Usuwanie, wypełnianie, likwidacja lwiej zmarszczki

Lwia zmarszczka to podłużna linia wzdłuż brwi. Jest to zwykle jedna z pierwszych oznak starzenia się skóry zaliczana do zmarszczek mimicznych. I choć w młodym wieku zwykle lwia zmarszczka jest prawie niewidoczna, z czasem utrwala się, nadając twarzy gniewny, srogi wyraz. Z pomocą w likwidowaniu utrwalonych zmarszczek mimicznych przychodzą nam zabiegi medycyny estetycznej. Preparat podawany w terapii zmarszczek mimicznych blokuje drogę impulsu nerwowego do mięśni twarzy. Po zastrzyku lwia zmarszczka staje się wygładzona, a twarz zyskuje młodszy wygląd. To jeden z najbardziej efektywnych sposobów usuwania zmarszczek mimicznych, ponieważ działa bezpośrednio na mięśnie. 

Cena:400 zł
Czas zabiegu:ok. 15 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 zabieg
Czas utrzymywania się efektówokoło 6 miesięcy

Dlaczego powstaje lwia zmarszczka? Przyczyny

Lwia zmarszczka, obok tzw. kurzych łapek, to jedna z najbardziej charakterystycznych zmarszczek mimicznych. Ta pionowa bruzda między brwiami powstaje pod wpływem stale powtarzanego grymasu. Gdy dochodzi do skurczu mięśnia odpowiadającego za marszczenie się brwi, na powierzchni czoła pojawia się pionowa linia, z czasem zmieniająca się ze zmarszczki mimicznej w stałą. Zdarza się, że występuje już w młodym wieku, lecz wtedy jeszcze nie wpływa w dużym stopniu na estetykę twarzy. Lwia zmarszczka pojawia się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Z wiekiem następuje jej pogłębienie i utrwalenie. Staje się ona widoczna również wtedy, gdy twarz pozostaje nieruchoma. Obecnie istnieje wiele metod usuwania lwiej zmarszczki. Jedną z najskuteczniejszych jest likwidacja lwiej zmarszczki iniekcjami. 

Lwia zmarszczki nadaje Twojej twarzy gniewny wyraz?
Umów się na bezpłatna konsultację i redukcję lwiej zmarszczkiw naszym gabinecie

Wskazania do usuwania lwiej zmarszczki

Zabieg usuwania lwiej zmarszczki dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom ze zmarszczkami pionowymi na czole między brwiami. Zabieg ten można przeprowadzić również u młodych osób w celach profilaktycznych, u których lwia zmarszczka nie jest jeszcze bardzo utrwalona. 

Jakie są efekty redukcji lwiej zmarszczki?

Zabieg likwidacji lwiej bruzdy między brwiami polega na miejscowym podaniu substancji, która blokuje drogę impulsu nerwowego między komórką nerwową a mięśniem marszczącym brwi. Efektem zabiegu jest wygładzenie zmarszczek brwiowych. Zmarszczki częściowo lub całkowicie znikają, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wypoczęty i odprężony, twarz wygląda naturalnie. Zabieg z zastosowaniem jest równie skuteczny u kobiet, jak i u mężczyzn. 

Kiedy widoczne są efekty likwidacji lwiej bruzdy?

Po wstrzyknięciu preparatu w miejsce lwiej bruzdy pierwsze rezultaty widoczne są po upływie 3-4 dni od zabiegu. Na pełne efekty należy poczekać około 7-10 dni. 

Jak długo utrzymują się efekty likwidacji lwiej bruzdy między brwiami?

Efekty pojedynczego zabiegu utrzymują się przez około 6 miesięcy. 

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Czas utrzymywania się efektów korekcji zmarszczek między brwiami uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji, wieku pacjenta, głębokości bruzd, trybu życia. Co ciekawe, im dłużej będziemy się poddawać zabiegom, tym w przyszłości rzadziej je trzeba będzie wykonywać - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Przeciwwskazania do usuwania lwiej zmarszczki

Przeciwwskazania do usuwania lwiej zmarszczki są takie same, jak do pozostałych zabiegów redukcji zmarszczek mimicznych. Należą do nich: 

  • ciąża i laktacja
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • niewydolność serca
  • niewydolność nerek
  • nadwrażliwość i alergie na składniki preparatów
  • przyjmowanie preparatów przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz rozrzedzających krew 
  • miejscowe zakażenia skóry
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)  

Podstawą kwalifikacji pacjenta do wypełniania lwiej zmarszczki jest zawsze konsultacja lekarska, który odbywa się przed zabiegiem. 

Jak przygotować się do wypełniania lwiej zmarszczki?

Do zabiegu usuwania lwiej zmarszczki nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie trzeba również wykonywać żadnych badań. Podstawą zakwalifikowania do badania jest konsultacja lekarska i dokładny wywiad z pacjentem. 

Jak przebiega usuwanie lwiej zmarszczki w klinice FabMed na Woli w Warszawie?

Zabieg odbywa się bez znieczulenia. Jest on na ogół bezbolesny, towarzyszy mu jedynie uczucie delikatnego kłucia w miejscu aplikacji preparatu. W miejscach utworzenia się lwiej zmarszczki przy pomocy bardzo cienkich jednorazowych igieł wstrzykiwany jest preparat . Efekt jego działania pojawia się stopniowo.

Jak wygląda skóra po iniekcji?

W miejscu podania może pojawić się delikatny obrzęk oraz ślady wkłucia. Skóra może być również tkliwa. Są to jednak całkowicie naturalne objawy, które zwykle ustępują w ciągu kilku godzin po iniekcji. 

Jak często można powtarzać zabieg usuwania lwiej zmarszczki?

Zabiegom redukcji lwiej zmarszczki można poddawać się w odstępach co 4-6 miesięcy. 

Zalecenia po wypełnieniu lwiej zmarszczki

Przez około 24 godziny po zabiegu nie należy się schylać, dźwigać, ani masować miejsc iniekcji. Przez kilka godzin od iniekcji trzeba pozostać w pozycji pionowej, nie wolno się kłaść ani pochylać, by nie doprowadzić do migracji preparatu. W pierwszych 72 godzinach nie należy korzystać z sauny, solarium, basenów, łaźni parowych, komór zimna, siłowni. Miejsca iniekcji należy zachowywać w szczególnej czystości, tj. nie dotykać ich. 

Powikłania po likwidacji lwiej bruzdy między brwiami

Powikłania po likwidacji lwiej bruzdy zdarzają się bardzo rzadko. U niektórych osób podawany preparat może wywołać bóle głowy, gorączkę. Objawy te jednak zwykle szybko ustępują. Jeśli pacjent zaobserwuje jakiekolwiek niepokojące dolegliwości po wypełnieniu lwiej zmarszczki, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wypełniania lwiej zmarszczki?
Umów się na bezpłatną konsultację w naszej klinice FabMed w Warszawie

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące usuwania lwiej zmarszczki

Ile trwa zabieg usuwania lwiej zmarszczki?

Zabieg usuwania zmarszczek mimicznych między brwiami trwa około 15 minut.

Od jakiego wieku można robić wypełnianie lwiej bruzdy między brwiami?

Wiek nie jest kryterium kwalifikującym pacjenta do zabiegu. Liczy się stan zdrowia oraz stan skóry. Usuwanie lwiej zmarszczki można wykonać zarówno u pacjentki po 40. roku życia z utrwaloną lwią zmarszczką, jak i u 25-latki w celach profilaktycznych.

Czy po wypełnianiu lwiej zmarszczki mimika twarzy zostanie zachowana?

Mimika po zabiegach wypełniania lwiej zmarszczki jest miejscowo ograniczona. Dzięki temu nie tworzą się głębokie zmarszczki między brwiami. Dobrze wykonany zabieg nie nadaje jednak twarzy sztucznego wyglądu ani nie zmienia rysów twarzy. 

Czy po korekcji zmarszczek między brwiami można ćwiczyć?

Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać aktywności fizycznej.

Czy zabieg jest bolesny?

Redukcja zmarszczek mimicznych to zabieg, który polega na iniekcji, czyli wstrzyknięciu preparatu w dany obszar skóry za pomocą bardzo cienkiej igły. Ostrzykiwanie zwykle nie wywołuje bólu, choć intensywność doznań może zależeć od indywidualnej wrażliwości pacjenta.

Czy po likwidacji lwiej zmarszczki moja twarz może być obrzęknięta?

Bezpośrednio po zabiegu mogą być widoczne niewielkie ślady wkłucia. Czasami też pojawiają się niewielkie siniaki. Takie zasinienia są jednak bardzo delikatne, dość szybko zanikają i są łatwe do skorygowania makijażem następnego dnia. 

Jakie inne zabiegi na lwią zmarszczkę wykonujemy w klinice FabMed na warszawskiej Woli?

W naszym gabinecie medycyny estetycznej FabMed w Warszawie na Woli do likwidowania lwiej zmarszczki  wykorzystujemy również kwas hialuronowy. Nasze doświadczenie pokazuje, że bardzo dobre efekty można uzyskać też dzięki zabiegom laserowym. 

Cennik usuwania lwiej zmarszczki w Warszawie

Cennik - Redukcja zmarszczek mimicznych

ObszarCenaFabMed Specials
Zmarszczki czoła poziome400 zł
Zmarszczki czoła pionowe “lwia zmarszczka”400 zł
Zmarszczki okolicy oczu “kurze łapki”400 zł
Dwa obszary (np. zmarszczki pionowe, poziome)800 zł700 zł
Trzy obszary (zmarszczki pionowe, poziome, kurze łapki)1200 zł950 zł
Uniesienie brwi “otwarcie oka”400 zł
Zmarszczki królicze200 zł
Zmarszczki palacza (górna warga)400 zł
Zmarszczki poniżej kącików ust- ” Linie marionetki”400 zł
Zmarszczki brody450 zł
Szyja (pionowe fałdy mięśnia szerokiego szyi) “szyja indycza”800-1200 zł