Lifting ośmiopunktowy

Kto z nas nie marzy o tym, by cieszyć się gładką skórą pozbawioną zmarszczek i wyglądać niczym gwiazda filmowa mimo upływających lat… Z pomocą medycyny estetycznej marzenie to jest na wyciągnięcie ręki. Ośmiopunktowy lifting twarzy to mało inwazyjny zabieg kwasem hialuronowym, który pozwala odmłodzić twarz, poprawić jej rysy i zniwelować zmarszczki. Nie wymaga okresu rekonwalescencji. Wykonywany jest w naszej klinice FabMed w Warszawie na Woli przez doświadczony zespół specjalistów medycyny estetycznej.

Cena:od 100 zł
Czas zabiegu:około 30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówco kilkanaście miesięcy dla podtrzymania efektów
Czas utrzymywania się efektów12-18 miesięcy

Co to jest lifting ośmiopunktowy?

Lifting ośmiopunktowy to innowacyjna technika przywracająca objętość w ośmiu strategicznych miejscach w obrębie twarzy. Zabieg polega na podaniu niewielkich ilości usieciowanego kwasu hialuronowego. Technika ta pozwala w szybki sposób poprawić ogólny wygląd twarzy – skorygować jej owal i wygładzić zmarszczki.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat 8-punktowego liftingu twarzy?
Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Co obejmuje ośmiopunktowy lifting twarzy?

Ośmiopunktowy lifting twarzy obejmuje 8 strategicznych miejsc na twarzy, w które zostaje podana niewielka ilość kwasu hialuronowego. Są to:

1/2 – Kości i struktura policzkowa

Niewielka ilość kwasu hialuronowego podana w tym miejscu pozwala na uwypuklenie zapadniętych policzków.

3 – ,,Dolina łez”; Środkowa część twarzy

Dzięki podaniu kwasu hialuronowego skóra pod oczami staje się bardziej nawilżona, a zagłębienia, które powodują efekt zmęczenia zostają wyraźnie zredukowane. 

4 – Fałdy nosowo-wargowe 

Fałdy nosowo-wargowe to termin odnoszący się do fałdów skóry, znajdujących się z każdej strony kącików ust i biegnących aż do linii nosa. Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym pozwala zmniejszyć widoczność zmarszczek nosowo-wargowych i tych samym uzyskać młodszy wygląd.

5 – Kąciki ust

Wraz z wiekiem w skórze zachodzą procesy starzeniowe, które wpływają na zmianę rysów twarzy. Jednym z nich są opadające kąciki ust. Nadają one twarzy smutnego i zaciętego wyglądu. Podnoszenie kącików ust kwasem hialuronowym pozwala przywrócić ustom naturalny wygląd, w efekcie czego twarz nabiera pogodniejszego, bardziej wypoczętego wyrazu.

6 – Okolice przyżuchwowe (kąt żuchwy)

Podanie wypełniacza w okolicę kąta żuchwy i innych punktów liftingowych przez poprawę napięcia skóry na linii żuchwy może pomóc w zredukowaniu obwisłych policzków. 

7 – Linia żuchwy

Wraz z upływem lat ,,trójkąt młodości” zanika, a rysy twarzy wpisują się w inny kształt, nazywany ,,piramidą starości”. Dochodzi do opadania tkanek w okolicy kości policzkowych (to ten rejon staje się wierzchołkiem piramidy). Owal się poszerza, a przebieg linii żuchwy zostaje zaburzony przez opadające tkanki. Podanie usieciowanego kwasu hialuronowego w obszar żuchwy pozwala wypełnić przestrzeń między brodą, a opadającymi policzkami. 

8 – Dolny policzek

Zagłębienia, które powstają w okolicy policzków, przyczyniają się do powstawania zmarszczek mimicznych. Wypełnienie tych okolic twarzy pomoże w poprawie naturalnej krzywizny i struktury policzka. 

Dla kogo 8 punktowy lifting? Wskazania

8 punktowy lifting dedykowany jest w szczególności osobom po 30. roku życia, które pragną przywrócić swojej twarzy młodzieńczy wygląd, nie zmieniając jej rysów! Dobrymi kandydatkami do zabiegu są osoby z pierwszymi objawami opadania lub zwisania skóry. W przypadku intensywnych objawów starzenia się skóry zaleca się wykonać większą liczbę zabiegów lub połączyć go z innymi technikami odmładzania skóry, np. wygładzanie zmarszczek laserem frakcyjnym.

Jakich efektów może spodziewać się Pacjent po zabiegu?

Zabieg przynosi natychmiastowe efekty w postaci uzupełnienia utraconych objętości w okolicy policzków, likwidacji ,,chomiczków”, wypełnienia bruzd nosowo-wargowych czy poprawy linii żuchwy. Podczas zabiegu stawiamy na całkowicie naturalny wygląd bez przerysowania.

Jak długo utrzymują się efekty po ośmiopunktowym liftingu twarzy?

 Efekty 8 punktowego liftingu twarzy utrzymują się około roku. Po tym czasie kwas hialuronowy zaczyna podlegać degradacji i ulega całkowitemu wchłonięciu, co jest zupełnie naturalnym procesem. Po upływie tego czasu zabieg zaleca się powtórzyć. W niektórych przypadkach konieczne bywa przeprowadzenie zabiegów korygujących – dla podtrzymania pożądanego wyglądu (dotyczy to osób z wyraźnymi oznakami starzenia się skóry). 

Przeciwwskazania do liftingu ośmiopunktowego

Wśród głównych przeciwwskazań do zabiegu należy wymienić:

  • ciąża oraz okres karmienia piersią
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • choroby nowotworowe
  • stany zapalne skóry (np. opryszczka, trądzik)
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy 

W przypadku pojawienia się przeciwwskazań do zabiegu zachęcamy do konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. 

Jak przygotować się do ośmiopunktowego liftingu twarzy?

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Specjalne przygotowanie do zabiegu ze strony pacjenta nie jest wymagane. Każdy zabieg w naszej klinice FabMed na Woli poprzedza szczegółowa konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu z pacjentem kwalifikuje go do zabiegu - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Jak przebiega lifting ośmiopunktowy w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

Po zastosowaniu kremu znieczulającego dokładnie dezynfekuje się skórę twarzy, a następnie zaznacza na twarzy miejsca planowanego podania kwasu hialuronowego (8 punktów). Preparat podaje się w odpowiedniej ilości na każdy wyznaczony punkt. Zabieg trwa 20-30 minut.

Zalecenia po liftingu ośmiopunktowym

  • Bezpośrednio po iniekcji nie należy nakładać makijażu.
  • Bezpośrednio po zabiegu miejsca iniekcji należy utrzymywać w szczególnej higienie (nie dotykać).
  • Po zabiegu ważne jest unikanie wahań temperatury. Nie wolno korzystać z sauny, łaźni, solarium, basenów przez około 2 tygodnie. Obszaru poddanego zabiegowi nie należy także chłodzić ze względu na ryzyko skrystalizowania kwasu hialuronowego.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po 8-punktowym liftingu?

Skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona i tkliwa. Mogą również pojawić się opuchlizna, nadwrażliwość, siniaki czy świąd. Skutki uboczne zabiegu są minimalne i zwykle ustępują w ciągu kilku godzin od iniekcji preparatu. Większość osób powraca do normalnego funkcjonowania bezpośrednio po lub kilka godzin po zabiegu.

Chcesz poprawić wygląd swojej twarzy i zredukować zmarszczki?
Umów się na lifting ośmiopunktowy

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące 8 punktowego liftingu twarzy

Czy lifting ośmiopunktowy jest bezpieczny?

Zabieg jest stosunkowo bezpieczny. Wykorzystywany w tej metodzie kwas hialuronowy uznawanych na całym świecie marek Juvederm VYCROSS i Teosyal to produkty  zaaprobowane przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Bazują na technologii usieciowanego kwasu hialuronowego, która nadaje wypełniaczom plastyczność i trwałość i dzięki której pod skórą nie tworzą się grudki. Produkty obu marek są w ponad 99% biokompatybilne z kwasem hialuronowym naturalnie występującym w skórze.

Czy 8 punktowy lifting boli?

Dzięki zastosowaniu nowej generacji wypełniaczy, zawierających w swoim składzie substancję znieczulającą – lidokainę, a także znieczuleniu miejscowemu kremem zabieg jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny.

Jak długo trwa zabieg liftingu ośmiopunktowego?

Zabieg trwa około 30 minut. 

Cennik liftingu ośmiopunktowego w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z cenami zabiegu w klinice FabMed na Woli: 

[table “45” not found /]

Kwas hialuronowy - orientacyjna ilość preparatu potrzebna do zabiegu

Obszar twarzySugerowana objętość kwasu hialuronowego
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml