Zabiegi osoczem bogatopłytkowym na twarz i włosy

Terapia osoczem bogatopłytkowym ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Osocze bogatopłytkowe najczęściej stosuje się w celu odnowy skóry twarzy (“wampirzy lifting”), a także w leczeniu łysienia. Samo osocze bogatopłytkowe jest specjalnie przygotowanym preparatem krwiopochodnym, który pozyskuje się z krwi osoby poddającej się zabiegowi. Po pobraniu krew zostaje odwirowana. Uzyskany w ten sposób preparat zawiera czynniki wzrostu, które stymulują procesy regeneracyjne w tkankach. 

Cena:od 550 zł
Czas zabiegu:ok. 60 minut
Znieczulenie:TAK/NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów4-6 zabiegów co 3 tygodnie
Czas utrzymywania się efektówod kilku do kilkunastu miesięcy

Spis treści rozwiń

Co to jest osocze bogatopłytkowe i jak się je uzyskuje?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to autologiczny preparat krwiopochodny otrzymywany z własnej krwi pacjenta i zawierający zwiększoną liczbę płytek krwi. Osocze bogatopłytkowe cechuje zwiększone stężenie tzw. płytkopochodnych czynników wzrostu, które pełnią kluczową funkcję we wspomaganiu procesów regeneracyjnych tkanek. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu pobudzają komórki skóry do odbudowy, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. Skóra staje się młodsza, gładsza, bardziej elastyczna. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego polegają na zastosowaniu techniki iniekcji. Celem iniekcji jest stymulacja, regeneracja starzejących się i uszkodzonych komórek tkanki skórnej i podskórnej oraz wytwarzanie nowej tkanki skóry. 

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej

Osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej w zabiegach na twarz oraz włosy. Wykorzystuje się je w przypadku słabego napięcia skóry, w celu korekcji drobnych zmarszczek. Osocze bogatopłytkowe przynosi również bardzo dobre efekty u pacjentów z widocznymi oznakami zmęczenia, kiedy skóra wymaga intensywnej regeneracji i rewitalizacji. Znajduje także szerokie zastosowanie w leczeniu łysienia. Osocze bogatopłytkowe na włosy jest zabiegiem polecanym osobom zmagającym się z problemem nadmiernego wypadania włosów, w tym łysieniem plackowatym, a także ich osłabieniem. 

Chcesz zregenerować skórę i wygładzić zmarszczki?
Umów się na zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego

Wskazania do zabiegów osoczem bogatopłytkowym

 • odnowa skóry twarzy, szyi i dekoltu
 • redukcja zmarszczek
 • korekcja blizn potrądzikowych (w połączeniu z mikronakłuwaniem, mezoterapią lub frakcyjnym laserem ablacyjnym)
 • korekcja rozstępów
 • osłabienie włosów
 • nadmierne wypadanie włosów
 • łysienie (plackowate, androgenowe, telogenowe)
 • przerzedzenie włosów

Efekty wampirzego liftingu – ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym

Po wampirzym liftingu poprawia się koloryt skóry oraz jej struktura. Zwiększa się także jędrność skóry, staje się ona grubsza, bardziej napięta. Wykonanie serii wampirzego liftingu pozytywnie wpływa na poprawę owalu twarzy i spłycenie zmarszczek mimicznych. Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym przynosi także bardzo dobre efekty u osób, które chcą pozbyć się rozstępów oraz blizn potrądzikowych.

  Ile zabiegów wampirzego liftingu należy wykonać?

  Najlepsze efekty pacjent może zaobserwować po wykonaniu serii zabiegów. Zaleca się wykonać od 4 do 6 zabiegów w odstępach co 3 tygodnie. Aby jak najdłużej podtrzymać efekty, wskazane jest także przeprowadzanie 1-2 zabiegów podtrzymujących w ciągu roku. Rekomendowana liczba zabiegów w serii uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry oraz efektów, jakich oczekuje pacjent. 

  Kiedy widoczne są efekty wampirzego liftingu z osoczem bogatopłytkowym?

  Pierwszy efekty wampirzego liftingu widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak najlepsze rezultaty pacjent może zaobserwować po upływie około 3 miesięcy od przeprowadzonej serii zabiegów. 

  Jak długo utrzymują się efekty ostrzykiwania twarzy osoczem bogatopłytkowym?

  Efekty serii zabiegów osoczem bogatopłytkowym utrzymują się na skórze nawet przez kilkanaście miesięcy. Jest to uzależnione od kilku czynników. 

  Radosław Rzepnikowski

  Ekspert radzi:

  Czas utrzymywania się efektów wampirzego liftingu uzależniony jest od indywidualnych cech pacjenta, takich jak wiek, predyspozycje genetyczne, stan skóry i sposób jej pielęgnacji - mówi lek. Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z kliniki FabMed

  Jak przygotować się do zabiegów z osoczem bogatopłytkowym na twarz?

  Przed zabiegiem osoczem bogatopłytkowym pacjent powinien się nawadniać. Należy przyjmować około 2-3 litrów płynów w dniu poprzedzającym zabieg. Dzięki temu lekarz jest w stanie uzyskać więcej osocza. Ponadto przed zabiegiem pacjent nie powinien przyjmować leków z grupy NLPZ – niesteroidowe leki przeciwzapalne. Każdy zabieg w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie na Woli poprzedza szczegółowa konsultacja, podczas której specjalista wykluczy wszelkie przeciwwskazania, opisze przebieg terapii oraz zalecenia pozabiegowe.

  Jak przebiega wampirzy lifting w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

  Przed zabiegiem osocza bogatopłytkowego pobierana jest od pacjenta krew, z której następnie uzyskuje się osocze z wysoką zawartość płytek krwi. Aby oddzielić czerwone krwinki (erytrocyty) od osocza zawierającego płytki krwi, lekarz wykorzystuje specjalistyczną wirówkę. Po dodaniu składnika aktywnego otrzymuje osocze bogatopłytkowe, które może zostać użyte do zabiegu. Tak otrzymany produkt wstrzykuje się pacjentowi na zasadzie klasycznej mezoterapii igłowej. Czas procedury śródskórnego podania osocza bogatopłytkowego zależy przede wszystkim od wielkości obszaru poddanego zabiegowi. Wraz z pobraniem krwi i odwirowaniem osocza zabieg trwa zazwyczaj około 60 minut. 

  Jak wygląda skóra twarzy bezpośrednio po zabiegu osoczem bogatopłytkowym?

  Bezpośrednio po wampirzym liftingu skóra jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Może wystąpić także lekki obrzęk i tkliwość, rzadziej ból. Objawy te jednak ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Długotrwała rekonwalescencja po wampirzym liftingu nie jest konieczna. 

  Zalecenia po wampirzym liftingu

  Po wykonaniu wampirzego liftingu należy unikać eksponowania obszaru zabiegowego na promieniowanie słoneczne, a także bezwzględnie stosować filtry ochronne (przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu). Przez około 3-5 dni od ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym należy zrezygnować z sauny, basenu, gorących kąpieli, aktywności fizycznej. Na skórę można nakładać preparaty łagodzące. 

  Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym

  Mezoterapia igłowa skóry głowy to innowacyjna metoda wykorzystywana w leczeniu chorób włosów, w tym łysienia i ich nadmiernego wypadania. Zabiegi na włosy z osoczem bogatopłytkowym polegają na wykorzystaniu osocza krwi pacjenta, które zawiera cenne składniki aktywne, pobudzające regenerację i kompleksową biostymulację skóry głowy. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym stymulują pracę cebulek włosowych, redukując przy tym ilość wypadających włosów, a także pobudzając je do intensywnego wzrostu. Dodatkową zaletą terapii osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy jest to, że osocze pozyskuje się z własnej krwi pacjenta. Jest to więc materiał biozgodny, co niweluje ryzyko alergii oraz innego rodzaju nietolerancji. 

   Efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym na włosy

   Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym odżywia cebulki włosów, dzięki czemu włosy zaczynają szybciej rosnąć i stają się gęstsze. Stopniowo zatrzymany zostaje także proces nadmiernego wypadania włosów. Osocze bogatopłytkowe stymuluje porost nowych włosów, a także w wyraźny sposób poprawia ich kondycję. 

   Ile zabiegów na włosy z osocza bogatopłytkowego należy wykonać?

   Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, terapię wzmacniającą włosy osoczem bogatopłytkowym należy wykonać w serii 3-5 zabiegów w odstępach co 4-6 tygodni. O ostatecznej ilości zabiegów decyduje w porozumieniu z pacjentem lekarz podczas konsultacji. 

   Kiedy widoczne są efekty zabiegu osoczem na włosy?

   Efekty zabiegu osoczem na włosy pojawiają się po upływie około 3 miesięcy. Jest to związane z naturalnym cyklem wzrostu włosa. Jednak pierwsze rezultaty są widoczne znacznie szybciej. Już po upływie około 3-4 tygodni pacjenci mogą zaobserwować, że wypadnie włosów zostało zahamowane, a ich kondycja uległa poprawie.

   Jak przygotować się do zabiegu osoczem bogatopłytkowym na łysienie?

   W przypadku iniekcji osocza bogatopłytkowego na skórę głowy bezpośrednio przed zabiegiem należy umyć włosy. Nie powinno się również stosować żadnych produktów do stylizacji.

   Jak przebiega mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym w klinice FabMed w Warszawie?

   Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym przeprowadzana jest w klinice medycyny estetycznej przez doświadczonego lekarza i przebiega w dwóch etapach. Na początku od pacjenta pobierana jest krew żylna. Po odwirowaniu uzyskujemy osocze. Przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego (PRP) podawany jest metodą mezoterapii igłowej podskórnie w miejsca dotknięte problemem nadmiernego wypadania włosów. Zabieg wykonuje się zarówno na czubku głowy, jak i na skroniach i nad czołem.

   Zalecenia po zabiegu osoczem bogatopłytkowym na łysienie

   Nie istnieją specjalne zalecenia pozabiegowe. Bezpośrednio po terapii wzmacniającej włosy osoczem bogatopłytkowym można powrócić do codziennych czynności. Zaleca się jedynie, aby bezpośrednio po zabiegu mezoterapii skóry głowy nie myć włosów przez 2 dni. Nie należy również korzystać z basenu, sauny, solarium, gorących kąpieli przez około 3-5 dni od zabiegu. Uzupełnieniem mezoterapii skóry głowy powinno być stosowanie kosmetyków do codziennej pielęgnacji włosów zaleconych przez lekarza. 

   Skutki uboczne po zabiegu na włosy z osoczem bogatopłytkowym

   Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, widoczne pęcherzyki na skutek wprowadzenia preparatu, ból, tkliwość. Objawy te zwykle samoistnie ustępują w ciągu kilku dni. 

   Przeciwwskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym

   Poniżej przedstawiamy listę ogólnych przeciwwskazań do zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego:

    

   • ciąża i karmienie piersią
   • choroby nowotworowe
   • choroby autoimmunologiczne
   • aktywne infekcje skórne 
   • cukrzyca
   • opryszczka
   Masz problem z nadmiernie wypadającymi włosami?
   Nie zwlekaj. Umów się na zabieg osoczem bogatopłytkowym na włosy

   FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegów osoczem bogatopłytkowym

   Czy zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest bolesny?

   Zabieg może być odczuwalny dla Pacjentów. Podobnie, jak w przypadku klasycznej mezoterapii, Pacjent odczuwa moment ukłucia igłą. 

   Czy zabieg osoczem bogatopłytkowym można wykonywać latem?

   Zabieg osoczem bogatopłytkowym najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, ponieważ po zakończonej terapii ani między zabiegami nie powinno się eksponować obszaru poddanego kuracji na działanie promieni słonecznych. W okresie okołozabiegowym należy chronić skórę kremami z wysokimi filtrami. 

   W jakim wieku można przeprowadzić wampirzy lifting?

   To, w jakim wieku przeprowadza się wampirzy lifting, uzależnione jest od kondycji skóry. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wampirzy lifting wykonać już poniżej 35. roku życia w celach profilaktycznych i przeciwstarzeniowych. Zabiegowi mogą się więc poddać zarówno osoby starsze, jak i młodsze. 

   Ile kosztuje zabieg osoczem bogatopłytkowym?

   Cena zabiegu osoczem bogatopłytkowym w naszej klinice w Warszawie uzależniona jest m.in. od obszaru, na którym zabieg zostanie przeprowadzony. Szczegółowy koszt terapii osoczem bogatopłytkowym podaje pacjentowi lekarz podczas konsultacji. 

   Czy zabieg osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczny?

   Jedną z największych korzyści zabiegu jest fakt, że osocze bogatopłytkowe jest w pełni biokompatybilne. Reakcje alergiczne zdarzają się rzadko. 

   Jakie korzyści wynikają z zastosowania osocza bogatopłytkowego?

   W wyniku zastosowania osocza bogatopłytkowego w obrębie twarzy poprawia się koloryt, gęstość oraz jędrność skóry. Z kolei zabiegi wykonane na skórę głowy przyczyniają się do wzmocnienia włosów i zahamowania ich wypadania. 

   Czy wampirzy lifting to ostrzykiwanie skóry własną krwią?

   Wampirzy lifting wykonywany jest osoczem wyizolowanym z krwi pobranej od pacjenta, stymulującym skórę do intensywnej regeneracji i odbudowy. 

   Czy zabieg osoczem bogatopłytkowym sprawdzi się u alergików?

   Osocze bogatopłytkowe to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który doskonale sprawdzi się u alergików oraz u osób z problemami wrażliwej skóry. Osocze bogatopłytkowe nie wywołuje obronnej reakcji organizmu, ponieważ podczas zabiegu nie zostaje wprowadzona do niego żadna obca substancja. 

   Ile trwa zabieg osoczem bogatopłytkowym?

   Czas zabiegu zależy przede wszystkim od wielkości obszaru zabiegowego i zazwyczaj – wraz z pobraniem krwi od pacjenta i odwirowaniem z niej osocza – wynosi ok. 60 minut. 

   Czy po zabiegu osoczem bogatopłytkowym pacjent potrzebuje rekonwalescencji?

   Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności. Nie jest wymagana długotrwała rekonwalescencja. 

   Czy osocze bogatopłytkowe ma lepsze działanie niż kwas hialuronowy?

   Każdy z tych preparatów działa inaczej. Kwas hialuronowy jest doskonałym wypełniaczem albo – w postaci nieusieciowanej – intensywnie nawilża skórę, podczas gdy podstawowym celem i korzyścią stosowania osocza bogatopłytkowego jest regeneracja skóry. Każdy z zabiegów przynosi zatem inny efekt, dlatego warto wcześniej umówić się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze najlepszy zabieg do potrzeb pacjenta.

   Cennik osocza bogatopłytkowego na twarz i włosy w Warszawie

   Cennik - Osocze bogatopłytkowe

   ZabiegCenaPakiet 3 zabiegów
   Mezoterapia 1 amp.700 zł
    1600 zł (533 zł za zabieg)
   Mezoterapia 2 amp. 900 zł
    2100 zł (700 zł za zabieg)
   Osocze bogatopłytkowe dodane po zabiegu z laserem frakcyjnym (należy dodać cenę zabiegu laserem)200 zł