Mezoterapia, terapia kolagenowa NITHYA

Nithya jest preparatem do zabiegów mezoterapii igłowej zawierającym atelokolagen, czyli czysty kolagen analogiczny, który występuje w naszej skórze. Stymuluje on produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do wytworzenia kolagenu typu III. Mezoterapia kolagenowa Nithya spowalnia procesy starzenia się, poprawia napięcie skóry i mobilizuje ją do regeneracji, co przekłada się na młodszy wygląd. Ten innowacyjny zabieg odmładzający możesz wykonać w naszym gabinecie medycyny estetycznej FabMed na warszawskiej Woli.

Cena:1000 zł
Czas zabiegu:do 30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów3 zabiegi w odstępach 2-3 tygodniowych
Czas utrzymywania się efektówok. 12-18 miesięcy

Co to jest mezoterapia kolagenowa Nithya?

Mezoterapia kolagenowa Nithya to procedura oparta o działaniu kolagenu w pełni zgodnego z kolagenem występującym w skórze. Preparat Nithya zawiera czysty kolagen nowej generacji, który uzupełnia jego ubytki w skórze związane z upływem czasu oraz stymuluje komórki skóry do ponownej produkcji kolagenu, dzięki czemu proces starzenia się zostaje spowolniony.

Pod wpływem terapii kolagenowej drobne zmarszczki zostają spłycone, a cera staje się nawilżona i rozjaśniona. Nithya przynosi również doskonałe efekty w ujędrnianiu skóry na pośladkach, udach, brzuchu czy ramionach.

Jaką rolę w skórze pełni kolagen?

Nie bez powodu mówi się, że kolagen to składnik młodości. Jest to białko stanowiące jeden z podstawowych budulców skóry. Jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do utrzymania młodego i zdrowego wyglądu. Kolagen odpowiada za gęstość, sprężystość, elastyczność i jędrność skóry. Niestety wraz z upływem lat ilość włókien kolagenowych i elastyny stopniowo się zmniejsza. Powoduje to, że skóra traci jędrność, staje się coraz wiotka, nabiera tendencji do wiotczenia. Pojawiają się na niej także zmarszczki i bruzdy.

Czujesz, że z wiekiem Twoja skóra traci jędrność i sprężystość?
Postaw na zastrzyki młodości w postaci terapii kolagenowej NITHYA

Dla kogo terapia kolagenowa NITHYA? Wskazania

Główne wskazania do terapii kolagenowej NITHYA: 

  • wiotka skóra
  • bruzdy (np. na szyi)
  • mezoterapię kolagenową stosujemy także w leczeniu nadmiernego wypadania włosów
  • utrata nawilżenia skóry

Terapia kolagenowa NITHYA polecana jest również jako zabieg wspomagający rekonwalescencję skóry po zabiegach medycyny estetycznej. 

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Nithya to jedyny na rynku preparat tego typu posiadający osobną wersję na ciało oraz na twarz. Różnią się one między sobą stężeniem kolagenu. Terapię kolagenową można przeprowadzić w zasadzie na każdej partii ciała, gdzie skóra traci elastyczność m.in. na podbródku, szyi, grzbietach dłoni, podbrzuszu, udach - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Efekty zabiegów NITHYA

Terapia kolagenowa Nithya spowalnia proces starzenia się skóry i mobilizuje ją do regeneracji. Zabieg Nithya nie tylko ujędrnia skórę, ale również pozwala pozbyć się zmarszczek, rozstępów, blizn. Dodatkowo zwiększa napięcie skóry, sprawiając, że wygląda ona młodziej.

Mezoterapia kolagenowa na twarz

Preparat NITHYA zastosowany na twarz to skuteczne narzędzie w walce z oznakami starzenia się skóry. Terapia dedykowana jest osobom po 30. roku życia, które zaobserwowały u siebie pierwsze oznaki starzenia skóry – zmarszczki, utratę jędrności skóry, niedostateczne nawilżenie twarzy. 

Mezoterapia kolagenowa na ciało

Terapia kolagenowa na ciało pomocna jest wtedy, kiedy chcemy zmniejszyć widoczność blizn oraz rozstępów lub gdy potrzebujemy zregenerować ciało po lecie (np. intensywnym opalaniu).

Kiedy widoczne są efekty zabiegów kolagenowych NITHYA?

Pierwsze efekty zabiegu z kolagenem NITHYA widoczne są już po jednej iniekcji. Jednak pełne rezultaty poprawy jędrności skóry, spłycenia zmarszczek, redukcji blizn i przebarwień pacjent może zaobserwować po wykonaniu serii zabiegów.

Ile zabiegów z kolagenem NITHYA należy wykonać?

W celu uzyskania jak najlepszych efektów rekomendujemy serię około 3 zabiegów w odstępie 2-3 tygodniowym. Należy przy tym zaznaczyć, że każdy pacjent może mieć zróżnicowane potrzeby zabiegowe i indywidualne cechy skóry, które decydują o ostatecznej liczbie zabiegów i efektach końcowych.

Jak długo utrzymują się efekty terapii kolagenowej NITHYA?

Efekty spłycenia zmarszczek oraz poprawy jędrności skóry utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. Po serii zabiegów przeprowadzonych celu zredukowania blizn oraz rozstępów efekty są trwałe.

Przeciwwskazania do mezoterapii kolagenowej

Głównymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegów kolagenowych Nithya są:

  • ciąża i okres laktacji
  • aktywny stan zapalny w miejscu przeprowadzenia zabiegu
  • choroby nowotworowe
  • choroby autoimmunologiczne
  • opryszczka
  • aktywny trądzik

Zabieg kolagenowy NITHYA poprzedza konsultacja, która kwalifikuje pacjenta do podjęcia terapii. 

Jak przygotować się do terapii kolagenowej?

Kuracja kolagenowa Nithya nie wymaga specjalnych przygotowań. Przed zabiegiem, podczas konsultacji wstępnej, lekarz szczegółowo omawia przebieg terapii.

Jak przebiega mezoterapia kolagenowa NITHYA w klinice FabMed w Warszawie na Woli? Opis procedury

Zabieg rozpoczyna się od podania kremu znieczulającego z lidokainą. Po ok. 30-60 minutach znieczulania jest podawany preparat Nithya zawierający 70 mg czystego kolagenu na odpowiednią głębokość do skóry właściwej lub na głębokości granicy między skórą właściwą, a tkanką podskórną za pomocą cieniutkiej igły. Zabieg trwa od 20 do 30 minut. Po jego wykonaniu lekarz ocenia stan skóry i ustala termin powtórzenia kuracji z zachowaniem dwutygodniowego odstępu. Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Zalecenia po zabiegu

Terapia nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności. Należy jednak pamiętać o tym, aby miejsca wkłucia nie dotykać, aż do momentu całkowitego wygojenia. 2-3 dni po zabiegu należy unikać także intensywnego wysiłku fizycznego oraz nadmiernych wahań temperatury (np. sauna).

Skutki uboczne

Terapia preparatem Nithya nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych.

Jak wygląda skóra po terapii kolagenowej NITHYA?

Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona. Może także pojawić się lekki obrzęk lub małe siniaki. Zmiany te mają jednak charakter krótkotrwały i zwykle samoistnie znikają w ciągu 2-7 dni.

Nithya – nowoczesny preparat do mezoterapii kolagenowej

Nithya to nowej generacji kolagen typu I produkowany przez włoską firmę EURORESERCH. Wieloletnie doświadczenie w produkcji produktów kolagenowych pozwoliło na stworzenie preparatu o jak najmniejszych skutkach ubocznych. Idealnie dobrane stężenie kolagenu sprawia, że zabieg odznacza się wysoką skutecznością. Preparat Nithya przeznaczony jest do odbudowy i regeneracji skóry, nawet tych najdelikatniejszych okolic twarzy. Stymuluje produkcję kolagenu oraz fibroblastów, co prowadzi do poprawy kondycji skóry. Procedura zabiegowa jest mało inwazyjna i bezpieczna, nie wymaga również długiego okresu rekonwalescencji.

Nowoczesna terapia kolagenowa NITHYA
Umów się na zabieg

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące mezoterapii kolagenowej Nithya

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po zabiegu?

Po zabiegu zalecamy stosować  preparaty nawilżające, łagodzące, także środki z arniką lub heparyną, by przyspieszyć leczenie możliwych po mezoterapii Nithya siniaczków.

Jakie obszary skóry można leczyć preparatem Nithya?

Zabiegi kolagenowe Nithya stosuje się zarówno w obrębie twarzy, jak i ciała. Preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy nawet tych najdelikatniejszych okolic twarzy, takich jak usta, oczy czy szyja.

Czy kolagen Nithya może powodować reakcje alergiczne?

Kolagen typu I zawarty w preparacie Nithya jest w pełni bezpieczny dla organizmu i nie powoduje reakcji alergicznych. Został on wyprodukowany w taki sposób, aby zachować dokładną strukturę biochemiczną, którą mamy w organizmie. Mówi się, że jest to preparat ,,hipoalergiczny”.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Kto wykonuje zabieg mezoterapii kolagenowej?

Zabieg wykonuje lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog.

Jakie są zalety terapii kolagenowej Nithya?

Zabieg Nithya to terapia uniwersalna. Oznacza to, że doskonale spełni oczekiwania skóry młodej, jak również tej dojrzałej. Zabieg kolagenowy jest bezpieczny, procedura zabiegowa nie jest skomplikowana – preparat podawany jest w skórę jak klasyczna mezoterapia. Ogromną zaletą preparatu Nithya jest to, że nie ma on właściwości antygenowych, czyli nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych.

Jakie są opinie pacjentów na temat mezoterapii kolagenowej Nithya?

Mezoterapia Nithya cieszy się dobrymi opiniami wśród pacjentów. Klienci naszej kliniki w Warszawie cenią sobie zabieg za szybkie efekty widoczne już po pierwszym zabiegu, które narastają i utrwalają się po każdej sesji zabiegowej.

Z jakimi innymi zabiegami łączyć terapię kolagenową?

Zabiegi Nithya można wykonać po medycznym oczyszczaniu skóry (hydrodermabrazja) lub w odpowiednim odstępie czasowym połączyć z zabiegami laserowymi np. (ujędrnianiem skóry Clear Lift). Nie zaleca się łączyć zabiegu Nithya podczas jednej sesji z peelingami chemicznymi.

Cennik mezoterapii kolagenowej w Warszawie

Cennik - Mezoterapia kolagenowa

Wariant zabieguCenaPakiet 3 zabiegów
NITHYA 1 amp 5 ml – do wykorzystania na jeden, dwa lub trzy obszary (twarz /szyja/dekolt)1 000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)
LINERASE 1 amp 5 ml – do wykorzystania na jeden, dwa lub trzy obszary (twarz /szyja/dekolt)1 100 zł2700 zł (900 zł za zabieg)