Usuwanie i wygładzanie zmarszczek mimicznych na czole

Zmarszczki na czole pojawiają się stopniowo, wraz ze starzeniem się skóry. To, jak szybko i jak głębokie zmarszczki będziemy mieli, zależy między innymi od stanu naszej skóry, prowadzonego trybu życia, uwarunkowań genetycznych czy też intensywności mimiki twarzy. Nie da się uniknąć powstawania zmarszczek czołowych, jednak z wykorzystaniem zabiegów medycyny estetycznej można je zmniejszyć lub usunąć. W klinice FabMed w Warszawie doświadczeni lekarze prowadzą m.in. zabiegi redukcji zmarszczek mimicznych czoła.

Cena:od 500 zł
Czas zabiegu:do 15 minut
Znieczulenie:NIE
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówco 4-6 miesięcy
Czas utrzymywania się efektówokoło 4-6 miesięcy

Kiedy warto usuwać zmarszczki na czole?

Aktualnie, obok wypełnienia utrwalonych zmarszczek czoła kwasem hialuronowym, redukcja zmarszczek mimicznych zastrzykami to najefektywniejsza metoda wygładzania skóry. Zabieg usuwania zmarszczek poziomych czoła dedykowany jest każdemu, kto boryka się z problemem nieestetycznych bruzd. 

Chcesz pozbyć się z czoła zmarszczek i poprawić wygląd twarzy?
Umów się na zabieg redukcji zmarszczek mimicznych czoła

Kto powinien skorzystać z usuwania mimicznych zmarszczek poziomych czoła?

Przede wszystkim na zabieg wygładzania zmarszczek na czole powinny zgłosić się osoby ze zmarszczkami widocznymi przy ekspresji twarzy. Polecamy go również tym, którzy naturalnie mają ekspresyjną mimikę bądź dużo pracują z jej użyciem. Warto wiedzieć, że taka terapia może być wykonana u stosunkowo młodych osób w celach profilaktycznych.

  Jakie efekty da usuwanie zmarszczek mimicznych na czole?

  Substancja, którą podajemy, blokuje drogę impulsu nerwowego między mięśniem a komórką nerwową. Dochodzi wtedy do relaksacji mięśni oraz rozprostowania zmarszczek. Kluczem do trwałego i naturalnego efektu jest dokładna iniekcja, ponieważ preparat działa w obrębie mięśni, do których go podano.

  Efektem usuwania zmarszczek mimicznych na czole jest więc zmniejszenie ich powstawania i widoczności. Twarz zostaje odmłodzona, a mięśnie zrelaksowane.

  Po jakim czasie widoczne będą efekty wygładzenia zmarszczek na czole?

  Pierwsze efekty zauważymy już 3-4 dni po wstrzyknięciu preparatu. Ostateczny efekt zabiegu odmładzania twarzy zobaczymy około dwa tygodnie później.

  Jak długo utrzymują się efekty usuwania zmarszczek mimicznych czoła?

  Czas utrzymywania się efektów odmładzania czoła zależy od indywidualnych cech pacjenta. Co do zasady efekty widoczne są przez 4-6 miesięcy po usuwaniu zmarszczek mimicznych czoła.

  Powtarzanie zabiegu odmładzania czoła

  To, jak często konieczne będzie powtórzenie zabiegu wygładzania zmarszczek na czole zależy od preferencji pacjenta oraz od czasu utrzymywania się efektów. Zazwyczaj jednak należy powtórzyć podanie preparatu po 4-6 miesiącach.

  Przeciwwskazania do usuwania bruzd na czole

  Warto zapoznać się z listą przeciwwskazań do usuwania zmarszczek czoła, jednak należy pamiętać, że o kwalifikacji do zabiegu w porozumieniu z pacjentem decyduje lekarz. Nie wszystkie poniższe przeciwwskazania będą wykluczać z zabiegu usuwania bruzd na czole.

  Przeciwwskazaniami do usuwania zmarszczek mimicznych na czole są:

  • przede wszystkim uczulenie na preparat i jego składniki,
  • trwające leczenie antybiotykami z grupy aminoglikozydów
  • przyjmowanie preparatów rozkurczających, np. na spastyczność,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby nowotworowe skóry,
  • choroby autoimmunologiczne (np. łuszczycowe zapalenie stawów) oraz układu sercowo-naczyniowego,
  • choroby takie jak stwardnienie zanikowe boczne, Alzheimer czy zespół Lamberta-Eatona,
  • poważne uszkodzenia skóry,
  • trwające infekcje ogólne (przeziębienie) i miejscowe (opryszczka).

   Jak przygotować się do usuwania poziomych zmarszczek na czole?

   Radosław Rzepnikowski

   Ekspert radzi:

   Nie jest wymagane specjalne przygotowanie do zabiegu. Dokładna procedura zabiegowa zostanie przedstawiona pacjentowi podczas konsultacji wstępnej - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

   Jak wygląda likwidacja zmarszczek mimicznych na czole w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

   Usuwanie zmarszczek na czole jest szybkim zabiegiem, który można zaliczyć do grupy lunchowych, trwa zaledwie kilkanaście minut. Po wstępnym oczyszczeniu skóry z makijażu oraz jej odkażeniu lekarz przystąpi do wyrysowania pomocniczych linii na czole. Następnie przechodzi do podania preparatu przy użyciu cienkich igieł.

   Jaki są zalecenia po usuwaniu zmarszczek na czole?

   Dokładne wytyczne co do pielęgnacji czoła po zabiegu wygładzania zmarszczek na czole podane będą przez lekarza. Niemniej jednak zawsze zalecamy naszym pacjentom, by unikać dotykania czoła, nie pochylać się i nie kłaść przez kilka godzin po iniekcji. Przez pierwszych kilka dni odradzamy intensywną aktywność fizyczną, chodzenie na basen, saunę czy opalanie. Warto również na kilka dni zrezygnować z zabiegów peelingujących na czoło – by nie doprowadzić do migracji preparatu.

   Jak wygląda skóra po usuwaniu zmarszczek poziomych czoła?

   Skóra po usuwaniu zmarszczek czoła w ciągu kilku-kilkunastu dni zacznie się regenerować. Wraz z relaksacją mięśni zmarszczki przestają być widoczne lub ulegają znacznemu spłyceniu. Twarz staje się widocznie młodsza, zyskuje pogodny, wypoczęty wyraz.

   Jakich preparatów używamy do usuwania zmarszczek na czole?

   W klinice FabMed wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości, sprawdzone preparaty renomowanych producentów. Są one indywidualnie dobierane do pacjenta, uwzględniając stan jego skóry czy też alergie na składniki preparatu. Wykorzystujemy je przede wszystkim do usuwania zmarszczek mimicznych górnych partii twarzy – czoła czy okolic oczu. Warto podkreślić, że preparaty najwyższej jakości są bezpieczne tylko wtedy, gdy zostają podane przez przeszkolonego i uprawnionego specjalistę w prawidłowy sposób i w odpowiedniej dawce. Przy prawidłowym zastosowaniu nie może być mowy o zmianie rysów twarzy czy też efekcie maski. Podanie preparatu w mięśnie czoła powoduje ich rozluźnienie. Skóra przestaje się marszczyć, nie ma więc zmarszczek. Taką terapię najczęściej stosujemy się do redukcji zmarszczek poziomych lub pionowych pomiędzy brwiami, tzw. lwiej zmarszczki. Można ją również stosować do niwelowania “kurzych łapek”. Ciekawostką jest, że ta sama substancja znajduje zastosowanie w leczeniu nadmiernej potliwości, ponieważ blokuje czynności gruczołów potowych.

   Planujesz wykonanie zabiegu usuwania zmarszczek na czole?
   Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania

   FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wygładzenia zmarszczek mimicznych na czole

   Czy usuwanie zmarszczek mimicznych na czole jest bezpieczne?

   Tak, prawidłowo podany preparat jest bezpieczny. Należy jednak pamiętać, by zabiegowi poddać się w renomowanej klinice medycyny estetycznej, u doświadczonego lekarza. Musi on wiedzieć, jak dobrać ilość i miejsce podania.

   Czy po zabiegu redukcji zmarszczek mimicznych na czole można pić alkohol?

   Zdecydowanie odradzamy spożywanie alkoholu co najmniej kilka dni przed i po zabiegu wygładzania czoła. Ma on bowiem działanie rozkurczowe na naczynia krwionośne. Doprowadza do zwiększenia przepływu krwi oraz zatrzymywania płynów w organizmie. Może to spowodować powstanie obrzęków oraz pękanie naczyń krwionośnych i powstawanie nieestetycznych siniaków.

   Jak bardzo boli zabieg usuwania zmarszczek mimicznych?

   Podawanie preparatu, zarówno w czoło, jak i inne części twarzy na ogół nie jest bolesne. Jedyne co może być dla pacjentów nieprzyjemne, to ukłucie (bardzo cienką) igłą oraz uczucie rozpierania.

   Ile trwa rekonwalescencja po usuwaniu zmarszczek mimicznych czoła?

   Nie jest konieczna długa rekonwalescencja po zabiegu usuwania zmarszczek mimicznych czoła. Wystarczy przez kilka dni się oszczędzać, unikać sauny, basenu czy opalania. Ważne jest jednak, by przez kilka godzin utrzymywać pionową pozycję, by nie doszło do przemieszczenia podanego preparatu.

   Jak długo trwa odmładzanie czoła?

   Zabieg usuwania bruzd na czole jest bardzo krótki, zazwyczaj trwa kilkanaście minut.

   Jakie inne zabiegi można stosować na zmarszczki na czole?

   Oprócz likwidacji zmarszczek mimicznych na czole możemy również wypełniać je z pomocą kwasu hialuronowego. Niwelowaniu zmarszczek posłuży także laser frakcyjny. Jeśli zależy nam na poprawie wolumetrii twarzy czy odświeżeniu wyglądu cery polecamy również zabiegi:

   Cennik usuwania zmarszczek mimicznych czoła w Warszawie

   Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem usuwania zmarszczek mimicznych w gabinecie FabMed na warszawskiej Woli.

   Cennik - Redukcja zmarszczek mimicznych

   ObszarCenaFabMed Specials
   Zmarszczki czoła poziome400 zł
   Zmarszczki czoła pionowe “lwia zmarszczka”400 zł
   Zmarszczki okolicy oczu “kurze łapki”400 zł
   Dwa obszary (np. zmarszczki pionowe, poziome)800 zł700 zł
   Trzy obszary (zmarszczki pionowe, poziome, kurze łapki)1200 zł950 zł
   Uniesienie brwi “otwarcie oka”400 zł
   Zmarszczki królicze200 zł
   Zmarszczki palacza (górna warga)400 zł
   Zmarszczki poniżej kącików ust- ” Linie marionetki”400 zł
   Zmarszczki brody450 zł
   Szyja (pionowe fałdy mięśnia szerokiego szyi) “szyja indycza”800-1200 zł