Peelingi medyczne

Zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej FabMed w Warszawie na peelingi medyczne, które poprawiają wygląd skóry poprzez złuszczenie zrogowaciałej warstwy naskórka i stymulują jej regenerację przy użyciu preparatów chemicznych. W zależności od tego, jakiego peelingu użyjemy, możemy oczekiwać różnych rezultatów – redukcji przebarwień, zaskórników, wyprysków, a także drobnych zmarszczek. Naszym pacjentom oferujemy bezpieczne i skuteczne peelingi, takie jak PRX T33, peeling migdałowy, peeling glikolowy, peeling Easy Peel TCA, peeling pirogronowy, głęboki peeling płynem Jessnera czy Yellow Peel.
Cena:od 300 zł
Czas zabiegu:od 20 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:złuszczanie się naskórka
Sugerowana seria zabiegów3-5 zabiegów co 2 tygodnie
Czas utrzymywania się efektówefekty utrzymują się do kilku miesięcy

Co to są peelingi chemiczne i w jakim celu się je stosuje?

Peelingi chemiczne, dermopeelingi, to zabiegi o właściwościach złuszczających, które dają widoczne efekty odnowy warstwy skóry i odmłodzenia. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingów medycznych skóra zostaje dokładnie oczyszczona, gładka, lepiej ukrwiona i rozświetlona. W naszym gabinecie medycyny estetycznej przygotowaliśmy szeroką ofertę peelingów chemicznych, które obok swojej podstawowej funkcji – złuszczania naskórka – pozwalają uzyskać efekty na konkretny problem skórny, np. zaskórniki, przebarwienia.

Dla kogo peelingi medyczne? Wskazania

Peelingi chemiczne z kwasami, odpowiednio dobrane do potrzeb skóry pod kątem stężenia, działają na różne problemy.

Główne wskazania do zastosowania peelingów chemicznych:

 • trądzik i zaskórniki
 • przetłuszczająca się cera
 • rozszerzone pory
 • przebarwienia
 • zmiany pigmentacyjne
 • blizny (w szczególności blizny potrądzikowe)
 • zmarszczki
Chcesz rozjaśnić przebarwienia i poprawić wygląd skóry?
Peelingi medyczne - postaw na piękną i zdrową skórę

Peelingi medyczne na trądzik

Ze względu na swoją skuteczność peelingi chemiczne bardzo często stosowane są w dermokuracjach dla cery tłustej, trądzikowej, łojotokowej, zanieczyszczonej z widocznymi zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Dla skóry wrażliwej z objawami trądziku różowatego również zostały opracowane specjalne peelingi na bazie kwasów, które działają delikatnie złuszczająco, a jednocześnie nawilżają skórę.

Peelingi medyczne na przebarwienia, blizny

Kuracje z kwasami dedykowane są osobom z przebarwieniami, bliznami, zwłaszcza bliznami potrądzikowymi i zmianami pigmentacyjnymi. Docierając do odpowiednich warstw skóry, poprawiają jej wygląd oraz kondycję, a także wykazują działanie depigmentacyjne, które polega na rozjaśnianiu przebarwień.

Peelingi medyczne na zmarszczki

Peelingi chemiczne służą poprawie wyglądu i kondycji skóry (wygładzenie zmarszczek, rewitalizacja skóry). Stanowią one skuteczny i popularny sposób minimalizowania defektów kosmetycznych oraz walki ze starzeniem się skóry.

Efekty dermopeelingów

usunięcie zrogowaciałego, martwego naskórka
 • pobudzenie skóry do regeneracji
 • odblokowanie i regulacja pracy gruczołów łojowych
 • rozjaśnienie plam i przebarwień
 • redukcja blizn
 • ujednolicenie kolorytu skóry
 • wygładzenie drobnych zmarszczek
 • złagodzenie zmian trądzikowych
 • poprawa elastyczności i jędrności skóry
 • ułatwienie składnikom aktywnym przenikania do skóry

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, należy wykonać serię zabiegów (3-5 zabiegów co 2 tygodnie).

Kiedy są widoczne efekty działania peelingów chemicznych?

Rezultat działania peelingów chemicznych jest uzależniony od grubości skóry, wrażliwości na działanie kwasów, trybu życia oraz samego zabiegu. Poprawa napięcia i wygładzenie skóry zwykle widoczne są już po pierwszym zabiegu. Pełne efekty pacjent może zaobserwować po kompletnej kuracji z użyciem kwasów.

Jak długo utrzymują się efekty?

Po wykonaniu zalecanej serii zabiegów, przy ścisłym stosowaniu zaleceń dotyczących pielęgnacji domowej, efekty zabiegu utrzymują się do kilku miesięcy.

Przeciwwskazania do peelingów chemicznych

Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania peelingów chemicznych są:

 

 • ciąża i karmienie piersią
 • nowotwory skóry
 • skłonność do powstawania blizn
 • liczne zmiany barwnikowe skóry
 • brodawki skórne
 • grzybicze zakażenia skóry
 • wykwity ropne na skórze
 • ciężkie postaci trądziku
 • po kuracji retinoidami (wymagana przerwa 6 miesięcy)
 • przerwanie ciągłości naskórka

Jak przygotować się do peelingu chemicznego?

 • Przed peelingiem nie powinno się opalać skóry na słońcu.
 • Na około 10 dni przed peelingiem nie powinno wykonywać się depilacji, mikrodermabrazji, zabiegów laserowych, gdyż mogą podrażnić skórę.
 • W przypadku peelingów chemicznych u mężczyzn w dniu zabiegu niewskazane jest golenie brody.

Jak przebiega zabieg?

Zabiegi z użyciem peelingów chemicznych składają się zwykle z kilku etapów. W pierwszym etapie skóra zwykle dokładnie oczyszczona. Właściwa część zabiegu polega na nałożeniu peelingu w formie maski na kilkanaście minut na skórę. Po upływie tego czasu preparat zostaje zmyty i w zależności od efektów oraz rodzaju peelingu aplikowane są kolejne warstwy. Po zakończeniu na twarz nakładany jest krem mającym na celu przywrócenie bariery hydrolipidowej i zapobieganie nadmiernemu wysuszaniu się skóry.

* przebieg zabiegu może się różnić w zależności od poszczególnych typów peelingów.

Iwona Jędrej - kosmetolog w klinice FabMed

Ekspert radzi

Peelingi chemiczne można stosować na twarz, szyję, dekolt oraz wybrane części ciała. W terapiach łączonych można je również połączyć z innymi procedurami, m.in. z mikrodermabrazją, mezoterapią lub zabiegami laserowymi z zachowaniem stosownych odstępów czasowych - mówi Iwona Jędrej, licencjonowana kosmetolog z FabMed

Jak wygląda skóra po peelingu chemicznym?

Peelingi chemiczne wywołują kontrolowane uszkodzenie skóry, co może powodować podrażnienie oraz kilkudniowy proces łuszczenia się skóry, który występuje zwykle po upływie 2-3 dni od zabiegu. W trakcie samego zabiegu, przy niektórych rodzajach kwasu, może wystąpić zaczerwienienie skóry, które znika w ciągu kilku godzin. Ten typ kuracji powinien być wykonywany pod ścisłą kontrolą lekarza.

Zalecenia pozabiegowe

Po kuracji z kwasami obowiązkowo należy stosować ochronę przeciwsłoneczną UV (również w pochmurne dni). Przez około 30 dni po serii zabiegów oraz pomiędzy kolejnymi zabiegami nie wolno korzystać z kąpieli słonecznych oraz solarium. Ponadto skórę należy pielęgnować odpowiednimi preparatami do pielęgnacji domowej, które nie podrażniają skóry, a pozwolą się jej zregenerować i prawidłowo odbudować naskórek.

Rodzaje peelingów chemicznych

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje peelingów, które wykonujemy w naszej klinice FabMed w Warszawie na Woli:

Peeling PRX T33 (biorewitalizacja skóry)

PRX T33 to preparat medyczny służący do biorewitalizacji skóry bez użycia igieł. Jest to peeling całoroczny (nie jest fotouczulający), stanowiący połączenie kwasu trójchlorooctowego, kojowego oraz nadtlenku wodoru. Głównymi wskazaniami do zastosowania peelingu PRX są: poprawa jędrności i napięcia skóry, rozjaśnienie skóry twarzy i ciała. PRX T33 stosowany jest także do likwidacji blizn oraz rozstępów, a także w profilaktyce przeciwstarzeniowej (anti-aging). Zabieg PRX T33 przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku – także dzieci i młodzieży (blizny po ospie wietrznej, liszajec).  Doskonale sprawdza się jako jeden z pierwszych zabiegów w medycynie estetycznej. Trwa od 10 do 15 minut. Sekret peelingu PRX T33 do biorewitalizacji tkwi w połączeniu właściwości liftingujących skórę z oczyszczającymi i wybielającymi.

Cena PRX T33 zostaje podana pacjentowi podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się łączenie peelingu z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, takimi jak mezoterapia, nici PDO, Dermapen.

Peeling migdałowy

Kwas migdałowy pochodzi z hydrolizy ekstraktu gorzkich migdałów. Liczne badania udowodniły, że wykazuje on właściwości redukujące przebarwienia, zaskórniki oraz drobne zmarszczki mimiczne. Są to jednocześnie główne wskazania do wykonania peelingu migdałowego (mandel peeling). Skóra oczyszczona po peelingu migdałowym znacznie lepiej przyjmuje substancje aktywne zawarte w kosmetykach. Peeling migdałowy to jeden z najczęściej wykonywanych peelingów w gabinetach kosmetycznych. Stosuje się go do leczenia cery trądzikowej, z łojotokowym zapaleniem skóry oraz z bliznami. Ponadto kwas migdałowy znakomicie stymuluje wytwarzanie kolagenu w skórze, a więc działa również przeciwstarzeniowo.

Peeling glikolowy

Peeling glikolowy (alfa-hydroksykwasy AHA) uzyskiwany jest z trzciny cukrowej. Kwas glikolowy działa na zasadzie rozluźniania łączeń międzykomórkowych w martwym naskórku. Dzięki temu niepotrzebne martwe komórki mogą być złuszczone. Dodatkowo oczyszcza pory, złuszcza martwe komórki, a także mobilizuje skórę ją do regeneracji. Głównymi wskazaniami do peelingu glikolowego są: łojotok, trądzik, zaskórniki, przebarwienia skóry. Peeling ten polecany jest również osobom borykającym się z suchą i szorstką skórą.

Peeling Peel TCA Kwas Trójchlorowooctowy (TCA)

Zabiegi z użyciem kwasu TCA stosowane są przede wszystkim w terapii odmładzającej. Kuracja Pixel Peel łączy mikronakłuwanie skóry urządzeniem Dermapen i głębokie złuszczanie kwasem TCA. Działanie TCA polega na progresywnej odnowie komórek skóry. Roztwór kwasy trójchlorooctowego – TCA dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry po peelingu oraz pozwala na szybką i głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej.

Peeling Pirogronowy

Peeling pirogronowy ma właściwości sebostatyczne, dermoplastyczne i antymikrobowe. Może być stosowany na zmiany ropne. Dzięki zdolności do szybkiej penetracji skóry właściwej pozwala na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych porównywalnych do peelingów z kwasem TCA. Peeling pirogronowy dedykowany jest wszystkim typom skóry – zapewnia głębokie oczyszczenie wszystkich warstw skóry, regenerację włókien kolagenowych oraz natychmiastowy efekt rozświetlenia. Reguluje pracę gruczołów łojowych, rozjaśnia plamy i przebarwienia, działa antystarzeniowo, pobudza produkcję kolagenu i elastyny w skórze. 

Głęboki peeling płynem Jessnera

Roztwór Jessner’a to roztwór alkoholowy, zawierający m.in. kwas salicylowy, kwas mlekowy i rezorcynę. Peeling płynem Jessner’a może być delikatny lub intensywny – sposób i ilość przeprowadzonych zabiegów wpływa na ostateczne rezultaty. Głęboki peeling płynem Jessnera znajduje zastosowanie w likwidacji przebarwień, wygładzaniu zmarszczek, leczeniu trądziku i zmian potrądzikowych, a także w przypadku fotostarzenia się skóry. 

Yellow Peel – Peeling odżywczy

Yellow Peel to peeling odżywczy o działaniu złuszczającym. Swoje działanie opiera na kwasie azelainowym, retinolowym, fitowym, kojowym oraz na wyciągu z rumianku. Doskonale poprawia kondycję i sprężystość skóry. Spłyca zmarszczki i napina twarz. Może być stosowany zarówno na całą twarz, jak i tylko na skórę pod oczami.

Chcesz, aby Twoja skóra była gładka i rozświetlona?
Umów się na peeling chemiczny

Kto wykonuje zabieg?

iwona jedrej kosmetolog fabmed

Iwona Jędrej
kosmetolog

marta przychodzen kosmetolog fabmed

Marta Przychodzeń
kosmetolog

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące peelingów chemicznych

Czy peeling chemiczny jest bezpieczny?

Peelingi chemiczne, zwane potocznie dermopeelignami, to bezpieczna metoda złuszczania skóry pod warunkiem, że odbywają się one pod kontrolą kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej w profesjonalnym gabinecie.

Czy złuszczanie skóry za pomocą peelingu z kwasami boli?

Zabiegi eksfoliacyjne nie bolą, ale podczas ich wykonywania może pojawić się delikatne uczucie szczypania, mrowienia lub lekkiego pieczenia. 

Co wybrać: mikrodermabrazję czy peeling chemiczny?

Zarówno mikrodermabrazja, jak i peelingi chemiczne to zabiegi o działaniu złuszczającym. Jednak mimo tego samego celu, jaki towarzyszy obu zabiegom, mikrodermabrazja i kwasy zasadniczą różnią się od siebie. Mikrodermabrazja jest zabiegiem zaliczanym do mechanicznych metod złuszczania kolejnych warstw naskórka za pomocą specjalnej głowicy ścierającej. Podczas mikrodermabrazji dochodzi do starcia powierzchniowej warstwy naszego naskórka. Z kolei peeling chemiczny to zabieg polegający na złuszczaniu martwego naskórka przy użyciu specjalnych substancji chemicznych (kwasów). Peelingi chemiczne, oprócz samego złuszczania, pozwalają uzyskać szereg cennych dla kondycji i wyglądu naszej skóry dodatkowych efektów (np. rozjaśnienie przebarwień, zwężenie porów, spłycenie blizn potrądzikowych, rewitalizacja lub ujędrnienie skóry) – wszystko zależy od substancji, jakiej użyjemy do wykonania zabiegu. Zastanawiając się nad tym, co wybrać: mikrodermabrazję czy peeling chemiczny trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jakich efektów oczekujemy. Czy to ma być głównie efekt złuszczenia, czy bardziej ukierunkowana pielęgnacja zgodna z potrzebami skóry.

O jakiej porze roku najlepiej wykonywać peelingi chemiczne?

Peelingi chemiczne najlepiej wykonywać zimą, wczesną wiosną lub jesienią. Peelingów kwasowych nie powinno się wykonywać latem, ponieważ wtedy skóra jest najbardziej narażona na promieniowanie UV, co skutkuje pojawieniem się plam i przebarwień. Wyjątkiem jest peeling PRX T33, niefotouczulający, który można wykonywać przez cały rok.

Cennik peelingów chemicznych w Warszawie

Cennik - Peelingi medyczne

ZabiegCenaPakiet 3 zabiegów
Peeling chemiczny medyczny na twarz, dobierany indywidualnie do pacjenta (salicylowy, Easy Peel – TCA 35%, Jessnera)300 zł600 zł (200 zł za zabieg)
Peeling PRX-T33 (1/2/3 obszary)400 zł / 600 zł / 800 zł900 zł / 1200 zł / 1500 zł
(cena za 3 zabiegi na 1/2/3 obszary)
Peeling salicylowy na plecy450 zł1050 zł (350 zł za zabieg)