Scizer – liposukcja ultradźwiękowa

Oporne na odchudzanie i ćwiczenia komórki tłuszczowe gromadzą się przede wszystkim na brzuchu, ramionach, udach i biodrach. Nawet znaczna utrata wagi nie gwarantuje ich pozbycia się. Scizer, czyli liposukcja ultradźwiękowa, to nowość w medycynie estetycznej. Zabieg wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów dotkniętych problemem miejscowej otyłości oraz opornego cellulitu. Urządzenie wykorzystuje najnowocześniejszą, zaawansowaną technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej High Intensity Focused Ultrasound (HIFU), działającej na głębokości 13 mm. Zabieg Scizer jest małoinwazyjnyi dzięki znieczuleniu mniej odczuwalny dla pacjenta. Nie wymaga też długiego okresu rekonwalescencji w odróżnieniu od klasycznej liposukcji. Często wystarczy już jedna sesja zabiegowa, by zmniejszyć obwód ciała o jeden rozmiar. 

Cena:zależna od wielkości obszaru zabiegowego (brzuch 2880 zł, brzuch + boczki 4320 zł)
Czas zabiegu:od 20 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:NIE
Sugerowana seria zabiegówzazwyczaj zabieg jednorazowy, może być uzasadnione powtórzenie zabiegu po kilku miesiącach
Czas utrzymywania się efektówdegradacja komórek tłuszczowych w obszarze zabiegowym jest trwała
efekt wyszczuplenia całej sylwetki także może być długotrwały (pod warunkiem zachowania zdrowego stylu życia)

Liposukcja ultradźwiękowa Scizer – jeden rozmiar w dół

Scizer to nowoczesne urządzenie stworzone do zwalczania miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej i najbardziej uporczywego cellulitu. W sposób bezinwazyjny redukuje ilość tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała i modeluje sylwetkę. Urządzenie wykorzystuje nowoczesną technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej HIFU, wyposażone zostało w końcówkę zabiegową działającą na głębokości 13 mm, co pozwala na kontrolowane uszkodzenie adipocytów (komórek tłuszczowych) i ich przyspieszoną lipolizę (rozpad). Scizer posiada również innowacyjny skaner, który oddziałuje z fragmentem skóry o wielkości 46 mm x 46 mm, emitując wiązkę o absolutnym i jednolitym widmie. Odpowiednie nasycenie obszaru zabiegowego osiąga się dzięki precyzyjnego i równomiernemu rozproszeniu energii ultradźwięków. Rewolucyjna głowica o większej mocy, głębokości działania i polu oddziaływania zapewnia wyjątkową skuteczność zabiegu. Dzięki innowacyjnemu systemowi chłodzenia zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta. Wystarczy już jedna sesja zabiegowa, by komórki tłuszczowe zostały usunięte na stałe i zmniejszyła się ich ilość w organizmie.

 

Marzysz o idealnej sylwetce?
Umów się na nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej Scizer

Dlaczego warto wybrać zabieg Scizer? Zalety technologii

 • wysokie bezpieczeństwo
 • krótki czas zabiegu
 • bezinwazyjność
 • brak okresu rekonwalescencji
 • brak wcześniejszych przygotowań

Dla kogo odchudzanie ultradźwiękami? Wskazania do zabiegu Scizer

 • usuwanie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej opornej na odchudzanie i ćwiczenia 
 • redukcja cellulitu
 • modelowanie sylwetki
 • ujędrnianie skóry
Iwona Jędrej - kosmetolog w klinice FabMed

Ekspert radzi

Scizer służy do zwalczania miejscowo nagromadzonych nadmiarów tkanki tłuszczowej i tego najbardziej opornego cellulitu. Zabieg pomaga również wymodelować sylwetkę. Najlepsze efekty obserwują Pacjenci z BMI mniejszym niż 30 - wyjaśnia Iwona Jędrej, licencjonowana kosmetolog z kliniki FabMed

Jakie obszary ciała można modelować urządzeniem Scizer?

 • brzuch (jego górna i dolna część)
 • boczki
 • pośladki 
 • uda
 • fałdy tłuszczu na plecach i biodrach

  Jakie są efekty zabiegu usuwania tkanki tłuszczowej Scizer?

  Dzięki zautomatyzowanej głowicy i głębokiemu działaniu uzyskujemy spektakularne i naturalne efekty w postaci zmniejszenia tkanki tłuszczowej nawet o około 2,5 cm. Dodatkowym rezultatem, wynikającym z działania skupionymi ultradźwiękami na włókna kolagenowe, jest ujędrnienie skóry i poprawa jej napięcia, obserwowane 3-6 miesięcy po zabiegu.

  Kiedy widoczne są efekty zabiegu Scizer?

  Pierwsze efekty związane z wyszczupleniem obszaru zabiegowego Pacjenci mogą zaobserwować po kilku tygodniach. Finalnego rezultatu (związanego z ujędrnieniem skóry w wyniku skrócenia fibroblastów pod wpływem skupionych ultradźwięków) można się spodziewać po upływie około 3-6 miesięcy od przeprowadzenia zabiegu. 

  Ile zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej Scizer należy wykonać w celu uzyskania jak najlepszych efektów?

  Zabieg wykonuje się zazwyczaj jednorazowo. W niektórych przypadkach, dla uzyskania spektakularnego efektu, zalecany jest kolejny zabieg po upływie około 4-6 miesięcy od pierwszego. 

  Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

  Degradacja komórek tłuszczowych w obszarze zabiegowym jest trwała. Rezultat wyszczuplenia sylwetki także może być długotrwały (pod warunkiem zachowania zdrowego stylu życia). Efekt ujędrnienia skóry pod wpływem działania skupionych ultradźwięków jest również długotrwały i zazwyczaj utrzymuje się kilka-kilkanaście miesięcy. 

  Przeciwwskazania do zabiegu Scizer

  • ciąża i karmienie piersią
  • otwarte rany na powierzchni zabiegowej
  • opryszczka lub inne choroby wirusowe w obszarze poddawanym zabiegowi
  • stany zapalne w miejscu wykonania zabiegu
  • przepuklina
  • mniej niż 1 cm tkanki tłuszczowej

  Jak przygotować się do zabiegu usuwania tkanki tłuszczowej Scizer?

  Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony Pacjenta. Poprzedza go jedynie konsultacja z lekarzem lub certyfikowanym kosmetologiem, podczas której szczegółowo zostanie omówiony przebieg zabiegu. 

   Jak wygląda zabieg Scizer w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

   Po wykluczeniu przeciwwskazań i zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu lekarz lub wykwalifikowany kosmetolog podaje znieczulenie i przystępuje do określenia obszaru zabiegowego. Po tym etapie przykłada do powierzchni skóry jedną bądź dwie głowice jednocześnie, działając na różnej głębokości tkanek (9 mm i 13 mm). Dzięki dwóm głowicom można działać na wybranym obszarze, nie powodując zmian w otaczających tkankach. Fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu powodują degradację komórek tłuszczowych i inicjują proces wydalania ich zawartości z organizmu przez kolejne tygodnie. Po tym czasie Pacjent może zaobserwować ostateczny efekt wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Średnio podczas jednego zabiegu można zmniejszyć grubość tkanki tłuszczowej o około 2,5 cm, czyli 1 rozmiar. 

   Rekonwalescencja po zabiegu

   Po zabiegu Scizer nie ma okresu rekonwalescencji. Pacjent od razu może powrócić do swojej codziennej aktywności. Niekiedy możliwe jest jedynie zasinienie i obrzęk w miejscu zabiegowym. Objawy te zwykle ustępują po 7-10 dniach. 

   Jakie są zalecenia po liposukcji ultradźwiękowej Scizer?

   Należy zadbać o nawodnienie organizmu w celu zapewnienia prawidłowego metabolizowania i wydalania zawartości komórek tłuszczowych. 

    Scizer – opis technologii

    Scizer to najnowsza odsłona medycznej technologii skoncentrowanych ultradźwięków (HIFU) do nieinwazyjnego niszczenia niepożądanych komórek tłuszczowych. Dostarczona energia o częstotliwości 2MHz wnika na głębokość 9 mm lub 13 mm, bez dystrybucji ciepła na otaczające tkanki. Komórki tłuszczowe z leczonego obszaru są niszczone, ulegają degradacji, a ich zawartość jest naturalnie wydalana z organizmu (w procesach metabolicznych). Rezultaty leczenia Scizer są widoczne bezpośrednio po zabiegu i stopniowo pogłębiają się. 

    Chcesz dowiedzieć się więcej na temat precyzyjnej technologii HIFU Scizer?
    Umów się na bezpłatną konsultację

    Kto wykonuje zabieg?

    iwona jedrej kosmetolog fabmed

    Iwona Jędrej
    kosmetolog

    marta przychodzen kosmetolog fabmed

    Marta Przychodzeń
    kosmetolog

    FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Scizer

    Ile trwa zabieg?

    Zabieg trwa w zależności od obszaru od 20 minut do godziny. 

    Czy zabieg jest bolesny?

    Zabieg może być odczuwalny, dlatego wykonujemy go w znieczuleniu. Aby zwiększyć komfort Pacjenta, w urządzeniu zastosowano inteligentny system chłodzenia kontaktowego. 

    Jakie inne zabiegu na redukcję tkanki tłuszczowej, prócz Scizer, można wykonać w naszej klinice FabMed w Warszawie?

    Inne zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej, które cieszą się popularnością naszych pacjentów, to m.in. kriolipoliza CoolTech, czyli odchudzanie przez zamrażanie, liposukcja bez skalpela Endolift czy modelowanie ciała Accent Prime.

    Cennik zabiegu Scizer w Warszawie

    Cennik - Scizer

    Obszar ciałaPowierzchnia zabiegu - liczba kwadratów (każdy wykonany w 3 przejściach)CenaCena przy drugim zabiegu przeprowadzonym w ciągu 6 miesięcy
    Brzuch122880 zł2160 zł
    Dół brzucha / centralny odcinek51200 zł900 zł
    Brzuch + boki184320 zł3240 zł
    Boki81920 zł1440 zł
    Pośladki81920 zł1440 zł
    Pod pośladkami (tzw. “bananki”)81920 zł1440 zł
    Uda “małe”, 1 partia (wewnętrzne lub zewnętrzne lub przód lub tył)122880 zł2160 zł
    Uda całe324320 zł3360 zł
    Bryczesy122880 zł2160 zł
    Okolice kolan41200 zł720 zł
    Każdy dodatkowy kwadrat powierzchni ciała1200 zł