Mezoterapia skóry głowy, włosów

Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów. Efekty uzyskujemy dzięki celowemu i głębokiemu przenikaniu substancji aktywnych bezpośrednio do miejsca, gdzie leży problem, czyli komórek włosa. Zabiegi wykonuje się za pomocą specjalnej igły – kaniuli. Odznaczają się dużą skutecznością, a przy tym są bezpieczne i bezbolesne. Mezoterapię skóry głowy stosuje się we wszystkich typach łysienia.

Cena:od 500 zł
Czas zabiegu:ok. 30 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów4-6 zabiegów co 2 tygodnie
Czas utrzymywania się efektóww celu utrzymania efektów 1 zabieg co 3-6 miesięcy

Dlaczego włosy wypadają? Przyczyny

Przeciętnie człowiekowi wypada około 50-100 włosów dziennie. Problem pojawia się, gdy ilość wypadających włosów przekracza te liczby. Utrata włosów, niezależnie od płci i wieku, wiąże się z dużym dyskomfortem. Stanowi poważny problem nie tylko estetyczny, ale i natury psychicznej, ponieważ włosy są jednym z podstawowych elementów naszego wizerunku. Przyczyn utraty włosów i ich złej kondycji może być wiele. Główną przyczynę łysienia stanowi łysienie androgenowe, które jest uwarunkowane genetycznie. Polega ono na stopniowym, przewlekłym zmniejszaniu się liczby włosów w takich okolicach, jak czoło, szczyt głowy i skronie. Poza tym częstymi przyczynami utraty włosów mogą być: niedobory witamin w diecie, intensywne odchudzanie, nietolerancje pokarmowe, niektóre przyjmowane leki (np. hormonalne środki antykoncepcyjne), chemio- i radioterapia, przewlekły stres czy czynniki mechaniczne (upinanie włosów w ,,koński ogon”). Wypadanie włosów często jest spowodowane również chorobami, takimi jak grzybica, łuszczyca, nadczynność i niedoczynność tarczycy. Na utratę włosów może mieć też wpływ ich nieodpowiednia pielęgnacja, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu czy niedostateczna ilość snu. Szczegółowa diagnostyka i dobranie odpowiednio leczenia w przypadku wypadania włosów jest niezwykle ważne w celu poprawy ich kondycji. 

Obserwujesz u siebie nadmierne wypadanie włosów?
Nie zwlekaj. Umów się na mezoterapię skóry głowy

Mezoterapia igłowa na wypadające włosy

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, która pozwala przywrócić włosom dobrą kondycję i zdrowy wygląd. Jej celem jest dostarczenie substancji aktywnych bezpośrednio do głębszych warstw skóry. Mezoterapia igłowa skóry głowy ma za zadanie pobudzić mieszki włosowe do wzrostu włosów, przedłużyć fazę wzrostu włosa, stymulować porost grubszych włosów, znormalizować wydzielanie sebum, a przede wszystkim zahamować wypadanie włosów. W preparatach, które wykorzystujemy w naszej klinice w Warszawie do mezoterapii skóry głowy, znajdą się głównie witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, peptydy biomimetyczne czy kwas hialuronowy. Są to substancje, które wzmacniają i rewitalizują cebulki włosów. W mezoterapii włosów, oprócz działania składników aktywnych, bardzo ważną rolę odgrywa także samo nakłuwanie skóry, które przekłada się na zwiększenie penetracji składników aktywnych. 

Dla kogo mezoterapia skóry głowy? Wskazania

Głównymi wskazaniami do przeprowadzenia mezoterapii skóry głowy są:

 

 • łysienie różnych typów (androgenowe, plackowate)
 • wypadanie włosów spowodowane nadmiernym stresem, złą dietą, niewłaściwą pielęgnacją
 • wypadanie włosów na tle hormonalnym
 • sezonowe wypadanie włosów
 • przerzedzenie włosów
 • łupież, suchość skóry głowy, nadmierne przetłuszczanie włosów 

Efekty mezoterapii włosów

Głównym efektem mezoterapii głowy jest zatrzymanie procesu wypadania, pobudzenie wzrostu nowych włosów, odżywienie i poprawa kondycji włosów, co przejawia się ich pogrubieniem. 

Ile zabiegów mezoterapii igłowej głowy należy wykonać dla uzyskania efektów?

Dr Piotr Leszczyński - lekarz medycyny estetycznej w klinice FabMed

Ekspert radzi

Podstawą sukcesu w przypadku mezoterapii skóry głowy jest odpowiednie zaplanowanie terapii, która opiera się na wykonaniu serii zabiegów. Najczęściej zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. W celu podtrzymania efektów powinno się wykonać pojedynczy zabieg raz na 3-6 miesięcy - mówi dr Piotr Leszczyński, trycholog i lekarz z FabMed

Przeciwwskazania do mezoterapii owłosionej skóry głowy

Poniżej przedstawiamy listę przeciwwskazań, które mogą spowodować, że pacjent nie kwalifikuje się do zabiegu. Warto jednak pamiętać, że część z nich to tzw. przeciwwskazania względne. Oznacza to, że zabieg może być wykonywany pod pewnymi warunkami.

 

 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywne choroby nowotworowe
 • aktywne choroby autoimmunologiczne
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • aktywna cukrzyca
 • stany zapalne skóry w obszarze zabiegu

Jak należy przygotować się mezoterapii igłowej na wypadanie włosów?

Mezoterapia iniekcyjna (igłowa) na skórę głowy nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem, która pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Istotną rolę odgrywa prawidłowe oczyszczenie skóry głowy przed zabiegiem, dzięki czemu zwiększa się absorpcja składników aktywnych do mieszka włosowego.

Jak przebiega mezoterapia skóry głowy w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów. Substancje aktywne w głąb skóry wprowadzane są specjalną igłą – kaniulą w regularnych odstępach. Podczas zabiegu występuje wysoka precyzja wkłucia. Preparat zawsze wprowadzany jest na tę samą głębokość, co powoduje, że do mieszka włosowego dostaje się ta sama ilość substancji aktywnych. Mieszanina substancji podczas iniekcji ma na celu stymulację i regenerację mieszków włosowych. W większości przypadków utrata włosów zostaje zatrzymana. 

Jak wygląda skóra głowy po zabiegu mezoterapii głowy?

Po mezoterapii igłowej na wypadanie włosów skóra głowy może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Niekiedy pojawiają się także minimalne strupki oraz siniaki w miejscu wykonywania iniekcji. Zazwyczaj wszystkie dolegliwości ustępują w przeciągu kilku dni od zabiegu. 

Zalecenia po mezoterapii skóry głowy

Przez 2 dni po zabiegu nie należy myć skóry głowy, korzystać z sauny oraz solarium. Po mezoterapii igłowej skóry głowy pacjent powinien stosować preparaty do pielęgnacji wzmacniające włosy. 

Preparaty stosowane do mezoterapii włosów w naszej klinice w Warszawie

 • DERMAHEAL HL

Marka DERMAHEAL to gwarancja wysokiej jakości produktów stworzonych w laboratoriach Caregen. Innowacyjna formuła preparatu zawiera aż 56 składników aktywnych (13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące, 4 peptydy biomimetyczne), które zapobiegają wypadaniu włosów oraz rewitalizują cebulki włosowe. 

4 Peptydy Biomimetyczne:

 • Decapeptide – 4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do produkcji długich trzonów włosa 
 • Acetyl Decapeptide – 3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe 
 • Oligopeptide – 24 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych 
 • Copper Tripeptide – 1 (CG – Peptyd Miedzi): wspomaga krążenie w skórze głowy, wzmacnia włosy  

DERMAHEAL HL został doceniony w prestiżowym konkursie przez Stowarzyszenie Lekarz Dermatologów Estetycznych i otrzymał tytuł w kategorii najlepszy preparat do mezoterapii. 

 • PREPARAT KOLAGENOWY LINERASE

Linerase to silny stymulator kolagenu, który przynosi także świetne efekty w walce z wypadającymi włosami. Terapia Linerase nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale także stymuluje ich odrastanie, a nowopowstałe włosy są grubsze i zdrowsze.  

 • KOKTAJL SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH Dr Cyj 

Dr Cyj Hair Filler to nowoczesna peptydowa terapia, która ma zadanie zahamować wypadanie włosów. Dzięki połączeniu wyjątkowych składników przynosi szybkie efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Wszystko dlatego, że w jego składzie znajduje się kompozycja siedmiu peptydów oraz kwasy hialuronowego. 

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym

W walce z nadmierną utratą włosów powszechnie wykorzystuje się również osocze bogatopłytkowe. Jest to materiał otrzymywany z krwi pacjenta. Głównym składnikiem osocza są komórki krwi, czyli erytrocyty (czerwone krwinki), leukocyty (białe krwinki) i trombocyty (płytki krwi). Płytki krwi zawierają duże ilości różnorakich czynników wzrostu, które uwalniane na zewnątrz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Wpływają również pozytywnie na tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. 

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym doskonale odżywia, poprawia jakość oraz kondycję skóry głowy i włosów. Osocze podaje się do skóry metodą mezoterapii igłowej, czyli za pomocą strzykawki oraz igły. Jego stosowanie nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, ponieważ osocze bogatopłytkowe to preparat autologiczny (własny). 

Chcesz nadać swojemu spojrzeniu młodszego wyglądu?
Umów się na zabieg mezoterapii oczu

Kto wykonuje zabieg?

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące mezoterapii skóry głowy

Czy zabieg mezoterapii głowy jest bolesny?

Mezoterapia igłowa należy do bezinwazyjnych zabiegów. Jej odczuwalność zależy od indywidualnego progu bólu i sposobu podania substancji aktywnych.

Czy mezoterapia skóry głowy pomaga na łysienie?

Obecnie jedną z najskuteczniejszych metod pozwalających zahamować wypadanie włosów jest właśnie mezoterapia. Podczas zabiegu zostają wprowadzone w głąb skóry substancje aktywne lub osocze bogatopłytkowe. Sam proces nakłuwania przyczynia się do aktywowania procesów regeneracyjnych, co z kolei prowadzi do pobudzenia procesu wzrostu nowych włosów i zagęszczenia tych istniejących. 

Czy mezoterapia igłowa głowy jest bezpieczna?

Mezoterapia igłowa to zabieg nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny. Substancje aktywne wykorzystywane w trakcie każdego zabiegu posiadają niezbędne certyfikaty i atesty oraz spełniają wszystkie normy. Warto wspomnieć, że mezoterapia jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. 

Ile trwa zabieg?

Zabieg trwa około 30 minut. 

Jakie inne zabiegi na wypadające włosy wykonujemy w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

Pacjentom borykającym się z problemem nadmiernie wypadających włosów oferujemy, oprócz mezoterapii włosów osoczem, peptydową terapię włosów opartą na działaniu 7 peptydów i kwasu hialuronowego podawanego w formie wkłuć. Mezoterapię skóry głowy łączymy także z karboksyterapią.

Cennik mezoterapia skóry głowy i włosów w Warszawie

Cennik - Trychologia - usługi pozapakietowe

ZabiegCena
Konsultacja trychologiczna z trychoskopią250 zł
Dr Cyj Hairfiller 675 zł
Osocze bogatopłytkowe550 zł
Mezoterapia 500 zł
Dermapen550 zł
Fotomodulacja LED100 zł
Osocze bogatopłytkowe850 zł

Cennik - Trychologia - pakiety

PakietCena
Beauty Hair
konsultacja trychologiczna i trichoskopia
3x osocze bogatopłytkowe / mezoterapia
3x fotomodulacja LED
2 250 zł
Beauty Hair Gold
konsultacja trychologiczna i trichoskopia
3x osocze bogatopłytkowe / mezoterapia
3x fotomodulacja LED
3x DermaPen
3 575 zł
Beauty Hair Diamond
konsultacja trychologiczna i trichoskopia
3x osocze bogatopłytkowe / mezoterapia
5x fotomodulacja LED
4x Dr Cyj Hairfiller
5 350 zł