączków)

Obszar / liczba obszarów ciałaCena za 1 zabieg
pajączek / pojedyncze naczynkood 100 zł
policzki400 zł
nos300 zł
cała twarz600 zł
dekolt200-250 zł
uda200-500 zł
łydki400-600 zł