Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjna, nieoperacyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Zabieg polega na podaniu za pomocą zastrzyków substancji, która powoduje rozpad błon komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki te ulegają degradacji, a ich zawartość zostaje wydalona z organizmu w procesie przemiany materii. Liposukcja iniekcyjna wykonywana w gabinecie FabMed w Warszawie staje się alternatywą dla bolesnych i obarczonych ryzykiem powikłań zabiegów liposukcji chirurgicznej (odsysania tłuszczu).

Cena:od 300 zł (1 ampułka)
Czas zabiegu:20-40 minut
Znieczulenie:NIE/TAK (w razie potrzeby i w zależności od wrażliwości pacjenta)
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów3-5 zabiegów w odstępach 2-8 tygodniowych
Czas utrzymywania się efektówod 12 do 36 miesięcy

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową substancji (fosfatydylocholiny, deoksycholanu sodu lub obu substancji łącznie), które powodują zniszczenie błony komórek tłuszczowych i lokalne zmniejszenie nagromadzonych depozytów tłuszczowych.

Zabieg ten doskonale nadaje się do modelowania sylwetki ciała i eliminowania lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. 

Na czym polega działanie preparatów do lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej bez ingerencji chirurgicznej. Wstrzyknięcie preparatu – w klinice medycyny estetycznej FabMed w Warszawie na Woli do zabiegu wykorzystujemy Aqualyx – odbywa się na głębokości tkanki tłuszczowej. W efekcie komórki tłuszczowe ulegają degradacji, transportowane są do wątroby, a następnie wydalane z organizmu przez nerki. 

Chcesz skutecznie zredukować obwód wybranej partii ciała?
Lipoliza iniekcyjna to zabieg dla Ciebie!

Lipoliza a liposukcja

Lipoliza nie zastępuje liposukcji, ale może być dla niej alternatywą. Lipoliza iniekcyjna należy do grupy zabiegów nieinwazyjnych, charakteryzuje się znacznie łagodniejszym przebiegiem, nieoperacyjnym postępowaniem i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania. Obie terapie może jednak stosować łącznie w celu pogłębienia efektów. 

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania. Jest to sposób na modelowanie twarzy lub sylwetki poprzez redukcję lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. Najlepszymi kandydatami do zabiegów lipolizy iniekcyjnej są osoby ze stosunkowo prawidłową wagą ciała lub z umiarkowaną nadwagą, z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej w takich miejscach, z których nie można się jej pozbyć ćwiczeniami i stosowaniem diet - dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Wskazania do lipolizy iniekcyjnej Aqualyx

Lipolizę iniekcyjną preparatem Aqualyx najczęściej stosuje się w celu redukcji tkanki tłuszczowej z takich partii ciała, jak: 

 • twarz (eliminacja ,,drugiego podbródka”)
 • brzuch
 • uda
 • plecy
 • biodra
 • okolice pośladków
 • okolica nad kolanami
 • ramiona

Lipoliza twarzy, podbródka

Lipoliza podbródka jest niechirurgicznym zabiegiem, którego celem jest usunięcie ,,drugiego podbródka”. Procedura zabiegowa polega na wstrzykiwaniu w okolicę podbródka substancji, która rozpuszcza komórki tłuszczowe. Głównym efektem lipolizy twarzy jest wyszczuplenie szyi oraz poprawa owalu twarzy. Lipoliza podbródka przynosi również inne pozytywne efekty – przede wszystkim pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, co przekłada się na jędrność i sprężystość skóry.

Lipoliza brzucha

Lipoliza iniekcyjna brzucha pozwala na eliminację miejscowych nagromadzeń tłuszczu w okolicy brzucha, czyli tzw. ,,oponki”. Jest to sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki, który pozwala cieszyć się trwałymi efektami.

Lipoliza kolan

Smukłe kolana to bez wątpienia atrybut zgrabnych nóg. Niestety okolica kolan to taka partia ciała, którą szczególnie trudno jest odchudzić, np. stosując dietę. Lipoliza kolan to szybki, bezpieczny, jednorazowy zabieg pozwalający uzyskać szczupły wygląd kolan.

Efekty lipolizy iniekcyjnej

Efekty obniżenia napięcia mięśni pojawiają się w ciągu 3-7 dni po zabiegu. U niektórych pacjentów na pełny rezultat należy poczekać około 14 dni. Czas utrzymywania się efektów zabiegu wynosi od 4 do 8 miesięcy. Po upływie tego czasu leczenie należy powtórzyć. 

Jakie są przeciwwskazania do iniekcyjnego leczenia zgrzytania zębami?

Do najważniejszych efektów zabiegu lipolizy iniekcyjnej należą:

 

 • wyszczuplenie miejsca poddanego lipolizie 
 • lepszy metabolizm komórek skóry
 • lepsze mikrokrążenie
 • stymulacja skóry do regeneracji
 • lepsze odżywienie skóry 
 • hamowanie tworzenia wolnych rodników
 • stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny 

Kiedy widoczne są efekty lipolizy iniekcyjnej?

Efekty zmniejszenia tkanki tłuszczowej obserwuje się po około 3 tygodniach po wykonanym zabiegu. 

Ile zabiegów lipolizy iniekcyjnej należy wykonać dla uzyskania satysfakcjonujących efektów?

Najlepsze efekty uzyskamy wykonując serię zabiegów. Zabieg powtarza się średnio 3-5 razy w odstępach 2-8 tygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. 

Jak długo trwa zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg jest krótki. Trwa od 20 do 40 minut w zależności od okolicy ciała. 

Przeciwwskazania do lipolizy iniekcyjnej

Głównymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu lipolizy, które wymagają konsultacji z lekarzem, są:

 

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby wątroby i nerek
 • padaczka
 • alergie na składniki zawarte w preparacie
 • choroby nowotworowe
 • otyłość 

Jak przygotować się do zabiegu lipolizy?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której lekarz zbiera informacje dotyczące przebytych chorób, ewentualnych schorzeń i alergii i na tej podstawie kwalifikuje pacjenta do zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu lipolizy?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której lekarz zbiera informacje dotyczące przebytych chorób, ewentualnych schorzeń i alergii i na tej podstawie kwalifikuje pacjenta do zabiegu.

Jak przebiega lipoliza iniekcyjna w klinice w Warszawie na Woli?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonuje lekarz. Najczęściej nie wymaga on znieczulenia. W przypadku pacjentów bardziej wrażliwych na ból można zastosować krem znieczulający EMLA. Następnie, po dezynfekcji skóry, lekarz wstrzykuje na głębokości ok. 1 cm 0,2-0,5 ml preparatu do tkanki tłuszczowej w odpowiednich odstępach. Zastrzyki wykonywane są przy użyciu bardzo cienkiej igły. 

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być napięta. Może także pojawić się zaczerwienienie, swędzenie, drobne krwiaki oraz uczucie pieczenia. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu kilku dni od zabiegu. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. 

Zalecenia po lipolizie iniekcyjnej

Po zabiegu należy pić dużo wody. W dniu zabiegu oraz 24 godziny po nie można spożywać alkoholu. Przez pierwsze kilka dni zaleca się unikać sauny oraz opalania. Należy również pamiętać o ochronie miejsc po wkłuciach (nie zrywać strupków aż do momentu całkowitego zagojenia się). Aby efekty lipolizy utrzymały się jak najdłużej, bardzo ważna jest zmiana nawyków żywieniowych, zwłaszcza ograniczenie spożywania węglowodanów oraz zwiększona aktywność fizyczna. 

Aqualyx – lipoliza iniekcyjna

Aqualyx to jedyny na świecie preparat do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Podawany jest on w skórę metodą mezoterapii igłowej, która polega na iniekcji preparatu w głąb skóry przy użyciu cienkiej igły. Aqualyx wstrzykiwany w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby, a następnie wydalane z organizmu przez nerki. Preparat ten możemy zastosować w takich miejscach, jak kończyny górne – okolice tricepsu, fałdy na plecach, ,,bryczesy”, brzuch, biodra oraz kończyny dolne – wewnętrzna strona ud, kolana. 

Substancje czynne zawarte w preparatach do lipolizy iniekcyjnej

Substancją czynną zawartą w preparacie Aqualyx są detergenty (typu deoksycholan sodu), które – wstrzyknięte w okolicę zabiegową – powodują niszczenie komórek tłuszczowych. Lipoliza iniekcyjna z użyciem preparatu Aqualyx jest bardzo skuteczna, a efekty widoczne są już po pierwszej sesji zabiegowej – utrwalają się one po wykonaniu serii zabiegów i mogą sięgać nawet kilku centymetrów zredukowanego obwodu. 

Chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud, brzucha lub pośladków?
Umów się na bezinwazyjny zabieg lipolizy iniekcyjnej

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące lipolizy iniekcyjnej

Ile tkanki tłuszczowej można usunąć w trakcie lipolizy iniekcyjnej?

Ilość usuniętej tkanki tłuszczowej zależy od ilości preparatu podanego w trakcie zabiegu oraz wielkości fałdu skórno-tłuszczowego. Zwykle jest to od 0,5 cm do 3 cm w obwodzie. Aby mieć lepsze porównanie, warto przed zabiegiem zmierzyć obwód leczonego miejsca. 

Ile kosztuje zabieg lipolizy iniekcyjnej w klinice FabMed w Warszawie?

Ceny pojedynczego zabiegu zaczynają się już od 300 zł (jedna ampułka) i są uzależnione od miejsca iniekcji i ilości potrzebnego preparatu.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekty zabiegu zwiększają się stopniowo w ciągu kilku pierwszych tygodni. Przy spełnieniu wszystkich warunków efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do kilku lat. 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie jest bolesny. W przypadku pacjentów wrażliwych na ból, przed podaniem preparatu do lipolizy iniekcyjnej, skórę dodatkowo znieczula się kremem.

Dla kogo jest zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg przeznaczony jest dla osób z normalną wagą lub z delikatną nadwagą, którzy borykają się z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. 

Jakie inne zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej można wykonać w klinice FabMed w Warszawie?

W naszej klinice na redukcję tkanki tłuszczowej rekomendujemy bezoperacyjny lifting ciała Ultraformer wykorzystujący działanie fal ultradźwiękowych. Ultradźwięki mają zdolność redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, co pozwala wyszczuplić obszary poddawane zabiegowi, takie jak przedramiona, wewnętrzna część ud, brzuch. 

Cennik lipolizy iniekcyjnej w Warszawie

Cennik - Lipoliza iniekcyjna

Obszar / ilość
CenaPakiet 3 zabiegów
1 ampułka  300 zł600 zł (200 zł za zabieg)
podbródek  300 zł 600 zł (200 zł za zabieg)
dolne części policzków “chomiki”  300 zł 600 zł (200 zł za zabieg)
brzuch 1200 zł2400 zł (800 zł za zabieg)
boczki600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)
uda900-1500 zł1800-3000 zł (600 zł-1000 zł za zabieg)
biodra900-1500 zł1800-3000 zł (600 zł-1000 zł za zabieg)
plecy600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)
okolica kolan600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)