Nici liftingujące BARB PDO (4D)

Twarz o kilkanaście lat młodsza, bruzdy i zmarszczki zredukowane, a owal podniesiony i to wszystko bez ingerencji chirurgicznej? To nie cud, a efekt działania nici liftingujących BARB PDO, które są kolejną odsłoną nici First Lift. Względem klasycznych nici BARB PDO są mniej urazogenne, zabieg z ich użyciem jest krótszy, a obrzęki pozabiegowe mniejsze. Od dziś zabiegi nićmi BARB możesz wykonać w naszej klinice medycyny estetycznej FabMed na warszawskiej Woli. 

Cena:od 100 zł
Czas zabiegu:do 60 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1 zabieg co 2 lata
Czas utrzymywania się efektówokoło 2 lata

Dla kogo zabieg z nićmi liftingującymi BARD PDO? Wskazania

Lifting nićmi BARB PDO dedykowany jest pacjentom już po 30. roku życia. Głównymi wskazaniami do zabiegu są:

 

 • utrata jędrności i napięcia skóry
 • zmarszczki nosowo-wargowe
 • kurze łapki
 • zmarszczki na czole
 • tzw. chomiczki
 • poprawa linii żuchwy
 • opadające powieki
 • poprawa owalu twarzy
 • zmarszczki na szyi i dekolcie
 • zmarszczki na dłoniach
 • widoczne blizny i rozstępy
Chcesz skutecznie poprawić owal twarzy?
Postaw na zabiegi z nićmi liftingującymi

Jakie są efekty zabiegów z użyciem nici BARB 4D?

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Zastosowanie nici BARB 4D daje natychmiastowy efekt liftingu bez skalpela. Bezpośrednio po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek oraz poprawa konturów twarzy. Nici BARB PDO wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie, które podtrzymują tkanki podskórne. Nici rozpuszczają się w organizmie do ok. 12 miesięcy. Przez ten czas intensywnie stymulują produkcję nowego kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego w skórze, zwiększając tym samym jędrność oraz napięcie skóry. Zabieg nićmi z haczykami jest odpowiedni do liftingu czoła, policzków, brwii, linii żuchwy, szyi, dekoltu, a nawet dłoni - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu z użyciem nici BARB 4D?

Podniesienie skóry i poprawa napięcia są widoczne bezpośrednio po zabiegu, ale pełny efekt można zaobserwować po upływie 3-4 tygodni. Mimo że nici całkowicie rozpuszczają się w organizmie mniej więcej po 12 miesiącach, efekty zabiegu utrzymują się nawet dwa lata. 

Co ile należy wykonywać zabieg z nićmi liftingującymi?

Dla podtrzymania efektów zaleca się powtarzać zabieg raz na 2 lata. Nici 4D, mimo całkowitego wchłonięcia, pobudzają regeneracyjne procesy skóry, dzięki czemu skóra w miejscu ich aplikacji pozostaje w lepszej kondycji niż przed zabiegiem. 

Przeciwwskazania do zabiegu nićmi liftingującymi BARD PDO

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegów nićmi liftingującymi na twarz są:

 • ciąża i okres laktacji
 • aktywne stany zapalne w obrębie skóry
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • leczenie za pomocą leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych 

Jak przygotować się do zabiegu z użyciem nici liftingujących?

Przed zabiegiem odbywa się szczegółowa konsultacja lekarska kwalifikująca pacjenta do zabiegu. Ważne jest, aby w dniu zabiegu nie spożywać alkoholu. 

Jak przebiega zabieg wszczepienia nici liftingujących BARB PDO w klinice w Warszawie?

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym (krem z lidokainą lub znieczulenie nasiękowe). Co ważne metoda ta nie wymaga nacinania skóry, ponieważ wprowadzenie nitek liftingujących odbywa się za pomocą cienkiej kaniuli. Po wprowadzeniu nici, są one zaciągane, co powoduje otwarcie haczyków i zakotwiczenie ich w skórze. Gdy haczyki się otwierają, unoszą opadające tkanki, zapewniając tym samym efekt liftingu. 

Skutki uboczne zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu nićmi liftingującymi z haczykami skóra może być delikatnie obrzęknięta. Mogą również pojawić się krwiaki oraz zasinienia w miejscach wprowadzenia nici. Przez kilka dni pacjenci odczuwają również tkliwość. Ten stan rzeczy jest całkowicie normalną reakcją organizmu. Zwykle objawy samoistnie ustępują w ciągu maksymalnie 2 tygodni od zabiegu. Jeśli jednak tak się nie dzieje, konieczna jest konsultacja z lekarzem. 

Postępowanie po zabiegu

Przez około 2-3 tygodnie od wykonania zabiegu nićmi liftingującymi należy zrezygnować z innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, sauny, solarium, wizyt na basenie, ćwiczeń wysiłkowych. Zalecane jest również ograniczenie mimiki oraz ekspresyjnego uśmiechu. Konieczna jest również ochrona skóry kremami z wysokimi filtrami UV.

Co to są nici liftingujące BARB PDO i w jakim celu się ich używa?

Nici BARB PDO to nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków, które po wprowadzeniu w skórę, otwierają się, zapewniając efekt silnego liftingu i odmłodzenia. Efekt ten możliwy jest od uzyskania dzięki rewolucyjnemu rozłożeniu haczyków – rozmieszczone są one gęsto dookoła nici oraz w dwóch kierunkach. W tradycyjnych niciach z haczykami znajdowały się one tylko po jednej stronie. Dodatkowo nić BARB 4D jest grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu i wygładzenia skóry. Nici te wykonane są z polidioksanonu, który jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Substancja ta zaczyna się rozpuszczać w tkance stopniowo w ciągu 6-12 miesięcy, ale efekt liftingu utrzymuje się do 24 miesięcy. Cały zabieg z użyciem nici liftingujących trwa zaledwie kilka minut, ślady, jakie po zabiegu pojawiają się na skórze, są łatwe do ukrycia pod makijażem. 

Zalety nici BARB PDO

 • szybki i bezbolesny zabieg
 • brak okresu rekonwalescencji
 • bez ingerencji chirurgicznej – nici wprowadzane są za pomocą cienkiej kaniuli
 • brak widocznych nici po zabiegu 
 • efekt liftingu skóry utrzymuje się do 2 lat 
 • nici są całkowicie wchłaniane przez organizm 
Skuteczny lifting twarzy o długotrwałych efektach
Nici liftingujące BARB PDO

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące nici liftingujących BARB PDO

Z jakimi innymi zabiegami łączyć zabiegi nićmi BARB PDO?

W celu podtrzymania efektu liftingu twarzy, zachowując odpowiedni odstęp czasowy, warto stosować dodatkowe zabiegi regeneracyjne skórę, takie jak zabiegi osoczem bogatopłytkowym, kwasem hialuronowym, a także zabiegi laserowe, np. laserem frakcyjnym

Jak wygląda skóra po zabiegu nićmi BARB PDO z haczykami?

Bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić się obrzęk oraz opuchlizna. Niekiedy zdarza się również, że w miejscach wprowadzenia nici powstają delikatne siniaki, które znikają w ciągu maksymalnie dwóch tygodni. Zabieg nie pozostawia żadnych blizn.

Ile trwa zabieg nićmi BARB PDO?

Cały zabieg wszczepiania nici liftingujących trwa ok. godziny. 

Czy polidioksanon, z którego wykonane są nici liftingujące, jest szkodliwy dla organizmu?

Polidioksanon to materiał znany i powszechnie stosowany do szwów skórnych i podskórnych. Przez wiele lat wykonano na całym świecie tysiące zabiegów z użyciem tego materiału. Tak duża liczba bezpiecznie przeprowadzonych zabiegów świadczy, że nici BARB PDO z polidioksanonu są całkowicie bezpieczne dla organizmu. 

Czy nici liftingujące BARB PDO zostają w skórze do końca życia?

Nici liftingujące BARB 4D wykonane są z substancji, które ulega stopniowemu rozpuszczaniu w skórze. Proces rozpuszczania nici trwa od 6 do 12 miesięcy, efekty zabiegu utrzymują się jednak dłużej – nawet 2 lata. 

Czy zabieg nićmi Barb PDO boli?

W czasie zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg nie jest bolesny. 

Czym różnią się nici BARB PDO z haczykami od nici bezhaczykowych?

Nić z haczykami jest nieco grubsza od nici tradycyjnej, co maksymalizuje efekt liftingu. Haczyki kotwiczą także nici w konkretnym miejscu w skórze, dzięki czemu staje się ona napięta.