Mezoterapia igłowa Vital Injector

Mezoterapia igłowa kojarzyła Ci się dotąd z bólem i siniakami? To już przeszłość. W klinice medycyny estetycznej FabMed w Warszawie na Woli dysponujemy nowoczesnym sprzętem do mezoterapii igłowej Vital Injector 2, dzięki któremu zabieg dla wielu pacjentów jest bezbolesny, a ryzyko powstania grudek i siniaków na skórze jest zminimalizowane. Bezpieczeństwo i efekty pozabiegowe potwierdzone zostały medycznym certyfikatem CE. Przewaga Vital Injector 2 nad innymi urządzeniami do mezoterapii igłowej, to nie tylko brak efektów ubocznych, ale również niespotykana dotychczas efektywność zabiegów przy podawaniu kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego, botoksu, antykolagenu, mezokoktajli. Dzięki innowacyjnemu systemowi do mezoterapii igłowej zabieg jest znacznie bardziej komfortowy niż tradycyjna mezoterapia i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Cena:od 500 zł
Czas zabiegu:od 15 do 60 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:TAK/NIE (uzależnione od indywidualnego przypadku)
Sugerowana seria zabiegów4-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych
Czas utrzymywania się efektówok. 1,5 roku

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej polegającym na dostarczeniu substancji nawilżających, odżywiających i regenerujących w głąb skóry. Preparaty wykorzystywane w mezoterapii mają na celu zregenerować skórę oraz pobudzić krążenie. Substancje aktywne dobierane są w zależności od rodzaju zabiegu i indywidualnych potrzeb pacjenta. 

Chcesz odmłodzić i nawilżyć skórę?
Umów się na mezoterapię igłową

Na czym polega mezoterapia igłowa i w jakim celu się ją wykonuje?

Mezoterapia igłowa polega na nakłuwaniu twarzy lub innych części ciała małymi igłami. Zabieg ten można stosować nie tylko na twarzy, ale również na dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i udach. Dostarczane w głąb skóry substancje aktywne regenerują skórę i stymulują ją do syntezy włókien kolagenowych i elastyny, dzięki czemu staje się ona ujędrniona, rozjaśniona, nawilżona i napięta. 

Mezoterapia igłowa Vital Injector 2

W naszym gabinecie medycyny estetycznej FabMed w Warszawie mezoterapię igłową wykonujemy innowacyjnym urządzeniem Vital Injector 2, stanowiącym doskonałą alternatywę dla mezoterapii wykonywanej manualnie poprzez iniekcje strzykawką i igłą. Bardzo cienkie igły wspomagane próżnią gwarantują podanie nawet najmniejszych możliwych do osiągnięcia dawek preparatów, minimalizując przy tym ryzyko powstania grudek i siniaczków. Urządzenie Vital Injector 2 bardzo precyzyjnie aplikuje preparaty, m.in. nieusieciowany kwas hialuronowy, w celu uzyskania rewitalizacji skóry. Większość preparatów dostępnych na rynku do mezoterapii igłowej działa efektywnie, ale wybiórczo na odnowę skóry. Vital Injector 2 zapewnia kompleksową odnowę skóry na wielu poziomach.

Jakie są wskazania do mezoterapii igłowej?

Zastosowanie mezoterapii igłowej w medycynie estetycznej jest bardzo szerokie. Podstawowymi wskazaniami do zabiegu są:

 • potrzeba nawilżenia skóry
 • odmłodzenie, regeneracja, poprawa wyglądu skóry
 • redukcja drobnych zmarszczek 
 • wiotczenie skóry
 • redukcja przebarwień
 • redukcja cieni pod oczami
 • ujędrnienie, przywrócenie elastyczności skóry
 • leczenie rozstępów i blizn
 • leczenie cellulitu 
 • leczenie i profilaktyka wypadania włosów (mezoterapia skóry głowy)
 • terapia antystarzeniowa 

 Mezoterapia pod oczy

Mezoterapia pod oczy polecana jest osobom borykającym się ze zmarszczkami mimicznymi pod oczami, zwłaszcza „kurzymi łapkami”, cieniami i opuchlizną. Mezoterapia oczu to również dobry sposób na poprawienie gęstości i jakości skóry. 

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy polega na podaniu substancji aktywnych pobudzających wzrost włosów i przeciwdziałających łysieniu. Jest to obecnie jeden z najskuteczniejszych zabiegów w walce z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów.

Mezoterapia brzucha

Mezoterapia brzucha polega na wstrzyknięciu substancji aktywnych w skórę brzucha za pomocą cienkich igieł. Podczas zabiegu mezoterapii skóra w tym obszarze staje się bardziej elastyczna i jędrna. 

Mezoterapia biustu

Mezoterapia igłowa biustu to skuteczny sposób na walkę z rozciągniętą i wiotką skórą tej partii ciała. Po mezoterapii biust jest ujędrniony, podniesiony, a skóra lepiej nawilżona

Mezoterapia dłoni

Wygląd dłoni jest szczególnie ważny, ponieważ są one poniekąd naszą wizytówką. Odpowiednia pielęgnacja to podstawa, aby zachować na dłużej jędrną i elastyczną skórę dłoni. Jedną z metod, która przynosi doskonałe efekty w niwelowaniu oznak starzenia się dłoni, jest mezoterapia. Zabieg przynosi ukojenie zmęczonej, słabo odżywionej i przesuszonej skórze, w zależności od podanego preparatu może także służyć redukcji przebarwień. 

Mezoterapia dekoltu

Mezoterapia dekoltu to doskonały sposób na to, by zrewitalizować skórę w tym obszarze bez konieczności ingerencji chirurgicznej. Zabieg ten nie tylko poprawi ogólną kondycję skóry, ale również jej konkretne problemy, takie jak zmarszczki na dekolcie, przebarwienia, blizny.

Mezoterapia twarzy

Z wiekiem skóra traci elastyczność i jędrność, staje się sucha i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Rozwiązaniem tych problemów może być bezinwazyjny zabieg mezoterapii igłowej, który przynosi spektakularne efekty. 

Mezoterapia pośladków

Niedoskonałości pojawiające się na pośladkach bardzo często wprawiają kobiety w kompleksy. Nieestetycznie wyglądający cellulit lub rozstępy powodują, że wstydzimy się rozebrać na plaży. Na szczęście problem ten można bardzo szybko zwalczyć. Rozwiązaniem jest mezoterapia pośladków, która przynosi doskonałe efekty w zakresie poprawy elastyczności i jędrności skóry.

Mezoterapia na cellulit

Cellulit jest jedną z najpowszechniejszych kobiecych przypadłości. Dotyczy blisko 80% kobiet. W walce z tzw. pomarańczową skórką bardzo dobre efekty przynosi mezoterapia. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciu aktywnych preparatów pod postacią specjalnie przygotowanych koktajli do mezoterapii można wygładzić, ujędrnić ciało i zmniejszyć cellulit.

Mezoterapia na rozstępy

Skuteczną metodą pozbywania się rozstępów jest mezoterapia. Mezoterapia igłowa na rozstępy polega na wstrzyknięciu w głąb skóry substancji aktywnych, dzięki czemu skóra zostaje pobudzona do naturalnych procesów naprawczych i regeneracyjnych. Efektem zabiegu jest zainicjowanie przebudowy struktury skóry mikrunakłuciami orazzwiększenie jej napięcia i elastyczności. 

Mezoterapia na zmarszczki

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów mezoterapii igłowej jest mezoterapia z użyciem preparatów działających przeciwzmarszczkowo. Mezoterapia na zmarszczki to zabieg, który poprawia kondycję skóry, niweluje drobne zmarszczki oraz działa nawilżająco. 

Mezoterapia na blizny

Mezoterapię igłową stosuje się w celu zwalczania blizn potrądzikowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych. Blizny po całej kuracji stają się wyraźnie zminimalizowane, a skóra gładsza. 

Mezoterapia na trądzik 

Za pomocą unikalnych koktajli do mezoterapii np. na bazie kwasu glikolowego, metoda ta wspomaga walkę z trądzikiem. Dzięki iniekcji substancji leczniczych poprawia się stan skóry trądzikowej, z rozszerzonymi porami, a blizny potrądzikowe ulegają spłyceniu. 

Mezoterapia na przebarwienia 

Mezoterapia stanowi skuteczne narzędzie w walce z przebarwieniami skóry. Doskonale uzupełnia peelingi chemiczne czy laseroterapię. 

Efekty mezoterapii

Iwona Jędrej - kosmetolog w klinice FabMed

Ekspert radzi

Vital Injector 2 to jedno z najlepszych rozwiązań w medycynie estetycznej ostatnich lat. Prawdziwy przełom w rewitalizacji skóry. Nie ma drugiego tak skutecznego i bezpiecznego urządzenia do mezoterapii. Substancje aktywne zdeponowane dokładnie do skóry właściwej w precyzyjnych dawkach przynoszą najlepsze rezultaty w postaci poprawy nawilżenia skóry, wygładzenia, redukcji drobnych zmarszczek, blizn, przebarwień, poprawienia elastyczności i kolorytu skóry, a także pobudzają ją do samoregeneracji. Zabiegi mezoterapii w okolicy oczu niwelują cienie pod oczami i tzw. worki, a stosowane na ciało ujędrniają skórę i ją zagęszczają - mówi Iwona Jędrej, licencjonowana kosmetolog z FabMed

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty, ale najlepsze rezultaty przynosi wykonanie mezoterapii igłowej w serii. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się wykonać od 4 do 6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. 

Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii igłowej Vital Injector 2?

Efekty po wykonaniu serii zabiegów utrzymują się nawet 1,5 roku. Czas utrzymywania się efektów jest jednak uzależniony od kilku czynników, takich jak wiek, sposób pielęgnacji skóry, dbanie o ogólną kondycję organizmu (dieta, sport, używki). W celu podtrzymania efektów zaleca się wykonać zabieg przypominający co pół roku. 

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby skóry (infekcje bakteryjne i wirusowe)
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych 
 • skłonności do powstawania bliznowców
 • cukrzyca
 • opryszczka

Część z wymienionych przeciwwskazań są to tzw. przeciwwskazania względne. Oznacza to, że zabieg mezoterapii igłowej można wykonać, ale pod pewnymi warunkami. Podstawą kwalifikacji do zabiegu jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej lub dyplomowanym kosmetologiem. 

Jak przygotować się do mezoterapii igłowej?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. 

Jak przebiega mezoterapia igłowa w klinice FabMed w Warszawie?

Specjalny system, w który wyposażone jest urządzenie Vital Injector 2, sprawia, że do zabiegu mezoterapii igłowej nie jest niezbędne stosowanie znieczulenia, w odróżnieniu od tradycyjnych metod z zastosowaniem strzykawek. Oczywiście, jeśli tylko jest taka potrzeba, to pacjentom wrażliwszym na ból oferujemy znieczulenie do zabiegu . Po dokładnym oczyszczeniu skóry lekarz dobiera spersonalizowaną mieszankę substancji, którą podaje w głąb skóry. Skład mieszkanki uzależniony jest od efektu, jaki chcemy uzyskać (nawilżenie skóry, redukcja sińców pod oczami, ujędrnienie, redukcja rozstępów, rozjaśnienie przebarwień). Iniekcja odbywa się przy pomocy wieloigłowej głowicy. Wieloigłowy próżniowy system zapewnia iniekcję w różnych odległościach, za każdym razem na tę samą określoną głębokość. Dzięki jednorazowemu kartridżowi zakończonemu 5 mikroigłami preparat podawany jest w kilku miejscach jednocześnie, w tej samej dawce. W ciągu 15 minut można wykonać aż 1000-2000 wkłuć, co jest nieporównywalne z tradycyjną mezoterapią. 

Okres rekonwalescencji

W przypadku mezoterapii igłowej Vital Injector ryzyko powstawania siniaków jest mniejsze w porównaniu do tradycyjnej mezoterapii. Wielu z naszych pacjentów bezpośrednio po mezoterapii wraca do normalnego funkcjonowania bez jakiegokolwiek dyskomfortu. 

Zalecenia pozabiegowe

 • Unikanie wahań temperatur (sauny, solarium) oraz ekspozycji na słońce.
 • Nie należy rozgrzewać skóry także podczas aktywności fizycznej. 
 • Stosowanie kremów z filtrem.

Vital Injector 2 – opis technologii

Mezoterapia próżniowa Vital Injector 2 to nowa era w medycynie estetycznej. Zaawansowane technologie zastosowane w urządzeniu Vital Injector 2 zmieniają dotychczasowe oblicze rewitalizacji skóry. Pięcioigłowy system iniekcji zapewnia bezpieczne, precyzyjne i w wielu przypadkach bezbolesne zabiegi bez efektów ubocznych. Wymienny, jednorazowy filtr to gwarancja 100% higieny i sterylności. Kontrolowana głębokość iniekcji umożliwia precyzyjnie iniekcje do tkanki podskórnej i skóry właściwej, gdzie znajduje się najwięcej elastyny i kolagenu. Zabieg bezbolesnej mezoterapii wykonywany jest przy użyciu multi-igły, którą dostarczane są odpowiednio dobrane substancje. Blokada przepływu zwrotnego oraz system vaccum sprawiają, że zabieg jest komfortowy dla pacjenta. U zdecydowanej większości pacjentów bezpośrednio po zabiegu nie obserwuje się żadnych siniaków czy śladów iniekcji. 

Pod względem kontroli, precyzji i powtarzalności głębokości mikronakłuć Vital Injector 2 znacznie przewyższa swoją skutecznością jakiekolwiek dotychczasowe urządzenia do mezoterapii. 

Zalety Vital Injector 2

 • zminimalizowane ryzyko efektów ubocznych
 • bezpieczeństwo i szybkość zabiegu
 • wysoka precyzja umożliwiająca podanie odpowiedniej dawki preparatu na właściwą głębokość 
 • większy komfort zabiegu
 • brak okresu rekonwalescencji 

Jakie preparaty wykorzystuje się w mezoterapii igłowej?

Terapia nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności. Należy jednak pamiętać o tym, aby miejsca wkłucia nie dotykać, aż do momentu całkowitego wygojenia. 2-3 dni po zabiegu należy unikać także intensywnego wysiłku fizycznego oraz nadmiernych wahań temperatury (np. sauna).

Terapia preparatem Nithya nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych. 

Iwona Jędrej - kosmetolog w klinice FabMed

Ekspert radzi

Vital Injector 2 pozwala na aplikację w głąb skóry preparatów o wysokiej wiskoelastyczności w małych dawkach, takich jak: nieusieciowany kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, witaminy, minerały, aminokwasy, kwasy nukleinowe, koenzymy. W zależności od zastosowanego preparatu można uzyskać różne efekty. Nasza klinika FabMed w Warszawie do mezoterapii igłowej stosuje m.in. CYTOCARE 532, NCTF HA, CelluCare – mówi Iwona Jędrej, licencjonowana kosmetolog z FabMed 

Pragniesz, aby Twoja skóra nabrała odpowiedniej elastyczności i jędrności?
Zapraszamy do naszej kliniki na mezoterapię igłową

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące mezoterapii igłowej Vital Injector 2

Czy mezoterapia igłowa Vital Injector 2 jest bolesna?

Mezoterapia z wykorzystaniem urządzenia Vital Injector 2 jest mniej bolesna w porównaniu do tradycyjnej mezoterapii. Podczas zabiegu skóra jest delikatnie zasysana dzięki systemowi vacuum, co znacznie łagodzi dolegliwości bólowe. 

Ile trwa zabieg?

W zależności od obszaru, na jakim jest wykonywany zabieg, trwa on od 15 minut (na niewielkim obszarze) do 60 minut (na większej partii ciała). 

Czy bezpośrednio po mezoterapii igłowej można stosować makijaż?

Zaleca się, aby makijaż nałożyć najwcześniej po 24 godzinach od momentu wizyty w gabinecie. 

Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?

Mezoterapia igłowa Vital Injector 2 jest bezpiecznym zabiegiem, a ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych jest ograniczone do minimum.  

Czy mezoterapia igłowa może być wykonywana w ciąży?

Mezoterapii igłowej nie należy wykonywać w ciąży, ponieważ działanie substancji zawartych w preparatach do mezoterapii na organizm kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią nie zostało sprawdzone w badaniach klinicznych.

Jaka jest różnica pomiędzy tradycyjną mezoterapią a Vital Injector 2?

Dotychczasowe metody stosowane w tradycyjnej mezoterapii (strzykawki) nie gwarantują tak dokładnej kontroli nad ilością i głębokością podania preparatu. Dodatkowo tradycyjnej mezoterapii towarzyszą niepożądane objawy, takie jak ból, obrzęk, siniaczki, które w przypadku Vital Injector 2 są zminimalizowane. 

Czy mogę poddać się zabiegi mezoterapii igłowej, chorując na Hashimoto?

Jeśli choroba jest ustabilizowana, a poziom hormonów unormowany, nie ma przeciwwskazań, aby poddać się zabiegowi mezoterapii igłowej. 

Z jakimi innymi zabiegami można połączyć mezoterapię?

Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów i zachowując odpowiedni odstęp czasowy można mezoterapię połączyć z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Są to m.in. zabiegi laserowe, z użyciem fal radiowych, ultradźwięków, fotoodmładzanie czy karboksyterapia

Cennik mezoterapii igłowej Vital Injector 2 w Warszawie

Cennik - Mezoterapia

Wariant zabieguCenaPakiet 3 zabiegów
NCTF HA
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)600 zł 1500 zł (500 zł za zabieg)
2 obszary700 zł
1800 zł (600 zł za zabieg)
3 obszary800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)
CytoCare 532, StretchCare
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)600 zł 1500 zł (500 zł za zabieg)
2 obszary700 zł1800 zł (600 zł za zabieg)
3 obszary800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)