Liposukcja ultradźwiękowa, bezoperacyjny lifting twarzy i ciała ULTRAFORMER III

O atrakcyjnym i młodym wyglądzie marzy chyba każdy. Niestety wraz z upływem lat wygląd naszego ciała się zmienia. Pojawia się wiotkość, utrata jędrności, a skóra zaczyna być pokryta siateczką drobnych zmarszczek. Aby skutecznie przeciwdziałać oznakom starzenia się, współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg bezinwazyjnych zabiegów poprawiających wygląd i kondycję skóry. Jednym z nich jest innowacyjna metoda bezoperacyjnego liftingu ciała ULTRAFORMER III. Dzięki najnowszej technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound – zogniskowana wiązka ultradźwięków o wysokiej częstotliwości) możemy przeprowadzić bezinwazyjny lifting ciała, poprawić jędrność i napięcie skóry, a także wymodelować ciało. 

Cena:od 500 zł
Czas zabiegu:od 30 minut
Znieczulenie:TAK
Rekonwalescencja:TAK
Sugerowana seria zabiegówmax. 2 w odstępie kilku miesięcy, u wielu pacjentów do uzyskania pożądanych rezultatów wystarcza jeden zabieg
Czas utrzymywania się efektówod 2 do 3 lat

Dla kogo bezoperacyjny lifting twarzy i ciała Ultraformer III?

Zabieg Ultraformer III wykonuje się w celu liftingu twarzy i ciała, konturowania i poprawienia owalu twarzy oraz ujędrniania skóry. Bezoperacyjny lifting twarzy i ciała dedykowany jest osobom wiotkością skóry, brakiem jędrności, elastyczności i sprężystości, a także z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Zabieg Ultraformer III można wykonywać zarówno na twarzy, jak i ciele.

Chcesz spektakularnie odmłodzić twarz?
Umów się na innowacyjny zabieg Ultraformer III

Niechirurgiczny lifting twarzy Ultraformer III

Ultraformer III to urządzenie, które doskonale poradzi sobie z wieloma oznakami starzenia się skóry w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Jest zabiegiem nieinwazyjnym i doskonałą alternatywą dla operacyjnego liftingu. 

Wskazania do niechirurgicznego liftingu twarzy:
 

 • opadający owal twarzy
 • opadające łuki brwiowe (nieinwazyjny lifting brwi)
 • zmarszczki na czole (nieinwazyjny lifting czoła)
 • podwójny i pozbawiony jędrności podbródek (nieinwazyjny lifting podbródka)
 • wiotkość skóry szyi (nieinwazyjny lifting szyi)
 • wiotkość skóry dekoltu (nieinwazyjny lifting dekoltu)

Niechirurgiczny lifting ciała Ultraformer III

Za pomocą urządzenia Ultraformer III można przywrócić jędrność niemal każdej partii ciała – brzucha, ramion, ud, kolan, pośladków, boczków. Podstawowym zadaniem zabiegów Ultraformer III na ciało jest zmniejszenie narastających z wiekiem zwisów skórnych i zwiotczeń. Jest to doskonała metoda modelująca sylwetkę i poprawiająca napięcie skóry. 

Wskazania do niechirurgicznego liftingu ciała:

 • wiotka skóra, np. na ramionach, kolanach
 • rozciągnięta skóra po ciąży
 • spadek napięcia skóry w wyniku stosowania diet odchudzających
 • likwidacja miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej 
 • opadające piersi

Efekty liposukcji ultradźwiękowej i bezoperacyjnego liftingu Ultraformer III

 • Przywrócenie napięcia i regeneracja skóry.
 • Podniesienie opadających policzków, redukcja „chomików”.
 • Poprawienie napięcia skóry.
 • Redukcja drobnych zmarszczek.
 • Wymodelowanie ciała.
 • Ujędrnienie skóry po ciąży, kuracji odchudzającej.

Kiedy widoczne są efekty zabiegu Ultraformer III?

Proces odnowy włókien kolagenowych stopniowo postępuje przez 3-6 miesięcy i to po upływie tego czasu pacjenci obserwują ostateczne efekty. 

Jak długo utrzymują się efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy i ciała Ultraformer III?

Efekty jednorazowego zabiegu utrzymują się od 2 do 3 lat. Po upływie tego czasu skóra zwykle jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem, co związane jest z wytworzeniem nowych włókien kolagenowych i produkcją nowego kolagenu (neokolageneza). 

Jak przygotować się do lipolizy ultradźwiękowej Ultraformer III?

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie do zabiegu Ultraformer III. Podczas konsultacji wstępnej lekarz lub kosmetolog przeprowadzający zabieg wyklucza wszystkie przeciwwskazania do zabiegu, dokładnie opisuje jego przebieg oraz zalecenia pozabiegowe.

Jak przebiega zabieg Ultraformer III w naszej klinice FabMed na Woli?

Zabieg Ultraformer III polega na wielokrotnym przekładaniu do skóry głowicy urządzenia emitującego ultradźwięki o różnej mocy działające na różnej głębokości tkanek. Energia emitowana przez ultradźwięki powoduje zwiększenie temperatury i kontrolowane mikrourazy tkanek. Z jednej strony powoduje to obkurczenie włókien kolagenowych, a z drugiej degradację komórek tłuszczowych, co daje efekt wysmuklenia i liftingu. 

Jak wygląda skóra po nieinwazyjnym liftingu twarzy?

Bezpośrednio po nieinwazyjnym liftingu twarzy może pojawić się opuchlizna, delikatne zasinienie i zaczerwienienie skóry. Podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. 

Radosław Rzepnikowski

Ekspert radzi:

Po zabiegu podczas nakładania kremu skóra może wydawać się tkliwa przez 1-4 tygodni. Bardzo rzadko zdarzają się oparzenia w postaci linii lub zgrubień. Bezpośrednio po bezoperacyjnym liftingu twarzy można wrócić do codziennych czynności - mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z FabMed

Sugerowana liczba zabiegów

W większości przypadków pacjenci obserwują bardzo dobre efekty już po jednym zabiegu. Niekiedy może być wskazane powtórzenie zabiegu po upływie około 6 miesięcy.

Postępowanie po zabiegu Ultraformer III

Zabieg Ultraformer III nie wymaga specjalnego postępowania pozabiegowego. Skórę wystarczy przemywać wodą o umiarkowanej temperaturze, a także stosować odpowiednio dobrane kosmetyki. Zaleca się też unikać substancji drażniących oraz nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. 

Bezoperacyjny lifting twarzy i ciała Ultraformer III – opis technologii

Ultraformer III to nowoczesne urządzenie do liftingu twarzy i ciała, które emituje skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. W wyniku skupienia fal ultradźwiękowych na zadanej głębokości w skórze dochodzi do kontrolowanych mikrourazów, pobudzenia fibroblastów do namnażania i tworzenia nowego kolagenu. Obkurczenie włókien kolagenowych pod wpływem podwyższonej temperatury daje dodatkowo efekt liftingu. Dzięki 6 różnym końcówkom (1,5 mm, 2 mm, 3 mm, 4,5 mm, 6 mm i 9 mm) możemy działać na różnych głębokościach w celu zapewniania efektu liftingu i wysmuklenia, widocznych już po pierwszym zabiegu. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu Ultraformer III?
Umów się na konsultację

FAQ – poznaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ULTRAFORMER III

Czy zabieg jest bolesny?

Dzięki zastosowaniu znieczulenia (krem lub znieczulenie stomatologiczne) odczucia bólowe podczas zabiegu są zmniejszone.

Czy zabieg Ultraformer jest refundowany przez NFZ?

Zabieg nie jest refundowany przez NFZ. Można go wykonać jedynie w klinikach medycyny estetycznej, takich jak FabMed w Warszawie na Woli. 

Ile kosztuje liposukcja ultradźwiękowa Ultraformer III?

Koszt ultradźwiękowego liftingu uzależniony jest od części ciała, która poddawana jest zabiegowi. Za całą twarz zapłacimy więcej niż za jeden jej obszar.

Czy zabieg Ultraformer III jest bezpieczny dla Pacjenta?

Lifting za pomocą Ultraformer III, wykonywany przez odpowiednio przeszkolonego i doświadczonego lekarza lub kosmetologa jest bezpieczny dla pacjenta. Ne ma też okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych zajęć. 

Czy zabieg Ultraformer III trzeba powtarzać?

Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów zwykle wystarczy jeden zabieg, ale zdarza się, że dla uzyskania pełnego efektu należy go powtórzyć (max 2 zabiegi w odstępach kilkumiesięcznych).

Czy występują efekty uboczne zabiegu?

Niekiedy może pojawić się lekkie zaczerwienienie i obrzęk utrzymujący się od kilku godzin do kilku dni. Zdecydowanie rzadziej występują przejściowe zasinienia i drętwienia. 

W jaki sposób urządzenie Ultraformer III wpływa na tłuszcz zlokalizowany w danych partiach ciała?

Zogniskowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości rozbijają warstwy komórek tłuszczowych, które następnie są przenoszone przez układ limfatyczny do krwioobiegu, a następnie do wątroby. Komórki tłuszczowe zostają wydalone z organizmu w wyniku naturalnych procesów metabolicznych.

Z jakimi innymi zabiegami łączyć Ultraformer III?

Dla uzyskania jeszcze bardziej spektakularnych efektów, zachowując odpowiedni odstęp w czasie, zabieg Ultraformer III można połączyć z innymi metodami odmładzania skóry (botoxem, kwasem hialuronowym, osoczem bogatopłytkowym). 

Ile trwa zabieg Ultraformer III?

W zależności od okolicy poddanej zabiegowi cała procedura trwa od 30 minut do 2 godzin. 

Cennik Ultraformer III w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem zabiegu Ultraformer III w klinice medycyny estetycznej FabMed na warszawskiej Woli:

Cennik - ULTRAFORMER III (lifting HIFU)

Obszar ciałaCena 1 zabieguCena promocyjna 1 zabiegu (FabMed Specials)
powieki górne800 zł600 zł
powieki dolne700 zł500 zł
kurze łapki700 zł500 zł
cała okolica oczu (powieki górne, dolne, kurze łapki)1300 zł1000 zł
czoło700 zł500 zł
cała górna część twarzy (czoło, skronie, brwi, powieki górne i dolne, kurze łapki)1700 zł1300 zł
okolica ust1300 zł1000 zł
policzki3300 zł2500 zł
podbródek1000 zł800 zł
linia żuchwy1600 zł1250 zł
linia żuchwy + podbródek2300 zł1800 zł
policzki + linia żuchwy + podbródek (najpopularniejszy wariant zabiegu)4600 zł3500 zł
twarz5200 zł4000 zł
twarz + podbródek5900 zł4500 zł
szyja2600 zł2000 zł
szyja + podbródek3400 zł2600 zł
dekolt3300 zł2500 zł
piersi3800 zł2900 zł
ramiona4900 zł3800 zł
zewnętrzna część mięśnia piersiowego (rozpiętki)3000 zł2300 zł
brzuch4600 zł3500 zł
boczki3800 zł2900 zł
motylki (fałdki pod łopatkami)5100 zł3900 zł
okolica kolan2600 zł2000 zł
uda wewnętrzne (połowa długości)4600 zł3500 zł
uda wewnętrzne (cała długość)7200 zł5500 zł
uda całe11300 zł8700 zł
pośladki5700 zł4400 zł