Plexr – podnoszenie, lifting, korekcja powiek bez skalpela

Skóra wokół oczu zmienia się wraz z upływem lat. Kiedyś gładka, a z wiekiem staje się ciemniejsza i pomarszczona. Sińce pod oczami czy opadające powieki są zwykle jednymi z pierwszych zauważalnych objawów starzenia się skóry tej okolicy. I chociaż czasu nie zatrzymamy, istnieją skuteczny sposoby na to, by przywrócić atrakcyjność spojrzenia i młodzieńczy wygląd. Jednym z nich jest lifting powiek bez skalpela przy wykorzystaniu nowoczesnego urządzenia Plexr, które działa na zasadzie wytwarzania mikrowiązki plazmy. Efektem zabiegu jest podniesienie opadających powiek i uwypuklenie ich. Innowacyjny zabieg Plexr dostępny jest teraz w naszej klinice FabMed na warszawskiej Woli.

Cena:od 700 zł
Czas zabiegu:około 30 minut (+30 minut znieczulenie kremem)
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegów1-3 w odstępach około 40-dniowych
Czas utrzymywania się efektówod 2-4 lat

Czym charakteryzują się opadające powieki?

Opadające powieki to jedne z najbardziej widocznych objawów starzenia się skóry. Wszystko przez to, że skóra wokół powiek charakteryzuje się wysokim stopniem wrażliwości na działanie niekorzystnych czynników. W dodatku jest bardzo cienka i szybko się przesusza. 

Z wiekiem również tkanki mięśni stają się coraz słabsze, gorzej radzą sobie z trzymaniem skóry powiek, przez co zaczyna ona opadać. Procesy starzenia się dotyczą całego organizmu, ale efekty są najbardziej widoczne właśnie tam, gdzie skóra jest cienka i delikatna, czyli m.in. na powiekach. Opadające powieki sprawiają, że twarz wygląda smutno i dodają nam lat. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła już rozwiązanie na opadające powieki – bez igieł i bez skalpela – jest nim Plexr. 

Opadające powieki dodają Ci lat?
Umów się na korekcje powiek bez skalpela

Wskazania do zabiegu liftingu powiek bez skalpela

Głównym wskazaniem do zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Plexr są opadające powieki. Zabieg dedykowany jest osobom mającym problem z nadmiarem skóry wokół oczu. Plexr to jednak nie tylko leczenie opadających powiek. Urządzenie można wykorzystać także w wielu innych przypadłościach, takich jak:

 • utrwalone zmarszczki wokół oczu (,,kurze łapki”) 
 • utrwalone zmarszczki wokół ust (,,zmarszczki palacza”)
 • zmarszczki przy uszach 
 • przebarwienia i plamy soczewicowate
 • zmiany skórne (naczyniaki rubinowe, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, kurzajki, rogowacenie słoneczne)
 • zmiany trądzikowe
 • blizny
 • rozstępy. 

Zalety terapii PLEXR

 • Około 70% efektów widoczna jest zaraz po zabiegu.
 • Technologia Plexr nie wyłącza Pacjentów z codziennych aktywności. 
 • Urządzenie działa jedynie w obrębie naskórka bez uszkodzenia skóry. 
 • Zabieg nie wywołuje stanu zapalnego. 
 • W trakcie zabiegu zachowana jest pełna ruchomość powieki. 
 • Krótki czas regeneracji skóry. 

Efekty liftingu powiek Plexr

Na skutek działania urządzenia dochodzi do sublimacji (odparowania) naskórka i obkurczenia skóry. Efekt termiczny powoduje pobudzenie oraz wytwarzanie nowych włókien kolagenu i elastyny, w efekcie czego skóra staje się bardziej napięta. Głównym efektem zabiegu jest uzyskanie uniesionej powieki i ,,otwarcie” oka. 

Kiedy widoczne są pierwsze efekty zabiegu Plexr?

Pierwsze efekty niechirurgicznego liftingu powiek widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Jednak dla uzyskania pełnych efektów zaleca się zabieg powtórzyć. W leczeniu opadających powiek najczęściej rekomenduje się wykonanie od 1-3 zabiegów w odstępach około 40 dni w zależności od zaawansowania problemu. Liczba zabiegów jest ustalana podczas konsultacji w naszym gabinecie medycyny estetycznej na Woli. 

Jak długo utrzymują się efekty niechirurgicznego liftingu powiek Plexr?

Efekty zabiegu Plexr utrzymują się od 2 do 4 lat. Po upływie tego czasu zabieg należy powtórzyć.

Przeciwwskazania do podnoszenia powiek bez skalpela Plexr

 • stany zapalne obszaru poddawanego zabiegowi
 • aktywne choroby autoimmunologiczne
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry. 

 W przypadku pojawienia się jakichkolwiek przeciwwskazań do zabiegu zachęcamy do konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. 

Jak należy przygotować się do zabiegu korekcji powiek bez skalpela Plexr?

Zabieg korekcji powiek bez skalpela Plexr poprzedza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, podczas której szczegółowo zostanie omówiony problem pacjenta, przebieg zabiegu, wskazania do jego przeprowadzenia oraz zalecenia pozabiegowe. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. 

Jak przebiega niechirurgiczny lifting powiek Plexr w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

Procedura zabiegowa rozpoczyna się od nałożenia kremu znieczulającego. Podczas zabiegu specjalista wykonuje na wybranym obszarze skóry punkty poprzez plazmę generowaną z urządzenia Plexr. Każdy z tych punktów znajduje się w odległości około 1 cm od drugiego. Takie postępowanie pozwala na zachowanie idealnej plastyczności w ruchu powieki aż do zakończenia zabiegu. 

Każdy z uzyskanych punktów powoduje sublimację (odparowanie) powierzchniowych korneocytów. Co ważne, warstwa podstawnej skóry właściwej nie zostaje uszkodzona, nie dochodzi również do uszkodzenia tkanek sąsiednich. Podczas niechirurgicznego podniesienia brwi nie występuje krwawienie. 

Rekonwalescencja po zabiegu blefaroplastyki plazmowej Plexr

Bezpośrednio po zabiegu na skórze widoczne są małe strupki. Może pojawić się także zaczerwienienie i delikatny obrzęk. Wszystkie te objawy znikają zwykle w przeciągu tygodnia od zabiegu. W tym czasie strupków nie należy drapać, powinny one zasychać i odpadać samodzielnie. Po zniknięciu strupków naskórek w miejscu przeprowadzenia zabiegu może być lekko zaczerwieniony. Można wtedy stosować kremy przyspieszające odbudowę skóry i zmniejszające rumień. Po zabiegu wskazane jest również używanie kremów z filtrami po to, aby zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. 

Czy zabieg podniesienia powiek bez skalpela jest bolesny?

Zabieg poprzedza nałożenie kremu znieczulającego po to, aby zminimalizować odczuwany przez pacjenta dyskomfort.

Plazma zamiast skalpela? Plexr jako alternatywa dla blefaroplastyki

Jeszcze do niedawna problem opadających powiek rozwiązywano wyłącznie chirurgicznie (plastyka powiek). Obecnie lifting okolicy oka można wykonać również plazmą. Plexr jest nowoczesną procedurą stosowaną w medycynie estetycznej. Jest to jedyne w Polsce urządzenie działające na zasadzie generowania mikrowiązki plazmy, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta. Urządzenie to znajduje szerokie zastosowanie – nie tylko w medycynie estetycznej – ale również w okulistyce, stomatologii oraz ginekologii. 

doktor nauk medycznych karolina jedrzejko 2 1

Ekspert radzi

Urządzenie Plexr stanowi doskonałą alternatywę dla chirurgicznego zabiegu blefaroplastyki. Precyzyjnie aplikowana mikrowiązka plazmy działa jedynie w naskórku, dzięki czemu procesy gojenia trwają jedynie kilka dni, a zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności. Efekty liftingu powiek bez skalpela są bardzo dobre - oko staje się bardziej otwarte, dzięki czemu twarz nabiera promiennego wyglądu - mówi dr n. med. Kalina Jędrzejko, specjalistka chirurgii ogólnej i lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Co to jest plazma?

Plazma to zjonizowany gaz, który nazywany jest czwartym stanem skupienia ze względu na swoje właściwości. Zabiegi z zastosowaniem mikrowiązki plazmy to jedne z najnowszych odkryć w medycynie estetycznej. Działanie plazmy jest ograniczone do naskórka, dzięki czemu rekonwalescencja po zabiegu jest krótka. Ruchomość i funkcja okolic zabiegowych jest zachowana, nie ma szwów i przedłużonego gojenia. 

Jak działa urządzenie generujące plazmę Plexr?

Urządzenie Plexr działa na zasadzie wytwarzania kontrolowanej mikrowiązki plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma ta tworzy się między końcówką urządzenia, a skórą. Podczas zabiegu dochodzi do sublimacji naskórka, a w konsekwencji do obkurczenia skóry w miejscu działania plazmy. 

Umów się na zabieg Plexr i skorzystaj z wiedzy doświadczonych lekarzy
Zapraszamy do kontaktu

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu Plexr

Czy zabieg Plexr jest bezpieczny?

Kluczowym aspektem terapii jest bezpieczeństwo. Podczas zabiegu Plexr nie dochodzi do przepływu prądu przez gałkę oczną pacjenta, urządzenie nie powoduje uszkodzenia skóry właściwej, nie dochodzi do krwawienia. Zabieg urządzeniem Plexr jest zatem obarczony stosunkowo niewielkim ryzykiem powikłań. Technologia ta jest unikalna i chroniona patentami europejskimi.

Czy podczas zabiegu Plexr wykonywane jest nacięcie skóry?

Podczas zabiegu nie wykonuje się żadnego nacięcia skóry. Do zabiegu nie stosuje się skalpela. Jest to zabieg z zakresu chirurgii nieablacyjnej, która odbywa się bez przerywania ciągłości skóry, co eliminuje wiele możliwości komplikacji.

Opinie o zabiegu Plexr w Warszawie

Pacjenci chętnie korzystają z zabiegu Plexr w Warszawie. Dla nich najważniejsze jest to, że mogą poddać się zabiegowi bez bólu, a efekty są niemal natychmiastowe. Pacjenci po zabiegu niemal od razu mogą wrócić do codziennych czynności. 

Ile trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu wynosi około 30 minut (+ znieczulenie ok. 30 minut). 

Cennik zabiegu Plexr w Warszawie

Wszystkie osoby zmagające się z problemem opadającej powieki zapraszamy do zapoznania się z cennikiem zabiegu Plexr, który przeprowadzamy w klinice FabMed na warszawskiej Woli: 

Cennik - Plexr (korekta powiek)

Obszar twarzyCenaFabMed Specials
Powieka górna lub dolna700 zł549 zł
Dwie powieki górne lub dolne1200 zł999 zł
Dwie powieki górne i dolne2200 zł1799 zł
Usta "zmarszczki palacza"1000 zł

Cennik - Blefaroplastyka (chirurgiczna korekta opadających powiek)

ZabiegCena
Plastyka powiek górnych4000 zł
Wtórna plastyka powiek górnych5000 zł
Plastyka powiek dolnych5000 zł
Wtórna plastyka powiek dolnych6000 zł
Plastyka powiek górnych i dolnych8000 - 9000 zł